کد خبر:۴۱۹۰
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۸۹ - ۱۵:۲۴
تعداد بازدید: 1839
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
خروج كليه شركتهاي تابع وزارت صنايع از تهران به غير از ايدرو و ايميدرو
به غير از وزارتخانه و سازمان‌هاي توسعه‌اي (ايدرو و ايميدرو)، حتي يك نفر از نيروهاي شركت‌هاي تابع هم براي ماندن در تهران بايد مجوز خاص بگيرند و از ابتداي شهريور حقوقي از تهران به اين افراد اختصاص نخواهد يافت.

به غير از وزارتخانه و سازمان‌هاي توسعه‌اي، تمام شركت‌هاي تابع وزارت صنايع و معادن بايد از تهران خارج شوند.

به گزارش ايسنا، ايرج نديمي - معاون حقوقي، مجلس و استان‌هاي وزارت صنايع و معادن - امروز با بيان مطلب بالا افزود: در جلسه اخير شوراي معاونان وزارت صنايع و معادن تاكيد شد كه به غير از وزارتخانه و سازمان‌هاي توسعه‌اي (ايدرو و ايميدرو)، حتي يك نفر از نيروهاي شركت‌هاي تابع هم براي ماندن در تهران بايد مجوز خاص بگيرند و از ابتداي شهريور حقوقي از تهران به اين افراد اختصاص نخواهد يافت.

* * براي ادغام وزارتخانه‌هاي صنايع و معادن و بازرگاني نه طرحي آمده نه لايحه‌

وي در پاسخ به سوالي در خصوص ادغام وزارتخانه‌هاي صنايع و معادن و بازرگاني گفت:‌ در خصوص ادغام وزارت صنايع و معادن و بازرگاني نه لايحه‌اي از دولت آمده و نه مجلس در اين زمينه طرحي ارائه داده است.

او همچنين در خصوص آخرين نتايج جلسه كميسيون مجلس در رابطه با مشكلات صنعت نساجي گفت:‌ صنعت‌گران در ارتباط با واردات پنبه با محدوديت‌هايي مواجه هستند كه مقرر شد مكاتبات لازم در اين زمينه با مراجع مربوطه صورت گيرد. به گفته صنعت‌گران نساجي نزديك به 69 درصد از هزينه‌هاي اين صنعت مربوط به واردات براي تامين مواد اوليه است.

* * هيچ كارخانه بدهكاري نبايد تعطيل شود

نديمي در خصوص راهكارهاي طرح صيانت از توليد داخلي براي جلوگيري از تعطيلي كارخانه‌هاي بدهكار به سيستم بانكي گفت:‌ بستن كارخانه‌ها به معناي ناديده گرفتن حقوق مردم، اقتصاد و اشتغال است، بنابراين هيچ كارخانه‌اي نبايد به دليل بدهي به سيستم بانكي تعطيل شود، بلكه بايد كارخانه به فعاليت خود ادامه داده و از محل درآمد خود بدهي‌اش را پرداخت كند.

* * تحريم يعني ايجاد فرصت براي صنعت داخلي

وي در پاسخ به سوالي در خصوص اثرات تحريم بر صنعت داخلي گفت: تحريم بيشتر به معناي ايجاد فرصت بيشتر براي صنعت داخلي خواهد بود. در خصوص مسائلي همچون مشكلات گشايش اعتبار اسنادي (LC) خارجي نيز LC داخلي جايگزين آن خواهد شد.

نديمي ادامه داد: تحريم به معني عدم امكان تامين مواد مورد نياز نيست. به هر حال اگر تحريم را در بدترين حالت آن جنگ استكبار عليه ايران بدانيم، قابل مديريت خواهد بود، اما ممكن است شيوه مديريت در كوتاه، ميان و بلندمدت متفاوت باشد.

او در پاسخ به سوالي در زمينه ضمانت اجرايي مصوبات حمايتي وزارت صنايع و معادن از واحدهاي توليدي مانند پرداخت تسهيلات به صنايع گفت: بخش‌هايي همچون بانك مركزي و خزانه در اختيار وزارت صنايع و معادن نيست و ما در مورد چگونگي عملكرد وزارتخانه‌هاي ديگر به مسووليت‌هايشان در اين زمينه نمي‌توانيم پاسخگو باشيم.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: