کد خبر:۴۱۰۶
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۸۹ - ۰۸:۴۲
تعداد بازدید: 2729
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
مردي در دادگاه: همسرم در عوالم كودكي سير مي‌كند
مرد 20 ساله در حضور قاضي شعبه 236 اين مجتمع مدعي شد كه همسر 14 ساله‌‌اش رفتار كودكانه‌اي دارد.
نامزد فراري!

غلامرضا تديني راد

چهار روز است که آواره کوچه و خيابان شده ام و دوست ندارم به خانه برگردم. باور کنيد تا چشمم به نامزدم مي افتد، انگار عزرائيل مي خواهد مرا قبض روح کند و جانم را بگيرد.

سعيد جوان ۲۸ ساله اي است که براي حل مشکل زندگي خود به مرکز مشاوره پليس خراسان رضوي مراجعه کرده است. او در بيان داستان زندگي اش گفت: پس از اخذ مدرک کارشناسي به استخدام شرکتي درآمدم و خانواده ام تازه به فکر افتاده بودند تا برايم آستين بالا بزنند که به طور اتفاقي با حميده آشنا شدم. اين دانشجوي شهرستاني دختري پرشر و شور بود و با طرح نقشه اي شيطاني فريبم داد و متاسفانه قبل از آن که با هم محرم شويم با او ارتباط نامشروع داشتم.همين مسئله باعث شد تا با توجه به اين که يقين حاصل کرده بودم او شايسته زندگي مشترک نيست اما با عذاب وجدان از اشتباه گذشته خود با او ازدواج کردم و اميدوار بودم بتوانم به مرور زمان حرکات و رفتارش را اصلاح کنم اما افسوس که خيلي زود فهميدم چه اشتباه بزرگي کرده ام؛ چون حميده که پس از برگزاري مجلس عقدکنان به خانه ما آمده است نه تنها گوش به حرفم نيست، بلکه از نظر نوع لباس و پوشش خود نيز در حضور پدر و برادرم شرم و حيا را کنار گذاشته است و آن ها از اين موضوع معذب هستند.

سعيد ادامه داد: مشکل ديگر نامزدم اين است که او بسيار پرتوقع و زياده خواه است و با اين که مي داند حقوق چنداني ندارم و بايد براي ساختن آينده مان کمي پس انداز کنم، متاسفانه انتظار دارد در هر عيد و مناسبتي برايش کادوي گران قيمتي بخرم و اگر به خواسته اش عمل نکنم در حضور خانواده ام سر و صدا راه مي اندازد. حميده حتي برنامه مفصل و پرهزينه اي براي برگزاري جشن عروسي مان چيده است و من که در برابر اين همه امر و نهي او، سرکوفت و سرزنش هاي خانواده ام را نيز بايد تحمل کنم کاسه صبرم لبريز شده و از خانه فرار کرده ام. سعيد در پايان گفت: هرکس دنبال هوس برود و براي انتخاب همسر با خانواده اش مشورت نکند، مثل من بدبخت خواهد شد.«حسين سليمان پور مقدم» مدرس روان شناسي و مشاور خانواده درباره اين ماجرا به دو نکته کليدي اشاره کرد و افزود: آقاپسرها و دخترخانم ها قبل از اين که اقدام به ايجاد رابطه عاطفي و يا جنسي کنند، آسيب ها و عواقب آن را نيز مدنظر داشته باشند؛ چون هرچند که اين روابط پنهاني به ازدواج ختم شود، اما بنا بر تجربيات کلينيکي و مشاوره اي هيچ کدام از اين ازدواج ها و يا روابط پنهاني نتايج خوشايندي به دنبال نداشته است.وي همچنين تاکيد کرد، بهتر است عروس خانم و خانواده او نيز در اوايل ازدواج سطح توقعات خود را متناسب با توانايي هاي آقاداماد و خانواده اش تنظيم و از تجمل گرايي پرهيز کنند در غير اين صورت مانند اين ماجرا بايد شاهد نتايج تاسف باري باشند.
 
 
----------------------------------
 
 
فاجعه هوايي در پاكستان 155 كشته

تمامي 149 سرنشين و 6 خدمه هواپيماي مسافربري «ايرباس 320» شركت «ايريلو» پاكستان كه صبح ديروز در كوهستان‌هاي جنگلي مارگلا- حوالي اسلام‌آباد- سقوط كرد، كشته شده‌اند.
به گزارش خبرگزاري آسوشيتدپرس، رمضان ساجد، سخنگوي دپارتمان توسعه پايتخت پاكستان درباره اين حادثه گفت: ساعت 35/7 دقيقه صبح چهارشنبه به وقت محلي، هواپيما با 155 سرنشين و خدمه فرودگاه كراچي را به مقصد اسلام‌آباد ترك كرد و قرار بود پس از دو ساعت در فرودگاه بي‌نظير بوتو- اسلام‌آباد- فرود آيد اما به دليل جو نامساعد و بارش شديد باران و مه‌آلود بودن هوا، پرنده آهنين در نزديكي اسلام‌آباد تغيير مسير داد و ارتباط كابين خلبان با برج مراقبت فرودگاه‌هاي كراچي و اسلام‌آباد قطع شد. متأسفانه دقايقي بعد نيز هواپيما در منطقه كوهستاني «مارگلا» سقوط كرد.وي در ادامه گفت: به دنبال اعلام اين خبر، بلافاصله گروه‌هاي امداد و نجات و نيروهاي آتش‌نشاني، پليس و ارتش، با 8 بالگرد و چندين دستگاه آمبولانس خود را به محل سقوط هواپيما رسانده و عمليات امداد و نجات و كشف اجساد آغاز شد اما متأسفانه همه سرنشينان هواپيما جان باختند.پرويز جورج، يكي از مسئولان هواپيمايي پاكستان نيز گفت: قطعات لاشه هواپيما در چندصد متري محل سقوط در ارتفاعات جنگلي منطقه كوهستاني كشف شده است.به گفته وي، چهار تن از مسافران هواپيما بموقع به پرواز نرسيدند كه به طور معجزه‌آسا نجات يافتند.وزير كشور پاكستان نيز با كشف جعبه سياه هواپيما اعلام كرد: هيچ تبعه خارجي در ميان مسافران نبوده و همه سرنشينان پاكستاني بوده‌اند.آصف علي زرداري رئيس جمهوري و يوسف رضا گيلاني نخست وزير پاكستان نيز با ابراز تأسف از سقوط هواپيماي پاكستاني، با بازماندگان قربانيان سانحه هواپيمايي ابراز همدردي كردند.
ابراز همدردي ايران
سخنگوي وزارت امور خارجه كشورمان نيز از سقوط هواپيماي مسافربري و كشته شدن سرنشينانش، ابراز تأسف و تأثر شديد كرد.رامين مهمانپرست ديروز مراتب همدردي ملت و دولت ايران را به دولت كشور دوست و برادر، پاكستان ابراز داشت و از خداوند منان براي كشته شدگان آمرزش و مغفرت و براي بازماندگان، صبر و شكيبايي مسئلت كرد.
عزاي عمومي در پاكستان
دولت پاكستان در پي كشته شدن مسافران هواپيماي مسافربري، يك روز عزاي عمومي اعلام كرد.
 
 
----------------------------------
 
 
مرگ نوعروس در شب حنابندان

نوعروس جوان كه براي برنزه كردن پوستش در شب حنابندان، خود را به دستگاه «سولاريم» سپرده بود، قرباني اشعه‌هاي مرگبار شد.
به گزارش خبرنگار ما، چند روز قبل، اعضاي يك خانواده پيكر نيمه جان دختر جواني را به يكي از بيمارستان‌هاي شمال تهران منتقل كرده و پزشكان بلافاصله وي را تحت معاينه قرار دادند. آزمايشات پزشكي در مورد دختر 24 ساله ادامه داشت كه وي به طرز مشكوكي جان باخت.
پزشكان كه همچنان به دنبال يافتن علت مرگ بودند، در بررسي‌ها و با مشاهده نتايج آزمايشات، دريافتند بخشي از اعضاي داخلي بدن دختر جوان سوخته است. بنابراين به تحقيق از خانواده‌اش پرداختند كه مادرش گفت: امشب مراسم حنابندان دخترم بود و دو روز ديگر هم عروسي؛ به همين خاطر دخترم تصميم گرفت بدنش را برنزه كند. البته قبلاً نيز چند بار اين كار را كرده بود و آخرين بار نيز براي «سولاريم» به يك آرايشگاه رفت و پس از آن هم حالش خوب بود اما امشب در جريان برگزاري مراسم جشن، دائم سرگيجه و حالت تهوع داشت. وقتي هم به او نزديك مي‌شدم، بوي خاصي از بدنش به مشام مي‌رسيد، بويي شبيه بوي عفونت. با اين حال اصلاً فكرش را هم نمي‌كرديم چه اتفاقي قرار است رخ دهد تا اين كه درپايان مراسم ناگهان از هوش رفت كه با عجله او را به بيمارستان رسانديم و...
پزشكان نيز پس از شنيدن اظهارات مادر عروس، در ادامه آزمايشات پزشكي دريافتند امعا و احشاي نوعروس نگون‌بخت بر اثر شدت اشعه‌هاي دستگاه سولاريم بشدت آسيب ديده است.
بدين ترتيب با اعلام موضوع به مأموران كلانتري و بازپرس كشيك، دستور انتقال جسد به پزشكي قانوني براي كشف علت اصلي مرگ صادر شد.
 
 
 
------------------------------------
 
علاقه‌ای به وزن مهریه 400 سکه‌ای
 
زن جوان بعد از گذشت یک هفته از زندگی مشترکشان مهریه‌اش را که 400 سکه بود، مطالبه کرد و مرد را به دادگاه کشاند.
 
این زن 28 ساله در حضور قاضی شعبه 240 مجتمع خانواده یک تهران خواستار گرفتن مهریه‌ 400 سکه بهار آزادی‌اش شد.
 
وی ادامه داد: ما حدود یک هفته است با هم زندگی می‌کنیم و شوهرم بسیار مهربان و خوب است ولی من مهریه‌ام را همین ابتدای زندگی می‌خواهم.
 
زن افزود: مهریه‌ام را می‌خواهم تا شوهرم آن را ابتدای زندگی بدهد که بدانم من را با تمام شرایط می‌خواهد. مرد 30 ساله در دادگاه حضور داشت و گفت: من مهریه همسرم را می‌دهم چرا که او را بسیار دوست دارم و همه کار برایش می‌کنم. من هر چیزی که همسرم بخواهد می‌دهم تا زندگی مشترکمان که یک هفته از آن گذشته پایدار بماند. مرد افزود: من شاغل هستم و درآمد نسبتا خوبی دارم و از عهده پرداخت مهریه همسرم بر‌می‌آیم و حاضر نیستم هیچ بهانه‌ای بیاورم. از همسرم می‌خواهم هر چیزی که می‌خواهد اکنون بگوید و درخواست کند تا دیگر به دادگاه نیاییم. زن در حضور قاضی بیان کرد: مهریه 400 سکه‌ای خود را می‌خواهم و می‌دانم شوهرم با تمام وجود آن را پرداخت می‌کند. من این مبلغ را به صورت کامل و نقد می‌خواهم و باز نیز می‌دانم شوهرم آن را می‌دهد. قاضی رسیدگی‌کننده به این پرونده، مرد را محکوم به پرداخت مهریه زن کرد.
 
 
----------------------------------
 
 
مردي در دادگاه:  همسرم در عوالم كودكي سير مي‌كند

مردي با مراجعه به دادگاه خانواده خواستار جدايي از همسر 14 ساله خود شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا»، مردي با حضور در شعبه 236 مجتمع قضايي خانواده شهيد محلاتي دادخواست طلاق را به رئيس اين شعبه ارائه كرد.

مرد 20 ساله در حضور قاضي شعبه 236 اين مجتمع مدعي شد كه همسر 14 ساله‌‌اش رفتار كودكانه‌اي دارد.

وي با بيان اينكه از رفتار همسرم خسته شدم، ادامه داد: همسرم اصلاً اهل زندگي نيست و دائم بهانه مي‌گيرد و رفتار بچه‌گانه از خود نشان مي‌دهد.

مرد بيان كرد: ما همديگر را نمي‌فهميم و مي‌خواهم از يكديگر جدا زندگي كنم تا زندگي خود را دوباره با آرامش آغاز كنيم.

وي در حضور قاضي دادگاه اضافه كرد: ما حدود 3 سال است كه با هم زندگي مي كنيم.

زن جوان در دادگاه حضور داشت و گفت: شوهرم اصلاً به من خرجي نمي‌دهد و رفتارش با من بچه‌گانه است گويي با اين كه 3 سال است از زندگي مشتركمان مي‌گذرد ولي باز او مرا بچه تصور مي‌كند.

وي با بيان اينكه شوهرم مهربان است و با من مانند بچه‌ها رفتار مي‌كند، ادامه داد: مهريه من 14 سكه است كه من مهريه و نفقه‌ام را مي‌خواهم.

مرد در حضور قاضي گفت: همسرم بسيار بچه است و بايد اين را درك كند كه من بخاطر اينكه او را بزرگ كنم اين كار را انجام مي‌دادم و حالا مي‌خواهم از او جدا شوم.

وي ادامه داد: من ديگر اين رفتار بچه‌گانه همسرم كه مانند دختران 9 ساله است را نمي‌‌توانم تحمل كنم و بايد از او هرچه زودتر جدا شوم.

قاضي رسيدگي كننده به اين پرونده، مرد را محكوم به پرداخت مهريه و نفقه ماهانه 100 هزار تومان كرد و حكمي مبني بر طلاق صادر نكرد.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: