کد خبر:۴۲۳۳
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۸۹ - ۲۱:۴۱
تعداد بازدید: 2695
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
افشاگری جدید دستمزدهای نجومی بازیگران سینما
به نوشته روزنامه سینمایی کشور یکی از بازیگران سالخورده برای حضورش در فیلم‌ها قرارداد روزانه می‌بندد؛ یعنی در ازای هر روز بازی در فیلم‌ها دستمزد سه میلیون تومانی طلب می‌کند!

بازیگری که پارسال به دلیل درخواست دستمزد بالا خبرساز شده بود، امسال برای حضور در یک فیلم سینمایی، 250 میلیون تومان درخواست کرده است.به گزارش شبکه ایران، موضوع اعلام دستمزدهای اهالی سینما، بازهم خبرساز و موجب شد بازار حرف و حدیث‌ها و شایعه‌های سینمایی داغ شود.

 در حالی که زمان زیادی از افشای دستمزد بازیگران سینمای ایران در یک برنامه تلویزیونی نگذشته، این اتفاق برای دومین بار دستمایه بحث کارشناسی این برنامه زنده تلویزیونی شد.

 یک خبرنگار سینما و تلویزیون که به عنوان کارشناس سینمایی در برنامه‌ای صبح‌گاهی حاضر می‌شود با توجه به اقبال مراکز خبری به چنین سوژه‌هایی در تازه‌ترین قسمت این برنامه به مطرح ساختن دوباره این بحث ملتهب پرداخته و از پرداخت دستمزدهای 120 میلیونی و سهم شراکت 10 درصدی یک بازیگر در پروژه سینمایی یک کارگردان که به تازگی از کسوت تهیه‌کنندگی به این عرصه آمده خبر داد.

به استناد گفته وی، بازیگری که پارسال به دلیل درخواست دستمزد بالا خبرساز شده بود، امسال برای حضور در یک فیلم سینمایی، 250 میلیون تومان درخواست کرده است.

 این کارشناس سینما و تلویزیون که افشاگری‌های‌اش در خصوص دستمزد بازیگران سینما در همین برنامه تا مدت‌ها تنور اخبار سینمایی و تلویزیونی را داغ کرد و بازتاب آن به خارج از مرزها هم کشیده شد، در ادامه از شرط نامتعارف یک بازیگر مرد جوان برای پذیرش یک نقش پرده برداشته و اعلام کرد وی که به تازگی به جمع بازیگران پرکار پیوسته گفته به این شرط در فیلم حضور پیدا می‌کند که دوستش در این فیلم ایفای نقش کند.

 اعلام دستمزد ستاره‌های سینمای ایران، در حالی این روزها به سوژه‌های خبری جراید و رسانه‌های خبری بدل شده است که در هفته گذشته دستمزدهای هنگفت بازیگران سینما با انتقاد تند آیت ا.. مکارم شیرازی مواجه شد.

ایشان در حاشیه مراسم احیای لیالی قدر، یکی از معضلات جامعه امروز ایران را افزایش سیر صعودی دستمزد بازیگران سینما عنوان کرد و امر به معروف را نیاز امروز جریان ستاره سازی در سینما دانست.

اما در میان جدیدترین آمار و ارقام اعلام شده، دستمزد برخی از بازیگران که حضورشان در فیلم‌ها بیشتر برای خنداندن مقطعی تماشاگران در خیل فیلم‌های کمدی است در نوع خود جالب و تامل برانگیز است.

به نوشته روزنامه سینمایی کشور یکی از بازیگران سالخورده برای حضورش در فیلم‌ها قرارداد روزانه می‌بندد؛ یعنی در ازای هر روز بازی در فیلم‌ها دستمزد سه میلیون تومانی طلب می‌کند!

این بازیگر که پسرش کارهای مربوط به عقد قرارداد را بر عهده دارد، با تهیه‌کنندگان فیلم‌ها وارد مذاکره می‌شود و پس از انعقاد قرارداد و دریافت دستمزد سه میلیونی روزانه خودش را برای ورود به صحنه آماده می‌کند.

 ماجرای دستمزدهای غیر معمول ستارگان سینمای ایران هر چند وقت یک‌بار به موضوع داغ سینمای ایران بدل می‌شود و هر بار واکنش مسئولان ، فیلمسازان و تهیه‌کنندگان سینمایی را در پی دارد. باید منتظر باشیم و ببینیم این بار چه واکنش‌هایی برای این قضیه اتفاق می‌افتد.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: