کد خبر:۴۳۷۳
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۸۹ - ۰۸:۰۹
تعداد بازدید: 3333
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
خانم های بدحجاب ، مهم ترین مشکل مملکت هستند!
ميليون ها نفر دچار گرفتاري بيكاري اند،اعتياد بيداد مي كند،گراني كمر مردم را شكسته است، اجاره خانه ها كه امسال بازهم بالا رفتند تا مستاجران فشار بيشتري را تحمل كنند و ... اي كاش آقاي محمد تقي رهبر و ساير مسؤولان، همان اندازه كه حرص بي حجابي زنان را مي خورند،...
مدير مسئول سايت عصر ايران* در سرمقاله خود نوشت : حجه الاسلام محمدتقی رهبر، عضو فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی است. او اخیرا سفری به اصفهان داشته و آنطور که خود می گوید از دیدن "مناظر بی حجابی زنان" در یک اغذیه فروشی شگفت زده شده و به امام جمعه آنجا اعتراض کرده است.

او بعد از بازگشت به تهران نیز به اعتراضات و انتقادات خود ادامه داده و خواستار حل موضوعی به نام بدحجابی زنان و دختران شده است.

حرف های ایشان را بخوانید:
بنده ديشب در اصفهان بودم و قصد داشتم به دفتر امام جمعه بروم، ديوار به ديوار دفتر ايشان يک اغذيه‌فروشي بود که مناظر بي‌حجابي در آن مرا به شگفتي واداشت. به ناچار به حفاظت دفتر امام جمعه رفتم و يکي از پاسداران را به اين مکان آوردم و وضعيت را به ايشان نشان دادم و اعتراض کردم که چگونه شما اجازه مي‌دهيد در کنار دفتر امام جمعه چنين وضعي حکمفرما باشد؟
...از طرف ديگر در مسافرت و طي پروازها، در فرودگاه‌ها مشاهده مي‌کنيم که خود مهماندارها وضعيت بسيار بدي دارند. بنده اين مطالب را اينجا مي‌گويم بلکه گوش مسئولين باز شود. من روز پنج‌شنبه از طرف هواپيمايي آسمان عازم سفر بودم، وقتي وارد هواپيما شدم فکر کردم مهماندارها قصد شرکت در مراسم عقد و عروسي دارند! که من در آنجا صداي اعتراضم بلند شد. همه اينها در حالي است که برخوردي از سوي هيچ نهادي مشاهده نمي‌شود.
...من معتقدم براي مبارزه با اين بليه اجتماعي ما نبايد از پاي بنشينيم و کوتاه بياييم. نيروي انتظامي با جديت وارد کار نشده است و اين انفعال هم به آن سخنراني رئيس‌جمهور برمي‌گردد که پس از آن قدرت و اقتدار نيروي انتظامي گرفته شد. وزير کشور هم که چندين بار به مجلس آمد و به خوش و بش با نمايندگان پرداخت و گزارشي داد که ما داريم در اين زمينه کار مي‌کنيم. اما واقعيت اين است که کاري در زمينه ممانعت از اين فسق آشکار انجام نمي‌شود. کار فرهنگي را هم که درباره آن ادعا مي‌شود، برنامه‌اي برايش وجود ندارد.
 
البته در اینکه یک سیاستمدار در جمهوری اسلامی، آن هم در کسوت مردان دین و لباس روحانیت نسبت به یک مساله شرعی به نام حجاب زنان در جامعه مسلمان حساسیت داشته باشد، امری قابل درک و تقدیر است و کسی از این باب برایشان خرده نمی گیرد. اما چه خوب می شد ایشان و سایر مسوولان محترم که در خدمت به خلق الله روز و شب نمی شناسند، در کنار این همه "دغدغه حجاب و پوشش سرو تن زنان و دختران" ، به سایر مشکلات مهم تر و اساسی تر جامعه نیز می پرداختند.

باور کنید این همه که در باب حجاب سخن گفته اند و برایش طرح و برنامه ریخته اند و از بدحجابی زنان و دختران برآشفته اند، اگر نیمی از آن را واقعا (و واقعا) مصروف سایر معضلات جامعه می کردند، نه تنها اکنون هزاران مشکل، به بایگانی رفته بود، بلکه همین مساله حجاب نیز، حال و روز بهتری داشت و نیاز نبود نیروی انتظامی بخش مهمی از توانش را صرف جمع کردن زنان و دختران از خیابان ها و "ارشاد" آنها کند.

ای کاش آقای محمدتقی رهبر، بعد از سفر اصفهان،- که گویا مهم ترین سوغاتش انتقاد ایشان از چند زن بدحجاب در یک اغذیه فروشی و نوع پوشش چند خانم مهماندار در هواپیما بوده است - در کنار این چیزها، مسایل مهم تر را نیز می دیدند.

ای کاش ایشان بعد از آن سفر در مجلس بانگ برمی آوردند که چه نشسته اید که هزاران کودک در آن شهر و در این کشور، به جای آنکه درس بخوانند و کودکی کنند و شاد باشند، سر چهاراه ها فال و جوراب و گل می فروشند و اسفند دود می کنند و حتی دست گدایی به سوی "عمو" و "خاله" دراز می کنند و به چه بزهکارانی تبدیل خواهند شد این کودکان معصوم امروز در فردایی که زود خواهد آمد!

ای کاش ایشان و امثال ایشان، کوچه پس کوچه های قدیمی آن شهر و این شهر کشور را به یاد می آوردند و نگران آن می شدند که اگر یک زلزله 6 ریشتر به بالا بیاید، چه فاجعه ای به بار خواهد آمد و با حجاب و بدحجاب و بی حجاب، زیر هزاران خروار خاک و آهن، جان خواهند داد.

کاش آقای نماینده مجلس، در کنار انتقادش از بدحجابی برخی زنان در اصفهان، به مسوولان نهیب می زد که "خجالت بکشید و اینقدر مردم را علاف و سرگردان ساخت مترو نکنید و بعد از سالها درنگ و کوتاهی و معطلی ، متروی اصفهان را به انجام برسانید تا مردم آن شهر در ترافیک و راه بندان هایی که روز بروز سنگین می شود، این قدر نمانند و عمرشان تباه و اعصابشان خرد نشود.

کاش در کنار انتقاد از بدحجابان و توصیه به برخورد با آنها، توبیخی هم از مسوولان می شد که مگر مردم ایران بیکارند که برای "زدن یک باک بنزین یا یک سیلندر گازی سی ان جی"، مدت های مدیدی در صف بایستند؟! اگر مردم دم برنمی آورند و سکوت پیشه می کنند، دلیل بر رضایت شان از صف ها و هزار مشکل دیگر نیست بلکه "نجابت" و درگیری شان به "روزمرگی های بی رحم" است که رخصت به ایشان نمی دهد.

ای کاش ایشان، بیش از آنکه نگران زنان بدحجابی که فکل های مش زده شان از زیر روسری های رنگی شان بیرون زده ، نگران آمار وحشتناک طلاق در جامعه می شدند که بنا به برخی روایت ها در کلان شهرها به 20 درصد رسیده است.

ای کاش این مرد دین و مردان دیگر دین و سیاست در جمهوری اسلامی دل شان هری پایین می ریخت وقتی می شنیدند کلیساهای خانگی در تهرانی که ام القرای جهان اسلام می خوانندش روز به روز افزایش می یابد و مسلمان زادگان، مسیحی و بهایی و لامذهب می شوند و آقایان همچنان به دعواهای خود بر سر قدرت و اینکه چه کسی مدیر عامل فلان شرکت پولدار و پولساز شوند مشغول اند!

ای کاش سوز دل شان متوجه این نیز بود که کشورها و کشورک هایی که تا دیروز نه تنها حرفی برای گفتن نداشتند بلکه چشم امیدشان هم به دست ایران بود، چنان در مسابقه پیشرفت می تازند که خیلی از ایرانی ها حسرتش را می خورند.

بدحجابی، اگر در نظام جمهوری اسلامی مشکل و معضل و بلیه است، آقایان بدانند که مصیبت بزرگ تر و فاجعه بارتر و غیرقابل جبران تر این است که متخصصان و متفکران و مغزهای کشور، یکی پس از دیگری از آمریکا و اروپا و کانادا و استرالیا ویزا می گیرند و می روند که دیگر برنگردند.
آقايان در كنار دغدغه هميشگي و مقدس حجاب، كه هم براي وضعيت نا بهنجار بسياري از بيمارستان هاي روزانه و مراكز درماني و بلبشويي كه در اين قبيل جاها حاكم است، رگ غيرت متورم كنند كه درد بيماري در اين مملكت، در مقابل درد بيمار داري و دارو و درمان رنگ مي بازد.

آقايان مسؤولان كه هر كاري داشته باشند با يك تلفن، يك يادداشت و سلام عليك حل و فصل مي شود ، اي كاش كمي هم حال و روز مردمي كه در راه پله ادارات و سازمان هاي دولتي و عمومي سرگردان و اسيرند را درك كنند و در كنار وا اسلاماي شان بر حجاب زنان، كمي هم دلشان به حال اين مردم بسوزد كه پدرشان درآمد از بروكراسي و تحقير شدن هاي مكرر و براي يك كار كوچك، روزها و هفته ها دويدن و نرسيدن!

افسردگي مثل خوره به جان جوانان افتاده، ميليون ها نفر دچار گرفتاري بيكاري اند، اعتياد بيداد مي كند، گراني كمر مردم را شكسته است، اجاره خانه ها كه امسال بازهم بالا رفتند تا مستاجران فشار بيشتري را تحمل كنند و ... اي كاش آقاي محمد تقي رهبر و ساير مسؤولان، همان اندازه كه حرص بي حجابي زنان را مي خورند، از بابت اين مشكلات هم عصباني مي شدند و كاري مي كردند براي اين مردم .

تأسف انگیز است که در ذهن برخی سیاستمداران ، بدحجابی ، بزرگترین مشکل کشور و مبارزه قهرآمیز با آن ، مهم ترین فوریت مملکت است!

مسؤولان به وظايف خود كه حل مشكلات مردم و پيشبرد امور جامعه و حركت دادن كشور به سمت پيشرفت همه جتنبه هست عملي كنند، آنگاه خواهند ديد كه مردم چقدر قدردانشان خواهند بود و در اين تعامل و اعتماد متقابل، بسياري از موضوعات مانند مساله حجاب بي آنكه نيازي به خشم مسؤولان و برخورد پليس باشد، حل مي شود.

مسؤولان از خود شروع كنند ، مردم ، کار خود را خوب بلدند.
*جعفر محمدی
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۲
محمد توکلی گیلوان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۱ - ۱۳۸۹/۰۷/۲۸
0
1
نوشته تان نافذ است ولی برای طرز تفکرتان متاسفم
قاسم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۲ - ۱۳۸۹/۰۷/۲۹
0
0
دمتون گرم که مشکلات رو میدونید
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: