کد خبر:۴۰۸۳
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۸۹ - ۱۷:۵۵
تعداد بازدید: 2140
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
رقص ‌و آواز فقط‌ در شب‌هاي ‌قدر ممنوع ‌است!
دفاتر خدمات مسافرتي در سه شب‌قدر ماه مبارک رمضان، هيچ مسافري را به مقاصد خاص که در آن مراسم موسيقي، رقص و آواز برگزار ‌شود، نمي‌برند.

به گزارش شيعه آنلان، معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي گفت: دفاتر خدمات مسافرتي در سه شب‌قدر ماه مبارک رمضان، هيچ مسافري را به مقاصد خاص که در آن مراسم موسيقي، رقص و آواز برگزار ‌شود، نمي‌برند.

سيد رضا موسوي در گفت‌وگو با ايلنا گفت: سازمان ميراث فرهنگي در مسائل شرعي مردم دخالت نمي‌کند و تورهاي مسافرتي در ماه رمضان فعال هستند و مردم مي‌توانند به کشورهاي مختلف سفر کنند.

او ادامه داد: اما در شب‌هاي قدر هيچ تور مسافرتي، گردشگري را به مقاصد خاص که در آن کنسرت برگزار شود و موسيقي و رقص و آواز دارد، نمي‌برد، دفاتر خدمات مسافرتي نسبت به اين مسئله مقيد هستند و حتي نيازي نيست که سازمان ميراث فرهنگي در اين زمينه نظارتي داشته باشد زيرا همه مسلمان و به مسائل شرعي پايبند هستيم.

حدود شش ماه پيش سازمان ميراث فرهنگي سفر به برخي کشورها (دبي و ارمنستان) که در آن زمان کنسرت موسيقي برگزار کرده بودند را در ايام سوگواري ممنوع کرد. معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي در ان تاريخ اعلام کرد: هر آژانسی که در ٢٢ بهمن تا ٢٦ در ایام سوگواری رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام رضا (ع) اقدام به بردن تور به یکی از اين کشورها، کند مجوز آن لغو می‌شود.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: