کد خبر:۴۱۴۹
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۸۹ - ۰۸:۱۳
تعداد بازدید: 2931
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
من نابغه‌ام نه دزد!
نابغه تحصيلكرده پس از بازگشت به كشور، براي اثبات نبوغش دست به اقدامات عجيب زد. چندي قبل نماينده حقوقي يك بانك خصوصي با مراجعه به سرپرست دادسراي جرايم رايانه‌اي...
نابغه تحصيلكرده پس از بازگشت به كشور، براي اثبات نبوغش دست به اقدامات عجيب زد. چندي قبل نماينده حقوقي يك بانك خصوصي با مراجعه به سرپرست دادسراي جرايم رايانه‌اي ضمن شكايت از پسر جواني اظهار داشت: اين فرد از طريق اينترنت به سيستم امنيتي بانك راه يافته و چند ميليون تومان از يك حساب به حساب خود واريز كرده است.
نماينده حقوقي بانك در تشريح ماجرا به قاضي جعفري گفت: البته چند روز قبل پسر جواني با مسئولان بانك تماس گرفت و گفت كه سيستم امنيتي بانك اشكال دارد و به راحتي قابل نفوذ است اما متأسفانه مسئولان مربوطه به حرف‌هايش توجه نكرده و آن را شوخي تلقي كردند.تا اين كه چند روز بعد مردناشناس دوباره تماس گرفت و ضمن تكرار حرف‌هاي قبلي، وقتي همچنان با بي‌توجهي مسئولان روبه‌رو شد از آنها خواست نگاهي به سيستم امنيتي بانك بيندازند. بعد هم كمتر از چند دقيقه در حالي كه مدعي بود در خانه نشسته حدود چهل ميليون ريال از حساب يكي از مشتريان به حساب شخصي‌اش واريز كرد و در ادامه گفت: حالا به حرفم اعتماد كرديد؟البته او بلافاصله پول را برگرداند اما از آنجا كه احتمال تكرار وقوع چنين ماجرايي وجود دارد خواستار پيگيري فوري موضوع هستيم.بدين ترتيب پرونده براي رسيدگي در اختيار داديار شعبه سوم دادسرا قرار گرفت و دستور دستگيري كيوان – 28 ساله – صادر شد. پسر جوان پس از انتقال به دادسرا تحت بازجويي قرار گرفت و گفت: «به هيچ عنوان قصد سرقت نداشته و فقط مي‌خواستم به مسئولان بانك هشدار دهم كه سيستم‌هاي امنيتي‌شان اشكال دارد و قابل نفوذ و دسترسي است.

به همين خاطر هم دقايقي پس از «هك» سيستم و برداشت پول دوباره آن را به حساب برگرداندم.از سوي ديگر مادر پسر جوان كه در دادسرا حضور داشت به قاضي گفت: «پسرم نابغه رايانه است. او از هفت سالگي كار با رايانه را شروع كرده و چنان علاقه‌اي از خود نشان داده كه همه را حيرت‌زده كرده است. به همين خاطر تحصيلاتش را هم در همين زمينه ادامه داد و مدرك مهندسي خود را نيز از خارج كشور دريافت كرده است. البته پس از بازگشت به ايران در چند شركت مشغول كار شد ولي پس از مدتي كار را رها مي‌كرد. چرا كه مي‌گفت فضا و شرايط مطابق ميل و استعدادهايش نيست. الان هم چند ماهي است كه بيكار شده و از صبح تا شب در اتاقش پاي رايانه نشسته و كارهاي حيرت‌آور انجام مي‌دهد.پسر جوان نيز در ادامه گفت: يك بار هم سايت يك نيروگاه بزرگ كشور را مورد بررسي قرار داده و دريافتم سيستم امنيتي‌شان بسيار ضعيف و قابل نفوذ است. بنابراين به آنها نيز هشدار دادم البته بسيار استقبال كردند و حتي چند ماهي
نيز در آنجا فعاليت كردم اما وقتي كارشان تمام شد همكاري را قطع كردند! من تاكنون به سيستم امنيتي دهها سايت مهم كشور، بانك‌ها و مراكز مختلف نفوذ كرده‌ام و هشدار داده‌ام. انگيزه‌ام نيز اخلال در سايت‌ها يا هك‌كردنشان نيست بلكه فقط مي‌خواهم استعداد و نبوغم را نشان دهم و انتظار دارم با شناخت من شغل مناسبي در اختيارم قرار دهند.در حال حاضر تحقيقات در اين باره ادامه دارد.
 
نگاه كارشناس : نابغه‌ها را دريابيد

حجت‌الاسلام عبدالرضا طرزي
قاضي دادسراي جرائم رايانه‌اي

امروزه يكي از مشكلات روزافزون مربوط به جرايم رايانه‌اي، شكايت‌هاي مربوط به سايت‌هاي اينترنتي مراكز مختلف از هكرها و افرادي است كه به سيستم‌هاي امنيتي نفوذ مي‌كنند. هكرها افراد باهوش و نابغه‌اي هستند كه از طريق اينترنت و رايانه با شناسايي حفره‌هاي امنيتي وارد سيستم سايت‌ها شده و در روند فعاليت‌ها اخلال ايجاد مي‌كنند، البته گاه در اين ميان سوء‌استفاده‌هاي مالي، كلاهبرداري و زيان‌هاي ديگري هم متوجه سيستم‌ها و جامعه مي‌شود.
بنابراين براي پيشگيري از وقوع چنين مسائل و جرايمي چند توصيه ارائه مي‌شود:
 
1- مسئولان همه سايت‌ها بايد نسبت به سيستم‌هاي امنيتي خود توجه بيشتري نشان داده و از افراد حرفه‌اي و اهل فن براي راه‌اندازي و حفاظت و كنترل سيستم‌هايشان استفاده كنند. همچنين بايد هشدارها و رعايت مسائل امنيتي را جدي بگيرند و با تكنولوژي روز نيز در حركت باشند.

2- بايد افراد نابغه و استعدادهاي برتر در رشته رايانه را شناسايي كرده و از آنها در مراكز اطلاعاتي و امنيتي كشور بهره برد و در راستاي اهداف متعالي، استعدادهاي پنهان را به‌كار گرفت، در غير اين صورت استعدادهايشان در راه خلاف و ناصواب به‌كار گرفته خواهد شد. بسياري از كشورهاي پيشرفته دنيا در جست‌و‌جوي يافتن چنين افراد بااستعداد و نخبه هستند تا آنها را از سراسر دنيا شناسايي و جذب كنند و با ارائه بهترين امكانات براي راه‌اندازي و حفاظت سيستم‌هاي امنيتي كشورشان مورد استفاده قرار دهند. حال آن‌كه چنين افراد نابغه‌اي در كشور ما كم نيستند، اما متأسفانه نه تنها از آنها استفاده مطلوب نمي‌شود، بلكه با بي‌توجهي‌ها، زمينه گرايش آنها را به راه‌هاي خلاف فراهم مي‌كنيم.

3- در پايان نيز به نابغه‌ها و افراد مستعد توصيه مي‌شود قدر اين نعمت خدادادي و هوش و ذكاوت ذاتي‌شان را بدانند و در مسير درست از آن استفاده كنند. همواره نيز مراقب باشند تا در دام مجرمان و خلافكاران گرفتار نشوند، چرا كه باندهاي تبهكاري در كمين اين افراد هستند تا با جذب آنها از تخصص و استعدادشان براي رسيدن به اهداف شوم‌شان سوء‌استفاده كنند.
 
 
 
----------------------------------
 
 
 
از عواقب خوشحالي زياد داماد شادمان عروسي را عزا کرد
 
يک تازه داماد امروز از شدت شادي و بطور اتفاقي سه تن از اقوام خود را در مراسم عروسي اش در ترکيه، به ضرب گلوله کشت.
 
به گزارش واحد مرکزي خبر ، داماد به منظور نشان دادن خوشحالي خود در مراسم ازدواجش، با استفاده از سلاح کلاشنيکف تير هوايي شليک کرد ولي ناگهان کنترل سلاح را از دست داد و بطور اتفاقي ميهمانان را به رگبار بست.

 هشت تن ديگر نيز در اين حادثه زخمي شدند.

پدر و دو تن از عمه هاي داماد بر اثر شدت جراحات وارده در بيمارستان جان باختند و داماد نيز دستگير شد.

اين حادثه در روستاي آکچاگازه استان غازيان تپه واقع در جنوب شرقي ترکيه به وقوع پيوست.

مردم ترکيه، مراسم ازدواج و پيروزيهاي ورزشي خود را با شليک تير هوايي جشن مي گيرند.

اين اقدام که مقامات ترکيه تاکنون نتوانسته اند جلوي آن را بگيرند، تلفات بسياري به بار آورده است.
 
 
-------------------------------------
 
 
طي 24 ساعت گذشته رخ داد : واژگوني42خودرو در136تصادف ديروز
 
سرهنگ احمد ضيا‌ءالدين رئيس مركز كنترل ترافيك پليس راه كشور اعلام كرد: در 136 فقره تصادف مهم جاده‌اي ديروز 42 دستگاه خودرو واژگون شدند.
 
رئيس مركز كنترل ترافيك پليس راه كشور در گفتگو با فارس گفت: در 25 فقره تصادف فوتي ديروز 28 نفر كشته و در 111 فقره تصادف جرحي نيز 206 نفر مجروح شدند.

وي اظهار داشت: بي‌توجهي به جلو با 42 فقره در صدر علل تصادفات قرار گرفت و پس از آن انحراف به چپ با 31 فقره و تخطي از سرعت مطمئنه با 25 فقره قرار دارد.

سرهنگ ضيا‌ءالدين افزود: در تصادفي در محور قيدار - ابهر بين سمند، پژو 45 و كمپرسي ولوو 2 نفر كشته و 2 نفر مجروح شدند،‌ علت حادثه انحراف به چپ سمند اعلام شده است.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: