کد خبر:۴۳۹۰
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۸۹ - ۱۶:۱۹
تعداد بازدید: 1915
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
برخي اوقات، چهره‌هاي موجه نيز مسير را به اشتباه مي‌روند
ايشان با تأکيد بر اين‌که شاخص تشخيص حق، چهره‌ها نيستند، افزودند: برخي اوقات، چهره‌هاي موجه نيز مسير را به اشتباه مي‌روند بنابراين بايد با بصيرت، حق و باطل را تشخيص داد و نه با چهره‌ها و اشخاص.

رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح امروز در جمع پرشور هزاران نفر از بسيجيان استان قم در شبستان امام خميني (ره) ضمن تبيين ابعاد مختلف بسيج و مؤلفه‌هاي تشکيل دهنده آن، سه عنصر بصيرت، اخلاص و عمل به هنگام و به اندازه را شاخص حرکت بسيج خواندند و تأکيد کردند: تبليغات گسترده دشمنان براي وارونه جلوه دادن پيشرفت‌هاي خيره کننده ايران اسلامي، نشانگر جا ماندن آنان از حرکت عظيم و پرشتاب ملت و مسئولان است و برخلاف خواسته دشمنان، اين حرکت توقف‌ناپذير، و آينده ملت ايران روشن و همراه با پيشرفت‌هاي روزافزون خواهد بود.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در اين ديدار جمع پرشور، مؤمن، صادق و با بصيرت بسيجيان در سراسر کشور بويژه قم را دليلي مستحکم و منطقي براي پويايي و پيشرفت ملت ايران و آسيب ناپذير بودن در مقابل توطئه‌هاي پيچيده دانستند و افزودند: بسيج يکي از آيات قدرت الهي است که تفکر پيدايش آن به دست بنده صالح و شخصيت بي نظير تاريخ معاصر ما، امام خميني (ره) پردازش شد و سپس به مرحله عمل رسيد و بعد از گذشت سي سال، اين شجره طيبه پربارتر از گذشته براي انقلاب و ملت ايران ثمر مي‌دهد.

ايشان افزودند: امام بزرگوار (ره) با بصيرت نافذ خود، دست قدرت الهي را همواره مي‌ديد و با همين نگاه به مردم اعتماد کرد و مردم هم به صحنه آمدند و آن اتفاق بزرگ و باور نکردني تاريخ يعني پيروزي انقلاب اسلامي روي داد.

رهبر انقلاب اسلامي در تبيين حقيقت و ماهيت بسيج خاطرنشان کردند: تفکر تشکيل بسيج از جانب امام خميني (ره) در واقع ادامه همان نگاه با بصيرت، و اعتماد به مردم و جوانان بود که نسل جوان و بسيجي امروز ميوه‌هاي شيرين آن درخت طيب و طاهري هستند که امام (ره) با دست خود غرس کرد.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي ايمان، عمل و جهاد را مؤلفه‌هاي تشکيل دهنده بسيج برشمردند و افزودند: عرصه‌هاي مجاهدت بسيج وسيع و فراگير است و از ميدان علم، سياست و اجتماع تا عرصه بين المللي ادامه دارد.

ايشان با يادآوري امتحان‌هاي مختلف بسيج در سي سال گذشته، از جمله نقش تعيين کننده و مبتکرانه بسيج در دوران دفاع مقدس تأکيد کردند: حرکت و رشد بسيج در ابعاد کمي و کيفي همواره رو به جلو بوده و بسيج توانسته است در مقابل وسوسه‌ها ايستادگي کند.

رهبر انقلاب اسلامي سه عنصر بصيرت، اخلاص و عمل به هنگام و به اندازه را شاخص حرکت بسيج خواندند و افزودند: يکي از موفقيت‌هاي بسيج، افزايش توانايي و بصيرت خود در مقابل پيچيده شدن توطئه‌هاي دشمنان است که قضاياي فتنه سال 88 مؤيد اين موضوع است.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي خاطرنشان کردند: در فتنه سال 88 خيلي‌ها اشتباه کردند و از اين جمع، بسياري هم بعد از مدتي اشتباه خود را تصحيح کردند اما حرکت عظيم بسيج با حفظ پرچم بصيرت، مسير را اشتباه نکرد و توانست در صراط حق بماند.

ايشان با تأکيد بر اين‌که شاخص تشخيص حق، چهره‌ها نيستند، افزودند: برخي اوقات، چهره‌هاي موجه نيز مسير را به اشتباه مي‌روند بنابراين بايد با بصيرت، حق و باطل را تشخيص داد و نه با چهره‌ها و اشخاص.

رهبر انقلاب اسلامي خاطرنشان کردند: امام (ره) مي‌فرمود: «اگر من از اسلام جدا شوم، مردم از من روي گردان خواهند شد»، پس ملاک تشخيص حق، اسلام است و بايد با بصيرت، نقشه دشمن را متوجه شد.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در تبيين اخلاص به عنوان دومين عامل مؤثر در حرکت بسيج تأکيد کردند: اخلاص به معناي حرکت با انگيزه الهي و تأثيرناپذيري از انگيزه‌هاي شخصي، گروهي، فاميلي و رودربايستي‌هاي رفاقتي است.

ايشان عمل بهنگام و به اندازه را نيز بسيار مهم دانستند و خاطرنشان کردند: دوري از افراط و تفريط در عمل يکي از ضروريات حرکت بسيج است زيرا به همان اندازه که عمل نکردن مضر است، عمل افراط آميز هم ضرر دارد.

رهبر انقلاب اسلامي با تأکيد بر اينکه نبايد ذره‌اي از شور انقلابي جوانان بسيجي کاسته شود، افزودند: اين شور انقلابي بايد هر روز افزايش يابد اما بايد مراقب بود که در جاي خود استفاده شود.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي بسيجيان را به مجاهدت بيش از پيش با نفس و جهاد اکبر توصيه کردند و درخصوص چگونگي تحليل و درک صحيح قضايا افزودند: يکي از راههاي فهم درست قضايا اين است که ببينيم دشمن، چه برنامه و دستور کاري را دنبال مي‌کند.

ايشان خاطرنشان کردند: امروز يکي از خطوط اصلي برنامه کاري دشمن در چارچوب جنگ نرم، وارونه جلوه دادن واقعيات کشور است.

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به تبليغات پرحجم و گسترده دشمن براي دگرگون نشان دادن صحنه واقعي ايران اسلامي، تأکيد کردند: اين موضوع نشان دهنده ضعف دشمن و کم آوردن او در مقابل حرکت عظيم و پرشتاب ملت و مسئولان در مسير پيشرفت و موفقيت‌هاي گوناگون است.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي به تبليغات دشمن درخصوص موضوعات و شرايط اقتصادي کشور اشاره کردند و افزودند: در اين تبليغات تلاش مي‌شود تا فضاي اقتصادي کشور، مأيوس کننده و رو به بن بست جلوه داده شود در حاليکه واقعيت برخلاف آن است.

ايشان با اشاره به تکرار تبليغات دشمن از جانب عده‌اي در داخل افزودند: برخي افرادي که در فتنه سال گذشته امتحان خود را دادند، قبل از برگزاري انتخابات، سخن از سالي سخت و تاريک از نظر اقتصادي براي مردم سر مي‌دادند، در حاليکه همه ديدند، سال 88 چنين سالي نبود.

رهبر انقلاب اسلامي تبليغات براي وارونه جلوه دادن واقعيات نظام اسلامي را شيوه سي ساله دشمن خواندند و تأکيد کردند: البته اين تبليغات در سالهاي اخير بيشتر شده است زيرا مسئولان و دولت شعارهاي انقلاب را پررنگ‌تر و جدي‌تر مطرح مي‌كنند و خط امام (ره) و انقلاب اسلامي و کار براي مردم بسيار برجسته است.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي افزودند: در سالهاي اخير مسئولان از جنس مردم هستند و مردم نيز همين احساس را دارند و اين موضوع براي مخالفان نظام اسلامي خوشايند نيست.

ايشان درخصوص سياست خارجي نيز خاطرنشان کردند: در تبليغات مخالفان نظام اسلامي و سخنان برخي اصحاب فتنه گفته مي‌شد، ايران در دنيا ذليل و بي آبرو شده است در حاليکه امروز آبروي جمهوري اسلامي ايران در ميان ملتهاي دنيا نه تنها کاهش پيدا نکرده بلکه افزايش هم يافته است.

رهبر انقلاب اسلامي، استقبال بي نظير مردم لبنان از رئيس جمهوري اسلامي ايران را نمونه‌اي از اين واقعيت برشمردند و تأکيد کردند: اين استقبال پرشکوه براي رئيس جمهور هيچ کشوري در هيچ جاي دنيا اتفاق نخواهد افتاد و موضوع سفر رئيس جمهوري اسلامي ايران به لبنان و استقبالي که انجام شد، نبايد دست کم گرفته شود.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي خاطرنشان کردند: امروز اگر مسئولان برجسته نظام اسلامي به هر کشور اسلامي بروند و فضا براي مردم باز گذاشته شود، همانند استقبال مردم لبنان، روي خواهد داد.

ايشان اين قضايا را عظمت و افتخار ملت ايران خواندند و افزودند: اگر دولت، دولتي منقطع از مردم بود و ميليونها جوان با انگيزه از آن حمايت نمي کردند، قطعاً چنين اتفاقي در لبنان روي نمي‌داد.

رهبر انقلاب اسلامي همچنين به تبليغات مخالفان نظام درخصوص بسيج اشاره و خاطرنشان کردند: دشمن در برهه‌اي، تبليغات جهاني خود را بر بسيج متمرکز و بسيج را بمباران تبليغاتي کرد تا آن را از چشم مردم بياندازد اما بسيج به يک هويت درخشنده و مظهر عزم و اراده، تبديل شده است.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با تأکيد بر اينکه آينده ملت ايران و امت اسلامي بهتر و درخشان‌تر خواهد بود، افزودند: فاصله پيشرفت ملت ايران با وضعيت کنوني قطعاً بيشتر از فاصله‌اي خواهد بود که امروز ملت ايران با سي سال پيش دارد.

ايشان خاطرنشان کردند: حرکت توقف ناپذير ملت ايران در خط اسلام و قرآن، آينده‌اي تابناک و پيشرفته را براي ايران اسلامي نويد مي‌دهد و اين موضوع بر دنياي اسلام و بيداري بيشتر ملتهاي مسلمان تأثيرگذار خواهد بود.

در ابتداي اين ديدار آقاي حامد عبداللهي و خانم احساني دو بسيجي نخبه استان قم در سخناني با اشاره به جنگ نرم دشمن در ابعاد مختلف بر لزوم ميدان دادن به جوانان خوش فکر و انقلابي تأکيد کردند و خواستار بکارگيري بسيجيان نخبه در سطوح مختلف علمي و اجرايي و استفاده از توانايي‌ها و ديدگاههاي آنان در برنامه‌هاي کشور شدند.

به گزارش ايسنا، سردار سرتيپ ابراهيم جباري فرمانده سپاه علي بن ابيطالب قم نيز در اين ديدار در سخناني بصيرت را ويژگي بارز بسيجيان بويژه بسيجيان استان قم دانست و گفت: جوانان بسيجي با تجربه اندوزي از شرايط سخت گذشته و توطئه‌هاي پيچيده دشمنان، توان خود را براي حضور در عرصه‌هاي پيچيده‌تر جنگ نرم افزايش داده‌اند و همواره آماده عمل به تکليف در زمان مقتضي هستند.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: