کد خبر:۴۱۹۷
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۸۹ - ۰۵:۴۸
تعداد بازدید: 1756
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
نمايشگاه داران عامل گراني خودروهاي وارداتي
عملکرد خودسر نمايشگاه داران براي فروش خودرو بي هيچ قيد و ضابطه قيمتي و عملکرد ضعيف نظارتي اتحاديه نمايشگاه داران اتومبيل موجب شده است به چنين افزايش قيمتي در بازار دامن زده شود.
چند ماهي است که خودروهاي وارداتي از رکود گذشته خود خارج شده و به بالاترين قيمت در بازار خريد و فروش مي شود.

عدم ثبت سفارش خودروهاي وارداتي از ابتداي امسال بهانه اي شده تا نمايشگاه داران به خصوص نمايشگاه داران پايتخت اقدام به انبار خودروهايي کنند که مجوز واردات آن ها از سال گذشته اخذ شده است.

شرايط به گونه اي پيش رفته که امسال خودروهاي مختلف وارداتي بين 20 تا 60 ميليون ريال گران شده است.

عملکرد خودسر نمايشگاه داران براي فروش خودرو بي هيچ قيد و ضابطه قيمتي و عملکرد ضعيف نظارتي اتحاديه نمايشگاه داران اتومبيل موجب شده است به چنين افزايش قيمتي در بازار دامن زده شود.

با اين حال بخشي از گراني اين خودروها نيز به عدم ارائه مجوز از سوي وزارت صنايع و معادن مربوط است.

بنابر اعلام برخي فعالان بازار، محصولات گروه هيوندايي با توجه به اينکه در سبد محصولات خيلي گران قرار نمي گيرد از جذابيت بيشتري براي مشتريان برخوردار بوده، با اين حال افزايش قيمت خودروهاي لوکس و گران قيمت به مراتب بيشتر بوده است.

از گروه محصولات هيوندا، آزرا طي پنج ماهه امسال از 515 ميليون ريال به 550 ميليون ريال، سوناتا با اتاق قديم از 420 به 460 ميليون ريال، جنسيس چهار درب از 720 به حدود 800 ميليون ريال ارتقاي قيمت داشته است.

اين افزايش در گروه تويوتا محسوس تر بوده به گونه اي که لکسوس آرايکس هم اکنون 112 ميليون تومان معامله مي شود. پرادو و لندکروز 2010 با 50 ميليون ريال افزايش قيمت به ترتيب 95 و 110 ميليون تومان در بازار خريد و فروش شد.

در محصولات کيا نيز قيمت موهاوي شش سيلندربالغ بر 660 ميليون ريال خريد و فروش مي شود.

سورنتو با 30 ميليون ريال افزاش قيمت، قيمتي برابر 510 ميليون ريال و اسپورتيج حدود 450 ميليون ريال معامله شده است.منبع:موج نيوز
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: