کد خبر:۴۱۵۲
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۸۹ - ۱۴:۰۴
تعداد بازدید: 2218
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
تمام صنوف طبخ غذا تا هنگام افطار تعطيل هستند
تمام صنوف طبخ غذا، در اين ايام در ساعات قبل از افطار پخت و پز ندارند و ارائه غذا نيز نمي‌دهند حتي فست‌فودها، اما از بعد از افطار تا ساعت يك بامداد اجازه فروش دارند.
فرمانده انتظامي تهران بزرگ در نشست خبري با موضوع تمهيدات انتظامي در ماه رمضان به خبرنگاران گفت: تمام صنوف طبخ غذا، در اين ايام در ساعات قبل از افطار پخت و پز ندارند و ارائه غذا نيز نمي‌دهند حتي فست‌فودها، اما از بعد از افطار تا ساعت يك بامداد اجازه فروش دارند.
پليس براي ايجاد نظم در طرح اذان تا اذان سينماها آماده است
سردار حسين ساجدي‌نيا رئيس پليس نيروي انتظامي تهران بزرگ در پاسخ به خبرنگار ايلنا در باره طرح اذان تا اذان سينماها گفت: اين طرح با موافقت پليس روبرو شد و در مكان سينماهايي كه ليست آن به ما اعلام شود، گشت‌هاي كلانتري بيشتر حضور خواهند داشت تا بي‌نظمي نشود.
اگر ثابت شود روزه‌خواري عمدي بوده برخورد شديدتري مي‌شود
در رابطه با اقدامات پليس در آغاز ماه مبارك رمضان گفت: تمام اقدامات پليس در جهت ايجاد تسهيلات است و در رابطه با اصناف طوري برخورد مي‌شود، كه هم خدمت‌رساني داشته باشند و هم مسائل ديني و مذهبي رعايت شود.
او افزود: تمام صنوف طبخ غذا، در اين ايام در ساعات قبل از افطار پخت و پز ندارند و ارائه غذا نيز نمي‌دهند حتي فست‌فودها، اما از بعد از افطار تا ساعت يك بامداد اجازه فروش دارند.
ساجدي‌نيا با اشاره به اينكه در سال‌هاي گذشته برخي از فست‌فودها به عنوان شيفت در ماه رمضان كار مي‌كردند، گفت: پليس به اي نتيجه رسيده‌است كه هرآنچه مسافرين بخواهند از فست‌فودها بخرند، مي‌توانند از سوپرماركت‌ها تهيه كنند، مثل سوسيس و كالباس پس احتياجي به باز بودن آن‌ها نيست.
او در رابطه با روزه‌خواري در اين ماه گفت: مجموعه پليس ملزم شده است تا در صورت مشاهده روزه‌خواري تذكر دهد و اگر مورد حاد باشد و ثابت شود روزه‌خواري به طور عمد صورت گرفته است، برخورد جدي‌تري مي‌شود.
او با تاكيد بر روزه‌خواري در ماشين در ماه‌رمضان گفت: خودروهايي كه روزه‌خواري در آنها رويت شود برابر قانون متوقف شده و با آنها برخورد مي‌شود.
او همچنين درباره برخورد با بدحجابي گفت: براي اين ماه ماموريت ويژه‌اي در نظر گرفته نشده اما ماموران ما همان‌طور كه قبلا طرح‌هاي برخورد با بدحجابي را ارائه مي‌كردند در اين ماه نيز اين كار را ادامه مي‌دهند.
او با اشاره به كاهش ميزان جرم در ماه رمضان اظهار اميدواري كرد كه اين روند پس از ماه رمضان نيز ادامه يابد.
در طرح جمع‌آوري معتادان پرخطر و كارتن‌خواب‌ها ديروز هزارو 500نفر دستگير شدند
او با اشاره به مرحله جديد طرح برخورد با معتادين پرخطر و كارتن‌خواب‌ها گفت: اين طرح ديروز اجرا شده و طي آن از ساعت چهار صبح ديروز تا 12 ظهر هزار و 500 نفر جمع‌آوري شده‌اند و به مراكز مربوطه معرفي شدند.
او افزود: برآورد ما اين است كه تعداد اين‌گونه افراد در سطح شهر تهران بيش از دو هزار نفر نيست و از مردم مي‌خواهيم در صورت مشاهده اين‌گونه افراد حتما با 110 تماس بگيرند تا سطح شهر از اين‌گونه افراد پاك شود.
ساجدي‌نيا درباره اينكه بر سر اين افراد پس از جمع‌آوري توسط پليس چه مي‌آيد گفت: پس از آن به پليس مربوط نمي‌شود تنها اقدامي كه به پليس مربوط مي‌شود اين است كه اين افراد را جمع‌آوري كنند و به مراكز مربوطه مانند مركز شفق معرفي كنند تا در اين مراكز دو ماه نگهداري و سم‌زدايي شوند.
او درباره تكليف كارتن‌خواب‌ها گفت: آنها نيز به گرم‌خانه‌هاي شهرداري معرفي‌ مي‌شوند و طرح‌هاي مربوط به اتباع بيگانه نيز همچون گذشته در حال اجرا است.
گزارش ايجاد مزاحمت نواميس به 110 كمتر شده‌است
او در جواب يكي از خبرنگاران درباره كمرنگ شدن طرح برخورد با مزاحمين نواميس گفت: اين طرح كمرنگ نشده است بلكه تيم‌ها هنوز به فعاليت خود ادامه مي‌دهند. اما در طول روز كمتر با مزاحمين نواميس روبرو مي‌شويم و اين‌گونه مزاحمت‌ها كمتر به 110 گزارش مي‌شود.
حمل سلاح سرد جرم است و نحوه برخورد با آن در قانون آمده‌است
او درباره طرح شناسايي محل‌هاي ناامن گفت: اين طرح با كليه نقاطي كه مردم مشكل داشته‌اند و براي مشكل‌شان با 110 تماس گرفته‌اند و همچنين با همكاري شورايارها و بسيج محله‌ها ادامه دارد و تعداد زيادي از محله‌‌ها شناسايي و به كلانتري‌هاي مربوط معرفي شده‌اند اما نمي‌شود گفت چه تعداد بوده است اما حتي افرادي كه مخل آسايش برخي از محلات بوده‌اند،‌ شناسايي شده‌اند.
او در اين باره افزود: طي هماهنگي كه با سيستم قضايي شده است، در بحث اوباش‌گري قرار است برخوردها جدي‌تر شود و با افرادي كه حامل سلاح سرد هستند، برخورد بسيار جدي شود و آنها دستگير و به مرجع قضايي معرفي مي‌شوند.
او تاكيد كرد: حمل‌ سلاح سرد جرم است و نحوه برخورد آن در قانون مشخص شده است و با مراجع قضايي نيز هماهنگي‌هاي لازم انجام شده است و هيچ توضيحي ندارد كه كسي با سلاح سرد در سطح شهر تردد كند.
ارازل و اوباش شناسنامه‌دار شده‌اند اما ارازل و اوباش جديد بوجود مي‌آيند
او در رابطه با برخورد نيروي انتظامي با كودكان كار گفت: اين طرح قبلا از طرف نيروي انتظامي ابلاغ شده و توسط شهرداري‌ها با كمك نيروهاي انتظامي انجام مي‌شود و بچه‌ها پس از جمع‌آوري از طرف شهر به مراكز مربوطه معرفي مي‌شوند.
او با اشاره به فيلمي كه چندي پيش درباره يك زورگيري در تلويزيون نشان داده شده بود و عكس‌هاي آن نيز در مطبوعات فاش شده بود، گفت: گرچه ما اراذل اوباش را شناسنامه‌دار كرده و آنها را كنترل مي‌كنيم اما اين بدين معني نيست كه اراذل و اوباش جديد به وجود نمي‌آيد. فردي كه در اين فيلم اقدام به زورگيري كرده بود،‌ تنها 18 سالش بود و به دو قتل نيز مظنون بود. چنين فردي چطور مي‌تواند قبلا شناسنامه‌دار شده باشد؟
از دوربين ساير دستگاه‌ها براي كنترل جرايم استفاده مي‌شود
او اما از ديگر اقدامات پليس استفاده از دوربين‌هاي شهري دانست و گفت: در حال حاضر در سطح شهر تهران تعدادي دوربين وجود دارد اما هنوز به حد لازم نرسيده است اما نيروي انتظامي از دوربين ساير دستگاه‌ها كه مجهز به دوربين‌هاي مداربسته هستند مانند فروشگاه‌ها و دوربين‌هاي كنترل ترافيك استفاده مي‌كند و اميدوار است بتواند در مراكز عمومي و نه در حريم‌هاي شخصي كنترل با دوربين را بيشتر كند و حضور پليس را كمتر.
100مكان مال‌خران پلمپ مي‌شود
وي در ارتباط با طرح‌هايي كه در راستاي سرقت انجام مي‌شود، گفت: در حال حاضر بيش از 100 مورد از اماكن كه به عنوان مال‌خر عمل مي‌كردند شناسايي شده‌اند و در حال پملپ شدن هستند و در اين راستا بحث برخورد با باندهاي سرقت در دستور كار است.
وي افزود: در تهران بيش از 50 درصد سرقت‌ها، سرقت‌ها خرد است كه بيشترين سارقان آن معتادان هستند و نيروي انتظامي اميدوار است با طرحي كه ديروز درباره جمع‌آوري معتادين پرخطر اجرا شد، اين نوع سرقت كاهش يابد.
او همچنين تاكيد كرد: در كليه حوزه‌هاي كلانتري‌هايي كه در بحث سرقت بيشترين موارد را داشتند گشت‌هاي نيروي انتظامي بيشتر شده است.
او با اشاره به اينكه در 50 درصد تماس با 110 ماموران نيروي انتظامي قبل از پنج دقيقه به محل مي‌رسند، گفت: گشت‌هاي ارشاد نه تنها كم نشده‌اند بلكه ماموريت‌شان به قوت خود باقي است و مامورين با مستندسازي به فعاليت خود ادامه مي‌دهند.
ماموران نامحسوس پليس در واگن‌هاي مترو حضور دارند
او همچنين درباره امنيت مترو گفت: در بحث مترو اكثر متكديان و دست‌فروشان جمع‌آوري شدند و جيب‌بري و سرقت به حداقل رسيده است و گزارش خاصي در اين باره نداريم. اين در حالي است كه ماموران نامحسوس پليس هميشه در واگن‌هاي مترو حضور دارند.
اگر درباره پرونده‌هاي مجسمه‌هاي دزديده شده صحبت كنيم، در ادامه با مشكل مواجه مي‌شويم
او در پاسخ به يكي از خبرنگاران درباره اطلاع‌رساني درباره نتيجه پرونده دزديده شدن مجسمه‌ها گفت: اجازه دهيد به اين سئوال پاسخ ندهم زيرا اگر پليس بخواهد تمام اطلاعاتي كه دارد را در اختيار مردم بگذارد، حل بقيه پرونده با مشكل مواجه مي‌شود پس ما نتيجه اين پرونده را در زمان لازم اعلام مي‌كنيم.
براي حل معضل ترافيك در ماه رمضان ممنوغيت نداريم، تسهيلات داريم
او همچنين در پايان در رابطه با ممنوعيت ترافيكي ماه مبارك رمضان گفت: در اين ايام ممنوعيت ترافيكي نداريم بلكه براي بهبود وضعيت ترافيك تسهيلات ارائه مي‌دهيم و در بعدازظهرها كه به اذان مغرب نزديك است و ترافيك دوچندان مي‌شود ماموران راهنمايي و رانندگي بيشتر حضور پيدا مي‌كنند.
وي همچنين تاكيد كرد: در محدوده طرح ترافيك همه چيز مثل سابق است و در رابطه با شب‌هاي قدر و حتي ديگر شب‌ها نيز حضور پليس پررنگ‌تر خواهد بود و در نقاط حساس نيز گشت‌ها در برنامه‌اي ويژه بيشتر فعاليت مي‌كنند.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: