کد خبر:۴۳۰۸
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۸۹ - ۰۷:۲۵
تعداد بازدید: 1618
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
امام جمعه کاشان
امروز تظاهر به بدحجابی و بی‌عفتی دیگر با جهل نیست
امام جمعه کاشان با ابراز اینکه امروز مسئله حجاب مسئله‌ای سیاسی شده است، خاطرنشان کرد: عده‌ای با اراده و به شکل عمد برای اینکه با حجاب مبارزه کنند با چهره نامناسب بیرون می‌آیند.
آیت‌الله نمازی امام جمعه کاشان با بیان اینکه حجاب مسائل اجتماعی و خانوادگی را به دنبال دارد و امنیت در جامعه ایجاد می‌کند، تصریح کرد: انتظاری که بزرگان دین از دولت ارزشی داشتند این بود که دولت باید یک کار اجرایی و عملیاتی را برای توسعه فرهنگ عفاف و حجاب انجام می‌داد ولی متأسفانه این کار صورت نگرفت.
 
به گزارش جوان آنلاين، دولت باید ترویج فرهنگ حجاب و عفاف از خانواده خود شروع می‌کرد زیرا بخشی از کارمندان دولت در وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و ادارات مختلف از خانم‌ها هستند و انتظار و توقع از دولت این بود که بخشنامه کرده و کارمندان خویش را به رعایت حجاب اسلامی ملزوم می‌کرد و این کار صورت نگرفت.
 
باید در این بخشنامه مرقوم می‌شد که اگر کسی حجاب را رعایت نکند مشمول ماده اخراج خواهد شد و در این صورت جامعه شاهد بود که حجاب به چه راحتی در حد ادارات و دانشگاه‌های ما حل می‌شد.

وی تاکید کرد: امروز اختلاط در دانشگاه‌ها به شکل شدیدی وجود دارد و آموزش عالی ما باید اقدام کرده و این مسئله را تا حد زیادی حل می‌کرد، اگرچه امروز در سازمان صدا و سیما نیز این مسائل هست و در برخی از سریال‌ها و فیلم‌ها حفظ حریم محرم و نامحرم بسیار کمرنگ نمایش داده شده است.

امام جمعه کاشان با ابراز اینکه امروز مسئله حجاب مسئله‌ای سیاسی شده است، خاطرنشان کرد: عده‌ای با اراده و به شکل عمد برای اینکه با حجاب مبارزه کنند با چهره نامناسب بیرون می‌آیند.

وی افزود: اگر قبلا عده‌ای بی‌حجاب بودند ممکن بود علت آن را جهل و ناآگاهی دانست اما امروز به خصوص پس از فتنه اخیر که همه مسائل در سطح بین‌المللی مطرح شد دیگر نمی‌توان گفت که افراد از مسئله‌ای ناآگاه هستند.

نمازی به فتنه اخیر اشاره کرد و افزود: امروز تظاهر به بدحجابی و بی‌عفتی دیگر با جهل نیست بلکه اهداف مغرضانه‌ای در پشت آن است و نباید اجازه داد که برخی از افراد به همین راحتی به نظام جمهوری اسلامی ایران دهن‌کجی کنند و راحت در خیابان‌ها بچرخند.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: