کد خبر:۴۱۷۶
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۸۹ - ۲۲:۰۸
تعداد بازدید: 15545
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
نمرات آموزشی ملاك است نه مدرک تحصیلی
در چند سال اخیر از آنجا که تعداد فارغ التحصیلان دانشگاهی در مقاطع مختلف افزایش یافته است از این رو اعطاء درجه به سربازان بر اساس نمرات كسب شده است
رئیس مشمولان ستاد کل نیروهای مسلح گفت: به سربازان بر اساس میزان سهمیه و کسب نمرات دوره آموزشی درجه اعطاء می شود.

سردار کمالی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر افزود: درجه سربازان بر اساس نیاز نیروهای مسلح در مشاغل مختلف به سربازانی که در هر سازمان و  ارگانی مشغول خدمت باشند اعطاء می شود.

وی گفت: از نظر قانون مشخص نشده است که به هر مدرک تحصیلی یک درجه خاص اعطاء شود، بلکه اعطای درجه بر اساس نیاز صورت می گیرد، مثلا دیپلمه ها می توانند با توجه به مدرک تحصیلی خود درجات متعدد گروهبانی شامل " گروهبان 1، 2، 3 و سرجوخه ای" دریافت کنند که دریافت درجه به آنها همگی براساس نیاز و نمراتی که در طول دوره آموزشی کسب می کنند انجام می شود.

رئیس مشمولان ستاد کل نیروهای مسلح اظهار داشت: تا سال 88 به لیسانسه ها به علت آنكه تعداد شان محدود و در حد نیاز نیروهای مسلح بود درجه ستوان دومی اعطاء می شد.

سردار کمالی همچنین خاطر نشان کرد: در چند سال اخیر از آنجا که تعداد فارغ التحصیلان دانشگاهی در مقاطع مختلف افزایش یافته است از این رو اعطاء درجه به سربازان بر اساس  نمرات كسب شده است . 

وی افزود: باید برای اعطاء درجه به تمام فارغ التحصیلان دانشگاهی شغل سازمانی تعریف شده باشد و نمی توان بیش از نیاز نیروهای مسلح در هر رشته و مقطع تحصیلی ،  درجه اعطاء کرد و پس از آن نتوان کاری متناسب با درجه اعطایی به سربازان داد.

رئیس مشمولان ستاد کل نیروهای مسلح خاطر نشان کرد: باتوجه به اینكه ، تعداد فارغ التحصیلان مقطع دکتری کمتر از نیاز نیروهای مسلح است ، به این افراد ، هنوز همان درجه ستوان یکمی اعطاء می شود و برای مدارک کارشناسی ارشد به دلیل بالا بودن تعداد آنها به 40 درصدشان درجه ستوان دومی و 60 درصد دیگر درجه ستوان سومی داده می شود.

سردار کمالی در پایان همچنین گفت: در حال حاضر  فقط به بیست درصد  دارندگان مدرک کارشناسی  که نمرات بالاتری در دوره آموزشی کسب کنند درجه ستوان دومی اعطاء می شود.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۲
reza
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۲۱ - ۱۳۸۹/۰۹/۱۰
1
6
faghat ba in kara mikhan be javona bishtar feshar biaran.to mamlekati ke bikari o faghr o fahsha bidad mikonebe jaye inke ye moshkelo hal konan roz be roz be moshkelatam ezafe mikonan.bayad porsid hamin sardar kamali aziz khodeshon cheghad savad daran?????????
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۸ - ۱۳۹۱/۰۲/۰۱
0
16
من فوق دیپلم هستم ولی چون به هنگام اعزام مدرکم آماده نبود با دیپلمه ها رفتم آمورش و الان بعد آموزش مدرک فوق دیپلم خودمو دادم به یگان تو سپاه ولی قبول نمیکنن میگن باید همون اول میدادی حالا تکلیف من چیه...؟
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: