کد خبر:۴۲۷۸
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۸۹ - ۰۹:۱۱
تعداد بازدید: 4421
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
حوادث
داماد ، هنگام خريد عروسي آدم كشت
داماد جوان كه براي نجات جان 2 برادرش در جريان يك درگيري خياباني مردي را كشته و متواري شده بود، در يكي از محله‌هاي شهر قزوين دستگير شد.
داماد ، هنگام خريد عروسي آدم كشت

داماد جوان كه براي نجات جان 2 برادرش در جريان يك درگيري خياباني مردي را كشته و متواري شده بود، در يكي از محله‌هاي شهر قزوين دستگير شد.
 
به گزارش «جام‌جم»، عصر روز هفتم شهريور مردي با مركز فوريت‌هاي پليسي 110 قزوين تماس گرفت و از درگيري ميان 7 مرد در بازار اين شهر خبر داد. ماموران كلانتري 12 بازار قزوين بلافاصله به محل حادثه اعزام و متوجه شدند مردي جوان به نام حسن با ضربه چاقو زخمي شده كه وي به بيمارستان شهيد رجايي قزوين منتقل شد اما بر اثر شدت جراحات جان باخت. با هماهنگي قضايي جسد به پزشكي قانوني انتقال يافت و 5 مردي كه در جريان حادثه دستگير شده بودند، به پليس آگاهي قزوين منتقل شدند.
فرار از محل حادثه
در تحقيق از افراد بازداشت شده معلوم شد درگيري ابتدا ميان مرد مغازه‌دار و يك كوپن‌فروش در خيابان آغاز شده و در ادامه اين درگيري 2 نفر از شاگردان مغازه‌دار و 2 مرد كه از دوستان كوپن‌فروش بودند، به آنها ملحق شده‌اند تا اين‌كه در جريان حادثه مرد رهگذري كه برادر دوستان كوپن‌فروش بوده به سوي يكي از شاگردان مغازه حمله كرده و او را كشته است. با مشخص شدن هويت قاتل فراري به نام محمد، وي تحت تعقيب قرار گرفت و پس از 20 روز اوايل هفته جاري در يكي از محله‌هاي شهر دستگير شد.
اعتراف
پس از انتقال متهم به پليس آگاهي، وي در تشريح ماجرا گفت: عصر روز حادثه همراه همسرم براي خريد عروسي به بازار رفتيم كه هنگام عبور از محل حادثه متوجه درگيري ميان برادرانم و چندين مرد شدم. براي نجات جان آنها با چاقو به سوي مهاجمان كه قمه و چوب‌دستي داشتند، حمله كردم كه ناخواسته يكي از آنها به قتل رسيد. قصد داشتم مرد مهاجم را بترسانم ولي مرگ وي رقم خورد. بنابراين گزارش، متهم به قتل با قرار قانوني روانه زندان شد. تحقيقات تكميلي از وي ادامه دارد.
 
-------------------------------------------
 
 
در ژاپن رخ داد؛
دستگيري آتش‌نشان‌هاي متجاوز

ماموران پليس «ژاپن» سه مامور جوان آتش‌نشاني را به اتهام تجاوز دسته‌جمعي به يك زن 20 ساله دستگير كردند.

به گزارش ايسنا، پليس «ژاپن» در گزارشي عنوان كرد كه دو تن از دستگير شدگان اتهامي را كه به آن‌ها روا شده، تكذيب كردند.

با اين حال، هر سه مامور آتش‌نشاني براي اثبات جرم رسيدگي به پرونده‌ به زندان استان «ياماگاتا» منتقل شدند.

در گزارش پليس استان «ياماگاتا» آمده است كه اين سه آتش‌نشان «ريوسوك كاوامورا» 30 ساله، «يوشي هيرو يوكوياما» 27 ساله و «مينو رو كاتاكورا» 30 ساله هستند.

اين سه جوان كه در تعطيلات تابستاني بودند، در يك آپارتمان در شهر «كاتاكورا» به يك زن جوان 20 ساله تجاوز كردند.

به نقل از رسانه‌هاي دولتي اين كشور، اين سه جوان در ساعت دو بامداد به وقت محلي و روز ششم اوت چنين عملي را مرتكب شدند.

«شيگه‌ها رو اوچيا» شهردار شهر «ناگاي» در استان «ياماگاتا» نيز نسبت به اين روند ابراز تاسف كرد و يادآور شد: با انجام اين عمل مردم ديگر به ماموران دولتي اطمينان نمي‌كنند. اين سه مامور آتش‌نشاني بايد مجازات شوند.
 
--------------------------------------
 
 

زن و شوهر جاعل اسکناس در مشهد دستگير شدند
باند جعل اسکناس هاي ۲و۵ هزار توماني در مشهد متلاشي شد. به گزارش خراسان، در پي شکايت چند نفر از شهروندان مبني بر دريافت اسکناس هاي ۲و۵هزار توماني جعلي، ماموران تجسس کلانتري ۳۹ وارد عمل شدند. پليس با انجام کارهاي اطلاعاتي و تحقيقات فني پليسي مطمئن شد که چاپ اين اسکناس ها در محدوده بولوار طبرسي انجام مي شود، لذا با تنگ تر کردن محدوده تحت کنترل خود سرانجام پس از ۲ماه کار اطلاعاتي، مخفي گاه اين باند را شناسايي کرد و در يک عمليات ضربتي وارد محل چاپ اسکناس ها شد. اما متهم مورد نظر قبلا از محل متواري شده بود.
در بازرسي از اين محل دستگاه پرينتر رنگي و مقداري رنگ چاپ پول کشف شد. پليس با ردزني متهم اصلي تنها با گذشت ۲۴ساعت از کشف مخفي گاه و محل جعل اسکناس ها، متهم اصلي پرونده که جواني ۲۷ساله بود را به همراه همسرش دستگير کرد. در بازرسي بدني از متهمان تعداد ۴۰ قطعه اسکناس ۲هزار توماني جعلي کشف شد. در ادامه تحقيقات پليس مشخص شد متهم اصلي اين پرونده چند سال است به جعل اسکناس اشتغال دارد و با در اختيار داشتن خانه هاي مجردي براي اين که شناسايي نشود دائم در حال تغيير مکان بوده است. اين متهمان در اعترافات خود به پليس عنوان کرده اند که روزانه مبلغي حدود ۴۰۰تا۵۰۰ هزار تومان را در بازار خرج مي کرده اند. هم چنين مشخص شد اين متهم با استفاده از ساده لوحي و طمع برخي از افراد که به دنبال کسب درآمد سرشار بوده اند با نشان دادن دستگاه پرينتر رنگي معمولي در حال چاپ اسکناس هاي جعلي وانمود مي کرد که اين دستگاه ها فقط مخصوص چاپ اسکناس است و با استفاده از اين نيرنگ توانسته چند دستگاه پرينتر معمولي را با قيمت بيش از يک ميليون تومان بفروشد. با تشکيل پرونده و اخذ اعترافات متهمان، پرونده براي سير مراحل قانوني تحويل مقامات قضايي شد.خراسان
 
 
---------------------------------------
 
با تصويب دادگاه استيناف دوبي
كلاهبرداران بانك صادرات در امارات ماندند

 دادگاه استيناف دوبي درخواست ايران براي استرداد دو ايراني كه متهم هستند 84 ميليون درهم معادل 23 ميليارد تومان از بانك صادرات ايران كلاهبرداري كرده اند را رد كرد.
به گزارش فارس ، دو فردي كه ايران خواهان استرداد آن ها شده است متهمند با تهيه اسناد تقلبي و دستكاري در اسناد غير رسمي مثل فاكتورهاي تجاري و گواهينامه هاي بررسي محموله و ارائه آن ها به بانك صادرات ايران 84 ميليون و 656 هزار و 788 درهم از اين بانك كلاهبرداري كرده اند.
دادگاه استيناف دوبي روز گذشته با بررسي درخواست ايران با استرداد اين افراد به اين كشور خودداري كرد. پرونده اي عليه اين دو نفر در دو كشور امارات و ايران تشكيل شده است.
بر اساس اسناد پرونده اين افراد در دوبي، آن ها با ادعاي ارسال يك محموله شمش طلا توسط شركت خود در دوبي به ايران توانسته اند از بانك صادرات ايران اين مبلغ را دريافت كنند. آن ها با ارائه اسناد جعلي به بانك خواهان گشودن اعتبار اسنادي لازم در اين خصوص شدند و بنابراين مبلغ مذكور را از سوي بانك دريافت كردند.
محمد رضا، مدير بخش اسناد بانك گفته است سه شركت در ايران براي خريد طلا از اين افراد در شعبه بانك صادرات ايران در دوبي اقدام به گشايش اعتبار اسنادي كردند و 105 ميليون درهم براي آن ها در اين شعبه سپرده گذاشتند.
اين بانك پس از تاييد اسناد ارائه شده از سوي دو طرف براي انجام اين معامله 84 ميليون درهم به حساب شركت متعلق به اين افراد واريز كرد.
بانك صادرات ايران پس از پي بردن به اين كلاهبرداري در 15 فوريه 2008 شكايتي را عليه اين افراد به پليس دوبي ارائه كرد.
 
 
----------------------------------
 
کلاهبرداری اینترنتی با بخت‌آزمایی رؤیایی مرد ایرانی
 
یک مرد ایرانی که برای تماشای بازی‌های جام جهانی فوتبال به آفریقا رفته بود، در دام کلاهبرداران اینترنتی گرفتار شد. این مرد با بازگشت به ایران ایمیلی دریافت کرد که در آن سازمانی با قدردانی از وی برای حضور در آفریقا، وی را برنده خوش‌شناس یک قرعه‌کشی معرفی کرد. 30 شهریورماه سال جاری مرد جوانی به دادسرای ناحیه 31 مراجعه کرد و از یک کلاهبرداری اینترنتی پرده برداشت. این مرد به سرپرست دادسرای جرائم رایانه‌ای گفت: برای بازی‌های جام‌جهانی فوتبال به همراه همسرم به آفریقای جنوبی سفر کردیم. در آنجا مسابقات مختلفی برپا بود که در بیشتر این بخت‌آزمایی‌ها شرکت کردیم ولی در هیچ یک برنده نشدیم. وقتی به ایران بازگشتم، یک روز در حال خواندن ایمیل‌هایم بودم. ایمیل عجیبی دیدم که فرستنده آن ناشناس بود. متن پیام ایمیل ارسال شده این بود: «شما در بازی‌های جام جهانی برنده 800 هزار پوند شده‌اید». خوشحال بودم، تصور می‌کردم پس از آن همه برپایی مسابقات جالب در آفریقا سرانجام برنده شده‌ایم تا اینکه ایمیل دیگری دریافت کردم که نشان می‌داد سازمان مسابقات بخت‌آزمایی جام جهانی را برگزار کرده است و این جایزه از میان شرکت‌کننده‌های بازی‌های فوتبال هر کشور قرعه‌کشی شده که تنها یک نفر برنده این جایزه بخت‌آزمایی می‌شود. این مسابقه بزرگ که هر 4 سال یک بار برگزار می‌شود این بار به نام یک مرد ایرانی افتاده است. مرد 38 ساله در ادامه افزود: در چت اینترنتی که با این سازمان داشتم با مردی به نام مایکل آشنا شدم که خود را نماینده این مسابقات در ایران معرفی کرد. وقتی مایکل خواست برای گرفتن پول میلیونی 22 هزار و 500 پوند به حساب بانکی در خارج از کشور واریز کنم، بلافاصله به بانک رفتم و به شماره حساب این مرد پول را واریز کردم. چت‌های اینترنتی ادامه داشت تا اینکه با ایمیل جدیدی روبه‌رو شدم. تیم بخت‌آزمایی خواسته بود که برای بیمه و حق مالیات این جایزه 12 هزار و 500 یوروی دیگر به حساب مرد آمریکایی- آفریقایی‌تبار واریز کنم. مرد جوان ادامه داد: وقتی این پول را نیز به حساب تیم مسابقه بازی‌های آفریقایی واریز کردم، دیگر مایکل جواب ایمیل‌هایم را نداد تا اینکه متوجه شدم ایمیلش را بسته است. تازه متوجه شدم در دام فریبنده مردان کلاهبرداری گرفتار شده‌ام به همین خاطر تصمیم گرفتم به طرح شکایت پردازم. با ادعاهای این مرد، جعفری سرپرست دادسرای ناحیه 31 جرائم رایانه‌ای پرونده را در اختیار کارآگاهان قرار داد تا با تحقیقات تخصصی‌تر سرنخی از این مردان کلاهبردار پیدا کنند.

-------------------------------------
 

زن امريكايي امشب اعدام مي‌شود

دادگاه عالي امريكا فرجام‌خواهي زن اعدامي را رد كرد.
«ترزا لوييز» قرار است پنج‌شنبه شب از طريق تزريق داروي سمي اعدام شود.وي كه هم‌اكنون 41ساله و مادربزرگ است پس از دستگيري به قتل همسر و پسرخوانده‌اش با همدستي دو مرد در سال 2002 اعتراف كرده است.
همدستان وي نيز به حبس ابد بدون بخشش محكوم شده‌اند.فرماندار ويرجينيا در اين باره گفت: با دقت درخواست بخشش لوييز را بررسي كرده، نظريات قضايي و ديگر موارد وارده را هم در آن خصوص ازنظر گذرانده ولي باز هم دليلي نمي بينم تا حكم دادگاه را تغيير دهم.
وي افزود: من از ميانجيگري در اين خصوص خودداري مي كنم و موضوع را به شورا و خانواده زن اعدامي هم اطلاع داده‌ام.لوييز و وكلاي مدافعش به طور رسمي از فرماندار خواسته بودند تا اين زن كه تقريباً عقب‌افتاده ذهني هم محسوب مي‌شود را از اعدام نجات دهد. لوييز اقرار كرده همسرش «جوليان لوييز» و پسرخوانده‌اش «سي جي لوييز» را پس از رابطه نامشروع با مردي به نام «متيو شالنبرگر» كشته است.
لوييز به شالنبرگر و پسر 19 ساله او قول داده بود در صورت پايان كار مبلغي از بيمه عمر 250هزار دلاري مقتولان را به آنها مي‌دهد.دادستان ديويد گريمز گفت: با صراحت مي‌گويم «ترزا لوييز» يك شيطان صفت است كه تاكنون مانند او را نديده‌ام.وي تأييد كرد، لوييز از بهره هوشي پائيني برخوردار است اما عقب‌‌مانده ذهني نيست.
 
 
-------------------------------------
 

گريه‌ دخترک از قتل «ماما» خبر مي‌داد

اسرار قتل هولناك مدرس زن دانشگاه و مجروح شدن دختر 5 ساله‌اش در قلب شاگرد بنگاه معاملات ملكي مي‌تپيد.
بعدازظهر سه‌شنبه – 30 شهريور – ساكنان يك مجتمع مسكوني در شهرك راه‌آهن – غرب تهران – با شنيدن صداي گريه‌هاي دختر كوچولوي همسايه، خود را به واحد طبقه ششم رسانده و ناگهان با پيكر خونين و بي‌جان زن جوان همسايه روبه‌رو شدند. گلوي دختر 5 ساله نيز با چاقو مجروح شده بود. مأموران كلانتري 141 شهرك راه‌آهن به دنبال اطلاع از جنايت، خود را به محل حادثه رسانده و در نخستين تحقيقات دريافتند زن جوان با ضربه‌هاي كارد هدف قرار گرفته و بعد هم خفه شده است. شواهد نشان مي‌داد قاتل قبل از فرار، با چاقو ضربه‌اي به گردن دختر كوچولو زده و به تصور اينكه او هم كشته شده از محل گريخته است.پس از انتقال دختر بچه به بيمارستان، بازپرس شهرياري و كارآگاهان اداره دهم پليس آگاهي با حضور در محل جنايت به تحقيق در اين باره پرداختند. به هم ريختگي وسايل خانه و آثار به جا مانده نيز از احتمال جنايت باانگيزه سرقت حكايت داشت.يكي از ساكنان ساختمان گفت: مريم – مقتول – ماما و مدرس دانشگاه بود كه با همسر و فرزندش در طبقه ششم زندگي مي‌كردند. مدتي بود آنها قصد فروش خانه را داشتند به همين خاطر گهگاه از بنگاه‌هاي محل برايشان مشتري مي‌آمد. امروز هم شاگرد يك بنگاه را ديدم كه وارد ساختمان شد. دقايقي بعد با شنيدن صداي گريه‌هاي دختر كوچولو خود را به طبقه ششم رسانده و با اين صحنه وحشتناك روبه‌رو شدم.
بدين ترتيب با شناسايي هويت پسر جوان بلافاصله كارآگاهان ساعتي بعد او را در خانه‌اش دستگير كردند.
متهم كه بشدت شوكه بود به تيم جنايي گفت: چندي قبل كه اين خانه را براي فروش گذاشتند طي چند بار رفت‌وآمد متوجه شدم صاحبخانه وضع مالي خوبي دارد و بيشتر مواقع هم زن جوان و دختر كوچكش در خانه تنها هستند. بنابراين وسوسه سرقت از خانه آنها به جانم افتاد. ساعتي قبل به بهانه بردن مشتري به خانه آنها رفته و زن جوان و دختر كوچولويش را تنها ديدم. وقتي زن صاحبخانه پرسيد «مشتري كجاست» گفتم: من زودتر آمدم و آنها در راه هستند. در حالي كه به رفتارم مشكوك شده بود از من خواست بيرون بروم و با آمدن مشتري‌ها وارد شوم. اما همان موقع با كارد به او حمله‌ور شده و با روسري خفه‌اش كردم. دختر كوچولو كه با شنيدن سر و صدا از اتاق بيرون آمده بود با ديدن جسد مادرش سر و صدا كرد كه بي‌توجه به جست‌وجوي پول و طلاها پرداختم. اما وقتي احتمال دادم صداي گريه و فريادهاي دخترك همسايه‌ها را مشكوك ‌كند ضربه‌اي به گردنش زده و فرار كردم. ضمن اينكه فكر مي‌كردم دختر بچه هم كشته شده است.متهم پس از اعترافات هولناك بازداشت و براي تحقيقات بيشتر در اختيار كارآگاهان اداره دهم پليس آگاهي قرار گرفت.
گفت‌وگو با همسر مقتول
پدر صوفيا صبح ديروز بر بالين فرزندش با چشمان اشكبار گفت: دخترم به علت ديدن صحنه قتل هولناك مادرش و حمله وحشيانه مرد جنايتكار به خودش، شوكه شده و با ديدن افراد غريبه بي‌اختيار فرياد مي‌كشد. وي با ابراز تأسف عميق از قتل همسرش گفت: احتمالاً بزودي دخترم از بيمارستان مرخص مي‌شود اما نمي‌دانم همسر و فرزندم به كدامين گناه گرفتار چنين سرنوشت شومي شدند.

 
------------------------------------
 
 
جزئیات قتل دکتر متخصص فاش شد
شلیک شبانه به پزشک

گروه حوادث تحقيقات ويژه جنايي براي كشف راز قتل پزشك متخصص عفوني و دانشيار دانشگاه علوم پزشكي تهران كه شامگاه سه‌شنبه با شليك دو موتور‌سوار مسلح به قتل رسيد در دستور كار تيم جنايي پايتخت قرار گرفت. به دنبال اين جنايت هولناك وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و رؤسای سازمان نظام پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی تهران نيز با ارسال نامه های جداگانه به رئيس پليس كشور، خواستار پيگيري ماجرا و كشف جنايت شدند.
به گزارش خبرنگار جنايي ما، شامگاه سه‌شنبه دكتر عبدالرضا سودبخش – 60 ساله – در پي خروج از مطبش در بلوار كشاورز، به سوي خودرويش ‌رفت كه ناگهان در تاريكي هدف گلوله دو موتوسيكلت سوار قرار گرفت و در دم كشته شد.جنايتكاران پس از شليك دو گلوله – كه يكي به خودروي پژو پارس دكتر اصابت كرد – با عجله گريختند. دقایقی بعد محمد شهرياري ـ بازپرس كشيك ويژه قتل ـ و تيم جنايي با حضور در محل جنايت به تحقیق در این باره پرداختند. دکتر از پشت هدف اصابت گلوله قرار گرفته و بر اثر شدت خونريزي جان باخته بود شاهدان حادثه نيز اظهار داشتند دو موتورسوار پس از جنايت درمسیر خلاف خيابان گريختند.
ë درخواست وزير بهداشت از رئيس پليس كشور
دكتر مرضيه وحيددستجردي – وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي – به دنبال اطلاع از اين جنايت صبح ديروز با ارسال نامه‌اي به سردار اسماعيل احمدي‌مقدم – فرمانده نيروي انتظامي كشور ـ خواهان تلاش همه جانبه پليس براي شناسايي و دستگيري فوري عاملان قتل دكتر سودبخش شد.
دكتر مرضيه وحيد دستجردي در نامه‌اش به سردار اسماعيل احمدي مقدم آورده است: با كمال تأسف مطلع شديم ساعت 21 سه‌شنبه30 شهريور يكي از پزشكان محترم و اساتيد و خدمتگزاران جامعه علمي و پزشكي كشور و همچنين عضو هيأت علمي دانشگاه علوم پزشكي تهران مرحوم آقاي دكتر عبدالرضا سودبخش مقابل مطب شخصي‌اش هدف سوء قصد قرار گرفته است.
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي ضمن محكوميت اين اقدام نابخردانه، با همسر و فرزندان آن مرحوم ابراز همدردي كرده و تسليت خود را به اين عزيزان و اعضاي محترم جامعه پزشكي كشور ابراز و درخواست دارد عاملين اين حادثه سريع شناسايي و مجازات شوند.
همچنين رئيس دانشگاه علوم پزشكي تهران نيز در پيامي، كشته شدن دكتر «عبدالرضا سودبخش» را موجب تألم و تأثر جامعه پزشكي و دانشگاهي كشور دانست و خواستار پيگيري جدي موضوع از سوي پليس شد.
جنايت از زبان شاهد حادثه
يكي از شاهدان حادثه به خبرنگار ما گفت: حدود ساعت هشت و نيم شب دكتر همراه با منشي از مطب خارج شد و هر دو به طرف خودروي دكتر كه حدود 100 متر جلوتر متوقف بود، رفتند اما به محض اين كه دكتر در خودرو را باز كرد، ناگهان يك موتوسيكلت به طرف آنها حركت كرد و هنگام عبور از كنار دكتر، دو گلوله شليك شد. يكي از گلوله‌ها به كمر دكتر اصابت كرد و ديگري به خودرويش خورد و جنايتكاران هم بلافاصله گريختند. سرانجام نيمه شب جسد دكتر با آمبولانس به پزشكي قانوني منتقل شد.
اطلاعيه پليس آگاهي
رئيس مركز اطلاع‌رساني پليس آگاهي تهران بزرگ ديروز با ارسال اطلاعيه‌اي درباره قتل دكتر سودبخش اعلام كرد: كارآگاهان اداره دهم پليس آگاهي تهران در نخستين بررسي‌ها احتمال داده‌اند علت و انگيزه قتل شخصي بوده و وجود انگيزه ديگر در اين جنايت منتفي است. در حال حاضر نيز پيگيري‌هاي ويژه پليسي در اين باره ادامه دارد.
نامه رئيس سازمان نظام پزشكي ايران
دكتر محمدرضا نوروزي، نايب رئيس شوراي عالي نظام پزشكي كشور عصر ديروز به خبرنگار جنايي ما گفت: دكتر سيدشهاب‌الدين صدر- رئيس سازمان نظام پزشكي كشور- به دنبال اطلاع از جنايت، با ارسال نامه‌هايي به وزراي اطلاعات ، كشور و فرمانده نيروي انتظامي، خواستار پيگيري فوري پرونده و شناسايي عاملان جنايت شده است.
 
 
-----------------------------------
 

زن پشیمان!
 
ما مدتی به طور تلفنی با هم رابطه داشتیم تا اینکه او به خواستگاری‌ام آمد و گفت: فکر کنید خانواده ندارم و....
 
آن قدر با مشت به سرم ضربه زده که چشمانم کم‌سو شده است و حواس‌پرتی گرفته‌ام تاجایی که گاهی اوقات نشانی خانه را گم می‌کنم.
 
زن جوان در دایره اجتماعی پلیس گفت: شوهرم فردی عیاش، خوشگذران و معتاد است و هیچ احساس مسوولیتی نسبت به زندگی‌مان ندارد. او در هر ماه فقط500 تومان خرجی دستم می‌دهد و برای همین هم از ابتدای زندگی تا این لحظه با مشقت و زحمت فراوان در خانه‌های مردم کلفتی کرده‌ام و یک لقمه نان بخور و نمیر مهیا می‌کنم. البته این بلا‌ها را خودم به سر خودم آورده‌ام چراکه 7 سال قبل، عاشق پسر جوانی شدم که پدر و مادر و برادر بزرگش به مواد مخدر اعتیاد داشتند و هنوز هم در منجلاب مواد مخدر دست و پا می‌زنند. ما مدتی به طور تلفنی با هم رابطه داشتیم تا اینکه او به خواستگاری‌ام آمد و گفت فکر کنید خانواده ندارم و به یک آدم بی‌کس و کار که نیازمند کمک و یاری شماست می‌خواهید زن بدهید!
 
پدرم با شنیدن این حرف یک شرط برای رامین گذاشت و گفت هر وقت یک کار ساده و آبرومند برای خودت دست و پا کردی بیا و بعد برای ازدواج تو و دخترم مذاکره خواهم کرد. زن 23 ساله افزود: افسوس، من تحت تاثیر حرف‌های مادرم که می‌گفت پدرت عادت دارد در هر کاری یک اما و اگر درست کند، تصور می‌کردم او قصد دارد جلوی پای ما سنگ بیندازد و احساسات‌مان را نادیده بگیرد. برای همین هم روی حرف پدرم خط کشیدم و به رابطه مخفیانه‌ام با رامین ادامه دادم. مادرم نیز به پدرم این طور وانمود می‌کرد که دخترمان دیوانه‌وار رامین را دوست دارد و از طرفی چون این پسر خانواده درست و حسابی ندارد و کسی نخواهد بود که برای زندگی آینده‌اش تعیین تکلیف کند پس بهتر است هر چه زودتر جواب بله را بگوییم و او را زیر پر و بال خودمان بگیریم.
 
زن جوان قطرات اشک را از روی گونه‌هایش پاک کرد و گفت: با سماجت مادرم بالاخره پدر زیر بار رفت و من با رامین ازدواج کردم اما متاسفانه او نه‌تنها هرگز به سر کار نرفت بلکه مورد قهر خانواده‌اش قرار گرفت و برای اینکه بتواند دل پدر و مادرش را به دست بیاورد به برادر بزرگش نزدیک شد و توسط او نیز به دام مواد مخدر افتاد. من زمانی فهمیدم شوهرم اعتیاد دارد که باردار شده بودم و به خاطر بچه‌ام حس می‌کردم راهی برای بازگشت ندارم. رامین روز به روز بدتر و بدتر شد و تقریبا تمام جهیزیه‌ام را فروخت و دود کرد و به هوا داد. او در این سال‌ها مرا مدام مورد ضرب و شتم قرار می‌دهد و فقط یک اسکناس 500 تومانی به عنوان خرجی در اختیارم می‌گذارد. البته پدرش نیز نسبت به من و فرزندم کینه‌ورزی می‌کند و همیشه به او می‌گوید به این زن نباید توجه کنی و رو بدهی و... . خسته شده‌ام و دیگر طاقت ندارم این همه تحقیر را تحمل کنم. امروز از خانه فرار کردم و مستقیم به اینجا آمدم تا راهنمایی‌ام کنید و راه نجاتی نشانم دهید. رئیس مرکز مشاوره پلیس خراسان رضوی درباره این ماجرا معتقد است: ازدواج‌هایی که صرفا بر اساس عاطفه و هیجانات شدید انجام می‌شوند به دلیل ارزیابی مثبت وضعیت موجود، عواملی موثر چون موقعیت خانوادگی و شغلی فرد که از شاخصه‌های مهم وجه اجتماعی هستند نادیده گرفته می‌شود و با فروکش کردن هیجانات اولیه، مشکلات پدیدار می‌شوند. محمد ایرجی‌پور توصیه کرد: والدین ضمن هماهنگی با یکدیگر، پرهیز از قضاوت‌های عجولانه و بهره‌برداری از نظریات کارشناسان مشاوره، فرزندان خود را در داشتن یک ازدواج موفق یاری و هدایت کنند.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: