کد خبر:۴۲۲۵
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۸۹ - ۰۸:۵۰
تعداد بازدید: 3127
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
۱۵ سال زندان و ۷۰ ضربه شلاق حکم دادگاه براي گرگ خيابان
متهم با فريب دختران خردسال آنان را ربوده و نسبت به آنان عمل خلاف منافي عفت انجام داده که در يک مورد نيز منجر به صدمه بدني به يکي از دختران شده است

سيد خليل سجادپور: دادگاه شعبه ۱۳۱ عمومي و جزايي مشهد راي خود را درباره پرونده معروف به «گرگ خيابان» صادر کرد.

به گزارش خراسان، در تاريخ ۲۲/۱۲/۸۸ پدر دختر خردسالي با مراجعه به کلانتري قاسم آباد مشهد مدعي شد دخترش در مسير رفتن به مدرسه از سوي مرد مسني با موهاي جوگندمي که خودرو پيکان سفيد رنگ دارد ربوده شده و مورد انجام عمل خلاف عفت عمومي قرار گرفته است. با توجه به شکايت هاي مشابهي نيز که از سوي خانواده هاي ديگر به کارآگاهان آگاهي اعلام شده بود تحقيقات ماموران انتظامي براي يافتن مردي با مشخصات مذکور آغاز شد. در حالي که بررسي هاي پليس در اين باره ادامه داشت والدين دختر خردسال ديگري نيز با مراجعه به ماموران انتظامي از اقدامي مشابه خبر دادند. اين گزارش حاکي است: ماموران کلانتري قاسم آباد که فعاليت هاي اطلاعاتي و غيرمحسوس خود را در مناطق احتمالي تردد مرد مسن آغاز کرده بودند موفق شدند پيرمرد را در ارديبهشت ماه سال جاري دستگير کنند. اين مرد که مورد شناسايي ۲ دختر خردسال ۷ و ۸ ساله قرار گرفته بود به شعبه ۶۲۹ دادياري مجتمع قضايي شهيد کامياب مشهد معرفي و تحت بازجويي قرار گرفت اما وي انجام هرگونه عمل خلاف و آدم ربايي را انکار کرد و گفت که دختران خردسال او را اشتباه گرفته اند، اما دختران مذکور ادعا کردند که دستمال قرمز رنگي نيز در داخل خودرو پيکان پيرمرد بود و او آن روز عينک دودي به چشمش زده بود. وقتي به دستور مقام قضايي خودرو پيرمرد مورد بازرسي قرار گرفت دستمال مورد ادعاي دختران نيز کشف شد بنابه گزارش اختصاصي خراسان، پس از انجام تحقيقات و بازجويي از متهم پرونده که به گرگ خيابان معروف شد وي با صدور قرار بازداشت موقت روانه زندان شد.

با توجه به اهميت موضوع اين پرونده به شعبه ۱۳۱ دادگاه عمومي و جزايي مجتمع قضايي شهيد کامياب ارجاع و توسط قاضي مجتبي عليزاده تحت رسيدگي قرار گرفت. مقام قضايي پس از برگزاري چندين جلسه دادگاه که با حضور وکيل مدافع متهم برگزار شد، با توجه به محتويات پرونده، گزارش پزشکي قانوني و گزارش ماموران انتظامي و هم چنين شنيدن اظهارات متهم و وکيل مدافع وي، راي خود را صادر کرد. در اين راي که نسخه اي از آن به شاکيان پرونده ابلاغ شده، آمده است: متهم با فريب دختران خردسال آنان را ربوده و نسبت به آنان عمل خلاف منافي عفت انجام داده که در يک مورد نيز منجر به صدمه بدني به يکي از دختران شده است. متهم در زمان دستگيري در حال رانندگي با وسيله نقليه اي بوده که قبلا مشخصات آن و راننده از سوي شاکيان پرونده اعلام شده بود گرچه وي در تحقيقات انجام شده منکر بزه شده است ، اما در مواجهه حضوري دختران خردسال متهم را به طور کامل شناسايي و مشخصاتي که از وي و اتومبيل او ارائه کرده اند مطابق واقع است هم چنين در تحقيقات از محل زندگي متهم مشخص شد که وي داراي فساد اخلاقي بوده و با زنان ولگرد ارتباط خلاف داشته است. در راي صادر شده از سوي قاضي عليزاده، وي به اتهام آدم ربايي و ارتکاب عمل منافي عفت به تحمل ۱۵ سال زندان و ۷۰ ضربه شلاق و براي ايراد صدمه به يکي از دختران به پرداخت ديه محکوم شده است. گزارش خراسان حاکي است: راي صادره از سوي شعبه ۱۳۱ دادگاه عمومي و جزايي مشهد مورد اعتراض متهم و وکيل وي قرار گرفته و براي تجديدنظرخواهي به يکي از شعب دادگاه تجديدنظر استان خراسان رضوي ارسال شده است.

 
---------------------------------------
 
وزیر دارایی روسیه خطاب به مردم کشورش:
برای بهبود اوضاع اقتصادی تا می‌توانید مشروب بخورید!
 
وزیر دارایی روسیه در تقاضایی عجیب از مردم کشورش خواسته که برای کمک به اقتصاد کشورشان، بیش از پیش به مصرف الکل و سیگار رو بیاورند.به ‌گزارش سرویس بین‌الملل شبکه ایران به نقل از پایگاه اینترنتی انگلیسی "وب اورنج"، "آلکسی کوردین"، وزیر دارایی جمهوری فدراتیو روسیه در تقاضایی عجیب از مردم کشورش خواست تا برای کمک به اقتصاد کشورشان بیشتر مشروبات الکلی نوشیده و بیشتر مواد دخانی استعمال کنند.

وی تصریح کرد: افزایش مصرف الکل و توتون منجر به افزایش درآمدهای ملی خواهد شد!

به گفته کوردین، مصرف یک بسته سیگار در واقع کمک به حل مشکلات اجتماعی است. مردم باید بفهمند که آنها هرقدر سیگار دود کرده و مشروب بنوشند، کمک بیشتری به کشور می‌کنند.

گفتنی است که سخنان این مقام روسی با تلاش‌های دولت این کشور در افزایش سلامت جامعه روسیه در تناقض آشکار قرار دارد. روسیه از جمله کشورهای پیشرو در مصرف مواد دخانی و الکل محسوب می‌شود.
 
 
--------------------------------------
 
 
با حضور در دادگاه خانواده عنوان شد؛
شروط عجيب مرد براي ادامه زندگي با همسرش

مرد ميانسال با حضور در دادگاه خانواده و ارائه دادخواست طلاق، مدعي شد كه براي ادامه زندگي شروطي دارد كه همسرش بايد آنها را قبول كند.
به گزارش فارس،‌ مردي ميانسالي با حضور در شعبه 268 مجتمع قضايي خانواده، دادخواست طلاق همسرش را به اين شعبه ارائه كرد.
اين مرد كه به همراه همسرش در جلسه رسيدگي به پرونده حاضر شده بود، خطاب به قاضي عموزادي گفت: 10 سال است كه با همسر زندگي مي‌كنم ولي از اين به بعد يا او بايد شرايط من براي زندگي را بپذيرد يا اينكه طلاقش مي‌دهم.
وي درباره شروط خود به قاضي عموزادي گفت: شروطي مانند بخشيدن مهريه از سوي همسرم، عدم ارتباط او با اقوام و آزادي بي قيد و شرط من در رفت و آمدهايم دارم كه اگر همسرم اين شروط را قبول كند، با او زندگي مي‌كنم و در غير اينصورت طلاقش خواهم داد. البته اين‌ها بخشي از شروطم است.
همسر اين مرد كه در دادگاه حاضر بود و به شدت گريه مي‌كرد، گفت:‌من مي‌توانم از مهريه‌ام بگذرم ولي نمي‌توانم با خانواده‌ام قطع ارتباط كنم و اجازه بدهم همسرم با هركس كه مي‌خواهد رابطه داشته باشد.
در اين جلسه، تعداد زيادي از اقوام دو طرف به دادگاه آمده بودند تا اين مرد را از تصميم عجيب خود منصرف كنند اما او با بي‌توجهي به وساطت بزرگان،‌ همچنان بر تصميم خود پافشاري كرد.
تلاش قاضي عموزادي براي منصرف كردن اين مرد از تصميمش نتيجه نداد تا ختم جلسه اعلام و صدور حكم به آينده موكول شود.
 
 
------------------------------------
 
 
دختر فراري ، طعمه سرقت خودروهاي گران‌قيمت
 
 2جوان كه با اغفال يك دختر فراري از خانه، او را در مسير رانندگان خودروهاي گران‌قيمت قرار مي‌دادند، پس از سرقت خودروي 120 ميليون توماني دستگير شدند.
 
به گزارش «جام‌جم» ، موضوع اين پرونده هنگامي در دستوركار ماموران قرار گرفت كه فردي باحضور در شعبه 4 دادياري دادسراي جنايي تهران با ارائه شكايتي عنوان كرد، حوالي غروب قصد رفتن به خانه‌‌ام را داشتم كه نزديك چهارراهي در شمال تهران، دختر جواني از من خواست او را براي خريد دارو به نزديك‌ترين داروخانه برسانم.

شاكي افزود: پس از طي مسافتي به يكباره 2 جوان با سد كردن راه خودرو و با كمك دختر جواني كه سوار خودرو شده بود، به من حمله‌ور شده و پس از ضرب و جرح، خودروي بنز 120 ميليون توماني مرا سرقت كرده و متواري شدند.

دستور پيگيري

در پي اين شكايت، داديار شعبه 4 دادسراي جنايي دستور قضايي را براي پيگيري و تحقيق در اين زمينه صادر كرد.

روز بعد يكي از واحدهاي گشت انتظامي هنگام گشتزني در غرب تهران با مشاهده خودروي مسروقه كه يك دختر جوان و 2 مرد سرنشين ‌آن بودند، دستور توقف را صادر كردند و پيش از آن كه راننده فرصت فرار پيدا كند، هر سه نفر را دستگير و براي تحقيق به دادسراي جنايي منتقل كردند.

در تحقيقات اوليه معلوم شد، دختر جواني كه همراه 2 متهم ديگر دستگير شده، يك دختر فراري از خانه است كه چندي پيش در پي اختلاف با والدين خود از شهرشان متواري شده و به تهران آمده است.

اين دختر با معرفي خود به نام فرشته به قاضي جنايي گفت: 21 سال دارم و 7 سال پيش مادرم به خاطر اعتياد پدرم از او جدا شد و من مجبور به زندگي با مادربزرگ خود شدم.

وي افزود: در مدتي كه با مادربزرگم زندگي مي‌كردم، او شرايط بدي براي من ايجاد كرده بود و اين اواخر قصد داشت مرا به زور به عقد و ازدواج يكي از بستگانش درآورد كه من نيز از خانه فرار كردم.

دختر فراري از خانه اضافه كرد: پس از فرار به تهران مدتي در بوستان‌ها پرسه مي‌زدم تا اين كه با فرشيد و احسان (دو متهم دستگير شده) آشنا شدم و زماني به خود آمدم كه متوجه شدم آنها مرا در دام اعتياد به مواد مخدر صنعتي ـ شيشه ـ گرفتار كرده‌اند. وي ادامه داد: با فرار از خانه مادربزرگم از چاله به چاه افتادم و سرانجام به خواسته فرشيد و احسان در مسير خودروها قرار مي‌گرفتم و پس از سوار شدن و گفتگو با راننده، او را به جاهاي خلوت مي‌‌كشاندم و 2 همدستم نيز خودرو را تعقيب و به يكباره راه عبوري راننده را سد كرده و پس از ضرب و جرح، پول و خودروي او را سرقت مي‌كردند.

متهم عنوان كرد: در آخرين مرحله نيز وقتي سوار خودروي گران‌قيمت شدم، راننده پيشنهاد غيراخلاقي داد و من نيز با كشاندن او به يك خيابان خلوت با همدستانم به وي حمله‌ور شده و خودروي 120 ميليون توماني او را سرقت كرده و متواري شديم.

بازداشت شاكي

در پي اين اعترافات، 2 همدست دختر جوان نيز به چندين فقره سرقت و اخاذي با طعمه قرار دادن دختر فراري از خانه اعتراف كردند. با ثبت اعترافات متهمان، داديار جنايي تحقيق از شاكي (صاحب بنز) را آغاز كرد كه وي نيز پس از تحقيقات با دستور قضايي بازداشت شد. تحقيق در اين زمينه ادامه دارد.
 
 
---------------------------------
 
 
زن بعد از 4 روز زندگي مهريه 2 هزار سكه‌اي را درخواست كرد

زني به دادگاه آمد و بعد از اينكه 4 روز با شوهرش زندگي كرده مهريه‌اش كه 2 هزار سكه بود را درخواست كرد.
به گزارش فارس، زني 28 ساله به دادگاه خانواده شهيد محلاتي آمد و دادخواست مهريه خود را ارائه كرد.
اين زن در حضور رئيس شعبه 236 اين مجتمع قضايي خانواده يك بيان كرد: مهريه‌ام كه دو هزار سكه بهار آزادي است، مي‌خواهم.
وي ادامه داد: شوهرم وضع مالي خوبي دارد ولي يك ريال هم به من روا ندارد مي‌خواهم حقم را از او بگيرم تا حساب كار دستش بيايد.
زن با بيان اينكه 4 روز است كه با هم زير يك سقف زندگي مي‌كنيم، گفت: اگر شوهرم مهريه‌ام را بدهد، مرا بيشتر دوست داشته و توجه بيشتري به من خواهد داشت.
وي بيان كرد: من فقط مهريه‌ام را مي‌خواهم و تمايلي به جدا شدن از او ندارم چرا كه فقط خسيس است و بايد هر كاري كه مي‌خواهم بكند.
مرد 33 ساله در دادگاه حضور داشت و گفت: من نمي‌توانم اين مهريه را بدهم و درخواست اعسار و تقسيط دارم.
وي ادامه داد: همسرم بسيار خودخواه است كه بعد از 4 روز از من اين درخواست بزرگ را مي‌كند.
مرد بيان كرد: من از اينكه اين مهريه را به نامش كردم بسيار پشيمانم و حاضرم زندان بروم ولي مهريه‌اش را ندهم.
زن تصريح كرد: من مهريه‌ام را مي‌خواهم و اگرنه هم با اينكه قصد جدايي ندارم ولي حاضرم به زندان برود.
قاضي رسيدگي كننده به اين پرونده‌‌ با توجه به مدارك و اموال مرد، او را محكوم به پرداخت مهريه زن كرد
 
---------------------------------------
 
 
مردي در دادگاه خانواده:
همسرم مفهوم زندگي را فقط در كنار من نشستن مي‌بيند

 مردي به دادگاه خانواده يك آمد و گفت: همسرم مفهوم زندگي را نفهميده است و فقط آن را در كنار من نشستن و حرف زدن خلاصه مي‌كند.
به گزارش فارس، مردي با مراجعه به دادگاه خانواده شهيد محلاتي دادخواست طلاق خود را به رئيس شعبه 240 اين مجتمع قضايي خانواده ارائه كرد.
اين مرد 31 ساله در حضور قاضي اين شعبه گفت: همسرم بسيار خوشگذران است و از آداب زندگي و شوهرداري بي‌بهره مانده و پدرش نيز به همين دليل مادرش را طلاق داده است.
وي ادامه داد: من از بي‌مسئوليتي زنم خسته شدم و عاقبت او بايد مانند مادرش شود تا بفهمد كه زندگي شوخي نيست.
مرد بيان كرد: ما بيش از 7 سال است كه با هم زندگي مي‌كنيم و ابتدا بسيار خوشبخت بوديم ولي به مرور ضعف و مشكلات همسرم به چشمم آمد و نتوانستم تحمل كنم.
زن 27 ساله در دادگاه حاضر شد و گفت: شوهرم بسيار ايرادگير است و همه محبت و زندگي را در پخت و پز و كار مي‌بيند.
وي با بيان اينكه ما فرزندي نداريم، تصريح كرد: اگر او مي‌خواهد از من جدا شود، من حرفي ندارم ولي تمام حق و حقوقم را مي‌خواهم.
زن اضافه كرد: من مهريه‌ام كه 113 سكه است را مي‌خواهم و مي‌دانم شوهرم توان نقد پرداخت كردن آن را ندارد ولي من نقد مي‌خواهم و در صورت قسطي او بايد كنار من بماند.
مرد در حضور قاضي اين شعبه گفت: همسرم اصلاً پخت و پز بلد نيست و همه كارش اين است كه كنار من نشسته و حرف بزند.
وي ادامه داد: او مفهوم زندگي را نفهميده و من بايد از او جدا شوم قبل از اينكه بيشتر از اين به من سخت بگذرد، من توان پرداخت مهريه را ندارم.
زن بيان كرد: من مهريه‌ام را مي‌خواهم و از شوهرم جدا نمي‌شوم.
قاضي رسيدگي كننده با اين پرونده، جلسه را به آينده موكول كرد و حكمي مبني بر پرداخت مهريه و طلاق صادر نكرد.
 
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: