کد خبر:۴۲۶۵
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۸۹ - ۰۹:۴۶
تعداد بازدید: 2357
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
جزئیات قتل‌هاي راننده ارابه مرگ
«من از شیطان برای قتل زنان دستور می‌گرفتم. زمان خفه کردن قربانیان خود هیچ اراده‌ای بر رفتارم نداشتم. انگار فردی مرا مجبور می‌کرد که زنان را بکشم. او دستانم را می‌گرفت و روی گلوی مقتولان فشار می‌داد.»

اعتراف راننده ارابه مرگ در دادگاه قزوین

شیطان دستورقتل 5 زن را داد


گفت‌وگو با قاتل

از چه زمانی این نیروی شیطانی سراغت آمد؟
از زمان قتل کیمیا. این نیرو مرا به صورت کامل در کنترل خودش در می‌آورد.
تصور می‌کردی دستگیر شوی؟
نه. چون فکر می‌کردم پلیس هیچ سرنخی از من ندارد.
به همسرت علاقه داشتی؟
خیلی.
پس چرا سه بار می‌خواستی او را بکشی؟
تحت آن نیروی شیطانی این کار را کردم.
بچه هم داری؟
یک پسر 9 ساله دارم.
می‌داند به اتهام قتل دستگیر شده‌ای؟
نه به او گفته‌اند که تصادف کرده‌ام و به این خاطر زندان هستم.
همسرت به ملاقاتت آمده است؟
بله، سه بار.
پدر و مادرت چطور؟
آنها فقط یک بار آمدند.
آنها وقتی متوجه ماجرا شدند چه واکنشی نشان دادند؟
خانواده‌ام باور ندارند که من قاتل 5 نفر باشم.
پشیمانی؟
(سکوت).


«من از شیطان برای قتل زنان دستور می‌گرفتم. زمان خفه کردن قربانیان خود هیچ اراده‌ای بر رفتارم نداشتم. انگار فردی مرا مجبور می‌کرد که زنان را بکشم. او دستانم را می‌گرفت و روی گلوی مقتولان فشار می‌داد.»
این بخشي از اعترافات راننده ارابه مرگ در نخستین جلسه محاکمه‌اش بود.
به گزارش خبرنگار ما، مرد قوی هیکل ساعت 10 صبح همراه مأموران محافظ زندان وارد سالن اجتماعات دادگستری استان قزوین شد و هنگام دفاع از خود با اشاره به این موضوع، از بیان جزئیات قتل زنان خودداری کرد. در ادامه نماینده دادستان قزوین هم خواستار پنج بار قصاص برای مرد جنایتکار شد.
جزئیات قتل‌هاي راننده ارابه مرگ
در ابتداي اين جلسه قاضي لشكري، معاون دادستان قزوين با حضور در جايگاه به تشريح جزئيات پرونده پرداخت. وي گفت: در این پرونده مهدی 37 ساله، شغل راننده و مالک مینی‌بوس اهل قزوین، متهم به قتل پنج زن و سرقت از مقتولان است. کیمیا شجاعی- 52 ساله- نخستین قربانی مرد جنایتکار بود. او 12 اردیبهشت سال گذشته به طرز مرموزی ناپدید و 17 اردیبهشت جسدش در جاده کمال‌آباد در حالي کشف شد كه آثار انگشت بر روی گلوی مقتول مشهود بود. در ادامه بررسی‌ها، مشخص شد 6 حلقه النگو، دو گردنبند، سه انگشتر و بیش از دو میلیون تومان پول از او سرقت شده است. دومین قربانی اقدس خليلي- 63 ساله- نیز ساعت 9 صبح 14 مرداد سال گذشته از شریف آباد ربوده و سه روز بعد جسدش در حوالی جاده «مکسال» کشف شد. جسد به علت حمله حشرات و گرمای هوا، قابل شناسایی نبود که اولیای دم اقدس او را از روی لباس و مشخصات ظاهری‌اش شناسایی کردند. سه حلقه النگو، یک انگشتر و یک جفت گوشواره نیز از این قربانی سرقت شده بود. یاسمن دهقان نژاد- 58 ساله- سومین قربانی بود که 7 شهریور از بیدستان ربوده و همان روز جسدش در جاده قاسم آباد هشتگرد در نهر آبی کشف شد. روی جسد یک کفپوش مینی‌بوس قرار داشت که یکی از سرنخ‌های پلیس برای کشف راز این جنایت بود. 20 هزار تومان پول و یک حلقه النگو نيز از یاسمن سرقت شده بود. قربانی چهارم محترم بانو نادری- 47 ساله- بود که 19 اسفند 88 در منطقه محمدیه ناپديد شد و دو روز بعد جسدش در حالی که طلاها و گوشی تلفن همراهش سرقت شده بود، در جاده معاینه فنی کشف شد. کبری میرزایی- 85 ساله- آخرین قربانی روز 23 فروردین امسال در دام قاتل سریالی گرفتار شد. صاحب باغی در جاده بوئین زهرا جسد او را 29 فروردین داخل گودالی یک متری کشف کرد. طلاها و 5 میلیون تومان پول هم از این زن سرقت شده بود. نماینده دادستان قزوین در ادامه گفت: کشف اموال مقتولان از جمله گوشی تلفن همراه محترم بانو نزد بستگان قاتل، ردیابی گوشی تلفن همراه مسروقه، کشف تکه پارچه‌ای كه قاتل برای تمیز کردن دستانش از آن استفاده می‌کرد در محل یکی از جنایت‌ها، وجود آثار خون یکی از مقتولان در مینی‌بوس، سرقت طلای قربانیان و فروش آنها، کشف کیف یکی از قربانیان در خودروی مقتول که از آن به عنوان جعبه ابزار استفاده می‌کرد و در نهایت اعتراف صریح مهدی به این جنایت، از دلایل کشف این پرونده و مجرمیت متهم است.
تقاضای 5 بار قصاص
قاضی لشكری در پایان تأکید کرد: با این توضیح و تأیید سلامت روحی و روانی مهدی از سوی کارشناسان پزشکی قانونی، از دادگاه برای متهم به اتهام ارتکاب پنج فقره قتل عمد درخواست پنج بار قصاص و مجازات قانونی برای اتهام سرقت را دارم. در ادامه جلسه، رئيس شعبه دوم دادگاه کيفري از اولياي دم خواست شکايت خود را بار ديگر مطرح کنند که آنها پس از حضور در جايگاه براي مهدی و ديگر متهمان پرونده، اشد مجازات خواستند. اين در حالي بود که اولياي دم از دادگاه تقاضا کردند علاوه بر اعدام مرد جنايتكار در ملأعام، خریداران طلاهای سرقتی هم به اشد مجازات برسند زیرا آنها در ارتکاب قتل‌ها نقش داشته‌اند.
پس از طرح شکايت اولياي دم، متهم در جايگاه قرار گرفت و قاضي پرونده به او گفت: شما متهم به مباشرت در پنج فقره قتل عمد و سرقت طلا و جواهرات زنان هستيد. آيا اتهامات خود را قبول داريد؟
متهم با پذيرفتن اتهاماتش از اولياي دم عذرخواهي کرد و گفت: شرمنده هستم اما باور كنيد هیچ انگیزه‌ای برای کشتن زنان نداشتم.
éپس چرا زنان را به قتل مي‌رساندي ؟
یک نیرویی مانند شیطان به من دستور می‌داد چکار کنم. من تحت تسلط این نیرو زنان را می کشتم و هنگام قتل‌ها اراده‌ای از خود نداشتم.
éچرا بعد از قتل‌ها سرقت می‌کردی؟
بعد از قتل زنان به حالت عادی باز می‌گشتم و طلاي آنان را سرقت می‌کردم تا فرد دیگری آن را سرقت نکند.
éطلاهای سرقتی را چه کردی؟
طلاهای یکی از قربانیان را گم کردم اما طلاهای چهار زن دیگر را با همکاری دامادمان و یکی از دوستانم با واسطه نزد طلافروش‌ها می بردم و بدون فاکتور به آنها می فروختم.
متهم در ادامه گفت: اتهام سرقت گوشی آخرین قربانی را قبول ندارم. یک روز همسرم گوشی سرقتی را در ماشینم دید و خواست آن را به او بدهم. من هم گفتم گوشی تلفن همراه متعلق به دوستم است اما چون تو از آن خوشت آمده برایت می‌خرم. بعد هم گوشی را به همسرم دادم.
é نحوه سوار کردن قربانیان را شرح دهيد؟
الآن چیزی به یاد ندارم. نمی‌توانم ماجرای قتل‌ها را تشریح کنم.
در ادامه دادگاه، خریداران طلاهای سرقتی در جایگاه حاضر شده و با انکار اتهامات خود ادعا کردند از سرقتی بودن طلاها اطلاع نداشته و به خاطر ضمانت واسطه‌ها طلاها را بدون فاکتور می‌خریدند. رئیس دادگاه سپس متهم – مهدی- را برای گرفتن آخرین دفاع به جایگاه احضار کرد که او با قبول اتهاماتش گفت: من کنترلی بر رفتارم نداشتم. سه بار هم می‌خواستم همسرم را بکشم اما با دخالت صاحبخانه‌ام ناکام ماندم.
éاگر قتل‌ها ناخواسته بود چرا فقط زنان را می‌کشتی؟
اغلب مسافرانم زن بودند. مردان زود از ماشین پیاده می شدند. زمانی که با یک زن در ماشین تنها می شدم این حس به من دست می داد.
éاز کشتن زنان لذت می‌بردی؟
کشتن زنان برای من لذت‌بخش نبود چون ناخواسته این کار را می کردم.
آخرین جلسه دادگاه متهم چهارشنبه هفتم مهر ماه برگزار خواهد شد.
 
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۲
محمد
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۳۱ - ۱۳۸۹/۰۶/۲۸
0
0
چون این جناب تسلط نداشتند ودست به کشتار میزدندنظر بنده اینست دادگاه
کنترل داشته وایشان رازج کش نماید تا
کنترل داشتن را یاد بگیرددر اون دنیا بدردش میخورد.
آرمین
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۳۱ - ۱۳۸۹/۰۷/۰۳
0
0
موافقم.
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: