کد خبر:۴۳۲۸
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۸۹ - ۰۸:۵۲
تعداد بازدید: 2710
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
اوباما VOA (صداي آمريكا) را تحقير كرد
پس از مصاحبه اوباما با بي بي سي، تهيه كنندگان و خبرنگاران صداي آمريكا در راهروهاي VOA به طنز به هم مي گفته اند كه صداي آمريكا ديگر صداي آمريكا نيست. اين در حالي است كه صداي آمريكا تنها چند صد متر با كاخ سفيد فاصله دارد.
مصاحبه باراك اوباما با شبكه بي بي سي انگليس (در واكنش به موج آفريني احمدي نژاد در سازمان ملل) هرچند كه از سوي محافل سياسي و رسانه اي دنيا «منفعلانه و بي تاثير» ارزيابي شد اما واجد يك «پيام» بود و آن اعلام رسمي تخته شدن در صداي آمريكا (VOA) بود.

پايگاه اينترنتي سكولاريسم نو با بررسي اين موضوع نوشت: وزارت خارجه آمريكا هيچ تمايلي به مصاحبه اوباما با VOA نداشت. گفته مي شود پس از مصاحبه اوباما با بي بي سي، تهيه كنندگان و خبرنگاران صداي آمريكا در راهروهاي VOA به طنز به هم مي گفته اند كه صداي آمريكا ديگر صداي آمريكا نيست. اين در حالي است كه صداي آمريكا تنها چند صد متر با كاخ سفيد فاصله دارد. اين اتفاق باز هم صحه بر ضعف هاي پنهان و پيداي مديريتي در بخش فارسي صداي آمريكا است. چرا كه اين رسانه بخشي از ابزارهاي اجرايي سياست هاي رسانه اي دولت آمريكا به حساب مي آيد كه در يكي از مهم ترين رخدادهاي سياسي در قبال ايران به بازي گرفته نشده است.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: