کد خبر:۴۱۴۸
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۸۹ - ۱۳:۴۲
تعداد بازدید: 1880
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
احمدي نژاد: دشمنان ايران قوه عقلشان مختل شده است
مجموع واردات ايران از اروپا 24 ميليارد دلار است که اگر اين رقم را از اقتصاد کشورمان حذف کنيم به طور قطع هيچ اتفاقي نخواهد افتاد و چه بسا ملت ما براي اين مسئله جشن نيز بگيرند
احمدي‌نژاد با به اشاره به 900 ميليارد دلار گردش پول کشور در صادرات و واردات تاکيد کرد : مجموع واردات ايران از اروپا 24 ميليارد دلار است که اگر اين رقم را از اقتصاد کشورمان حذف کنيم به طور قطع هيچ اتفاقي نخواهد افتاد و چه بسا ملت ما براي اين مسئله جشن نيز بگيرند.
 
به گزارش موج، دکتر محمود احمدي‌نژاد در هشتمين مراسم گراميداشت هفته مساجد با با بيان اين که امروزه شيطان براي مقابله با ايران تمرکز خود را روي برهم زدن رابطه انسان با ولايت قرار داده است که اگر اين ارتباط قطع شود به طور قطع هيچ نوري در جامعه منتشر نخواهد شد، تصريح کرد: امروز شيطان همه لشگر خود را در ايران و آمريکا براي مقابله با ملت ما بسيج کرده است و فرماندهي لشگر دشمن در ايران قراردارد. زيرا دشمنان ما به درستي مي‌دانند که اگر در ايران مستقر شوند مي‌توانند ساير کشورها را به سهولت فتح کنند.

وي ادامه داد: ايران يک جغرافيا، مليت و نژاد نيست بلکه يک فرهنگ است که به دنبال عدالت ايستادگي در مقابل ظالمان و مستکبران و تلاش براي يکپارچگي ملت‌ها و برپايي حيات‌طيبه و آزادي خواهي مي‌باشد.

رئيس قوه مجريه اظهار داشت: ايران، مکتب اسلام ناب‌محمدي است و تنها متعلق به جمعيت 75 ميليون نفري کشورمان نمي‌باشد همانطور که خوبي‌ها و پيامبران متعلق به يک گروه خاص نبوده‌اند.

رئيس جمهور با بيان اين مطلب که دين مبين اسلام در 1400 سال پيش بشريت را از قوميت، نژاد و رنگ عبور داد، تصريح کرد: در دنياي کنوني ما داراي يک ماموريت جهاني هستيم و ميان مومنان و مستکبران يک صف‌آرايي عميق شکل گرفته است که اگر ايران را از اين صف‌آرايي برداريم به طور قطع چيزي باقي نخواهد ماند. زيرا ساير ملت‌ها، مستضعف و مظلوم هستند و به همين دليل نمي‌توانند معادلات جهاني را برهم بزنند. بنابراين اميدي به ايجاد تغييرات از سوي ملت‌هاي مستضعف و بدون حضور ايران وجود ندارد.

وي خاطر نشان کرد: البته اين گفته‌هاي من به معناي تعريف از ايران و يک قوم نيست بلکه تعريف ماموريت‌هاي الهي مي‌باشد.

وي با طرح اين سوال که چطور يک انسان مي‌تواند هم مومن و قرآن خوان بوده و هم با صهيونيست‌ها رفاقت کند، افزود: اگر ايران نبود به طور قطع صهيونيست‌ها 30 سال قبل فلسطين را دفن مي‌کردند اما امام خميني(ره) که متعلق به همه بشريت بود، پرچم حمايت از فلسطين را برافراشت تا جايي که ايشان فرمودند:«حفظ جمهوري اسلامي ايران از اوجب واجبات است و اگر بخواهيم ميان نماز و حفظ نظام اهم و مهم کنيم، حفظ نظام از نماز هم واجب‌تر است».

رئيس قوه مجريه اذعان داشت: ما مي‌خواهيم تمامي ملت‌ها را به دين مبين اسلام دعوت کنيم اما اينجا يک سوال مطرح است که مردم دنيا بايد به کدام اسلام دعوت شوند! اسلامي که قتل، غارت، انسان کشي و پرستش طاغوت‌ها را توجيه مي‌کند که اگر چنين باشد به طور قطع اين اسلام نيست.

احمدي‌نژاد با تاکيد بر اينکه دشمنان از ملت ايران وحشت دارند، افزود: دشمنان ما به درستي مي‌دانند که انديشه‌هاي منتشر شده از ايران بر گرفته‌اي از فطرت انسان‌ها مي‌باشد و براي تمامي بشريت از جاذبه بيشتري نسبت به تفکرات مادي برخوردار است.

رئيس جمهور کشورمان با اشاره به صف‌آرايي ميان حق و باطل اظهار داشت: اين صف‌آرايي براي آنان حکم مرگ و زندگي را دارد اما براي ما هر دو طرف اين مسئله به يک گونه است زيرا معتقديم حرکت در راه ولايت و اسلام عين پيروزي است. چنانچه کسي که در کربلا قطعه قطعه شده و يا اينکه در جمهوري اسلامي ايران مستقر شود به طور قطع شکست نخورده است.

وي با اشاره به طراحي نقشه‌هاي متعدد از سوي دشمنان ايران عليه کشور و ملت ما بيان داشت: دشمنان با طراحي تحريم عليه ايران خواستار اعمال فشار به مردم و اعمال فشار به دولت از طريق مردم هستند. در حالي که اين عده مدعي هستند که به دنبال اعمال فشار بر روي مردم ما نيستند.

احمدي‌نژاد با بيان اين مطلب که در اقتصاد ايران 900 ميليارد دلار صادرات و واردات صورت مي‌گيرد، گفت: مجموع واردات ايران از اروپا 24 ميليارد دلار است که اگر همه اين رقم را از اقتصاد کشورمان حذف کنيم به طور قطع هيچ اتفاقي در اقتصاد ايران نخواهد افتاد و چه بسا ملت ما براي اين مسئله جشن نيز بگيرند.

به گفته رئيس هيات دولت اگر قرار باشد تحريم‌ها در اقتصاد ايران اثر گذارد که قطعاً هم اثر آن گسترده و عميق خواهد بود به طور حتم اقتصاد کشور ما شکوفاتر، مستحکم‌تر و پربارتر مي‌شود اما آثار اين تحريم به دوره اوباما نمي‌رسد و براي مشخص شدن تاثير اين تحريم نياز به يک دوره زماني 5 تا 10 ساله داريم.

رئيس جمهور ايران افزود: دشمنان ما پس از طراحي تحريم در داخل و خارج شروع به برپايي هياهو کردند تا از اين طريق ايستادگي ما را ماجراجويي و تعامل ما را سازش جلوه دهند.
وي در ادامه اظهار داشت: دشمنان با تحريم ايران خودشان را از اقتصاد ما محروم کرده‌اند زيرا در جلساتي که براي بررسي آثار تحريم داشتيم ايران به دنبال تحقق سه هدف افزايش توليد داخلي و جهاني کردن محصولات کشور، ايجاد نظام اقتصادي جهان و مقابله جدي با دشمنان است. زيرا در شرايطي که دشمنان قصد ضربه زدن به ايران را دارند ما نيز از گاردي که دشمن باز کرده استفاده مي‌کنيم تا به آنان ضربه زده و نابودشان کنيم.

وي با تاکيد بر مشروعيت دولت ايران تصريح کرد: در حال حاضر دولت ايران از مشروعيت کامل برخوردار است. زيرا هم از سوي ملت راي آورده و هم از سوي مقام معظم رهبري و نظام جمهوري اسلامي ايران تنفيذ شده است. بنابراين بالاترين حمايت‌ها از دولت ايران صورت مي‌گيرد و به طور قطع ملت ايران آرزوي کوچکترين اعمال فشار بر روي مردم و دولت را در دلتان خواهد گذاشت.
به گفته رئيس هيات دولت، دشمنان ايران واقعاً دست و پاي خود را گم کرده و قوه عقلشان مختل شده است و مبين اين امر صدور قطعنامه ظالمانه عليه ايران است.

احمدي‌نژاد اذعان داشت: صدور قطعنامه عليه ايران جنبه رواني دارد و دشمنان مي‌خواهند ايران از استقلال‌طلبي، عدالت‌خواهي، ايستادگي در برابر ظلم، آزادي‌خواهي و ارزش‌هاي انساني خود کوتاه بيايند اما من با علم و يقين مي‌گويم دشمنان با دست زدن به چنين اقداماتي آبروي خود را مي‌برند.

وي تصريح کرد: ما براي اداره دنيا برنامه‌هايي تدوين کرده‌ايم که دشمنان ما نيز بايد در آن نقش‌هايي را ايفا کنند و اقدامات فعلي آنان همان نقش‌هايي است که ما براي آنها ترسيم کرده‌ايم؛ به عنوان مثال ما به دنبال نشان دادن ظالم بودن شوراي امنيت بوديم که صدور قطعنامه از سوي شوراي امنيت اين خواسته ما را محقق کرد.

رئيس جمهور ادامه داد: دولت آمريکا در شرايط فعلي با کسري بودجه 1480 ميليارد دلاري مواجه است و آنان مي‌خواهند با چنين تحريم‌هاي سياسي و اقتصادي زمينه سيطره دلار را فراهم بياورند. زيرا با اتخاذ چنين روشي مي‌توانند اموال ملت‌ها را به نفع خود مصادر‌کننده و اگر سيطره دلار در هم بشکند اين کشور و دشمنان ما با مغز به زمين خواهند خورد.

احمدي‌نژاد با بيان اين مطلب که ايران و آمريکا از 31 سال گذشته تاکنون با يکديگر رابطه اقتصادي نداشته‌اند، تصريح کرد: ايران يک جريان بالنده، زاينده و روبه رشد است اما آمريکا يک جرياني است که بايد از تاريخ حذف شود و براي ماندگاري در دنيا چاره‌اي به غير از کشيدن اسلحه بر روي مردم ندارد.

وي بابيان اين مطلب که ظلم دوام ندارد، تصريح کرد: دشمنان ما به ويژه آمريکا ظلمي که در جهان روا داشته‌اند کم‌سابقه بوده است و اگر ظلم به خاتم‌النبياء را کنار بگذاريم به درستي متوجه مي‌شويم که دشمنان همه ظلم‌ها را در حق بشريت روا داشته‌اند.

وي همچنين در خصوص وضعيت مساجد گفت: مهمترين نقش‌هاي مساجد تمرين ولايت‌پذيري و جاري‌سازي منويات امام در جامعه است.
احمدي‌نژاد گفت: همه خوبي ها در مسجد است اما اگر امام را از مساجد برداريم به طور قطع مسجد بي‌امام چيزي به غير از ساختمان نخواهد بود.

وي از مسجد به عنوان محل بيعت مردم با خدا، رسول خدا و امامان نام برد و اذعان داشت: دين بدون امام معنا ندارد و دين بدون امام با بي‌ديني فرقي نمي‌کند. زيرا پيامبر اسلام(ص) از قرآن و عترت به عنوان يک حقيقت و دو روي سکه دين نام برده است.

رئيس هيات دولت با تاکيد بر حضور مفسران آسماني قرآن گفت: بدون حضور مفسران آسماني قرآن و تفسير يکسان از اين کتاب آسماني و عالم غيب نمي‌توان دنيا را به صورت عادلانه اداره کرد زيرا تفسير آسماني از قرآن رشته اتصال ميان دنيا با پروردگار است. بنابراين در برنامه پنجم توسعه دولت بر توسعه مساجد و خانواده تاکيد داشته است.

وي علت ايجاد صهيونيست در دنيا را مال حرام و خانواده نامناسب دانست و تصريح کرد: اگر افراد داراي خانواده درست بوده و روزي حلال مي‌خوردند جزو صهيونيست‌ها و جنايت‌کاران محسوب نمي‌شدند.

احمدي‌نژاد در پايان خاطر نشان کرد: در دنياي کنوني چه کسي خيال مي‌کند بدون عنايت ولايت نفسش اثري دارد و اگر کسي در اين مسير گام گذاشته به طور قطع آب در هاون مي‌کوبد.

 
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: