کد خبر:۴۲۴۶
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۸۹ - ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 2175
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
حوادث
مجازات خودداري از كمك به مصدومان
امروزه برخي مردم بنا به دلايلي از سر غفلت يا عمد از ياري و امدادرساني به مصدومان خودداري مي‌كنند. حال آنكه آنها علت اصلي امتناع از ياري رساندن به ديگران آن هم در شرايط بسيار مهم و سرنوشت‌ساز را...

امروزه برخي مردم بنا به دلايلي از سر غفلت يا عمد از ياري و امدادرساني به مصدومان خودداري مي‌كنند. حال آنكه آنها علت اصلي امتناع از ياري رساندن به ديگران آن هم در شرايط بسيار مهم و سرنوشت‌ساز را به برخي مشكلات از جمله نحوه برخورد مأموران قانون پس از انتقال مصدومان به مراكز درماني مرتبط مي‌دانند. اين نگراني و مشكلات بويژه پس از فرار عامل اصلي حادثه تشديد مي‌شود.طبق قانون فرد وقتي شخصي را ببيند كه در معرض خطر جاني قرار دارد - اين حادثه مي‌تواند مربوط به تصادف رانندگي يا هر حادثه ديگري باشد - و از اقدام فوري براي كمك يا اعلام موضوع به مراجع صلاحيت‌دار خودداري كند به حبس تا يك سال يا جزاي نقدي تا 50 هزار ريال محكوم خواهد شد. افرادي كه بتوانند به اقتضاي شغل خود به مصدوم يا فرد در معرض خطر كمك كنند اما از اين كار امتناع نمايند نيز به حبس از سه ماه تا دو سال يا جزاي نقدي از 20 تا
100 هزار ريال محكوم مي‌شوند. مسئولان مراكز درماني دولتي يا خصوصي هم كه از پذيرفتن شخص آسيب ديده يا درمان و ارائه كمك‌هاي اوليه خودداري كنند به حداكثر مجازات‌هاي تعيين شده محكوم خواهند شد. برابر قانون، دولت مكلف است در شهرها و راه‌ها به تناسب نياز مراكز درمان فوري – اورژانس – و وسايل انتقال مصدومان را فراهم كند. راننده وسيله نقليه تصادفي هم كه از كمك به مصدوم خودداري كند مي‌بايست منتظر تشديد مجازات قانوني‌اش باشد. ضمن اينكه دادگاه نيز نمي‌تواند تخفيفي برايش قائل شود. گفتني است طبق قانون مأموران انتظامي هم نمي‌توانند معترض كساني شوند كه خودشان متهم نيستند و فقط فرد يا افراد آسيب ديده را با هدف كمك و خيرخواهي به مراكز درماني يا مراجع انتظامي انتقال داده‌اند.


----------------------------------


3 جنایتکار، قربانی را داخل باغ به درختی بستند و او را کشتند
سنگسار مرد افیونی از سوی جانیان باغ آنجلس

جنایتکاران باغ آنجلس در شمال‌غرب پایتخت در انتقامی از هم‌پاتوقی‌شان وی را با بستن به درختی سنگسار کردند. سردسته این باند که باغی را به شبکه‌های افیونی اجاره می‌داد پس از 6 ماه فرار به دام افتاد. روز هفتم فروردین‌ماه سال جاری پلیس در جریان مرگ دلخراش جوانی در باغی واقع در ده ونک قرار گرفت و خود را به این باغ مخوف رساند. باور کردنی نبود مردی به نام «علی» را به درختی بسته بودند و آثار زخم‌های خون‌آلود و اشیایی که زیر پایش دیده می‌شد نشان می‌داد عاملان جنایت با خشم و کینه به جان وی افتاده و با سنگ و آجراندازی به سوی «علی» دست به قتل وی زده‌اند. وقتی ماجرای سنگسار انتقامجویانه از پسری در باغی معروف به آنجلس در اختیار بازپرس شهریاری از شعبه 7 دادسرای امور جنایی تهران قرار گرفت، وی دستور تجسس‌های ویژه از سوی ماموران اداره 10 پلیس آگاهی را صادر کرد. وقتی کارآگاهان وارد عمل شدند دریافتند باغ آنجلس از سوی مردی به نام «امین» که از سوداگران مرگ است اجاره شده و این مرد آنجا را به پاتوقی برای باندهای موادمخدر تبدیل کرده بود. این تجسس‌ها نشان داد امین با 2 همدستش نه‌تنها خودش به فروش موادمخدر دست می‌زده بلکه در اقدامی ماهرانه با استفاده از اعتبار ناشی از پاتوق کردن باغ آنجلس، آنجا را به باندهای موادمخدر اجاره می‌داد و در ازای یک روز 5 میلیون تومان پول به جیب می‌زد. بررسی‌های تخصصی مشخص کرد با وجود گران بودن اجاره یک روزه، باندهای موازی به خاطر سود ناشی از فروش مواد در این باغ نه‌تنها عقب‌نشینی نمی‌کردند بلکه باغ آنجلس از پیش رزرو می‌شد.

گروگانگیری مرگبار

پلیس با این داشته‌ها برای افشای راز جنایت در باغ آنجلس به شناسایی قربانی پرداخت و پی برد «علی» پس از گروگان گرفته شدن به قتل رسیده است. خانواده علی در بازجویی‌ها ادعا کردند پسرشان اعتیاد شدیدی به موادمخدر داشته و در جریان خرید مواد به باغ آنجلس رفت و آمد کرده است. پدر علی گفت: «مدتی پیش از قتل پسرم 2 مرد به در خانه‌مان آمدند و خواستند برای آزادی وی 300 هزار تومان پول بدهیم. از آنها شنیدیم که پسرم پول مواد را نداده و از سوی آنان زندانی بوده و اگر پولی پرداخت نشود وی را خواهند کشت. باورمان نشد، سر قرار نیز رفتیم چون پولی ندادیم آنها عصبانی شدند. اصلا تصور نمی‌کردیم علی را به قتل برسانند».

بازداشت 2 جانی

کارآگاهان که در نظریه پزشکی قانونی پی برده بودند عاملان جنایت به طرز وحشیانه‌ای به شکنجه علی دست زده و با ضربات سنگ، آجر و بیل در حالی که زنده بوده وی را به قتل رسانده‌اند، توانستند پس از بررسی‌های گسترده 2 تن از عاملان جنایت را بازداشت کنند. این 2 مرد افیونی اعتراف کردند با دستور مردی به نام امین به گروگان گرفتن علی دست زده‌اند. در تحقیقات از 2 عامل جنایت مشخص شد علی در جریان خرید مواد پول تقلبی به آنان داده است که امین به بهانه‌ای قربانی را به باغ آنجلس کشانده و ابتدا با گروگانگیری سعی داشته پول از دست رفته‌اش را پس بگیرد و زمانی که نتوانسته، دستور جنایت را صادر کرده است. با اعترافات هولناک 2 سوداگر مرگ و افشاگری درباره پوسته پنهان باغ آنجلس، پلیس به تعقیب سردسته فراری آنان پرداخت و پس از 6 ماه توانست عصر چهارشنبه 17 شهریورماه سال جاری وی را در پاتوق تازه‌اش در شمال‌غرب پایتخت دستگیر کند. امین در بازجویی‌ها وقتی پیش‌روی بازپرس شهریاری ایستاد، گفت: قصدمان قتل نبود و اشتباه کردم، اگر علی را نمی‌کشتم هنوز در باغ آنجلس پول پارو می‌کردم اما به اندازه‌ای خشم وجودم را فراگرفته بود که نفهمیدم چه می‌کنم. احساس می‌کردم رودست خورده‌ام و این آزارم می‌داد. با 2 همدستم علی را به درخت بستیم و با پرت کردن سنگ و آجر به سمت وی و کوبیدن ضربات بیل به سر و صورتش وی را به قتل رساندیم. بنا بر گزارش خبرنگار جنایی «وطن‌امروز»، امین و همدستانش تحت بازجویی‌های ویژه قرار دارند تا پرده از جزئیات اقدامات سیاه در باغ آنجلس بردارند.


------------------------------------

2 زن در دام 4 شيطان‌صفت

چهار مسافر شيطان‌صفت كه پس از ربودن دو زن آنها را مورد آزار و اذيت قرار داده و گريخته بودند در عمليات كارآگاهان پليس آگاهي استان فارس دستگير شدند.
به گزارش خبرنگار ايران، اوايل شهريور امسال زن جواني به اداره مبارزه با جرايم جنايي پليس آگاهي شيراز رفت و راز جنايت سياه چهار تبهكار را فاش كرد: شامگاه ديروز در حوالي پل «معالي‌آباد» منتظر تاكسي بودم تا به خانه بروم كه پس از چند دقيقه يك خودروي سواري كه علامت آژانس داشت، مقابلم توقف كرد. از آنجا كه چهار مرد داخل خودرو بودند به آنها مشكوك نشدم. اما بعد از طي مسافتي ناگهان راننده مسيرش را تغيير داد. وقتي اعتراض كردم با دستپاچگي گفت: مسير را اشتباه آمده و خيلي سريع به خيابان اصلي باز مي‌گردد. در حال صحبت با او بودم كه يك دفعه دو سرنشين عقب ماشين با تهديد كارد سرم را زير صندلي كشانده و بدون توجه به التماس‌هايم مرا به سوي بيابان‌هاي اطراف «سپيدان» برده و... پس از اين شكايت تيمي از كارآگاهان پليس با كمك شاكي به چهره‌نگاري از تبهكاران پرداختند. اين در حالي بود كه همزمان با شروع تحقيقات، كارآگاهان از شكايت مشابه ديگر باخبر شدند. چهار شيطان‌صفت اين بار زن ديگري را به همين شيوه ربوده و هدف آزار و اذيت قرار داده بودند. با توجه به حساسيت موضوع تحقيقات گسترده براي شناسايي متهمان ادامه يافت تا اينكه مأموران با كشف سرنخ‌هايي دريافتند آنها اهل يكي از استان‌هاي غرب كشور هستند. سرهنگ محمدي – رئيس پليس آگاهي استان فارس – در اين‌باره به خبرنگار ما گفت: سرانجام تجسس‌ها به نتيجه رسيد و مخفيگاه چهار مرد جوان در شيراز شناسايي شد و آنها در عملياتي غافلگيرانه به دام افتادند. متهمان پس از انتقال به اداره آگاهي منكر هرگونه جرمي شدند اما پس از روبه‌رو شدن با قربانيان لب به اعتراف گشوده و اظهار داشتند براي تفريح به شيراز آمده بودند كه نقشه ربودن زنان و آزار و اذيت آنان را طراحي و اجرا كردند. وي ادامه داد: هم‌اكنون تحقيقات تخصصي از متهمان در اداره آگاهي ادامه دارد.


------------------------------------


ازدواج غلط!

با تعجب دور پدرم حلقه زده بوديم و او با آب و تاب برايمان گفت: امروز صبح درخواست وام خودم را به دفتر مديريت شرکت بردم و آقاي رئيس در حالي که با درخواستم موافقت کرد پرسيد: دختر خانمي که چند روز قبل به اين جا آمده بود با شما نسبتي دارد؟ در جوابش گفتم: بله جناب رئيس، مليحه دختر بزرگم است.مهندس در جوابم گفت: ماشاءا... دختر خوب و رعنايي داري و اگر اجازه بدهي مي خواهيم براي امر خير مزاحم تان بشويم. پدرم با گفتن اين حرف دستم را گرفت و با خنده اي گفت: دخترجان طالع بلندي داري که مهندس مي خواهد تو را براي پسرش خواستگاري کند، فقط در اين باره فعلا چيزي به کسي نگوييد تا اول کار تمام شود بعد جلوي اقوام و آشنايان سرمان را بالا بگيريم و با افتخار دامادمان را نشان همه بدهيم.زن جوان آهي کشيد و افزود: مادرم نيز با شنيدن حرف هاي بابا، قند توي دلش آب شد و فوري گفت يک آش رشته نذر مي کنم تا اين ازدواج سر بگيرد، حالا عروس خانم برو يک ليوان چاي بياور که گلويي تازه کنيم! من از جا برخاستم و پرسيدم: خودم را براي کنکور آماده کرده ام، پس دور دانشگاه را بايد خط بکشم؟ پدرم که تاب شنيدن اين حرف را نداشت با ترش رويي به صورتم نگاهي کرد و جواب داد: دخترجان، مي داني قرار است عروس چه خانواده اي بشوي؟، فکر نمي کنم خانواده مهندس با ادامه تحصيل تو در آينده مشکلي داشته باشند. من واقعا نمي دانستم بايد چه کار کنم و خودم را به دست سرنوشت سپردم.مليحه در دايره اجتماعي کلانتري جهاد مشهد افزود: شب جمعه آخر هفته بود که مراسم خواستگاري برگزار شد و متاسفانه پدر و مادرم که دست و پاي خود را گم کرده بودند، بدون هيچ شرط و شروطي ريش و قيچي را به دست آقاي مهندس سپردند و من هم که فکر مي کردم والدينم تصميم درستي گرفته اند قبول کردم و چند روز بعد هم سرسفره عقد نشستم. مدتي از مراسم عقدمان گذشت و نامزدم به ديدنم نمي آمد اما مادرشوهرم مي گفت چون مليحه جان براي کنکور آماده مي شود پسرم نمي خواهد مزاحمش بشود.من کنکور را با موفقيت پشت سر گذاشتم و در رشته تحصيلي بسيار خوبي قبول شدم. اما در ميهماني که خانواده ام به اين مناسبت دادند پدرشوهرم تمام کاسه کوزه ها را شکست و بي رودربايستي گفت: حق نداري درس بخواني و اجازه نمي دهيم پا به دانشگاه بگذاري چون بايد هرچه سريع تر زندگي مشترک خود را آغاز کنيد. با اين برخورد تند و قاطعانه، کاخ آرزوهايم فروريخت و در کمتر از چند هفته پا به خانه اي مجلل، اما سرد و بي روح گذاشتم. در کمتر از ۴ ماه به دليل مشکلات شديد روحي و رواني که همسرم داشت از خانه فرار کردم. همان موقع مي خواستم طلاقم را بگيرم ولي متوجه شدم باردار هستم و منتظر ماندم تا بچه ام به دنيا بيايد. مليحه اشک هايش را پاک کرد و افزود: با تولد دخترم، پدر و مادرشوهرم به التماس افتادند که براي آينده اين بچه هم که شده صبر کن همه چيز درست خواهد شد. من به احترام فرزندم و براي حفظ آبروي خانوادگي ام به خانه ام برگشتم و حتي براي درمان شوهرم دست به کار شدم و او را حتي به نزد پزشکي متخصص و ماهر در تهران بردم.الان ۲ سال از آن موقع مي گذرد و بدبختي هاي زيادي به سرم آمده است چون حال شوهرم روز به روز بدتر مي شود و حتي جرأت ندارم يک لحظه بچه ام را با او تنها بگذارم و مي ترسم مبادا بچه به گريه بيفتد و شوهرم او را خفه کند.


----------------------------------


دردسر قورت‌ دادن ماهی زنده در یک سیرک

دولت استرالیا از منع اجرای سیرک روسیه در این کشور در پی قورت دادن ماهی زنده توسط یکی از سیرک‌بازان خبر داد. سخنگوی سیرک بزرگ مسکو در مصاحبه‌ای با یکی از روزنامه‌های استرالیا، تصریح کرد: ما همیشه برای برگزاری نمایش‌های سیرک خود اجراهای متفاوتی داریم. این بار هم یکی از سیرک بازان با بلعیدن و قورت دادن ماهی زنده قصد متعجب ساختن و شادمان کردن تماشاچیان و حضار را داشت که این عمل با اعتراض برخی از حاضران مواجه شد. وی خاطرنشان کرد: این عمل باعث شد تا دولت با ارائه بیانیه‌ای به دپارتمان محیط‌زیست استرالیا از برگزاری نمایش‌های سیرک بزرگ روسیه خودداری کند. به گزارش خبرگزاری فرانسه، «گلین اوگجی» مدیر اجرایی حفاظت از حیات وحش استرالیا نیز خاطرنشان کرد: قورت دادن ماهی زنده علاوه بر اینکه یک عمل غیر‌انسانی است، فعلی احمقانه نیز به نظر می‌رسد که باعث خدشه‌دار کردن سیرک بزرگ روسیه هم شده است.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: