کد خبر:۴۲۳۹
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۸۹ - ۱۰:۳۷
تعداد بازدید: 1727
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
رسانه‌ها مردم را به حل اختلافات به صورت كدخدامنشي دعوت كنند
دولت بايد در كنار شعارها به واقعيات اهميت دهد و دولتمردان نيز بايد از تكروي خودداري كنند؛ چراكه سهم مهلكي براي هر جامعه است

اين مرجع تقليد در خطبه‌هاي نماز عيد سعيد فطر در قم ادامه داد: دولت آمارهايي درباره تورم مي‌دهد، مبني بر اين‌كه تورم روز به روز پايين مي‌آيد، اما اگر آمار با واقعيات تطابق نداشته باشد مردم را، هم نسبت به آمار و هم نسبت به ارائه دهندگان آن بدبين مي‌كند.

وي هزينه زندگي، بيكاري و مسكن را اسباب دردسر براي جوانان دانست و افزود: دولت بايد در كنار شعارها به واقعيات اهميت دهد و دولتمردان نيز بايد از تكروي خودداري كنند؛ چراكه سهم مهلكي براي هر جامعه است و به نصايح رهبري نيز توجه كنند كه بي‌اعتنايي به آن نه تنها به آن‌ها بلكه به كل جامعه صدمه مي‌زند.

وي با بيان اين‌كه « مردم نيز بايد وحدت خود را حفظ كنند» اظهار كرد: ‌پرونده‌هايي كه به قوه قضاييه ارجاع داده مي‌شود بالاتر از استانداردهاي جهاني است در حالي كه كشور ما يك كشور اسلامي است و بزرگ‌ترهاي فاميل بايد مشكلات را ميان خانواده‌ حل كنند تا يك موضوع كوچك تبديل به يك پرونده بزرگ نشود.

مكارم شيرازي هم‌چنين گفت: رسانه‌ها بايد دست به دست هم بدهند و مردم را به حل اختلافات به صورت كدخدامنشي دعوت كنند.

وي در اين ارتباط ادامه داد: پدر و مادرها و فرزندان بايد به يكديگر اهميت بيشتري بدهند و اسلام بايد در مدارس و دانشگاه‌ها بيشتر مورد توجه قرار بگيرد.

وي در ابتداي سخنان خود نيز با ابراز خرسندي از برنامه‌هاي انجام شده در طول ماه مبارك رمضان و همچنين برپايي راهپيمايي باشكوه روز قدس اظهار كرد: برنامه‌هاي مجالس در ماه مبارك رمضان و روز قدس عالي بود و جواب دندان‌شكني به دشمنان اسلام داده شد.

اين مرجع تقليد درباره طرح ترتيل‌خواني قرآن در سراسر كشور گفت: اين برنامه ابتكاري از حرم مطهر حضرت معصومه(س) آغاز شد و سپس به كل شهرها سرايت كرد و پاسخ دندان‌شكني به كساني بود كه مي‌گفتند قرآن در ميان شيعيان فراموش شده است و ثابت كرديم كه قرآن همه چيز ماست و ما در سايه‌ تعليمات قرآن زندگي مي‌كنيم.

وي با اشاره به تصميم يك كشيش آمريكايي براي آتش زدن قرآن در سالگرد 11 سپتامبر خاطرنشان كرد: تمام دنيا حتي كليساها اين كار را محكوم كرده‌اند و آن‌ها هم از ترس مسلمانان عقب‌نشيني كردند. آن‌ها با اين عمل خود قرآن را بهتر مطرح كردند؛ چراكه تمام مردم دنيا از خود مي‌پرسند اين قرآن چيست؟ بگيريم و آن را مطالعه كنيم.

وي با بيان اين‌كه « در گذشته نيز يكي از سياستمداران انگليسي دست به چنين كاري زده بود» افزود: وي مي‌گفت مادامي كه مسلمانان قرآن مي‌خوانند و به حج مي‌روند و تا زماني كه نام پيامبر(ص) را هر روز چند بار بالاي ماذن‌ها مي‌برند، منافع‌ ما در خطر است و من دستور مي‌دهم قرآن را آتش بزنند، كعبه را ويران و نام پيامبر(ص) را از صحنه خاطرات‌ مردم محو كنند.

مكارم شيرازي ادامه داد: اما به كوري چشم آن‌ها قرآن روزبه‌روز جلوه‌گرتر و كعبه هر سال باشكوه‌تر و نام پيامبر(ص) نيز طبق آمار بيشترين نامي است كه مردم بر روي فرزندان خود مي‌گذارند.

وي با بيان اين‌كه « در قرآن چندين آيه در خصوص حجاب وجود دارد» افزود: بي‌حجابي خطرناك است، يكي از علل آن‌كه آمار طلاق در خانواده‌ها بالاست، همين بي‌حجابي و بي‌بند و باري‌هاست.

وي خاطرنشان كرد: ‌اگر بخواهيم جامعه و نواميس‌مان محفوظ باشد، بايد به اين مساله اهميت داد و دولت بايد در اين مساله جدي‌تر باشد و از كنار آن ساده نگذرد؛ چراكه اين يك مساله‌ حياتي است و مربوط به حفظ كيان خانواده و جامعه است. منبع:ايسنا

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: