کد خبر:۴۰۸۷
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۸۹ - ۱۱:۲۴
تعداد بازدید: 2212
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
آيت‌الله نوري همداني
هر كاري كه بر خلاف عفت عمومي و حيا باشد حرام است
بارها جواب داده‌ايم معامله و همكاري با اين گونه شركت‌ها جايز نيست و حرام مي‌باشد و هر كاري كه بر خلاف عفت عمومي و حيا باشد حرام است

آيت‌الله نوري همداني در پاسخ به استفتايي درباره فعاليت شركت اوريف‌ليم تأكيد كرد: معامله و همكاري با اين گونه شركت‌ها جايز نيست و حرام است.

به گزارش خبرنگار اجتماعي فارس، آيت‌‌الله نوري همداني از مراجع تقليد قم در پاسخ به استفتا تعدادي از محققان مبارزه با شركت‌هاي هرمي درباره فعاليت شركت اوريف‌ليم اعلام كرد: "بارها جواب داده‌ايم معامله و همكاري با اين گونه شركت‌ها جايز نيست و حرام مي‌باشد. "

متن پاسخ آيت‌الله نوري همداني در پاسخ به اين استفتا به شرح ذيل است:

"بارها جواب داده‌ايم معامله و همكاري با اين گونه شركت‌ها جايز نيست و حرام مي‌باشد و هر كاري كه بر خلاف عفت عمومي و حيا باشد حرام است. "

پيش از اين نيز آيات عظام مكارم شيرازي، علوي گرگاني و سبحاني در پاسخ به اين استفتا تأكيد كرده بودند: فعاليت در شركت هرمي اوريف‌ليم جايز نيست.

متن پاسخ آيت‌الله سبحاني در پاسخ به اين استفتا به اين شرح است: "ما در مقاله مفصلي ريشه شركت‌هاي هرمي را و زيانبار بودن آن را به روشني ثابت كرديم و يادآور شديم اين نوع شركت‌ها اكل مال به باطل و يك نوع قمار است. والله اعلم "

آيت‌الله مكارم شيرازي نيز در پاسخ به فعاليت شركت اوريف‌ليم تأكيد كرده است: "اين گونه شركت‌ها جزء شركت‌هاي هرمي مي‌باشند و فعاليت آن جايز نمي‌باشد. هميشه موفق باشيد. "

آيت‌الله علوي گرگاني در پاسخ به اين استفتا تصريح كرده است: "اين‌گونه شركت‌ها كه جنبه هرمي دارند از جهات مختلف داراي اشكال است و شركت و عضويت در آن حرام است و پول كسب شده از اين طريق را مالك نمي‌شوند و حرام است مخصوصاً‌ اين شركت كه در جنبه‌هاي غير شرعي و منكر نيز فعاليت دارد. "

به گزارش فارس، شبكه هرمي اوريف‌ليم در تلاش است تا با ايجاد مسير مناسب موجب اصالت بي‌فرهنگي و بي‌اصالتي ديني در جامعه اسلامي شود. علاوه بر زيان‌هاي كه شركت هرمي اوريف‌ليم به اقتصاد كشور وارد مي‌كند،‌ استحاله ارزش‌هاي ديني، فرهنگي و سنتي ايرانيان با حركت نرم از ديگر اهداف اين شركت است.

آن چه در اين شركت تبليغ مي‌شود تأكيد بر زيبايي و جذاب شدن است و هيچ اثري از بهداشت، موارد علمي و ... نيست. تأكيد بر زيبايي و جذابيت و تبليغ و ترويج آن توسط اوريف‌ليم در حالي است كه در تبليغات اين شركت خبري از بهداشت، سلامتي و رعايت آن نيست.اين شركت اقدام به فروش محصولاتي كاملاً غيرعلمي و غيركاربردي كرده و سعي دارد خانه ايرانيان را به انبار لوازم آرايش تبديل كند.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: