کد خبر:۴۱۶۰
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۸۹ - ۱۸:۲۹
تعداد بازدید: 2903
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
آیت الله جنتی:
نمی دانم چرا عده ای وقتی به آمریکا می رسند، شل می شوند
شما جنايات آمريكا را فراموش كرده‌ايد؟ خيال مي‌كنيد اين‌ها آدم شده‌اند؟ اين‌ها همان هستند، هرچه هم بتوانند دست از دشمني با ما برنمي‌دارند. اگر جايي حرفي زده‌اند و چراغ سبزي نشان داده‌اند، حقه‌بازي و تقلب است.

خطیب جمعه تهران با اشاره به خیانت های مختلف امریکا ، در حق مردم ایران گفت: امریکایی ها در حق ایران به اندازه ای خیانت کردند که اگر قرار باشد در این باره کتابی نوشته شود، چندین کتاب ارزنده نوشته خواهد شد.

آیت الله جنتی با بیان اینکه عنوان این کتاب باید جنایات امریکا در ایران پس از پیروزی انقلاب تاکنون، نامگذاری شود، افزود: مطالب و اسناد مختلفی در این باره وجود دارد؛ اما از آنجا که به صورت پراکنده هستند، باید گردآوری شود.

امام جمعه موقت تهران موضوع تحریم ها را یکی از جنایات امریکا در برابر ایران دانست و گفت: آمریکاییها از این موضوع دست برنمی دارند و مشکلات جدی را ایجاد می کنند و به دنبال برنامه هایی هستند که مردم از این طریق تسلیم شوند اما نمی دانند که با چه ملتی طرف هستند.

آیت الله جنتی افزود: هرجا ملت ایران احساس کرده است که آمریکایی ها درباره برنامه ای اصرار دارند کاملا آن را شناسایی کردند زیرا مردم می دانند که آمریکا دشمن به حق این ملت است.

وی هوشیاری و آگاهی مردم را در بی تاثیر کردن عواقب تحریم ها مهم دانست و گفت: از جمله مسایلی که باید به آن در کشور دقت شود موضوع اختلافات در رده های بالا و پایین است، زیرا این اختلاف ها زمینه ساز تاثیرگذاری تحریم های آمریکا علیه ایران است.

آیت الله جنتی با تاکید بر اینکه باید همه با وحدت کلمه از وحدت بین ملت حمایت کنیم ، افزود: این موضوع از ضرورت های امروز و از تاکیدات حضرت امام (ره) است که نباید کوچکترین غفلت در این باره به وجود آید.

وی رضایت مردم را از دیگر محورهای بی تاثیری تحریم های آمریکا برشمرد و اضافه کرد: اگر شما رضایت خدا را می خواهید باید رضایت مردم را جلب کنید.

امام جمعه موقت تهران گفت: مسئولان باید به دقت ببینند که کجای کار مردم گره خورده است تا با گره گشایی مشکلات آنان حل شود و این مهمترین وظیفه برای کسب رضای خداست.

آیت الله جنتی افزود: عده ای که حرکت های سیاسی می کنند مطمئن باشند که در این کشور آینده ای ندارند.

وی ادامه داد: اگر آینده ای برای خودتان می خواهید به مردم خدمت کنید زیرا مردم قدرشناس ، قدردان و آگاه هستند و بصیرت دارند و می بینند اگر یک روزی از مردم رای خواستید، رای شما تضمین شده است، اما اگر به دنبال مسایل دیگری هستید و به مردم خدمت نمی کنید مردم هم از شما خدمت نمی خواهند و به شما اعتماد نمی کنند و اگر روزی از آنان رای خواستید مطمئن باشید که رای نخواهند داد و اگر هم به اشتباه رای دادند پشیمان می شوند و رای خود را پس می گیرند.

آیت الله جنتی با تاکید بر اینکه نباید مسایل اصلی را در کشور فراموش کنیم و به مسایل حاشیه ای بپردازیم به روزنامه ها، صدا و سیما و مراکز تبلیغاتی توصیه کرد تا در انعکاس مطالب دقت کنند.

خطیب جمعه تهران در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به 28 مرداد سالروز کودتای ننگین امریکا گفت : فتنه گران فراموش کرده اند که امریکا چه دشمنی هایی داشته است و خیال می کنند امریکا عوض شده است ؛ امریکا همان است و اگر بتواند دست از دشمنی بر نمی دارد و اگر هم چراغ سبزی نشان داده حقه بازی و تقلب است.

وی افزود: امریکا به کمک انگلیس ، خیانت بزرگی در این کودتا به مردم و مملکت ما کردند در حالیکه شاه فرار کرده بود با کودتای نظامی او را که فردی بی لیاقت بود و فسادهای گوناگون داشت ، برگرداندند و مردم را عزادار کردند.

وی گفت: از آن روز پای آمریکا به کشور باز شد و این نخستین جنایت آمریکا نبود و بلاهایی را بر سر مردم آوردند.

خطیب نمازجمعه تهران افزود: قبل از انقلاب هر چه توانستند شکنجه، زندان و ایجاد محرومیت برای مردم انجام دادند و هر کاری که نکردند، نتوانستند انجام دهند و بعد انقلاب هم توطئه های آنها را شاهد هستیم.

آیت الله جنتی گفت: نمی دانم چرا عده ای وقتی به آمریکا می رسند، شل می شوند.

يكي از مشكلات فتنه هم اين بود كه اين فتنه‌گران مي‌خواستند هر طور شده راه را براي مذاكره با آمريكا باز كنند و ملت ما اين دشمني‌ها با آمريكا را كنار بگذارد. شما جنايات آمريكا را فراموش كرده‌ايد؟ خيال مي‌كنيد اين‌ها آدم شده‌اند؟ اين‌ها همان هستند، هرچه هم بتوانند دست از دشمني با ما برنمي‌دارند. اگر جايي حرفي زده‌اند و چراغ سبزي نشان داده‌اند، حقه‌بازي و تقلب است. اين‌قدر خيانت و جنايت كرده‌اند كه اگر عده‌اي شروع كنند و جنايت‌هاي آمريكا در طول اين مدت به مردم ايران را بنويسند، چند جلد كتاب ارزنده مي‌شود، البته پراكنده اين‌ها را نوشته‌اند اما اگر جمع شوند و با عنوان جنايات آمريكا منتشر شود، كار خوبي است.

وي تصريح كرد: تحريم‌هاي آمريكا ادامه دارد، آن‌ها دست برنمي‌دارند و مشكلات جدي ايجاد و خيال مي‌كنند كه مردم با اين مشكلات از پاي در مي‌آيند و تسليم مي‌شوند، نمي‌دانند با چه مردمي طرف هستند. آن‌ها مردم ايران را نمي‌شناسند مردم ما هر جا ببينند آمريكا بر كاري اصرار دارد، مي‌فهمند كه آن كار به ضررشان است و برعكس هرجا كه آمريكا نمي‌خواهد كاري انجام شود مي‌فهمند آن كار به نفع‌شان است.

جنتي گفت: در اين تحريم‌ها مسوولين و مردم هوشيارانه و آگاهانه ببينند آن‌چه كه باعث مي‌شود اين تحريم‌ها اثر خود را بگذارد آن را از بين ببرند از جمله اختلاف. اگر اختلافي در مملكت و چه در مقامات بالا و سران و قشرهاي پايين و ميانه آمد، زمينه‌ساز اثرگذاشتن تحريم‌ها مي‌شود، ما بايد با همه وجود از وحدت كلمه حمايت كنيم و وحدت كلمه در جامعه اسلامي از خواسته‌هاي ما و از نداهاي امام(ره) بود كه تا به حال موفقيت خوبي داشته‌ايم.

وي افزود: حضرت امير(ع) مي‌فرمايد وقتي خطبه رسول تمام شد من از او پرسيدم كه بهترين اعمال در اين ماه چيست؟ حضرت فرمود؛ پرهيز از آن‌چه خداوند حرام كرده است. ما معمولا متدينين‌مان به مستحبات عمل مي‌كنند اما به اين نكته كمتر توجه مي‌شود. حضرت در اين خطبه بر مراقبت از زبان تاكيد كرد.

وي خاطرنشان كرد: ما دچار گناه هستيم و يكي از گناهان آن است كه از زبان خارج مي‌شود؛ غيبت و تهمت و دروغ گناهان كبيره است. بايد حواس خود را جمع كنيم، زخم زبان به كسي نزنيم و توهين نكنيم، هتك حيثيت از اشخاص نكنيم، آبروي مسلمانان محترم است تا جايي كه مي‌توانيم بايد آبروي اشخاص را حفظ كنيم.

دبير شوراي نگهبان تصريح كرد: شنيدن آهنگ‌هاي نامشروع و تهمت و غيبت يا شنيدن حرف‌هايي كه موجب نشر شايعه و اختلاف مي‌شود و اذهان را مشوه مي‌كند، جايز نيست. حرفي كه موجب اختلاف در ميان گروه‌ها و شيعه و سني و بين خانواده‌ها مي‌شود، نبايد زده شود و كسي كه اين سخنان را مي‌گويد بايد نهي شود و اگر گوش نكرد بايد آن جلسه را ترك كنيم.

وي همچنين تصريح كرد: يكي از خواص روزه اين است كه اراده انسان را قوي مي‌كند. برعكس كسي كه روزه را مي‌خورد تسليم بي‌ارادگي مي‌شود و اراده‌اش ضعيف مي‌شود. در روايات آمده است آن‌چه موجب ضعف اراده مي‌شود، گوش دادن به موسيقي‌هاي نامشروع است و اين يكي از فلسفه‌هاي حرام بودن اين موسيقي‌ها ضعيف شدن اراده است. از خدا بخواهيم كه به ما قوت اراده دهد ما بايد تصميم بگيريم و از خدا بخواهيم به اراده‌ ما كمك كند.
 
امام جمعه موقت تهران افزود: هر کس هر کار خیری می کند باید آن را نگه دارد که ممکن است از بین برود حتی جهاد در راه خدا
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: