کد خبر:۴۱۴۱
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۸۹ - ۱۸:۲۰
تعداد بازدید: 1966
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
علم‌الهدي:شما مردم با همت ايران پاسخگوي ياوه‌سرايي برخي افراد باشيد
اگر قرار است يك عده را به كشور دعوت كنند و بخواهند اين افراد را جذب كنند، اگر ديندار باشند كه خودشان خوب مي‌فهمند كه در اين كشور اسلام حاكم است و اگر هم بي‌دين هستند و فقط براي پر كردن جيب‌هاشان به ايران آمده‌اند چرا از اسلام مايه مي‌گذارند
آيت‌الله سيداحمد علم‌الهدي در خطبه‌هاي اين هفته نماز جمعه با اشاره به آتش‌افروزي اخير دشمنان در منطقه اظهار داشت: جريان آتش‌افروزي استكبار جهاني و آمريكاي جنايتكار در قالب عمليات صهيونيستي در مرز لبنان، تعلل خائنانه در خروج نيروها از عراق و نگهداشتن آنها در منطقه و انتقالشان به افغانستان و چنگ و نيش و دندان نشان دادن به ايران اسلامي رو به توسعه است اما آنچه سبب نگراني مي‌شود برخي مسائل در داخل كشور و جامعه ما در ارتباط با توسعه جنگ نرم دشمن است.

به گزارش فارس، امام جمعه مشهد اظهار داشت: مردم ما از تبار آيه‌اي از قرآن كريم هستند كه مي‌فرمايد «زماني كه به اينها گفته مي‌شود مردم جمع مي‌شوند تا شما را از بين ببرند، از آنها بترسيد، ايمان آنها اضافه مي‌شود و مي‌گويند خداوند ما را كافي است» به همين دليل آتش‌افروزي‌هاي استكبار جهاني و آمريكا بر ما اثر نمي‌گذارد.

عضو خبرگان رهبري با پرداختن به خاطرات تلخ مردم متدين از بعضي دولت‌هاي گذشته در زمينه پرده‌دري‌هاي انجام شده در برابر حدود الهي، محرمات خدايي و احكام شرعي عنوان كرد: اين رفتار و عملكرد آن دولت‌ها موجب ايجاد فحشاء، فساد و گناه شد كه تا امروز نيز در كشور و جامعه وجود داشته و امروز به رنگ و شكل ديگري در كشور شروع شده است.

آيت‌الله علم‌الهدي گفت: در يكي از شهرستان‌هاي استان به عنوان مسابقات فوتبال تيمي داور زني با لباس ناهنجار حضور پيدا مي‌كند و يا درصد توسعه دوچرخه‌سواري دختران و اسكيت‌بازي زنان در منظر عمومي و حركت‌هاي ضد دين و ضد حدود الهي در جامعه هستند كه مردم ما در گذشته سابقه تلخ آن را تجربه كرده‌اند.

وي اظهار داشت: ميدان‌داري آدم‌هاي غيرمتخصص، بي‌سواد و فاقد معلومات در عرصه فرهنگي كشور و سخناني كه بر اساس بيسوادي بر زبان مي‌آورد عواطف ديني مردم را جريحه‌دار مي‌كند كه تمام اين امور در امتداد توسعه جنگ نرم آمريكاست كه در داخل شروع شده و بايد احساس خطر كرد.

علم‌الهدي اظهار داشت: در روزهاي نخست انقلاب استكبار براي بايكوت و منزوي كردن كشور استكبار اين انقلاب را ايراني و ملي در خارج از كشور به‌خصوص در كشورهاي عربي معرفي كرده و در داخل كشور نيز يك عده ملي‌گرا را به راه انداخته كه در فعاليت‌هاي كشور يك پسوند ملي و ايراني بچسبانند كه امام (ره) با هوشياري خروشيدند و اين قضيه را در داخل كشور جمع كردند.

امام جمعه مشهد عنوان كرد: در خارج از كشور نيز امام خميني (ره) در برابر اين تبليغات استكبار ايستاده و تاكيد كردند نه‌تنها اين انقلاب اسلامي بوده بلكه اسلام ناب محمدي است.

علم‌الهدي ادامه داد: استكبار اين موضوع‌گيري خود را پيگيري كرده تا اينكه در فتنه سال گذشته نيز مزدورانش در ميان خيابان به جاي شعار استقلال آزادي جمهوري اسلامي شعار جمهوري ايراني را سردادند و حال دو روز قبل يك آقايي منسوب به حوزه دولت مي‌گويد ما مكتبمان، مكتب ايراني است و مكتب اسلام نيست.

وي اظهار داشت: ما دولت را به دليل مكتبي بودن، فعال و خدوم و ساده‌زيست بودن تكريم و تقدير مي‌كنيم اما اين براي جامعه ديندار ما قابل تحمل نيست كه يك غير متخصص و بيسواد در اين حوزه ميدان‌داري فرهنگي كند و با اين كار عواطف ديني مردم و علما را جريحه‌دار كند.

وي عنوان كرد: اگر قرار است يك عده را به كشور دعوت كنند و بخواهند اين افراد را جذب كنند، اگر ديندار باشند كه خودشان خوب مي‌فهمند كه در اين كشور اسلام حاكم است و اگر هم بي‌دين هستند و فقط براي پر كردن جيب‌هاشان به ايران آمده‌اند چرا از اسلام مايه مي‌گذارند، اين كار ضد آيه قرآن است.
 
آيت‌الله علم‌الهدي تاكيد كرد: غير اسلام هيچ نداريم، ايران بدون اسلام جمادي بي‌ارزش است، ايران زماني ارزشمند است كه قبه‌الاسلام باشد و سكوي پرشي براي ظهور امام عصر (عج) شود.

علم‌الهدي اظهار داشت: همت شما مردم دينمدار و خانواده شهدا همواره براي حفظ اسلام بوده، شما بچه‌هاتان قرباني ايران نشدند بلكه خونشان را به پاي اسلام ريختند.

وي تصريح كرد: كداميك از فرزندان شما با پيشاني‌بند ايران زير آتش دشمن به خون خود غلطيدند مگر نه اينكه پيشاني‌بند آنها مزين به نام يافاطمه الزهرا (س)، يا امام حسين (ع) و ديگر ائمه معصومين (ع) بود و آنها خود را براي دين خدا فدا كردند.

امام جمعه مشهد ادامه داد: ما اسلام را مي‌خواهيم و غير اسلام هيچ نداريم و استكبار جهاني و آمريكاي نابكار نيز تمام آدمكشي‌ها و بي‌رحمي‌هايي كه در منطقه و ساير كشورها انجام مي‌دهد فقط براي براندازي اسلام است و شما مردم با همت ايران و خانواده شهدا بايد در پاي اسلام ايستاده و پاسخگوي ياوه‌سرايي برخي افراد باشيد و هم در برابر قدرت استكباري جهان سد عظيمي در برابر آنها ايجاد كنيد.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
دلسوزانقلاب اسلامي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۱ - ۱۳۸۹/۰۵/۱۷
0
0
احسنت به ايت ا... علم الهدي وموضع گيري بموقعشان چراعلماي اسلام ومتدينين سكوت كردهاند وچراجواب اين ياوه گورانميدهند كجايند
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: