کد خبر:۴۳۸۷
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۸۹ - ۰۹:۲۶
تعداد بازدید: 5732
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
فرار دختر ۱۲ساله از خانه و دستگيري پسر دانشجو
دختر ۱۲ ساله اي که ۷۲ ساعت در مخفي گاه جوان آدم ربا مورد آزار قرار گرفته بود با تلاش پليس جنايي آگاهي خراسان رضوي آزاد ...
دختر ۱۲ ساله اي که ۷۲ ساعت در مخفي گاه جوان آدم ربا مورد آزار قرار گرفته بود با تلاش پليس جنايي آگاهي خراسان رضوي آزاد و متهم به آدم ربايي نيز در چنگ قانون گرفتار شد.
به گزارش خراسان، چندي قبل خانواده اي که اهل يکي از شهرهاي غربي کشور هستند براي مسافرت به مشهد آمدند اما در اين ميان دختر ۱۲ ساله که هيکل درشتي داشت در خيابان با پسر جواني آشنا شد. آشنايي خياباني آن ها به رد و بدل کردن شماره تلفن انجاميد و آنها از اين طريق با يکديگر در تماس بودند پسر جوان با توسل به حيله و نيرنگ و ابراز احساسات دروغين، اين دختر را شيفته خود کرد تا آن که خانواده وي پس از اتمام مسافرت به شهر خود بازگشتند اما جوان ۲۳ ساله که فکر مي کرد طعمه مناسبي گير آورده است هم چنان با دختر ۱۲ ساله تماس مي گرفت تا اين که موفق شد او را به بهانه ازدواج از شهر خود فراري دهد. دختر ياد شده نيز غافل از اين که چه عاقبت خطرناکي در انتظار اوست همه ماجرا را از پدر و مادرش پنهان کرد و در حالي که فريب حرف هاي پوچ و احساسي پسر شيطان صفت را خورده بود با برداشتن مقداري طلا، پول و شناسنامه اش و به اميد ازدواج با اين جوان دوباره راهي مشهد شد.
پسر ۲۳ ساله که با او در محلي قرار گذاشته بود به ديدن او رفت و با بيان اين که در حال اتمام دوران تحصيلات تکميلي است دختر نوجوان را به مخفي گاه خود که منزل يکي از بستگانش بود برد و او را در آن جا زنداني کرد اين دختر که تازه متوجه شده بود چه بلايي به سرش آمده است تلاش کرد تا از آن  خانه جهنمي فرار کند اما تلاش هاي او بي فايده بود و پسري که خود را شيفته او نشان مي داد چهره واقعي اش را نمايان کرد اين پسر به مدت ۳ شبانه روز دختر نوجوان را مورد آزار و اذيت قرار داد. از سوي ديگر خانواده او که متوجه ماجراي فرار او شده بودند و با توجه به تماس هاي مشکوکي که از مشهد با دخترشان برقرار مي شد اين احتمال را دادند که ممکن است دخترشان به مشهد آمده باشد بنابراين پدر وي با مراجعه به پليس آگاهي خراسان رضوي ماجراي گم شدن دخترش را اطلاع داد و از پليس تقاضاي کمک کرد.

رد پاي دختر در مشهد
رئيس پليس آگاهي خراسان رضوي با بيان اين مطلب به خراسان گفت: در پي اعلام شکايت پدر دختر ۱۲ساله تيمي از کارآگاهان شعبه جنايي آگاهي مامور پي گيري اين پرونده شدند و با توجه به اظهارات خانواده اين دختر به سرنخ هايي دست يافتند که نشان مي داد دختر ۱۲ ساله چند روز قبل وارد مشهد شده است. سرهنگ ماشاءا... صادقي افزود: با پي گيري سرنخ ها و استفاده از شيوه هاي فني، ماموران آگاهي موفق شدند با شناسايي جوان ۲۳ ساله، محل اختفاي دختر نوجوان را نيز پيدا کنند. وي افزود اما وقتي ماموران به محل زنداني شدن دختر که منزل يکي از بستگان متهم بود رفتند او با اطلاع از اين که پليس به دنبال اوست با رها کردن دختر نوجوان از محل فرار کرده بود.

دستگيري در نيشابور
رئيس پليس آگاهي خراسان رضوي تصريح کرد: با رها شدن دختر نوجوان که به مدت ۳ شبانه روز مورد آزار و اذيت قرار گرفته بود تلاش پليس آگاهي براي دستگيري متهم فراري پرونده آغاز شد تا آن که کارآگاهان موفق شدند او را در نيشابور رديابي و دستگير کنند. وي گفت: متهم به آدم ربايي که ۲۴ ساعت بعد از اعلام شکايت دستگير شده بود در بازجويي هاي انجام شده به اغفال دختر ۱۲ ساله، سرقت طلا و زنداني کردن او به مدت ۳ شبانه روز و هم چنين آزار و اذيت وي اعتراف کرد. سرهنگ صادقي با ابراز تاسف از اين حادثه بار ديگر به خانواده ها توصيه کرد: مراقب دوستي هاي خياباني فرزندانشان باشند و به آن ها چگونگي و نحوه برخورد با افراد ناشناس را آموزش دهند چرا که مجرمان از هر غفلتي براي ارتکاب جرم استفاده مي کنند.
دامي که براي فريبا پهن شد
همواره دختراني که به هر دليلي از خانه فرار مي کنند، احساس مي نمايند با ترک خانواده، خوشبختي در مکاني ديگر و در شهري ديگر به استقبال آن ها خواهد آمد اما وقتي اخبار حوادث را مرور مي کنيم در مي يابيم که دختران، پس از فرار به سرابي پا مي گذارند که بازگشت از آن سخت، طاقت فرسا و حتي غيرممکن است، فريباي ۱۷ ساله يکي ديگر از اين دختران بود که با نوشتن نامه اي به مادرش گفته است که مي خواهد شريک زندگي اش را در جايي ديگر بيابد. او پس از فرار با پسري به نام يونس آشنا مي شود و پس از مدتي که مورد سوء استفاده اين جوان شياد قرار مي گيرد از جانب او طرد مي شود. فريبا از اين شکست درس عبرت نگرفته و در پارک با زن ميانسالي به نام بهناز آشنا مي شود.بهناز با مهرباني از او استقبال کرده و به خانه اش دعوت مي نمايد و اما پس از چند ساعت چهره واقعي خود را نشان مي دهد، از پسرش مي خواهد که به اين دختر جوان تجاوز کند پس از تجاوز نيز فريبا را در خانه زنداني مي کند و در مقابل دريافت پول از افراد، او را در اختيار ديگران قرار مي دهد. فريبا پس از ۸ ماه آن گاه که به آخر خط مي رسد، در يک فرصت مناسب فرار مي کند و خودش را به والدينش مي رساند .
 
------------------------------------
 
منجلاب فساد!

قرار بود ازدواج ما موقت باشد و رابطه اي کاملا مخفيانه داشته باشيم اما نمي دانستم اين زن حيله گر چه نقشه اي برايم کشيده است و در باتلاق گناه و معصيت گرفتار خواهم شد.مرد ۴۵ ساله در دايره اجتماعي کلانتري آبکوه مشهد افزود: هنوز هم باورم نمي شود چه آبروريزي به بار آورده ام و حالا چگونه به چشمان همسرم، دخترم و دامادم نگاه کنم؟من کاسب بازار هستم و از زندگي ام راضي بودم اما يک روز صبح زن جواني با حالت ها و حرکات غيرطبيعي و تحريک کننده وارد مغازه ام شد. زن غريبه گفت: شما که وضع مالي خوبي داريد مرا در اين جا استخدام مي کنيد؟ با اخم جواب دادم: نه خير. اما متاسفانه لحظه اي که به چشمانش خيره شدم دلم لرزيد و نمي دانم چرا سر صحبت را با او باز کردم.آن روز به بهانه وقت گذراني چند دقيقه اي با زن ناشناس حرف زدم و زماني که او از تيپ و قيافه ام تعريف کرد برايم اين سوال پيش آمد که واقعا خيلي براي همسرم تکراري شده ام که او فقط درگير کارهاي خانه و زندگي روزمره است و مرا نمي بيند!افسوس که مراجعه زن غريبه به مغازه ام در روزهاي بعد هم تکرار شد و او توانست با حرف هايي که مي زد مرا خام کند و غلام حلقه به گوش هوس هاي شيطاني ام شدم. تا چشم باز کردم ديدم من و آن زن به صورت موقت با هم ازدواج کرده ايم . قرار بود هيچ کس از اين موضوع بويي نبرد ولي افسوس که اين شيطان انسان نما زمينه ارتباط نامشروع مرا با چند زن ديگر نيز فراهم کرد و در منجلاب گناه و فساد اخلاقي فرو رفتم.من پس از گذشت چند ماه از کرده خودم پشيمان شدم و تصميم گرفتم توبه کنم و خودم را نجات بدهم اما زن جوان زماني که متوجه شد چه تصميمي گرفته ام تهديدم کرد که اگر به امر و نهي هايش گوش ندهم تصاويري که از من تهيه کرده است را منتشر خواهد کرد و آبرويم را به باد خواهد داد.نمي دانستم چه خاکي بر سرم بريزم؟
 
 
-------------------------------------
 

زن جوان، قرباني وسوسه‌هاي شيطاني

اسرار قتل زن جوان كه در خانه متروكه از پا درآمده بود با دستگيري دو مرد افغان فاش شد.
پيكر بي‌جان مريم- 30 ساله- بعد از ظهر يكشنبه- 28 شهريور- در خانه‌اي حوالي خيابان گرگان كشف شد. مأموران‌كلانتري 106 نامجو كه به دنبال تماس تلفني همسايه‌ها از انتشار بوي تعفن شديد باخبر شده بودند پس از ورود به خانه درحالي با جسد زن جوان ناشناس روبه‌رو شدند كه شواهد نشان مي‌داد او با روسري خفه شده است.
قاضي شاهنگيان بازپرس كشيك ويژه قتل و تيم جنايي در نخستين تحقيقات دريافتند زن جوان سه روز قبل به قتل رسيده و چهار مرد افغان ساكن در خانه نيز به طور مرموزي ناپديد شده‌اند.تيم جنايي سرگرم تحقيق در اين باره بودند كه پسر جواني خود را به مأموران رساند و گفت:«يك دستگاه خودروي پرايد از سه روز قبل در كوچه رها شده و هيچ‌كس هم صاحبش را نمي‌شناسد.»پس از بررسي شماره پلاك خودرو، ساعتي بعد مالك اصلي آن- پسر جواني- شناسايي شد. او در تماس تلفني با مأموران گفت: خودرو از چند روز قبل در اختيار نامزدش مريم بوده كه به طور مشكوكي ناپديد شده است.بدين ترتيب با شناسايي هويت مقتول سرانجام پس از گذشت يك ماه عمليات پليسي، كارآگاهان 2 تن از متهمان را شناسايي و دستگير كردند.دو مرد جنايتكار در بازجويي‌ها ضمن اعتراف به قتل مريم با همدستي دوستانشان مدعي شدند زن جوان براي خريد مواد مخدر به آنها مراجعه كرده بود كه از پا درآمد.يكي از متهمان گفت: صبح آن روز يكي از دوستان ايراني ما تماس گرفت و گفت: زن جواني را براي خريد موادمخدر نزد ما مي‌فرستد. ساعتي بعد وقتي مريم به آنجا آمد با مشاهده كيف پر از پولش وسوسه شده تصميم به سرقت گرفتيم. بنابراين پس از آزار و اذيتش، با روسري خودش خفه‌اش كرده و بلافاصله همگي فرار كرديم.بازپرس جنايي پس از بازداشت دومتهم، دستور شناسايي و دستگيري مرد ايراني و دو همدست فراري متهمان را نيز صادر كرد.

 
-----------------------------
 
صدور حکم قصاص پزشک جوان

گروه حوادث مرد جوان كه به خاطر سوءظن شديد، همسر موقتش را به قتل رسانده بود، با حكم قضات دادگاه كيفري استان تهران به قصاص – اعدام – محكوم شد. به گزارش خبرنگار ما، «مجيد» - 34 ساله – شامگاه 21 شهريور 87 مريم – 35 ساله – را در خانه‌اش خفه كرد و بعد هم جسد پتوپيچ را روي صندلي خودروي پرايد قرباني قرار داد و آن را در يكي از خيابان‌هاي گيشا رها كرد. تيم جنايي در بررسي پرونده‌هاي گمشدگان دريافتند خانواده مقتول 3 روز قبل پليس را از مفقود شدن وي باخبر كرده‌ بودند. كارآگاهان پس از بررسي فهرست مكالمات تلفني «مريم» ردپاي يك دكتر جوان به نام «مجيد» را در اين پرونده يافته و حدود دو ماه بعد، راز جنايت فاش شد. در جلسه محاكمه ديروز كه در شعبه 113 دادگاه كيفري استان تهران به رياست قاضي «محمد سلطان همتيار» و با حضور 4 قاضي مستشار برگزار شد، ابتدا نماينده دادستان خواستار مجازات قانوني متهم شد و اولياي دم نيز تقاضاي قصاص كردند. در ادامه دادگاه پزشك جوان در دفاع از خود گفت: از 2 سال قبل مريم را به عقد موقت درآورده بودم تا اين‌كه به تماس‌هاي تلفني‌اش مشكوك شدم. شب حادثه او را براي شام به خانه كشانده و در فرصتي مناسب خفه‌اش كردم و ... بدين‌ترتيب با دريافت آخرين دفاعيات متهم و وكيل‌مدافعش، هيأت قضايي دادگاه به اتفاق آرا حكم قصاص نفس – اعدام – متهم را صادر كردند.

 
-----------------------------------
 

نقشه سرقت دختر میلیاردر برای شهریه دانشگاه

دختر مرد ميلياردر و شوهرش براي تأمين شهريه دانشگاه با همدستي يكديگر نقشه سرقت میلیونی را طراحي كردند.
اواخر هفته گذشته، مردي در تماس با پليس كرج از تلاش يك زن و مرد جوان براي ورود به خانه ويلايي همسايه‌اش خبر داد و به مأموران گفت: «هم‌اكنون زن و مرد جواني همراه يك كليدساز در حال باز كردن در خانه ويلايي همسايه‌ام هستند و...»
پس از اين تماس بلافاصله مأموران گشت پليس، خود را به محل مورد نظر رسانده و آنها را دستگير كردند. مرد كليدساز كه از دستگيري‌اش شوكه بود، در تحقيقات گفت: زن و مرد جوان ساعتي قبل با عجله به مغازه‌ام آمده و ادعا كردند دسته كليدشان را در خانه جا گذاشته‌اند. من هم بدون اطلاع از نقشه آنها ، همراهشان به خانه ويلايي آمدم.»همزمان با شروع تحقيقات مرد صاحبخانه نيز با مراجعه به كلانتري گفت: « دو زوج سارق از بستگانش هستند كه در تلاش بودند در فرصت مناسب نقشه سرقت را عملي كنند.»در ادامه زوج جوان كه هيچ راهي براي فرار نداشتند در اعتراف‌هايشان گفتند که تصميم داشتند فقط يك تخته فرش گرانقيمت از خانه ويلايي سرقت كنند تا شهريه دانشگاه و مخارج زندگي‌شان را تأمين كنند.مينا به مأموران گفت: «پدرم مردي ميلياردر و صاحب چند كارخانه بزرگ است. اما از دو سال قبل وقتي در دانشگاه با يكي از همكلاسي‌هايم آشنا شده و تصميم به ازدواج گرفتيم با مخالفت‌هاي شديد او و نامادري‌ام روبه‌رو شديم.
چرا كه پدرم داماد و آينده‌اش را در شأن خانواده‌مان نمي‌ديد. اما به خاطر علاقه‌اي كه به خواستگارم داشتم، در مقابل خانواده‌ام ايستاده و سرانجام پس از شش ماه، آنها راضي به ازدواج شدند. اما مرا از ارثيه و حق و حقوقم محروم كردند. از آنجا كه من و شوهرم هر دو دانشجو هستيم و درآمدمان براي زندگي مشترك كافي نيست امسال براي پرداخت شهريه دانشگاه با مشكل روبه‌رو شديم. بنابراين براي تهيه پول وسوسه شديم قاليچه گرانقيمت را سرقت كنيم اما هنگام اجراي نقشه دستگير شديم.»
هم‌اكنون تحقيقات از متهمان از سوي مأموران ادامه دارد.

 
------------------------------
 
 
دختر فراري طعمه مردان هوسران

دختر فراري كه به عنوان طعمه سر راه رانندگان خودروهاي مدل بالا قرار مي‌گرفت، پس از دستگيري به سرقت 15 خودرو اعتراف كرد.
سه‌شنبه گذشته مأموران كلانتري 19 باغستان از درگيري دو پسر جوان در يكي از خيابان‌ها باخبر شدند. آنها پس از دستگيري متهمان، هنگام انتقال آنها به كلانتري متوجه شدند پلاك خودروي يكي از آنها - «تورج» - مخدوش است. در بررسي‌هاي بعدي هم مشخص شد خودروي پژو 206 سه روز قبل سرقت شده است.در ادامه «تورج» تحت بازجويي قرار گرفت و گفت: «خودرو را از دختر جواني به نام «سوسن» به قيمت يك‌و‌نيم ميليون تومان خريدم. هيچ نقشي هم در سرقت نداشتم.»مأموران سپس به چهره‌نگاري از «سوسن» پرداخته و دريافتند او داراي چندين فقره سابقه كيفري است. با شناسايي سارق خودرو، روند رسيدگي به پرونده وارد مرحله تازه‌اي شد و مأموران در عملياتي غافلگيرانه دختر جوان و دو همدستش را دستگير كردند.
«سوسن» پس از انتقال به كلانتري در بازجويي‌ها گفت: به خاطر اختلاف با خانواده‌ام از خانه فرار كرده و خيلي زود با دو پسر شرور آشنا شدم. آنها سپس مرا به خانه‌شان برده و به مواد مخدر معتاد كردند. بعد هم مجبورم كردند براي تهيه هزينه مواد، خودرو سرقت كنم.
بنابراين به عنوان طعمه سوار خودروهاي مدل بالا شده و پس از ريختن طرح دوستي با راننده، به بهانه خريد آب يا نوشابه، راننده را به مغازه مي‌فرستادم، بعد هم در فرصتي مناسب خودرو را سرقت مي‌كردم. خودروهاي سرقتي را بين يك تا دو ميليون تومان مي‌فروختم.دختر جوان تاكنون در بازجويي‌ها به سرقت 15 خودرو با همدستي رضا و عباس اعتراف كرده است. هم‌اكنون تحقيق از متهمان در اداره آگاهي ادامه دارد.

 
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: