کد خبر:۴۰۵۰
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۸۹ - ۱۹:۰۹
تعداد بازدید: 2127
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
غالبا مواضع رييس جمهور را مي‌پسندم
اين بدين معني نيست كه من همه چيز و همه كار او را قبول دارم. نقدهاي زيادي دارم كه بعضي را به خود او گفته‌ام، بعضي را در جمع اظهار كرده‌ام و بعضي را هم در سينه نگه داشته‌ام و تاكنون حجتي بر اظهار آنها در ميان مردم نداشته‌ام
آيت الله جنتي در گفتگويي با ايسنا گفت :غالباً مواضع و شاخصه‌هاي وجودي رئيس جمهور را مي‌پسندم

وي در پاسخ به سوالي مبني بر اين‌كه بعضاً ديده مي‌شود كه حضرتعالي، حمايت‌هاي جدي از دولت داشته‌ايد و در مواردي نيز به شدت از برخي عملكردها و موضع‌گيريهاي دولت، انتقاد نموده‌ايد. دليل آن چيست؟ عنوان كرد: حمايت من از دولت يكي به دليل حمايتهاي مقام معظم رهبري بوده است و ديگر اينكه غالباً مواضع و شاخصه‌هاي وجودي رئيس جمهور را مي‌پسندم؛ مانند ساده زيستي، تواضع، پركاري، عدالتخواهي صادقانه، علاقه به خدمت به محرومين، شهامت و شجاعت در اقدام به كارهاي سنگين و احياناً خطرناك، مبارزه با ظلم و فساد و استكبار و سلطه طلبان زورگو در حد تحقير آنها و برخورد از موضع قدرت با آنها، ابتكار در عمل كه هميشه حرف اول را مبتكران مي‌زنند.اين مجموعه خصالي است كه من در هر كه باشد او را دوست دارم و از او حمايت مي‌كنم و اين خصال در افراد گذشته وجود نداشته و يا كمتر وجود داشته است و مردم هم به همين دليل، آن آراء بالا را به او دادند.

وي ادامه داد: البته اين بدين معني نيست كه من همه چيز و همه كار او را قبول دارم. نقدهاي زيادي دارم كه بعضي را به خود او گفته‌ام، بعضي را در جمع اظهار كرده‌ام و بعضي را هم در سينه نگه داشته‌ام و تاكنون حجتي بر اظهار آنها در ميان مردم نداشته‌ام. ولي مجموعاً، نقاط قوت او بر نقاط ضعفش غلبه دارد. توضيح بيش از اين لازم نيست و من معتقدم بالاخره مسئولي كه با رأي بالاي مردم سر كار آمده است نبايد مشكلي در راه خدمت به مردم برايش ايجاد كرد. مشكل‌آفريني، سودش به دشمن مي‌رسد و زيانش به مردم. هر كه نيت خيري دارد بايد در ارشاد خيرخواهانه او و تذكر نقصها و ضعفها و ارائه پيشنهادها بكوشد. خداوند در اين ماه شريف رجب، همه ما را به راه راست هدايت فرمايد و به راهي كه رضاي او در آن است بدارد و از راهي كه نعوذ باا... غضب و سخط او در آن است باز دارد. اللهم اجعل عواقب امورنا خيراً و الهمنا طاعتك و جنبنا معصيتك.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: