کد خبر:۴۲۴۲
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۸۹ - ۰۷:۳۸
تعداد بازدید: 3108
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
3جنايت شبانه در پايتخت
نخستين تحقيقات نشان داد دختر 24 ساله ناشناس قبل از قتل مورد آزار و اذيت قرار گرفته و عامل يا عاملان جنايت پس از خفه كردن دختر جوان
3جنايت شبانه در پايتخت
در جريان جنايت‌هاي جداگانه دختر جواني پس از آزار و اذيت به قتل رسيد
 
قتل مرموز دختر ناشناس
تيم جنايي سرگرم تحقيق درباره پرونده دو جنايت بودند كه از كشف جسد دختر جواني در حاشيه بزرگراه شهيد چمران مطلع شدند.
نخستين تحقيقات نشان داد دختر 24 ساله ناشناس قبل از قتل مورد آزار و اذيت قرار گرفته و عامل يا عاملان جنايت پس از خفه كردن دختر جوان پيكرش را از خودروي در حال حركت به بيرون پرت كردند.پزشك جنايي هم پس از معاينه جسد، زمان قتل را حدود ساعت چهار صبح اعلام كرد.هم‌اكنون تيم‌هاي جنايي سرگرم تحقيقات درباره اين سه جنايت هستند.

جسد مردي در غرب تهران كشف شد و دامادي هم به دنبال اختلاف‌هاي خانوادگي از پا درآمد.
گروه حوادث همزمان با كشف اجساد يك دختر و مرد ناشناس و داماد جوان در كمتر از 12 ساعت سه پرونده جنايي پيش روي بازپرس و كارآگاهان جنايي تهران قرار گرفت.
به گزارش خبرنگار ايران، در نخستين جنايت كه شامگاه جمعه – 19 شهريور – به مأموران اعلام شد تيم جنايي با حضور در بوستان جنگلي «كن» جسد مرد ناشناسي – حدود 42 ساله – را يافتند كه آثار بريدگي عميق روي دستش مشاهده مي‌شد.پس از تحقيقات مقدماتي جسد با دستور شاهنگيان – بازپرس كشيك ويژه قتل– براي شناسايي و تعيين علت و زمان دقيق مرگ به پزشكي قانوني منتقل شد.
جدال مرگبار داماد و برادرزن
پنج ساعت پس از اين جنايت بازپرس جنايي و مأموران پليس از مرگ مشكوك مرد جواني در يكي از بيمارستان‌هاي تهران باخبر شدند. پس از حضور بازپرس در بيمارستان و تحقيقات مقدماتي مشخص شد «محمدرضا» - 36 ساله– بر اثر اصابت ضربه جسمي سخت به سرش از پا درآمده است. خانواده مقتول نيز در تحقيقات اظهار داشتند: «محمدرضا از يك هفته قبل با همسرش اختلاف پيدا كرده به طوري كه همسرش خانه را ترك كرده و نزد پدرش رفته بود. ديروز همسر و برادرزنش براي بردن جهيزيه به خانه بازگشته بودند كه ناگهان وی با برادرزنش درگير شد كه مرد جوان با مشت ضربه‌اي به سر محمد رضا كوبيد كه پس از دقايقي او بدحال شد. بلافاصله وی را به بيمارستان رسانديم اما متأسفانه جان سپرد.»
بازپرس جنايي پس از اين تحقيقات دستور بازداشت متهم به قتل فراري را صادر كرد. 
 
---------------------------------------

مادر قرباني گريه‌هاي فرزند

گريه‌هاي بي‌وقفه كودك بيقرار با قتل مادر قطع شد.
به گزارش خبرنگار ايران، شامگاه سه‌شنبه 16 شهريور مأموران شهرستان «تيران» و «كرون» استان اصفهان از قتل زن جواني باخبر شدند.آنها پس از حضور در محل جنايت و مشاهده جسد زن جوان دريافتند او خفه شده است.كارآگاهان در ادامه به بازجويي از همسر مقتول پرداختند كه او ضمن اعتراف گفت: «امروز فرزند خردسالمان بشدت گريه و بيقراري مي‌كرد. بنابراين چند بار از همسرم خواستم او را آرام كند اما موفق نشد. ناگهان در يك لحظه كنترلم را از دست داده و از شدت عصبانيت ضربه‌اي به سر همسرم زدم. وقتي نيمه جان روي زمين افتاد با دست خفه اش كردم. وقتي به خودم آمدم كه او مرده بود و حالا هم بشدت پشيمانم.»قاضي حسين محمدي - رئيس دادگستري شهرستان تيران و كرون - با اشاره به اين خبر گفت: زنان و مردان بايد در برابر مشكلات زندگي صبور باشند و كنترل بيشتري بر رفتارشان به خصوص خشم و عصبانيت داشته باشند.وي افزود: خانواده‌ها همچنين در صورت بروز مشكل به خصوص ميان زوج‌ها بايد از مشاوران آگاه و توانمند در حل مشكلات‌شان كمك بگيرند.
 
 
-------------------------------------
 
نگاه کارشناس

بچه‌هايي كه معتاد به دنيا مي‌آيند

دكتر مجيد ابهري
متخصص علوم رفتاري و آسيب‌شناس اجتماعي-
بررسي‌ها نشان مي‌دهد حدود 90درصد كودكان معتاد توسط والدين‌شان به اعتياد كشيده شده‌اند.
امروزه در بين گروه معتادان، آزاردهنده‌ترين منظره، ديدن كودكان معتاد است. حال آنكه اغلب اين كودكان توسط والدين‌شان به اعتياد كشيده مي‌شوند و نحوه معتاد شدن آنها نيز به دو شكل است.
برخي از والدين براي تكدي‌گري فرزندان خود از صبح مواد مخدر به آنها مي‌خورانند تا آرام بخوابند و سپس آنها را كرايه مي دهند. گاهي اوقات چنين والديني براي خواباندن فرزندان خود به جاي دارو از
مواد مخدر استفاده مي‌كنند كه اين موضوع اعتياد كودكان را به دنبال دارد.برخي از كودكان به خاطر تنفس در فضاي آلوده به مواد مخدر در خانه به اعتياد كشيده مي‌شوند كه اين گروه از نظر اعتياد ضعيف‌تر از گروه‌هاي ديگر هستند. با توجه به اينكه والدين معتاد صلاحيت اخلاقي نگهداري فرزندان خود را ندارند، دولت و نهادهاي قانوني و حمايتي بايد از اينگونه والدين براي يافتن سلامت كامل لغو صلاحيت كرده و اطفال آنها را به نهادهاي متولي و حمايتي بسپارد، چرا كه فرزندان آنها جزو اموال و املاك آنها نيستند بلكه در زمره سرمايه‌هاي اجتماعي و ذخاير ملي محسوب مي‌شوند. اين كودكان در برخي از موارد در شكم مادران خود با مواد مخدر آشنا مي‌شوند، زيرا وقتي مادر ماده مخدر مصرف مي‌كرده در دوره جنيني، كودك نيز معتاد شده و در هنگام تولد با گريه و ناراحتي اطرافيان را از اعتيادش مطلع مي‌سازد.

 
-------------------------------------


طعمه‌هايي براي شکار رانندگان

رانندگان خودروهاي گرانقيمت و مدل بالا همواره طعمه مناسبي براي باندهاي اخاذي و سرقت هستند. اعضاي اين باندها با طراحي نقشه‌هاي شوم و قرار دادن زنان و دختران جوان سرراه رانندگان به اخاذي، سرقت و جرايم خشن ديگر مي‌پردازند.
به عنوان مثال وقتي راننده،‌زن جوان را كه در واقع طعمه‌اي بيش نيست سوار كرد، دو يا سه مرد قوي هيكل به تعقيب آنها پرداخته و پس از آنكه راه خودرو را سد كردند به بهانه اينكه شوهر يا برادر ـ طعمه ـ زن هستند و قصدشكايت دارند در نهايت با صحنه‌سازي ماهرانه و دريافت مبالغ بالايي پول نقد فرار مي‌كنند و راننده نگون‌بخت نيز از ترس بي‌آبرويي تسليم خواسته شوم آنها مي‌شود.
بنابراين به رانندگان بخصوص دارندگان خودروهاي گرانقيمت و مدل بالا توصيه مي‌شود از سوار كردن زنان و دختران جوان به عنوان مسافر بشدت خودداري كرده خود را به دام شبكه‌هاي اخاذي نيندازند. چرا كه احتمال وقوع حوادث ديگر از جمله ضرب و جرح و حتي قتل نيز وجود دارد.

 
-------------------------------------

 خواننده قلابي دستگير شد
 
خواننده قلابي پاپ كه با همدستي 2 دوستش، دختري نوجوان را به بهانه گرفتن تست موسيقي فريب داده و با انتقال به خانه قصد آزار و اذيت وي را داشت، ناكام مانده و دستگير شد.
 
به گزارش جام‌جم ، شامگاه 12 شهريور دختر 14 ساله همراه مادرش با حضور در كلانتري 138 جنت‌آباد تهران از 3 مرد جوان به اتهام آدم‌ربايي شكايت كرد. دختر نوجوان در تشريح ماجرا گفت: عصر روز حادثه در خيابان منتظر تاكسي بودم كه خودروي پرايد مقابلم توقف كرد. 

دختر نوجوان در دام خواننده قلابي

شاكي ادامه داد: با متوقف شدن خودرو، متوجه شدم يكي از سرنشينان شباهت بسياري به يك خواننده پاپ دارد. بنابر اين سوار خودرو شدم و پس از صحبت با او، فهميدم او همان خواننده مورد علاقه‌ام است.

وي تصريح كرد: مرد جوان وقتي متوجه علاقه من نسبت به موسيقي شد، خواست تا به استوديوي محل كارش در غرب تهران بروم تا از من تست خوانندگي بگيرد و در صورت تاييد ازسوي وي، در آلبوم جديدش با او همكاري كنم.

فرار از مخفيگاه 3 شيطان

شاكي در ارتباط شب حادثه گفت: خودرو پس از طي مسافتي مقابل يك مجتمع مسكوني در غرب پايتخت توقف كرد و همگي وارد يكي از آپارتمان‌هاي مجتمع شديم و در اين هنگام بود كه متوجه شدم آنجا استوديو نيست.

قصد فرار داشتم كه سد راهم شدند، مرا كتك زدند. در همين موقع زنگ در آپارتمان به صدا درآمد كه آن 3 جوان بشدت وحشت كرده و از من خواستند در اتاقي پنهان شوم. به بهانه رفتن به يكي از اتاق‌ها، در آپارتمان را باز كرده و سراسيمه از پله‌ها پايين رفتم و موفق به فرار شدم.

با ثبت اظهارات دختر نوجوان، خواننده قلابي و 2 همدستش تحت تعقيب قرار گرفتند تا اين كه ماموران با شناسايي خانه ـ محل حادثه ـ در غرب تهران، يكي از متهمان را در اين محل دستگير كردند. متهم با انتقال به كلانتري 138 جنت‌آباد تهران، بازجويي شد.

اعتراف متهم

مرد جوان ـ متهم ـ در اظهاراتش گفت: با ديدن دختر نوجوان و علاقه‌اش به موسيقي، وسوسه شديم او را دردام شيطاني‌مان گرفتار كنيم. بنابر اين او را فريب داده و به بهانه انتقال به استوديوي موسيقي، در غياب والدينم به منزلمان بردم.

متهم ادامه داد: قصد اجراي نقشه‌ شيطاني‌مان را داشتيم كه موفق نشديم و دخترنوجوان از خانه فرار كرد و... .

دستگيري خواننده قلابي

پس از ثبت اظهارات‌ وي، 2 روز قبل ماموران كلانتري مخفيگاه خواننده قلابي و ديگر همدستش را شناسايي و هردو را دستگير كردند. آنها در بازجويي به فريب دختر نوجوان و تصميم به اجراي نقشه پليد خود اعتراف كردند.

بنابر اين گزارش، متهمان با قرارقانوني از سوي بازپرس مراد عباسي، رئيس شعبه دوم دادسراي عمومي و انقلاب ناحيه 5 تهران روانه زندان شدند. تحقيقات تكميلي براي افشاي ديگر جرايم احتمالي آنها ادامه دارد.

 
----------------------------------------
 
دختري كه از دهان گرگ بيرون كشيده شد

دختر بچه سه ساله كه طعمه گرگ درنده شده بود، با تلاش مأموران پليس شهرستان خواف از مرگ نجات يافت.
سرهنگ علي حيراني – فرمانده انتظامي شهرستان خواف در اين باره گفت: شامگاه چهارشنبه – هفدهم شهريور – مردي سراسيمه با پليس تماس گرفت و گفت: «دقايقي قبل يك قلاده گرگ، دختر سه ساله‌اي را هنگام بازي مقابل خانه‌شان به دندان گرفت و برد.»وي افزود: به دنبال اين تماس، بلافاصله مأموران وارد عمل شده و پس از رديابي گرگ درنده به تعقيبش پرداختند. تا اينكه گرگ پس از طي مسافتي سرانجام خسته شد و با رها كردن طعمه‌اش گريخت. كودك سه ساله نيز خيلي سريع به بيمارستان انتقال يافت و تحت درمان قرار گرفت.
 
-----------------------------------------
 
 
زن معلم خانه را به مدرسه تبديل كرد

مردي در دادگاه خانواده مدعي شد كه زنش معلم است و با او مانند دانش‌آموز رفتار مي‌كند.

به گزارش فارس  مردي با مراجعه به دادگاه خانواده شهيد محلاتي دادخواست طلاق خود را به قاضي اين مجتمع قضايي ارائه كرد.

اين مرد در حضور رئيس شعبه 238 مجتمع قضايي خانواده يك گفت: همسرم محيط خانه را مانند كار مي‌داند با من مانند دانش‌آموزانش رفتار كرده و دائم به من امر و نهي مي‌كند و من از اين وضع عاصي شدم.

مرد با بيان اينكه از اين وضع خسته شدم، گفت: مي‌خواهم از او جدا شوم تا راحت‌تر زندگي كنم.
وي ادامه داد: ما حدود 6 سال است كه با هم زندگي مي‌كنيم و طي اين 3 سال كه معلم شده است، رفتارش عوض شده و فقط امر و نهي مي‌كند.

مرد در حضور قاضي اين شعبه گفت: همسرم در خانه فقط به فكر خودش است و خانه را به محيط مدرسه تبديل كرده است.

زن در دادگاه حضور داشت و بيان كرد: به من فشار كاري وارد مي‌شود و برخورد و امر و نهي من عادي است من حاضر نيستم از شوهرم جدا شوم چرا كه به خاطر او و زندگي‌مان كار مي‌كنم و او بايد اين را متوجه باشد.

قاضي رسيدگي‌كننده به اين پرونده با توجه به عدم مدارك لازم، حكمي صادر نكرد و جلسه را به آينده موكول كرد.
 
 
------------------------------------
 
 
براي پرداخت مهريه 500 سكه‌اي زنم نمي‌توانم حسابم را خالي كنم

مردي به دادگاه آمد و مدعي شد كه نمي‌تواند به دليل پرداخت مهريه زنش كه 500 سكه است حساب بانكي‌اش را خالي كند.

به گزارش  فارس، زني 27 ساله با مراجعه به دادگاه خانواده شهيد محلاتي دادخواست مهريه خود را به قاضي شعبه 235 اين مجتمع قضايي ارائه كرد.

اين زن در حضور قاضي اين شعبه گفت: شوهرم با هيچ درخواست من مشكلي ندارد و مهريه‌ام كه 500 سكه را مي‌خواهد به صورت قسط‌بندي بدهد و من آن را نقد مي‌خواهم چرا كه براي آن برنامه‌ريزي كردم.

وي با بيان اينكه ما حدود چهار سال است با هم زندگي مي‌كنيم، بيان كرد: شوهرم شغل آزاد دارد و مي‌تواند مهريه‌ام را كامل دهد.

زن تصريح كرد: او هميشه به من نفقه مي‌دهد ولي حاضر نيست كه مهريه‌ام را بدهد البته هر چيزي كه من بخواهم مي‌دهد.

مرد 29 ساله در دادگاه حضور داشت و گفت: من نمي‌توانم سرمايه زندگي‌ام را به عنوان مهريه به زنم بدهم.

وي ادامه داد: حاضرم مهريه زنم را بدهم ولي نقدي نمي‌دهم بلكه به صورت اقساط پرداخت مي‌كنم.

زن بيان كرد: مهريه من پول توجيبي شوهرم است و او مي‌تواند اين مهريه را بدهد.

مرد در حضور قاضي اين شعبه گفت: درست است كه من وضع مالي خوبي دارم ولي چك كشيدم و نمي‌توانم حسابم را خالي كنم و درخواست اعسار و تقسيط داده‌ام.

وي ادامه داد: همسرم بايد مرا درك كرده و مهريه‌اش را به صورت اقساط از من دريافت كند.

زن در حضور قاضي دادگاه خانواده گفت: با اين موضوع كنار مي‌آيم و فقط مي‌خواهم مهريه‌ام را بگيرم.

قاضي رسيدگي كننده به اين پرونده، مرد را محكوم به پرداخت مهريه 500 سكه زن به صورت اقساط ماهيانه يك سكه طلا كرد.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: