کد خبر:۴۳۶۲
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۸۹ - ۱۵:۲۳
تعداد بازدید: 3241
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
تفريح كردن در كشور گرانقيمت شده است
تفريح کردن به يک امر لوکس تبديل شده و بسيار گران قيمت است ،به عنوان مثال: باشگاه هاي ورزشي، استخرها، تئآتر و سينما و... . متأسفانه امکانات رفاهي براي تمام اقشار خانواده ها وجود ندارد
مصطفي اقليما  ،رئيس انجمن علمي مددکاران اجتماعي گفت: وقتي بحث تفريح پيش مي آيد در وهله ي اول امکانات رفاهي خانواده ها مطرح مي شود و اينکه چگونه يک خانواده مي تواند اوقات فراغت و تفريحات سالمي داشته باشد.

رئيس انجمن علمي مددکاران اجتماعي در خصوص مطلب فوق به خبرنگار ورزشي آريااظهار داشت:  تحقيقات روانشناسان و جامعه شناسان در تمام دنيا نشان داده است که جوامعي که اوقات فراغت و تفريحات سالمي دارند از نظر روحي و رواني سالم تر اند،اما متأسفانه در جامعه ي ما تفريحات افراد جامعه با درآمد آنها رابطه ي مستقيم دارد.

اقليمادر خصوص مطلب فوق بيان کرد: به عنوان مثال کسي که کارگر است مثل يک فردي که درآمد بالايي دارد نمي تواند تفريح کند، بايد در نظر داشته باشيم که اگر افراد يک جامعه و به خصوص جوانان دسترسي به تفريحات، آن هم تفريحات سالم، نداشته باشند، ساعات بيکاري و اوقات فراغت شان به بزه کشيده مي شود.

وي در ادامه افزود: اين بزهکاري در جامعه مي تواند با توجه به جنسيت و سن افراد به صورت هاي مختلفي خود را بروز دهد، از طرفي وقتي حداقل امکانات براي گذران اوقات فراغت وجود ندارد، جوانان ترجيح مي دهند در زمان فراغت خود با دوستان و اطرافيان خود که ممکن است آنها را به فساد بکشند، نشست و برخاست کنند، يا اينکه اغلب مي بينيم که تفريح اکثر جوان هاي ما شده است خيابان گردي که همين مسئله موجبات فساد بسياري را در جامعه به بار مي آورد.

رئيس انجمن علمي مددکاران اجتماعي خاطر نشان ساخت: از طرفي در کشور ما ، تفريح کردن به يک امر لوکس تبديل شده و بسيار گران قيمت است ،به عنوان مثال: باشگاه هاي ورزشي، استخرها، تئآتر و سينما و... . متأسفانه امکانات رفاهي براي تمام اقشار خانواده ها وجود ندارد که به اين گونه تفريحات بپردازند،پس وقتي فردي پس از يک روز کاري سخت نمي تواند براي بدست آوردن انرژي اش 2 ساعت تفريح سالم داشته باشد، عصبي مي شود و درگيري هايي در خانواده و محيط جامعه به وجود مي آيد،پيرو آن جامعه آسيب مي بيند و اميد به آينده ، خلاقيت، فکر و ابداع در آن از بين مي رود  و جامعه به جاي اينکه چيزي توليد کند، به يک جامعه ي مصرف کننده تبديل مي شود.

وي ضمن يادآورشدن اين نکته که  تبديل شدن يک جامعه به جامعه ي مصرف کننده باعث عقب ماندگي آن جامعه مي شود عنوان کرد: بودجه هاي مملکتي بايد در راستاي به وجود آوردن تفريحات سالم براي جوانان برنامه ريزي شود تا نه تنها جوانان که تمام اقشار جامعه بتوانند در هر سني و هر جنسيتي از آنها بهره گيرند ، نبايد فراموش کرد که تفريح از نيازهاي ضروري براي بشر به حساب مي آيد و در صورت سالم بودن براي اعصاب، روان و تسکين آلام روحي مؤثر قلمداد مي شود.

اقليما در پايان تأکيد کرد: هرگاه تفريح سالم براي افراد جامعه فراهم نشود، آنها در پي تفريحات نا سالم برآمده و از اين رو به خيابان گردي و وقت گذراني در قهوه خانه ها، رستوران ها، فروشگاه ها و . . . مي پردازند، اين خود آغاز کج روي و انحرافات اخلاقي است و مي تواند براي نوجوانان و جوانان يک آسيب بسيار بزرگ به حساب آيد.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: