کد خبر:۴۰۲۰
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۸۹ - ۰۸:۳۹
تعداد بازدید: 2887
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
کشف ده‌ها هزار فيلم خصوصي
دستگاه هاي جديد در هر 10 ثانيه 20 سي دي تکثير مي کند و افراد متخلف سي دي خام را 150 تومان خريداري کرده و سي دي هاي تکثير شده را هزار تومان مي فروشند. در واقع در هر ثانيه يکهزار و 700 تومان سود مي کنند.
شرکت خواهر دو قلو  به جای خواهر در کنکور
 

رئیس سازمان سنجش با رد هرگونه مشکل درباره لو رفتن و فروش سؤال در کنکور 89گفت: تخلف از نوع فروش سوالات نداشتیم اما با مشکلات اندکی در زمینه برگزاری کنکور مواجه شدیم که می‌توان به حضور یک خواهر دوقلو در کنکور امسال به جای خواهرش اشاره کرد.محمدحسین سرورالدین افزود: به طور کلی با اعمال شیوه شخصی سازی در کنکور امسال و براساس اعلام مسؤولان وزارت اطلاعات که در برگزاری کنکور همکاری کردند، سال جاری تنها 5 درصد مسائل و مشکلاتی که هر سال در برگزاری کنکور پیش می‌آمد رخ داد.وی اظهار داشت: موارد مشکل‌زایی که در کنکور سال جاری به وجود آمد، انگشت‌شمار بود که با تمام آنها برخورد شد. رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره جزئیات بیشتر مسائل پیش آمده در کنکور 89 گفت: این مشکلات به هیچ عنوان در حد سوال لو رفتن و فروختن سوال نبوده اما سوءاستفاده‌های جزئی اتفاق افتاده که جلوی آنها گرفته شده است مانند اینکه کسی به جای دیگری در جلسه کنکور حاضر شده‌بود. به عنوان مثال یک خواهر دوقلو در کنکور امسال به جای خواهرش که داوطلب بود در جلسه حضور پیدا کرد که با وی برخورد شد. وی اظهار داشت: همچنین جاسازی گوشی موبایل در بدن داوطلب مشاهده شد که باز هم مسؤولان متوجه این تخلف شدند. سرورالدین با اشاره به زمان آغاز به کار نرم‌افزار تقلب‌یاب کنکور به مهر گفت: نرم‌افزار تقلب‌یاب همزمان با اصلاح پاسخنامه‌ها کار خود را آغاز می‌کند، این نرم‌افزار با مشاهده پاسخنامه‌هایی که 70درصد و بالاتر مشابه هستند، تقلب را شناسایی می‌کند.
 
-------------------------------
 
 
تصویر قتل بر بوم نقاشی

همزمان با كشف بقایای جسد مرد جوان، برادر ناتني‌اش به اتهام قتل بازداشت شد.
به گزارش خبرنگار ايران، ساعت چهار صبح ديروز يك كارگر شهرداري هنگام لايروبي كانال آب حوالي مترو ميرداماد، با دست قطع شده انساني داخل كانال روبه‌رو شد. با اعلام موضوع به پليس 110، مأموران كلانتري 103 گاندي براي بررسي ماجرا راهي محل شده و تحقيقات ويژه در اين باره كليد خورد.در حالي كه بررسي‌ها براي افشاي معماي دست بريده ادامه داشت، حدود ساعت 10 صبح ساكنان خيابان نفت- در حوالي محل كشف دست‌- از پيدا شدن سر بريده يك مرد خبر دادند.با كشف اين سر كه متعلق به مردي 40 ساله بود، بلافاصله مأموران تجسس كلانتري گاندي به دستور سرهنگ رحيمي- رئيس كلانتري- راهي محل شده و بررسي‌هاي ويژه وارد مرحله تازه‌اي شد.در حالي كه تحقيقات براي كشف ساير اعضاي بدن مقتول ادامه داشت، يكي از ساكنان خيابان شمشاد در شمال تهران در تماس با پليس، از حمل يك كيسه مشكوك با گاري دستي توسط يك مرد افغان خبر داد.مأموران با احتمال اين كه موضوع با جنايت مورد نظر ارتباط دارد، در قالب يك گروه ويژه به سرپرستي سروان انصافي- رئيس تجسس كلانتري- راهي محل شده و مرد افغان را ديدند كه همراه مردي ميانسال در حال انتقال يك كيسه مشكوك با گاري دستي بودند.مرد ميانسال به محض مشاهده مأموران پليس پا به فرار گذاشت و در يك تعقيب و گريز طولاني، سرانجام دستگير شد. مأموران نيز پس از باز كردن كيسه، تنه يك انسان بدون سر، دست‌ و پا كشف كردند.بنابراين بازجويي از شهرام- 47 ساله- آغاز شد. وي كه منكر اطلاع از ماجراي قتل بود، گفت: من در اين منطقه زندگي مي‌كنم. صبح كه از خانه بيرون آمدم، كيسه را جلوي در آپارتمانم ديده و وحشت‌زده به خانه برگشتم و پس از جاسازي آن در كيسه خواب، تصميم داشتم آن را به كلانتري منتقل كنم كه مأموران سر‌رسيدند.اما كارگر افغان در بازجويي‌ها گفت: اين مرد به وي گفته بود كيسه حاوي زباله است و براي رها كردن آن داخل كانال آب دو هزار تومان هم دستمزد پرداخته بود.بدين‌ترتيب شهرام دستگير و به كلانتري منتقل شد. با اعلام موضوع به محمدحسين شاملو - بازپرس ويژه قتل - متهم بازداشت و دستور تحقيقات جنايي صادر شد.مأموران در بازرسي خانه شهرام با آثار و لكه‌هاي خون در راه‌پله ساختمان محل سكونت او روبه‌رو شدند، همچنين مشخص شد وي سرنيزه‌اي در خانه‌ داشته كه ناپديد شده است. در ادامه تحقيقات مأموران دريافتند شهرام با برادر ناتني‌اش پرهام - 41 ساله - اختلاف شديد داشته و تاكنون چند بار نيز با هم درگير شده‌اند.پرهام از عصر دوشنبه - 14 تير - به طرز مرموزي ناپديد شده است.مادر متهم نيز به مأموران گفت: قرار بوده پرهام عصر دوشنبه به ملاقات شهرام برود. اين در حالي بود كه مرد ميانسال منكر ملاقات با برادرش شده بود.با جمع‌آوري اين اطلاعات و تناقض گويي‌هاي شهرام، شك مأموران به وي بيشتر شد، بنابراين بازجويي‌ها از او ادامه يافت تا اين كه شهرام به درگيري با پرهام اعتراف كرد و گفت: او ديروز به خانه من آمد، اما طبق معمول بر سر اختلاف‌هاي قديمي با هم درگير شديم.وي در ادامه گفت: پرهام وقتي قصد داشت خانه‌ام را ترك كند، سرنيزه‌ام را با خود برد و ديگر خبري از او ندارم. 10 سال است كه در رشته ورزشي حرفه‌اي فعاليت مي‌كنم، ضمن اين كه نقاش هستم و قادر به جنايت نيستم. بنابراين با شناسايي هويت مقتول مشخص شد وي همان پرهام برادر ناتني شهرام است.در حال حاضر تحقيقات براي افشاي راز اين جنايت هولناك از سوي بازپرس و تيم ويژه جنايي ادامه دارد.
 
 
---------------------------------
 
 
10 سال زندگي با اجساد همسر و خواهر

پيرزن امريكايي كه 10 سال با اجساد شوهر و خواهر دوقلويش در خانه زندگي مي‌كرد انگيزه خود را ترس از مرگ عنوان كرد.به گزارش خبرگزاري آسوشيتدپرس، جين استيوتر - 91 ساله - كه در خانه‌اي واقع در منطقه دورافتاده پنسيلوانيا زندگي مي‌كند اجساد موميايي همسر و خواهر دوقلويش را پس از دفن، از گور خارج كرده و حدود 10 سال در خانه‌اش نگهداري مي‌كرد اما ماه گذشته پليس به اين ماجرا پي برد و جين تحت بازجويي قرار گرفت.زن سالخورده گفت: خواهر دوقلويم سال گذشته به سرطان مبتلا شد و من از اين موضوع خيلي ناراحت بودم با او درد مي‌كشيدم و غصه مي‌خوردم وقتي خواهرم مرد او را در حياط پشتي خانه‌اش دفن كرديم اما چند روز بعد جسد را بيرون آورده و به خانه خودم منتقل كردم. مي‌خواستم او را هر روز لمس كنم و با وي حرف بزنم. بنابراين بهترين لباسش را پوشاندم و با عطر مورد علاقه‌اش او را شست و شو دادم. شوهرم نيز يكي از سربازان جنگ جهاني دوم بود كه در قبرستاني نزديك خانه دفنش كرده بوديم اما او را كه كت و شلواري تيره و كراواتي آبي بر تن داشت به خانه منتقل كردم و روي كاناپه‌اي در گاراژ قرار دادم تا هر روز او را ببينم.استيوتر درباره انگيزه خود گفت: پذيرفتن مرگ براي من بسيار سخت است وقتي اجساد عزيزانم در تابوت قرار مي‌گرفت احساس خفگي مي‌كردم.
 
-----------------------------
 
 
کشف ده‌ها هزار فيلم خصوصي
 
سرهنگ رضا غني لو در گفتگو با مهر افزود: دستگاه هاي جديد در هر 10 ثانيه 20 سي دي تکثير مي کند و افراد متخلف سي دي خام را 150 تومان خريداري کرده و سي دي هاي تکثير شده را هزار تومان مي فروشند. در واقع در هر ثانيه يکهزار و 700 تومان سود مي کنند. توزيع اين سي دي ها تجارت سودآوري دارد و به همين دليل با وجود دستگيري تعداد زيادي از مجرمان در اين زمينه توسط نيروي انتظامي باز هم توليد اين سي دي ها ادامه دارد.

وي با تاکيد بر اينکه نيروي انتظامي با عوامل توليد و توزيع فيلم خصوصي و خانوادگي شهروندان به شدت برخورد مي کند گفت: فعالان اين حوزه افراد بي خانمان و آشفته اي هستند که زندان رفتن براي آنها اهميتي ندارد و اين روش زندگي را انتخاب کرده اند که چند ماهي را در زندان و بقيه سال خارج از زندان زندگي مي کنند. در واقع آنها با کلاهبرداري، مصرف مواد مخدر و يا کيف قاپي روز خود را مي گذرانند.

معاون اجتماعي پليس آگاهي تهران بزرگ در پاسخ به اينکه مجازات مجرمان تهيه و توزيع فيلم هاي خصوصي و اماکن خاص مانند استخرها چقدر بازدارنده است ، تاکيد کرد: قانوني بسيار قوي در سال قبل براي برخورد با خريد و فروش فيلم هاي خصوصي که کيان خانواده و حيثيت افراد را در معرض خطر قرار مي دهد تصويب شد. بر اساس اين فانون در صورتي که افرادي مسائل خصوصي مردم را  به صورت شبکه اي تکثير و توزيع کنند مجازاتي تا حد اعدام براي آنها پيش بيني شده است که مجازاتي از اين بالاتر وجود ندارد.

سرهنگ غني لو با بيان اينکه مختل کنندگان امنيت رواني جامعه در ارتکاب جرايم جسورتر شده اند ، گفت: در حال حاضر بازدارندگي براي مجرماني که به ارتکاب جرم عادت کرده اند مهم نيست چرا که آنها اين سبک و شيوه را براي زندگيشان انتخاب کرده اند. اگر توليد و توزيع اين سي دي ها به صورت شبکه اي هم انجام نشود ، بازهم مجازات سنگيني دارد.

معاون اجتماعي پليس آگاهي تهران بزرگ با بيان اينکه روزانه فناوريهاي جديدي به بازار عرضه مي شود که سرعت تکثير سي دي ها را بالا مي برد ، تصريح کرد: اينگونه مجرمان به دليل ناآگاهي دچار پس افتادگي فرهنگي هستند به نحوي که تکنولوژي به کشور وارد شده ولي فرهنگ استفاده از آن وارد نشده است.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: