کد خبر:۴۲۴۰
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۸۹ - ۲۱:۰۴
تعداد بازدید: 1722
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
بي بي سي:خطبه هاي نمازعيد فطردربسياري کشورها،رنگ وبوي سياسي داشت
بی بی سی می گوید بیشتر سیاستمداران از خطبه های نماز عید فطر برای فرستادن پیامهای سیاسی به مخاطبان مورد نظر خود استفاده کردند.
خطبه های نماز عید فطر در بسیاری از کشورهای جهان ، رنگ و بوی سیاسی داشت. به گزارش تلویزیون بی بی سی عربی مسلمانان بیشتر کشورها ، امروز را به عنوان عید فطر جشن گرفتند و در نماز عید فطر شرکت کردند .

در همین حال بیشتر خطبه های نماز عید فطر در این کشورها به سیاست آمیخته شد.

ایهاب الفی گزارشگر بی بی سی می گوید بیشتر سیاستمداران از خطبه های نماز عید فطر برای فرستادن پیامهای سیاسی به مخاطبان مورد نظر خود استفاده کردند.

در غزه هزاران نفر از طرفداران حماس ، نماز را به امامت اسماعیل هنیه برگزار کردند.

هنیه در خطبه های نماز به شدت درباره قران سوزی در امریکا هشدار داد.

نمازگزاران در پایان به قرآن قسم یاد کردند درصورت اجرای چنین اقدامی ، از مجرمان انتقام بگیرند.

هنیه همچنین شرکت مقامات تشکیلات خودگردان در مذاکرات مستقیم و اقدام آنان را در بازداشت طرفداران حماس خطایی بزرگ دانست.

آیت الله علی خامنه ای رهبر عالی ایران نیز در تهران پایتخت، در برابر هزاران نمازگزار ، از فرصت خطبه های نماز برای حمله به غرب بهره برد.

وی گفت کشورهای سرکوب گر غرب قصد دارند پاکستان را به بهانه سیل اخیر در این کشور ، به پادگان نظامی خود در منطقه تبدیل کنند.

حامد کرزای رئیس جمهور افغانستان هم در نماز عید فطر طالبان را به زمین گذاشتن سلاح و مشارکت در عملیات صلح در کشور دعوت کرد.

وی همچنین با اشاره به تصمیم کشیش امریکایی برای آتش زدن قرآن گفت چنین کار نابخردانه ای نمی تواند قرآن را از بین ببرد زیرا قرآن در دل بیش از یک و نیم میلیارد مسلمان جای دارد.

مسلمانان مقیم بسیاری از کشورهای اروپایی هم در نماز عید فطر شرکت کردند و به خطبه هایی که بیشتر رنگ و بوی سیاست داشت گوش فرا دادند.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: