کد خبر:۴۲۶۸
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۸۹ - ۱۰:۴۰
تعداد بازدید: 22541
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
سرنوشت تلخ زن جوان پس از جراحي زيبايي
يك مركز جراحي محدود پس از عمل جراحي ناموفق زيبايي زن جوان، با حكم دادگاه محكوم شدند. اين در حالي است كه قرباني پرونده از 2 سال قبل زندگي نباتي دارد.

 يك مركز جراحي محدود پس از عمل جراحي ناموفق زيبايي زن جوان، با حكم دادگاه محكوم شدند. اين در حالي است كه قرباني پرونده از 2 سال قبل زندگي نباتي دارد.

بهاره – 30 ساله – تير سال 87 در يك مركز جراحي محدود تحت عمل ترميمي زيبايي شكم و سينه قرار گرفت. اما هنگام ترميم زخم‌ها در دومين عمل به محض تزريق داروي بيهوشي، ناگهان دچار ايست قلبي و تنفسي شد و پس از احيا، به بيمارستاني در غرب تهران انتقال يافت. به رغم تلاش‌هاي گسترده براي نجاتش او به اغما رفت و 33 روز در بخش «آي‌سي‌يو» تحت مراقبت‌هاي ويژه قرار گرفت تا اينكه بالاخره به هوش آمد. اما از آن زمان زندگي نباتي دارد.يك سال بعد از اين ماجراي تلخ، مادر «بهاره» وقتي از سلامتي دخترش نااميد شد با مراجعه به شعبه دوم دادسراي ناحيه 19 – جرائم پزشكي و دارويي – از داديار جهانگيري براي شناسايي مقصران اصلي ماجرا شكايت كرد. «دخترم دانشجوي رشته حسابداري و حسابدار يك شركت خصوصي بود. او براي عمل جراحي زيبايي سينه به يكي از مراكز جراحي زيبايي محدوددر مركز تهران رفت. چند روز بعد هم به دليل بهبود نيافتن زخم‌هاي محل جراحي، با پيشنهاد پزشك معالجش يك بار ديگر براي عمل جراحي ترميمي راهي اتاق عمل شد. پزشك پس از بي‌حسي موضعي، عمل جراحي را شروع كرد اما به دليل بي‌قراري‌هاي دخترم پزشك بيهوشي به دخترم بيهوشي عمومي داد كه ناگهان دچار كبودي و ايست قلبي و تنفسي شد. پس از آن برای دخترم در يكي از بيمارستان‌هاي خصوصي شمال غرب تهران پذيرش گرفتيم. او بعد از 33 روز به هوش آمد، اما از آنجا كه صدمه وارده به مغزش بسيار شديد بود، قواي عالي مغزش را از دست داد و در نتيجه گرفتار فلج اندام‌هاي فوقاني و تحتاني و عدم كنترل ادرار و مدفوع شد، به همين خاطر پزشكان با اعلام اين‌كه دختر مجبور به زندگي نباتي شده است، براي تغذيه‌اش مجبور شدند تا برايش لوله‌گذاري و سپس ترخيصش كنند.»

شاكي افزود: وقوع اين حادثه تلخ و ناباورانه براي ما بسيار هولناك و سخت بود، به‌طوري كه شوهرم چندي قبل به قدري بالاي سر دخترم گريه كرد كه دچار ايست قلبي شد و فوت كرد. حالا هم تاكنون بيش از 70 ميليون تومان براي درمان دخترم هزينه كرده‌ايم. البته پزشك جراح او از همان روز اول ما را يك لحظه هم تنها نگذاشته است. با اين وجود از مقصران اين ماجرا شكايت دارم و خواستار رسيدگي هستم».به دنبال شكايت اين زن و با دستور داديار، كارشناسان كميسيون تخصصي پزشكي قانوني رسيدگي به پرونده و شناسايي مقصران اصلي حادثه را در دستور كار قرار دادند. سرانجام پس از 3 بار رسيدگي به پرونده، پزشك جراح به ميزان 40 درصد و پزشك بيهوشي را به ميزان 30 درصد و مسئول فني مركز جراحي محدود را نيز به دليل تجهيزات ناكافي اتاق عمل و استفاده از وسايل مصرفي ناكافي به ميزان 10 درصد مقصر شناختند. دوپزشك همچنين به دليل لوله‌گذاري‌هاي دائمي در بدن زن بيمار در مجموع به ميزان 16 درصد (ارش) ديه كامل انسان و به خاطر از بين رفتن قواي عالي مغز و كنترل ادرار و مدفوع و فلج كامل اندام‌هاي فوقاني و تحتاني نيز به پرداخت ديه محكوم شدند.بدين ترتيب قاضي افراسياب رئيس شعبه 1043 دادگاه عمومي - جزايي تهران متهمان را محکوم به پرداخت ديه زن جوان كرد.

زندگي نباتي از منظر پزشكي
دكتر حسين حاجي عباسي متخصص جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات، درباره زندگي نباتي گفت: در این نوع زندگي بيمار هوشياري آگاهانه به اطراف محيط ندارد و مغز از فعل و انفعالات در رابطه با تفكر و حافظه، قضاوت و تجزيه و تحليل حسي و حركتي ناتوان است. در حقيقت بيمار فقط ضربان قلب و تنفس دارد و در برخي مواقع نيز بدون تنفس است .در اين موارد از دستگاه‌هاي تنفس مصنوعي، استفاده مي‌شود. به گفته اين متخصص مغز و اعصاب، معمولاً عمر اين گونه بيماران كوتاه است و بازگشت سلامتي نيز بسيار نادر است.

دكتر حاجي عباسي در ادامه افزود: زندگي نباتي با مرگ مغزي تفاوت هاي قابل توجهي دارد. زيرا كه در مرگ مغزي بيمار هيچگونه فعاليتي ندارد اما در زندگي نباتي، مغز در جهت فعاليت‌هاي روزمره عملكرد مثبتي ندارد. اما قلب و تنفس برقرار است و در برخي مواقع نيز بيمار چشم‌هايش را باز مي‌كند و اندام‌هايش همانند مو و ناخن رشد دارد.
 
 
---------------------------------------
 

مرگ3خواهر دررودخانه

گروه حوادث سه خواهر در رودخانه «هكان» شهرستان جهرم غرق شدند.دختران 14، 18 و 21 ساله، ديروز همراه خانواده‌شان، كنار رودخانه مشغول تفريح بودند كه ناگهان به داخل آب سقوط كرده و به دليل ناآشنايي با فنون شنا، جان باختند. پس از اين حادثه اجساد قربانيان با كمك‌ اهالي از رودخانه بيرون كشيده شد.
 
 
-----------------------------------

دختری قربانی اختلاف فاميلي

مرد روستايي در جريان اختلاف‌هاي شديد خانوادگي دخترش را با ميله آهني از پا درآورد.به گزارش خبرنگار ما، بازپرس شعبه اول دادسراي شهرستان آق‌قلا در اين باره گفت: ساعت 8 صبح سه‌شنبه – 23 شهريور – به مأموران پليس منطقه اعلام شد كه در يكي از روستاها، دختر 17 ساله‌اي به نام ريحانه به قتل رسيده است.وي در ادامه گفت پدر دختر كه به اتهام قتل دستگير شده بود در اعتراف‌هايش گفت: همسرم به دليل اختلاف‌هاي خانوادگي، بچه‌ها را رها كرده و به خانه پدرش رفته بود.با رفتن او بچه‌ها تنها هر كدام راهي خانه بستگان شدند. دخترم ريحانه نيز به خانه عمويش رفت. چند روز قبل متوجه شدم فرزندانم زندگي نابساماني دارند در نتيجه به خانه برادرم رفتم و از ريحانه خواستم كه همراهم به خانه بازگردد اما او نپذيرفت و من هم عصباني شده و با ميله آهني چند ضربه به سرش كوبيدم كه ناگهان روي زمين افتاد و...هم‌اكنون تحقيقات جنايي درباره اين جنايت دلخراش از سوي بازپرس و كارآگاهان جنايي ادامه دارد.
 
 
--------------------------------
 

تصميم غم انگیزدختر و پسر نوجوان

دختر و پسر نوجوان وقتي با مخالفت والدين‌شان براي ازدواج روبه‌رو شدند تصميم شومي گرفتند. 
 مأموران كلانتري 31 كوي كارمندان كرج به دنبال اطلاع از سقوط دختر و پسري از ساختمان، خود را به كوي كارمندان رسانده و در نخستين بررسي‌ها دريافتند، «آرش» - 17 ساله - و «سميرا» - 15 ساله - به علت مخالفت خانواده‌هايشان با ازدواج آنها، خود را به طبقه چهارم ساختمان رسانده و هردو پائين پريده‌اند.اين در حالي بود كه «آرش» در دم جان باخته بود اما «سميرا» به بيمارستان انتقال يافت. پزشكان هم وضعيت عمومي وي را وخيم اعلام كرده‌اند.يك مقام انتظامي با اشاره به اين خبر از والدين خواست نسبت به تربيت و مراقبت از فرزندانشان دقت و توجه بيشتري داشته باشند و با بيان دلايل منطقي، فرزندان را از پيامدهاي ناگوار دوستي‌هاي خياباني آگاه نمايند تا گرفتار سرنوشت شوم نشوند.
 
--------------------------------
 
وحشت از تلفن شيطان در سودان
 
مردم سودان اين روزها فقط از يک چيز حرف مي‌زنند. در ميان آنها شايع شده است که از محلي ناشناس به برخي از افراد تلفن مي‌شود، و اگر آنها تلفن را جواب بدهند، از طريق جريان برق بلافاصله جان خود را از دست مي‌دهند.
با اين که اين شايعه عجيب به نظر مي‌رسيد اما در مدتي کوتاه در سراسر سودان پخش شده و همه مردم را به وحشت فرو برده است.

گفته مي‌شود که اين ماجرا نخست در ميان عده‌اي از مردم شايع شد، اما سپس يکي از روزنامه‌ها با انتشار خبر ماجرا، آن را در تمام جامعه منتشر کرد. روزنامه مزبور گزارش داده بود که عده زيادي در جنوب کشور پس از دريافت تلفن‌هايي مشکوک از شماره‌هايي مرموز جان خود را از دست داده‌اند.

مردم به دوستان و آشنايان خود هشدار مي‌دهند که نبايد به هيچ تلفن ناشناسي جواب بدهند.

در روزهاي حساسي که قرار است سرنوشت جنوب کشور تعيين شود، مردم از سياست دوري گرفته و تنها از تلفن‌هاي مرموزي حرف مي‌زنند که جان مردم را تهديد مي‌کنند.

آتش در کاهدان

بسياري از شهروندان سودان خطر "تلفن شيطان" را باور دارند و از آن احساس وحشت مي‌کنند.

برخي از مردم در ظاهر خطر را جدي نمي‌گيرند، اما خود از جواب دادن به هر تلفن ناشناسي خودداري مي‌ورزند و به اطرافيان خود توصيه مي‌کنند که به تلفن‌هاي ناشناس جواب ندهند.

در سودان تمام سايت‌هاي اينترنتي از خطر "تلفن مرموز" گزارش داده‌اند و گفته مي‌شود که اين شايعه مانند آتشي در کاهدان در تمام سطح جامعه منتشر شده است.

عده‌اي گفته‌اند که "تلفن مرموز" به شيطان تعلق دارد و کد کشوري آن شماره 44 است که پيش‌شماره بريتانيا است.

نشان عدم امنيت

شايعه مربوط به "تلفن شيطان" چنان رواجي پيدا کرده است که اداره مخابرات سودان با انتشار اطلاعيه‌اي آن را تکذيب کرد و گفت که از نظر فني غيرممکن است.

مهندس نادر جيلاني، معاونت اداره ارتباطات تلفني سودان گفته است که اين شايعه نمي‌تواند پايه و منطق داشته باشد.

به گفته مهندس جيلاني ارتباطات تلفني موبايل در شبکه مخابرات سودان مطابق استانداردها و فن‌آوري رايج در تمام کشورها شکل گرفته و از هر نظر امن و بي‌خطر است.

او همچنين گفته است که هيچ مورد مشخصي ديده نشده است که وجود اين خطر را ثابت کند.

گفته مي‌شود که شايعه "تلفن شيطان" پيش از اين در چند کشور ديگر آفريقايي نيز رواج يافته بود.

دکتر اشرف ادهم استاد جامعه‌شناسي در دانشگاه نيلين عقيده دارد که جامعه سودان به خاطر وضعيت ناامن سياسي و بحران‌هاي مداوم اجتماعي در برابر شايعه‌هاي عجيب و ناموجه آسيب‌پذير شده است.

اين جامعه‌شناس سوداني  گفته است افرادي که به زندگي و آينده خود اميد زيادي ندارند، به سادگي دستخوش وحشت‌هاي نامعقول مي‌شوند و از آينده وحشت مي‌کنند.

در سال‌هاي گذشته شايعه‌هايي مبني بر مرگ چند نفر از رجال سياسي سودان در جامعه پيچيد، اما بعد معلوم شد که اين شايعه‌ها هيچ پايه و اساسي نداشته است.بي بي سي
 
 
-------------------------------
 
 
كشف جمجمه‌هاي انسان از چمدان دو گردشگر آمريكايي
 
مقامات پليس «يونان» از كشف جمجمه‌هاي انسان از داخل چمدان‌هاي دو گردشگر آمريكايي در فرودگاه بين‌المللي پايتخت اين كشور خبر داد.
 
به گزارش ايسنا، يكي از مقامات پليس فرودگاه بين‌المللي «آتن » كه خواست نامش فاش نشود، بيان كرد: اين دو جوان آمريكايي كه به عنوان گردشگر به يونان سفر كرده بودند، در حال بازگشت به كشورشان بودند كه اسكنرهاي فرودگاه درون چمدان‌هايشان اشيايي شبيه به جمجمه انسان را نمايش داد.

اين مقام مسوول خاطر نشان كرد: در بازرسي از چمدان‌هاي اين دو جوان، ماموران شش جمجمه انسان را كشف كردند.

اين دو جوان در بازجويي‌هاي خود اعلام كردند كه اين جمجمه‌ها را از يك سوغات فروشي در جزيره «ميكونوس» خريداري كردند؛ در حالي كه پليس احتمال مي‌دهد اين دو جوان گردشگر دروغ مي‌گويند. با اين حال، اين دو جوان تا برگزاري جلسه دادگاهي با قرار وثيقه آزاد شدند.

 
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
امید ادهمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۸ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۰
0
4
وااااقعا دلم شکست خدااااااااااااااایا کمک کن
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: