کد خبر:۴۳۲۴
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۸۹ - ۰۹:۵۰
تعداد بازدید: 2157
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
نقشه هکر برای مردان سرشناس دانشگاه
پسر دانشجو با هک کردن ایمیل مردان سرشناس علمی و دانشگاهی می‌خواست باج‌گیری کند. این هکر می‌دانست به اطلاعات علمی گسترده‌ای دست پیدا کرده...

175 ماه انتظار خانم دكتر

مرد جوانی پس از 11 سال وقتي به خانه آمد متوجه شد بايد مهريه همسر پزشك خود را در مدت 175 ماه و ماهيانه دو عدد سكه پرداخت كند.

به گزارش خبرنگار ايران «افروز»- 36ساله- در تشريح ماجرا به قاضي «عموزادي» رئيس شعبه 268 مجتمع قضايي ونك گفت: سال78 زماني كه دانشجوي رشته پزشكي بودم براي كارآموزي به مديريت يك بيمارستان معرفي شدم در آنجا با «ايرج» كه پزشك عمومي بود آشنا شدم. در ابتدا، ارتباط ما يك رابطه كاري بود، اما پس از مدتي به من پيشنهاد ازدواج داد. سرانجام با مهريه 1000 سكه طلا سر سفره عقد نشستيم و پيوند زناشويي بستيم. اما يك ساعت پس از عقد دخالت‌هاي مادرشوهرم شروع شد و در همين موقع متوجه شدم همسرم تحت فرمان مادرش، كارهاي خود را انجام مي‌دهد، اوايل به اين موضوع اهميت نمي‌دادم اما با گذشت چند ماه دريافتم شوهرم بدون اجازه مادرش آب هم نمي‌خورد. تا اينكه تصميم گرفتيم به «دوبي» سفر كنيم. وقتي به فرودگاه رفتيم در حالت ناباوري مادرشوهرم را ديدم كه منتظر ماست، در آنجا پي بردم كه قرار است او با ما به سفر بيايد. در نتيجه قبل از پرواز به دوبي با ايرج بحث‌مان شد و سپس فرودگاه را ترك كردم. يك هفته از همسرم خبري نشد، نگران او شدم و به خانه مادرشوهرم رفتم. او به من گفت: ايرج به خارج از كشور سفر كرده است و ديگر باز نخواهد گشت. اما حرفهاي مادرشوهرم را باور نكردم و براي يافتن او همه جا را جست‌وجو كردم و حتي به پليس گزارش دادم. 11 سال از گم شدن شوهرم گذشت و هيچ اطلاعي از سرنوشت او نداشتم و در اين مدت نيز موفق شدم مدرك پزشكي خود را بگيرم و به عنوان پزشك در يك بيمارستان مشغول كار شدم.

سرانجام براي جدايي و گرفتن مهريه 1000سكه طلا به دادگاه خانواده رفتم و درخواست طلاق غيابي دادم. همان روز به طور اتفاقي يكي از دوستان ايرج را ديدم. او نيز همكار همسرم بود كه براي جدا شدن از همسرش به دادگاه آمده بود، او به من گفت، همسرم در شهر تبريز طبابت مي‌كند و ازدواج نيز كرده است. ابتدا باور نكردم و از روي كنجكاوي همراه برادرم به شهر تبريز رفتيم و به طور پنهاني به محل كار ايرج رفته و درباره زندگيش تحقيق كرديم كه متأسفانه خبري را كه شنيده بوديم واقعيت داشت. بلافاصله به تهران بازگشتم و از او به اتهام ازدواج غيرقانوني، ترك انفاق شكايت كردم و براي اينكه زودتر از او طلاق بگيرم نيمي از مهريه‌ام را بخشيدم.
ايرج- 42 ساله- كه براي پاسخگويي به شكايت همسرش به دادگاه آمده بود به قاضي پرونده گفت: مادرم با هزار بدبختي مرا بزرگ كرده و من نيز خود را مديون او مي‌دانم در نتيجه بدون اجازه مادرم كاري را انجام نمي‌دهم. اما همسرم به او حسادت مي‌كند و مادرم را دوست ندارد و وي را به خانه‌مان راه نمي‌دهد. من هم خانه را ترك كرده و براي انتقامجويي از افروز با دختري در شهر تبريز ازدواج كردم. اما وقتي فهميدم همسرم از من شكايت كرده است براي گفت‌وگو به خانه رفتم اما مرا به خانه راه نداد!

قاضي عموزادي با شنيدن اظهارات زن و شوهر و شهادت شهود و به استناد دلايل و مستندات پرونده شكايت زن را پذيرفت و مرد را با توجه به اينكه زن نيمي از مهريه‌اش را بخشيده بود، او را به پرداخت 500 سكه طلا محكوم كرد.
مرد با توجه به اينكه لايحه تقسيط در دادگاه پذيرفته شده است، بايد 150 سكه طلا را به عنوان پيش‌قسط و 350عدد باقيمانده مهريه را در مدت 175 ماه و ماهيانه دو عدد سكه به خانم دكتر پرداخت كند. دادگاه تصميم‌گيري درباره جدايي آنها را به جلسه ديگري موكول كرد.
 
 
---------------------------
 

انهدام 5 باند جعل كارت معافيت سربازي
خروج مشمولان نخبه و بازيكنان فوتبال
صدرالسادات در رابطه با وضعيت سفر به خارج از كشور مشمولان نخبه و بازيكنان فوتبال اظهار داشت: ضوابط مشخصي براي خروج اين افراد در نظر گرفته شده كه متأسفانه در برخي از مواقع ضوابط قانوني رعايت نمي‌شود، اما هماهنگي‌هايي با دستگاه‌هاي مربوطه براي حل اين گونه مشكلات صورت گرفته است.
 
 
----------------------------
 
 
مهريه عروس رنگ خون گرفت
 
اختلاف زوج جوان بر سر مهريه به قتل برادر داماد انجاميد. به گزارش ايران شامگاه 27 شهريور مأموران پليس قم در جريان نزاع خونين خانوادگي در يكي از خيابان‌ها قرار گرفتند. آنها پس از حضور در محل حادثه با پيكر بي جان پسر 22 ساله‌اي به نام «مالك» روبه رو شدند كه با ضربه‌هاي چاقو از پا درآمده بود.با گزارش موضوع به قاضي باقرپور، بازپرس شعبه 12 دادسرای قم،تحقيق از خانواده مقتول در مورد علت درگيري و انگيزه جنايت آغاز شد.برادر مقتول با اشاره به اختلافات خانوادگي گفت: مدتي قبل همسرم مهريه‌اش را اجرا گذاشت و همين موضوع باعث جدايي‌مان شد و در شب حادثه نيز دايي همسرم به همراه دوستش به خانه ما آمدند تا با گفت‌وگو بين من و همسرم صلح و سازش برقرار كنند اما دقايقي بعد جر و بحث بالا گرفت و دو برادرم به حمايت از من با آنها درگير شدند. ناگهان دوست دايي همسرم با ضربه چاقو برادرم را هدف قرار داد و فرار كرد.كارآگاهان جنايي قم با به دست آوردن سرنخ‌هايي عامل جنايت را در مخفيگاهش شناسايي و دستگير كردند.محمد - 23 ساله - متهم به قتل در بازجويي‌هاي پليسي به مأموران گفت: من قصد كشتن مالك را نداشتم، بلكه در درگيري مرا به سوي او هل دادند كه اين حادثه تلخ نيز رخ داد.بازپرس «باقرپور» با اعترافات متهم پس از بررسي جسد متوجه شد كه چاقو از جهت بالا به پائين به سينه مقتول وارد شده و ضارب به طور عمدي ضربات را به مالك وارد كرده است.بدين ترتيب «محمد» به اتهام قتل عمد و مشاركت در نزاع دسته‌جمعي با قرار قانوني به زندان فرستاده شد.
 
-----------------------------
 
مرد معتاد همسر جوانش را خفه كرد

مرد معتاد پس از قتل همسر جوانش خود را به مأموران پليس تسليم كرد.
عصر جمعه- 9 مهر- مرد 30 ساله‌اي با مراجعه به كلانتري 130 نازي آباد از قتل همسرش خبر داد و گفت: حدود دو سال قبل با سميرا ازدواج كرده و يك فرزند سه‌ماهه داريم. اما از چند ماه قبل به‌خاطر اختلاف‌هاي خانوادگي درگيري‌هايمان بيشتر شد. در اين ايام دخالت‌هاي خانواده همسرم نيز به اختلاف‌هاي ما دامن زد، تا اين‌كه روز حادثه به دليل يك مسئله با هم درگير شديم و او را خفه كردم، سپس بچه‌ام را برداشته و به خانه برادرم رفتم. پس از آن‌كه بچه را به همسر برادرم سپردم به كلانتري آمده تا خود را تسليم كنم. بدين ترتيب مأموران به‌خانه متهم رفته و با پيكر بي‌جان زن 20 ساله روبه رو شدند.با اعلام موضوع به شاهنگيان- بازپرس ويژه كشيك قتل- دستور بازداشت متهم صادر شد، مأموران پس از تحقيق از سعيد – متهم- دريافتند او اعتياد شديدي به ماده مخدر «شيشه» دارد. بنابراين وي براي تحقيقات تكميلي در اختيار كارآگاهان اداره دهم پليس آگاهي قرار گرفت.
 
 
-------------------------------
 
 
نقشه هکر برای مردان سرشناس دانشگاه 

پسر دانشجو با هک کردن ایمیل مردان سرشناس علمی و دانشگاهی می‌خواست باج‌گیری کند. این هکر می‌دانست به اطلاعات علمی گسترده‌ای دست پیدا کرده و می‌تواند مردان سرشناس را تحت سلطه خود قرار دهد. تیرماه سال جاری استاد دانشگاهی می‌خواست اطلاعات علمی‌ای را در حافظه کامپیوترش ذخیره کند. وی پشت دستگاه نشست و ناباورانه متوجه شد همه ایمیل‌های شخصی‌اش که حاوی اطلاعات علمی بودند پاک شده است. شوکه شده بود. هیچ‌کس جز خودش رمز ایمیلش را نمی‌دانست، حتی همسرش از رمز خبر نداشت. با خود تصور کرد حتما توطئه‌ای در میان است و باید در جست‌وجوی هکری باشد. باید با یک کارشناس کامپیوتر صحبت می‌کرد. هیچ سرنخی از هکر نبود.
 
باج‌گیر میلیونی
تلفن همراه استاد دانشگاه به صدا درآمد. وقتی مرد جوان پاسخ داد صدای پسر ناشناسی را شنید که خود را مدیر یک شرکت بزرگ معرفی کرد و گفت اطلاعات علمی وی را در اختیار دارد و اگر ایمیل‌های خود را می‌خواهد باید 10 میلیون تومان به حساب وی بریزد تا اطلاعات طلایی را پس بگیرد. وقتی استاد دانشگاه خود را در برابر یک هکر باج‌گیر دید به شعبه دوم بازپرسی دادسرای ناحیه 31 تهران مراجعه کرد و وی را در جریان ناپدید شدن ایمیل‌ها و باج‌گیری قرار داد.
وقتی کارآگاهان ماموریت یافتند با تجسس‌های ویژه معمای این پرونده را حل کنند، چند شکایت مشابه دیگر پیش روی بازپرس پرونده قرار گرفت که نشان می‌داد هکر جوان با سرقت علمی سایت‌های مردانی که شخصیت اجتماعی داشتند به باج‌گیری دست زده است.
وقتی دستور ویژه‌ای برای دستگیری این هکر در دستور کار پلیس دنیای مجازی قرار گرفت، مهندسان پلیس رایانه به رایزنی در شبکه‌ها پرداختند و در شاخه بعدی شماره تلفن هکر باج‌گیر را ردیابی کردند و با بررسی بیشتر این هکر در تیررس پلیس قرار گرفت.

وقتی تیم‌های اطلاعاتی با دستور بازپرس پرونده خروجی‌های رایانه‌ای را تحت نظر قرار دادند، توانستند مقر فرماندهی این هکر را پیدا کنند. بدین ترتیب عملیات دستگیری این هکر حرفه‌ای کلید خورد اما پسر جوان به طرز عجیبی از اقدامات رایانه‌ای خود عقب‌نشینی کرد تا ردپای خود را از دنیای مجازی پاک کند. با این وجود ماموران توانستند او را تحت محاصره قرار دهند و هکر 27 ساله را دستگیر کنند. با دستگیری هکر جوان راز پنهان هکر سایت‌های مردان سرشناس فاش شد. این پسر در بازجویی‌ها به جرم خود اعتراف کرد و گفت: در آزمون کارشناسی ارشد قبول شده بودم. پولی برای پرداخت شهریه دانشگاه نداشتم. می‌دانستم مردانی با شخصیت‌های اجتماعی، علمی و دانشگاهی اطلاعاتی مهم و علمی در سایت‌های خود دارند. فکری به ذهنم رسید و با در اختیار داشتن آدرس ایمیل‌های آنان موفق شدم اطلاعات و ایمیل‌هایشان را هک کنم. در مرحله بعدی با آنها تماس می‌گرفتم و می‌خواستم در ازای دریافت اطلاعاتشان پول میلیونی بپردازند.
می‌دانستم این پول برای آنان پول کمی است و چون اطلاعات برایشان ارزشمند است، حتما این پول را پرداخت می‌کنند و من نیز ایمیل‌هایشان را بازمی‌گردانم اما نمی‌دانستم گرفتار خواهم شد.
با ادعاهای هکر جوان، تحقیقات درباره این پرونده ادامه دارد تا زوایای پنهان آن آشکار شود.منبع:قدس 
 
 
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: