کد خبر:۴۰۶۱
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۸۹ - ۰۸:۳۲
تعداد بازدید: 3264
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
آبميوه مسموم، نقشه هاي هستي و ساناز براي سرقت اموال صاحب خانه ها
زن جواني که خود را مستأجر جا زده و پس از بيهوش کردن صاحبخانه، اموالش را با همدستي مرد خلافکار دزديده بود با تلاش پليس دستگير شد.

فرمانده پليس مشهد درباره اين پرونده اظهار داشت: در پي اعلام شکايت فردي مبني بر اين که پدر و مادر پيرش توسط زن و مردي مسافرنما بيهوش شده اند و طلاجات آن ها به سرقت رفته است، تيم آگاهي کلانتري مصلاي مشهد وارد عمل شدند و با دريافت مشخصات ظاهري متهمان، پس از انجام چهره نگاري، اکيپ هاي ويژه کنترل و مراقبت نامحسوس با اين احتمال که متهمان در صدد انتخاب طعمه ديگري باشند در خيابان هاي شلوغ و پرتردد شهر مشهد عمليات شناسايي متهمان را آغاز کردند.سرهنگ پاسدار احد کريمي افزود: اقدامات اطلاعاتي پليس در کمتر از چند ساعت به نتيجه رسيد و ماموران انتظامي موفق شدند مريم را هنگام گفت وگو با فردي که پيشنهاد منزل کرايه اي به رهگذران عبوري مي کرد، دستگير کنند. وي خاطرنشان کرد: ماموران پليس زن در بازرسي بدني از متهم ۱۰ حلقه النگوي طلاي سرقتي را کشف کردند و اين زن حيله گر براي ادامه تحقيقات به کلانتري مصلي انتقال يافت. متهم ضمن معرفي هم دست خود به ارتکاب سرقت اعتراف کرده است.سرهنگ پاسدار احد کريمي با اشاره به اين مطلب که جست وجوهاي پليسي براي دستگيري متهم يا متهمان ديگر پرونده و کشف ساير سرقت هاي انجام شده توسط اين افراد همچنان ادامه دارد به شهروندان هشدار داد، افراد غريبه را به خانه خود راه ندهند و از قبول شربت و خوراکي از افراد ناشناس جدا خودداري کنند.وي همچنين توصيه کرد اجاره دادن منزل به مسافران بايد با هماهنگي اداره نظارت بر اماکن عمومي پليس صورت گيرد تا شاهد چنين مشکلاتي نباشيم.اين مقام انتظامي از مسافران نيز خواست تا براي اسکان به مراکز و اقامتگاه هاي مجاز مراجعه کنند.


سارقان با بهانه اجاره منزل اموال را مي‌دزديدند
همچنين به گزارش فارس،‌ عصر 14 تير امسال پرونده سرقتي، به دستور قاضي کشيک دادسراي ناحيه 3 تهران از طريق کلانتري 103 گاندي در اختيار کارآگاهان پايگاه سوم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت. مالباخته پس از حضور در پايگاه سوم پليس آگاهي به کارآگاهان گفت: خودروي سمند من به همراه مقادير قابل توجهي پول و طلاجات داخل خانه، توسط زن جواني به نام ساناز به سرقت رفته است. وي ادامه داد: از چندي پيش تصميم گرفته بودم تا خانه‌ام در خيابان ظفر را به صورت استيجاري در اختيار مستأجر قرار دهم و به همين خاطر شرايط کرايه خانه را به چندين بنگاه معاملات ملکي اعلام کرده بودم. ساعت 9 شب 12 تير به همراه خواهرم که در منزل من حضور داشت قصد خروج از خانه را داشتيم که خانم جواني تحت عنوان اين موضوع که از سوي بنگاه معاملات املاک معرفي شده است به منزل مراجعه کرد و درخواست بازديد خانه را کرد؛ با آن که من و خواهرم قصد خروج از خانه را داشتيم اما با اين حال تصميم گرفتيم تا ابتدا خانه را به اين خانم جوان نشان دهيم و سپس به منظور رساندن خواهرم به منزلش، از خانه خارج شويم. وي افزود: بازديد اين خانم جوان که خود را تحت عنوان ساناز به ما معرفي کرده بود در حدود نيم ساعت طول کشيد و اين در حالي بود که در تمام اين مدت وي تلاش داشت تا ارتباط دوستانه و نزديکي را با من و خواهرم ايجاد کند.

پس از بازديد ساناز تصميم به خارج شدن از منزل گرفت و به خاطر اين که هوا تاريک شده بود خواهرم به او پيشنهاد داد تا او را تا قسمتي از مسير منزلش برسانيم و بدين ترتيب اين خانم جوان با قبول پيشنهاد خواهرم تا ميدان منيريه با ما هم مسير شد و در ميدان منيريه از ماشين پياده شد و من نيز براي رساندن خواهرم به منزل وي رفتم اما پس از بازگشت به خانه، در کمال تعجب مشاهده کردم که اين زن جوان در مقابل در خانه من نشسته است. مالباخته مدعي شد: در همان اولين نگاه متوجه وضعيت نامساعد روحي و جسمي او شدم و براي همين او را به داخل منزل بردم و بلافاصله تصميم گرفتم تا موضوع را از طريق تماس تلفني به خواهرم خبر دهم اما قبل از اين کار مقداري شربت درست کردم و روي ميز گذاشتم تا ساناز مقداري از آن را نوشيده تا شايد وضعيتش بهتر شود. وي ادامه داد: پس از تماس تلفني با خواهرم دوباره به اتاق پذيرايي که اين زن جوان در آن حضور داشت مراجعه کردم که ديدم وضعيت او تا حدود خيلي زيادي بهتر شده است و براي همين من نيز در مقابل او نشستم تا در باره علت برگشتن او به منزلم از او سئوال بپرسم که او نيز به عنوان تشکر و همچنين عذرخواهي يک ليوان شربت به من تعارف کرد اما پس از خوردن شربت و گذشت مدت کوتاهي ناگهان دچار سردرد و خواب آلودگي شديدي شدم و پس از بيهوش شدن ديگر متوجه هيچ چيزي نشدم تا اين که به هوش آمدم و خواهرم را به همراه همسرش در بالاي سرم مشاهده کردم. مالباخته گفت: بلافاصله پس از به هوش آمدن، در همان نگاه اول متوجه به هم ريختگي اسباب و اثاثيه منزل شدم که پس از بررسي متوجه سرقت تمامي طلاجات و مقدار زيادي وجوه نقد داخل خانه و همچنين سرقت خودرو سمند از داخل پارکينگ شدم و اطمينان دارم که تمامي اموالم توسط اين خانم جوان به سرقت رفته است.

کارآگاهان پايگاه سوم پليس آگاهي با توجه به اظهارات مالباخته و خواهرش، در اقدامات پليسي خود و در اولين اقدام مشخصات خودروي سمند سرقتي را به همراه دستور توقيف خودرو و سرنشينان آن به کليه مراکز انتظامي سطح کشور اعلام کردند. در تاريخ 16 تير مأموران راهنمايي و رانندگي استان مازندران، در منطقه کندوان در هنگام گشت‌زني متوجه درگيري زن و مرد جواني شدند که زن جوان با مشاهده مأموران از خودروي سمند پياده شد و ضمن درخواست کمک از مأموران مدعي شد که اين مرد قصد دارد تا او را با چاقو به قتل برساند. مأموران راهنمايي و رانندگي پس از دستگيري مرد جوان، سرنشينان خودرو سمند را براي رسيدگي به موضوع تحويل پاسگاه انتظامي دادند. مأموران پاسگاه انتظامي در اولين اقدام خود با بررسي سوابق خودرو سمند متوجه سرقتي بودن خودرو شدند که بلافاصله مراتب را به پليس آگاهي چالوس اعلام و زن و مرد جوان به همراه خودروي کشف شده به آگاهي چالوس منتقل شدند. کارآگاهان پايگاه سوم پليس آگاهي تهران بزرگ نيز پس از وصول خبر کشف خودرو و دستگيري متهمان، با اخذ نيابت قضايي به پليس آگاهي چالوس اعزام و نسبت به انتقال متهمان به اسامي فرحناز 23 ساله و خدايار 29 ساله به پايگاه سوم پليس آگاهي تهران بزرگ اقدام کردند. با دعوت از مالباخته و خواهرش به پايگاه سوم بلافاصله فرحناز مورد شناسايي قرار گرفت. فرحناز که خود را تحت عنوان جعلي ساناز به مالباخته و خواهرش معرفي کرده بود، در اعترافات خود به کارآگاهان گفت: چند سال پيش، همسرم به علت اعتياد شديد من به مواد مخدر از من جدا شد و پس از آن بود که با خدايار که او نيز به مصرف شيشه و کراک اعتياد دارد، آشنا شدم.

وي ادامه داد: پس از آن که پولي براي تأمين مواد نداشتيم تصميم گرفتيم تا هزينه مواد را از طريق سرقت بدست بياوريم و براي همين پس از شناسايي مالباخته، با طرح نقشه و به بهانه اين که قصد کرايه خانه او را دارم به داخل خانه رفتم و پس از اطمينان پيدا کردن از وجود اموال با ارزش در داخل خانه اين بار به همراه خدايار به خانه مراجعه کردم تا اين که صاحب خانه به منزل خود بازگردد. پس از ورود به منزل، در يک لحظه از غفلت صاحبخانه استفاده کرده و مواد بيهوش کننده را داخل ليوان حاوي نوشيدني ريخته و پس از نوشيدن شربت توسط مالباخته و اطمينان از بيهوش شدن وي، به همراه خدايار که در بيرون از منزل منتظر تماس من بود، اقدام به سرقت تمامي طلاجات و پول‌هاي داخل خانه کرديم. فرحناز گفت: در هنگام خارج شدن از خانه بود که متوجه خودروي پارک شده صاحب خانه در مقابل منزل شديم و در يک لحظه تصميم گرفتيم تا خودرو را هم سرقت کنيم تا در فرصت مناسب آن را به فروش برسانيم اما در زمان انتقال خودرو به شهرستان براي فروش به يکي از آشنايان خدايار، بر سر نحوه تقسيم پول حاصل از فروش خودرو و طلاها با يکديگر درگير شديم که خدايار در يک لحظه با چاقو به من حمله کرد و من نيز با مشاهده مأموران از آن ها کمک خواستم.

سرهنگ کارآگاه محمدرضا ذاکراستقامتي، رئيس پايگاه سوم پليس آگاهي تهران بزرگ، گفت: خدايار از مجرمان سابقه‌داري است که پيش از اين نيز بارها به اتهام ارتکاب جرايم مختلف از جمله زورگيري و کيف‌قاپي دستگير و روانه زندان شده است. وي با اشاره به کشف کليه اموال متعلق به مالباخته گفت: کارآگاهان پايگاه سوم پليس آگاهي با اخذ دستور قضايي، در بازرسي از مخفيگاه متهم در پاسگاه نعمت‌آباد، موفق به کشف کليه طلاجات و وجوه نقد متعلق به مالباخته شدند که کليه اموال با رعايت موازين قانوني به همراه خودروي سمند کشف شده، به مالباخته تحويل داده شد.

 
---------------------------------
 
۲ زوج جوان در مشهد و تهران که به طور جداگانه با خوراندن شربت آغشته به ماده بي هوشي اقدام به سرقت  اموال و طلاجات صاحب  خانه ها مي کردند دستگير شدند.به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس، متهم اين پرونده که مريم نام دارد و خود را هستي معرفي مي کرد، پس از آن که توسط تيم آگاهي کلانتري مصلاي مشهد در عملياتي غافلگيرانه دستگير شد در برابر شواهد و ادله غيرقابل انکار لب به اعتراف گشود و گفت: از طايفه فيوج هستم و با هم دستي يکي از هم ولايتي هايم به عنوان مسافر ، خانه هاي مسکوني را اجاره مي کرديم.زن فيوجي افزود: ما طبق نقشه قبلي، پس از جلب اعتماد صاحب خانه، مقداري شربت آلوده به مواد بيهوش کننده به آن ها مي خورانديم و سپس با خيال راحت طلاجات و زيور آلات داخل خانه را به سرقت مي برديم و متواري مي شديم.منبع:روزنامه خراسان
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: