کد خبر:۴۱۵۱
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۸۹ - ۰۹:۰۱
تعداد بازدید: 4840
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
با سپردن وثيقه 200 ميليون توماني راننده پورشه مرگ آزاد شد
راننده پورشه مرگ چند روز پس از بازداشت با سپردن وثيقه 200 ميليون توماني آزاد شد. پسر جواني كه سوار بر خودروي پورشه «مسي رنگ» نيمه شب
راننده پورشه مرگ چند روز پس از بازداشت با سپردن وثيقه 200 ميليون توماني آزاد شد. 
پسر جواني كه سوار بر خودروي پورشه «مسي رنگ» نيمه شب پنجشنبه - 31 تيرماه - در خيابان سئول با خودروي پژو 405 تصادف كرد و منجر به مرگ سه تن از سرنشينان پژو شد، صبح ديروز با سپردن قرار وثيقه 200 ميليون توماني و به دستور بازپرس خورشيدي از شعبه هشتم دادسراي ناحيه ونك آزاد شد.عليرضا - دانشجوي 24 ساله - شب حادثه با سرعت سرسام‌آور در حركت بود كه از پشت به يك دستگاه خودروي پژو برخورد كرد كه لحظاتي پس از حادثه پژو ناگهان منفجر شد و راننده به همراه دو سرنشين عقب در آتش سوختند. در اين ميان تنها يكي از سرنشينان خودرو به نام شمسي - همسر 45 ساله راننده - به شكل معجزه‌آسا نجات يافت.راننده پورشه كه از صحنه تصادف گريخته بود، صبح روز بعد به كلانتري 145 ونك رفت و خود را تسليم كرد.از سوي ديگر با شروع تحقيقات پليسي و تعيين هيأت كارشناسي سرانجام علت اصلي حادثه سرعت غير‌مجاز خودروي پورشه اعلام شد. بنابراين متهم بازداشت و راهي زندان شد.قاضي پرونده نيز پس از جمع‌آوري اطلاعات لازم و شناسايي مالك اصلي پورشه دريافت خودرو به صورت قولنامه‌اي و پس از فروش به چند نفر، مدتي قبل از سوي پدر عليرضا خريداري شده است. اين در حالي است كه طبق ماده 718 و 723 قانون مجازات اسلامي كه متهم اين پرونده علاوه بر پرداخت ديه، به 6 ماه تا 3 سال حبس محكوم خواهد شد كه دوسوم اين مجازات غير‌قابل تعليق و تخفيف است.گفتني است در اين حادثه مرگبار قاسم - مرد ايراني مقيم نروژ - به همراه دختران باجناقش «الهام - 26 ساله - و ندا - 30 ساله» در دم جان باختند.
 
 
----------------------------------
 
 

اعتراف به قتل داماد در بازسازي صحنه جنايت

جواني که شوهرخواهرش را با ضربات چاقو کشته بود صبح روز گذشته در حضور قاضي ويژه قتل عمد و کارآگاهان پليس آگاهي به تشريح چگونگي ماجرا پرداخت و به قتل داماد اعتراف کرد.به گزارش خراسان، ماجراي اين جنايت هولناک از آن جا آغاز شد که در تاريخ يازدهم مردادماه، ماموران کلانتري طبرسي شمالي طي تماسي با قاضي ويژه قتل عمد او را در جريان مرگ مرموز زوج جواني قرار دادند که پس از اعزام به بيمارستان جان باخته اند. به دليل اهميت موضوع، قاضي علي اکبر صفائيان با حضور در بيمارستان و محل حادثه واقع در خيابان شهيد نظام دوست بررسي هاي قضايي خود را آغاز کرد. ماموران انتظامي که پس از اعلام مرکز فوريت هاي پليسي در محل حادثه حاضر شده بودند به مقام قضايي گفتند: از طريق پليس ۱۱۰ نزاعي در خيابان نظام دوست گزارش شد وقتي به محل حادثه رسيديم مشخص شد که زوج جواني با يکديگر به مشاجره پرداخته اند آن ها گفتند: بررسي هاي اوليه بيانگر آن بود که مرد جوان به همسرش سم خورانده است و احتمالا خودش نيز از آن سم خورده است، اما ضرباتي نيز با چاقو به پشت سر مرد جوان وارد آمده بود. با اين گزارش ها، مقام قضايي دستور تحقيق از بستگان و نزديکان زوج جوان را صادر کرد تا اين که برادر زن مرد جوان به عنوان مظنون دستگير شد و تحت بازجويي قرار گرفت و به ارتکاب قتل اعتراف کرد.

بازسازي صحنه جنايت
متهم به قتل که روز گذشته در حضور مقام قضايي و کارآگاهان چگونگي ماجرا را در محل حادثه تشريح مي کرد گفت: آن روز به من زنگ زدند که حال خواهرت خوب نيست و او را به بيمارستان برده اند. وي گفت: در راه رفتن به بيمارستان بودم که دوباره با من تماس گرفتند و گفتند به خانه برگردم. وقتي به منزل رفتم مادرم در حالي که گريه مي کرد گفت: خواهرت را کشتند! وقتي به کلانتري آمدم متوجه شدم که دامادمان به او سم داده است. من که عصباني شده بودم با خودرو دربستي به خانه خواهرم رفتم ولي کسي در را باز نکرد از روي در به داخل منزل پريدم و ديدم دامادمان مي خواهد فرار کند که با چاقو چند ضربه به پشت او زدم که کنار جدول افتاد.وي گفت: خودم هم از محل فرار کردم و نزد مادرم رفتم که او گفت: بايد خودت را به کلانتري معرفي کني.اين گزارش حاکي است: با پايان يافتن اظهارات متهم به قتل، بازسازي صحنه جنايت نيز پايان يافت و متهم به قتل با صدور قرار قانوني از سوي قاضي صفائيان روانه زندان شد اما تحقيقات درباره مرگ زن جوان در حالي ادامه دارد که تنها متهم پرونده نيز کشته شده است.
 
 
---------------------------------------
 
 

ازدواج شوم!

پدرم در آستانه ورشکستگي بود و با ۲۰ ميليون تومان بدهکاري که بالا آورده بود نمي دانست چه کار کند تا اين که طرف تجاري او مرا براي پسرش خواستگاري کرد و خانواده ام با اين که مي دانستند مهران به مواد مخدر اعتياد دارد جواب مثبت دادند و با اين ازدواج شوم، بدهکاري پدرم تسويه شد. متاسفانه او سرنوشت مرا براي نجات خودش خرج کرد و به جهنمي افتادم که تنها راه گريزم را طلاق مي ديدم.شوهرم دغدغه اي براي زندگي نداشت و خانواده ثروتمندش زندگي مان را تامين مي کردند ولي کراک رمقي برايش نگذاشته بود و او نه تنها از نظر روابط زناشويي ضعف و ناتواني داشت بلکه خانه ما را پاتوق دوستان بي سروپا و معتاد خود کرده بود. با اين وضعيت من تقاضاي طلاق دادم و از مهران جدا شدم.زن جوان در دايره اجتماعي کلانتري شهيدهاشمي نژاد مشهد افزود: يک سال گذشت و من با پسر جواني آشنا شدم که در مغازه پدرش کار مي کرد.ما مدتي با هم رابطه مخفيانه داشتيم و گاهي همديگر را مي ديديم. بالاخره او به خواستگاري ام آمد و بر خلاف ميل و رضايت خانواده ام جواب بله گفتم.پدرم که خودش را در ماجراي ازدواج با مهران مقصر مي ديد گفت: دخترم، من تو را بدبخت کردم و حاضرم براي جبران اشتباه خودم هر کاري که از دستم برمي آيد انجام دهم، خواهش مي کنم کمي فکر کن چون اين ازدواج به صلاح تو نيست.اما افسوس من با توجه به دلخوري که از پدرم داشتم و مي خواستم اين بار خودم براي آينده ام تصميم بگيرم با لج بازي و حتي تهديد حرفم را به کرسي نشاندم و سر سفره عقد نشستم. البته پدر شوهرم نيز در شب عروسي مان جلو آمد و گفت: من پسرم را تاييد نمي کنم و اميدوارم تو با اخلاق و رفتار خودت بتواني او را به سر عقل بياوري! من آن موقع معني اين حرف او را نفهميدم و با خوشحالي پا به خانه مرد مورد علاقه ام گذاشتم؛ ولي الان که حدود ۸ ماه از زندگي مشترک مان مي گذرد فهميده ام چه اشتباهي کردم. متاسفانه شوهرم آدمي عياش و هوسران است و با زنان زيادي رابطه دارد. او حتي چند روز قبل براي دختر خواهرم نيز مزاحمت ايجاد کرد و با اين مشکل دعواي شديدي به وجود آمد.من ديگر از اين وضعيت خسته شده ام و با نگراني که از ارتباط نامشروع شوهرم با زنان خياباني و هراس از آلودگي به بيماري خطرناک ايدز دارم نمي خواهم به اين زندگي ادامه بدهم و قصد دارم از او جدا شوم.اما در پايان مي خواهم به تمام افرادي که داستان زندگي ام را مي خوانند بگويم تمام اين ماجرا که با عجله برايتان تعريف کردم سه سال از بهترين ايام زندگي ام را تباه و صفحه شناسنامه ام را با مهر طلاق سياه کرده است من از نظر روحي و رواني آسيب جدي ديده ام و از خانواده ها و جوانان خواهش مي کنم با توکل به خداي بزرگ هنگام ازدواج تحقيقات درستي انجام بدهند و با هم مشورت کنند تا دچار خطا نشوند.
 
 
 
----------------------------------------
 
 

پدر سنگدل گلوي دخترش را بريد

در يك اقدام بي سابقه پدري كه پس از بريدن گلوي دختر 6 ساله‌اش ، خودزني كرده بود ، توسط پليس زنجان دستگير شد.پيش بيني مي‌شود اعتياد پدر عامل اين اقدام جنون آميز بوده است
مركز اطلاع‌رساني فرماندهي انتظامي استان زنجان با اعلام اين خبر به ايسنا افزود: بعد از ظهر روز پنجشنبه 14 مرداد ماه امسال تعدادي از اهالي كه در اطراف يكي از مجموعه‌هاي تفريحي قاوازنگ زنجان بودند، از وقوع يك حادثه هولناك مطلع شدند و پليس را در جريان بريدن گلوي دختر 6 ساله‌اي توسط پدرش قرار دادند.
ماموران پليس پس از حضور در محل حادثه مشاهده كردند كه پدر سنگدل در اطراف يك سد واقع در اين مجموعه تفريحي كه جاي دنجي بود، اقدام به تيغ‌زني گردن دخترش كرده و پس از آن گردن خود را نيز بريده است.
ماموران پدر و دختر غرق به خون را به يكي از بيمارستان‌هاي زنجان منتقل كردند و بررسي اين موضوع در دستور كار پليس قرار گرفت. تحقيقات اوليه در رابطه با اين حادثه نشان مي‌داد كه پدر 33 ساله از همسرش جدا شده و به مواد مخدر اعتياد دارد.
در حال حاضر وضعيت پدر و دختر مطلوب گزارش شده و متهم اين پرونده براي بازجويي در اختيار پليس قرار است و بررسي‌هاي بيشتر در اين رابطه همچنان ادامه دارد.
انگيزه اصلي اين اقدام جنون‌آميز از سوي اين پدر سنگدل هنوز مشخص نشده است.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: