کد خبر:۴۲۱۴
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۸۹ - ۰۸:۴۵
تعداد بازدید: 1784
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
فيفا استفاده ووووزلا را در استاديوم هاي ورزشي ممنوع کرد
فیفا اعلام کرده است که سر و صدای ووووزلا می تواند بر بازیکنان، داورها و در نهایت بر روند مسابقات فوتبال تاثیرات منفی بر جای گذارد.
سرانجام پس از مدتها بحث و گفتگو پیرامون استفاده تماشاچیان فوتبال از ووووزلا در استادیوم های ورزشی، فدراسیون جهانی فوتبال روز چهارشنبه استفاده از این نوع بوق های پلاستیکی پر سر و صدا را ممنوع اعلام کرد.
 
به گزارش شبکه تلویزیونی یورونیوز، بر اساس تصمیم فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) از این پس تماشاچیان فوتبال نمی توانند در رقابت های بین المللی از ووووزلا استفاده کنند. فیفا با بیان این مطلب که ووووزلا در استادیوم های ورزشی بین المللی جایی ندارد، استفاده از این شیپور پلاستیکی را در رقابت های بین المللی بویژه در جام ملت های اروپا که قرار است سال دو هزار و دوازده در لندن برگزار شود، ممنوع اعلام کرد.
 
فیفا اعلام کرده است که سر و صدای ووووزلا می تواند بر بازیکنان، داورها و در نهایت بر روند مسابقات فوتبال تاثیرات منفی بر جای گذارد. استفاده همزمان دهها هزار تماشاچی از ووووزلا در جریان رقابت های جام جهانی دو هزار و ده آفریقای جنوبی، موجی از انتقادهای داروان، بازیکنان و مربیان تیم های ملی و حتی خبرنگاران کشورهای مختلف را به همراه داشت تا جایی که فیفا از تماشاچیان آفریقای جنوبی خواست بدون ووووزلا وارد استادیوم های ورزشی شوند. تماشاچیان آفریقای جنوبی نیز که ووووزلا را جزئی از فرهنگ دیرینه کشور خود می دانند، این خواسته فیفا را رد کردند
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: