کد خبر:۴۰۴۹
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۸۹ - ۱۳:۲۳
تعداد بازدید: 2985
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
همه رقبای پل، از پيشگويي‌هاي طوطي سنگاپوري تا مار هندي
یک جانورشناس استرالیایی با معاینات ژنتیکی و بالینی هشت‌پای معروف در جام نوزدهم، تاریخ مرگ او را پیش‌بینی کرد.شاید بی‌خبرترین موجود کره زمین نسبت به ماجرای «پل» هشت پای معروف و پیش‌بینی‌‌هایش در جام نوزدهم، خود این هشت‌پا باشد

سایکو رقیب پل

این رقیب از دنیای زیر آب، دلفینی به نام«سایکو» است. نگهدارنده‌های این دلفین که در آکواریم شهر بندری«مار دل پلاتا» زندگی می‌کند از آن خواسته بودند که نتیجه بازی آرژانتین و آلمان را پیشگویی کند تا یک رقیب«آبزی» برای پل پیدا شود. مسؤولان این آکواریم به سایکو 2 توپ نشان دادند که یکی به رنگ پرچم قرمز- سیاه- طلایی تیم ملی آلمان و دیگری به رنگ پرچم آبی- سفید تیم ملی آرژانتین بود و منتظر ماندند تا این دلفین یکی از آنها را برای بازی انتخاب کند. سپس سایکو 4 متر از آب بیرون پرید و بی‌درنگ توپ به رنگ پرچم تیم ملی آرژانتین را برداشت و در استخر خود شروع به بازی با آن کرد اما وقتی آرژانتین به ژرمن‌ها باخت باز هم پیشگویی‌های پل بود که درست از آب درآمد!

مار پیشگوی جام‌جهانی به دام افتاد!

این مار 2 متری در خانه یک پیشگو در «کیپ تاون» به زنجیر کشیده شده بود و او برای کنترل بازی‌ها از این حیوان استفاده می‌کرد اما در نهایت با تلاش ماموران پلیس و نیروهای دپارتمان حفاظت از حیات‌وحش آفریقای‌جنوبی به دام افتاد و قرار است در باغ‌وحش این منطقه از آن نگهداری شود. «سارا اسکارس»، سخنگوی دپارتمان حفاظت از حیات‌وحش آفریقای‌جنوبی در مصاحبه‌ای یادآور شد: این مساله تنها خرافات است و اصلا جنبه حقیقی ندارد. مار بیچاره به دلیل شدت ضعف در شرف تلف شدن بود. به هر صورت این مار هم نتوانست حریف قدرتمندی برای پل یا همان هشت‌پای معروف به حساب آید!

طوطی سنگاپوري

این بار نیز پس از اینکه پیشگویی‌های«پل» در جام‌جهانی 2010 درست از آب درآمد، یک طوطی در کشور سنگاپور پیروزی هلند برابر اسپانیا در دیدار نهایی این دوره از رقابت‌ها را پیش‌بینی کرد. این طوطی که نامش«نانی» است طی نمایشی در سنگاپور، دست به پیشگویی زده بود اما سومین رقیب پل هم تیرش به سنگ خورد! قهرمانی اسپانیا در شب فینال معادلات همه رقبا را بهم ریخت. گفتنی است، این طوطی سنگاپوری، پیش از دیدار رده‌بندی که میان آلمان و اروگوئه برگزار شد، برد آلمان را برای کسب مقام سومی پیشگویی کرده بود و به همین منظور نیز به آن فرصت داده شد تا نتیجه دیدار نهایی را پیشگویی کند البته در این رقابت ناکام ماند!

ترس و اضطراب در وجود آقای پل

یک جانورشناس استرالیایی با معاینات ژنتیکی و بالینی هشت‌پای معروف در جام نوزدهم، تاریخ مرگ او را پیش‌بینی کرد.شاید بی‌خبرترین موجود کره زمین نسبت به ماجرای «پل» هشت پای معروف و پیش‌بینی‌‌هایش در جام نوزدهم، خود این هشت‌پا باشد. انجمن حمایت از حقوق حیوانات بشدت درباره استفاده ابزاری از این حیوان رو به انقراض و منزوی ابراز نگرانی کرده و در بیانیه‌ خود آورده است: این اختاپوس به 2 جعبه شیشه‌ای شرطی شده و تا زمانی که یکی از آنها را انتخاب نکند به او غذا نمی‌دهند. در تصاویر بسیار واضح است که به محض رویت 2 جعبه شیشه‌ای دچار اضطراب شده و به اجبار یکی از آن دو را انتخاب می‌کند. سازمان حمایت از حقوق حیوانات این رفتار را محکوم کرده و خواستار آزادی این اختاپوس و تحویل آن به باغ وحش باسل تحت حمایت سازمان ملل شده تا پس از مدتی وی را در آب‌های آزاد رها کنند. از سوی دیگر یک جانورشناس استرالیایی پیش‌بینی کرده اختاپوس معروف به آقای پل در پایان سال

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: