کد خبر:۳۹۶۵
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۸۹ - ۱۶:۴۷
تعداد بازدید: 3373
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
آيت‌الله سيداحمد علم‌الهدي:
يك زن بي‌حجاب كه در جامعه ظاهر مي‌شود، دهن‌كجي به 31 سال انقلاب است
برخلاف سئوال آن خبرنگار كه مي‌خواست رئيس جمهور را به زاويه بكشاند، بايد گفت در جامعه ما خانم‌ها متهم اول نيستند، در جامعه‌اي مي‌شود كار فرهنگي كرد كه بستر عفت گسترده باشد و غير بستر عفت كار فرهنگي امكان ندارد.
آيت‌الله سيداحمد علم‌الهدي در خطبه‌هاي اين هفته نماز جمعه گفت: فرهنگ در اين كشور ماهيت و حقيقتي جز دين و اسلام ندارد.
وي ادامه داد: فرهنگ ايراني منهاي اسلام و منهاي محتواي دين يك ادعا، تخيل و توهمي بيش نيست.
عضو خبرگان رهبري اظهار داشت: بزرگ‌ترين آثار فرهنگي اين ملت و كشور را نيز اگر در نظر بگيريد اگر محتواي جدي ديني و آموزه هاي دين در آن نباشد كوچك‌ترين اثري در سيره و روش انساني جامعه ندارد.
وي ادامه داد: اينكه در دنيا ادعا مي‌كنيم ابرقدرت‌هاي جهان و دنياي غرب يك روز بتواند در عرصه سياست و اقتصاد با ما رقابت كند و ما از عهده اين رقابت در برابر دنيا برنياييم اما آنچه مسلم است در عرصه فرهنگ، دنيا قدرت رقابت با ما را ندارد و ما داراي متعالي‌ترين فرهنگ‌ها هستيم.
علم‌الهدي افزود: ما اين ادعا را به پشتوانه دين و محتواي دين كه به ما ياد مي‌دهد، مي‌گوييم.

خطيب جمعه مشهد تصريح كرد: دولت ما هم اگر ادعاي رويكرد فرهنگي دارد بايد فعاليت‌هاي فرهنگي رويكرد ديني داشته باشد.
وي اظهار داشت: توسعه فرهنگ تنها به توسعه هنر نيست بلكه هنر مانند علم ابزاري در دست فرهنگ است كه اين ابزار مي‌تواند موجب ترويج و توسعه و يا تخريب فرهنگ شود.
علم‌الهدي گفت: هنر موجب توسعه فرهنگ نيست بلكه دين و ارزش‌هاي ديني مي‌توانند توسعه دهنده فرهنگ باشند و اين بايد مورد توجه قرار گيرد.

وي با پرداختن به اين موضوع كه در اين كشور كار فرهنگي به چه كاري مي‌گويند، ادامه داد: كار فرهنگي مانند ساخت و ساز يك بنا است آيا شما اجازه مي‌دهيد بنايي را كه داريد مي‌سازيد فرد ديگري از آن سو با كلنگ تخريب كند.
علم‌الهدي عنوان كرد: به طور قطع شما نمي‌گوييد ما كار ساخت خود را مي‌كنيم، بگذار او هم تخريبش را انجام دهد بلكه رفته و مانع كلنگ زدن او مي‌شويد بنابراين شما اگر مي‌خواهيد ساخت و ساز فرهنگي در جامعه انجام دهيد بايد جلوي عوامل فساد فرهنگي را بگيريد و نمي‌توانيد فساد فرهنگي را آزاد بگذاريد.

وي اظهار داشت: اگر با عوامل فساد فرهنگي مقتدرانه برخورد نكنيد و تنها به ساخت و ساز بپردازيد يك ديوانه گنهكار با جنايت سازمان فرهنگي جامعه را نابود مي‌كند لذا بايد جلوي آن را گرفت.
به گزارش فارس، رئيس ستاد احياي امر به معروف و نهي از منكر خراسان رضوي تصريح كرد: در جريان فرهنگ اجتماعي ما حجاب نقش اول را دارد و زنان متهم اول نيستند بلكه پيشاهنگ و در صف اول ساخت و توسعه كار فرهنگي قرار دارند.
وي عنوان كرد: برخلاف سئوال آن خبرنگار كه مي‌خواست رئيس جمهور را به زاويه بكشاند، بايد گفت در جامعه ما خانم‌ها متهم اول نيستند، در جامعه‌اي مي‌شود كار فرهنگي كرد كه بستر عفت گسترده باشد و غير بستر عفت كار فرهنگي امكان ندارد.

علم‌الهدي ادامه داد: زنان ما با حجابشان مي‌توانند بستر عفت را گسترده كرده و فرهنگ‌سازي كنند اما عنصر بي‌حجاب موجب تخريب اين صف مقدم و دژ محكم مي‌شود و بايد با او مقابله كرد و بي‌حجاب متهم است چون زن باحجاب پيش‌آهنگ جبهه فرهنگي است.
وي با تاكيد بر اينكه اكثريت زنان جامعه ما با حجاب بوده و بي‌حجابان در اقليتند، ادامه داد: برخي به دليل رفتن به بلاد كفر و جوامع لائيك و انگل‌هايي كه در اطرافشان است بينش خود را از دست داده‌اند كه چگونه نسل‌هاي گذشته‌شان از حجاب و عفاف پاسداري كردند.

خطيب جمعه مشهد با بيان اينكه جمعيت اقليت بي‌حجاب موجب از بين رفتن جبهه مقدم فرهنگ مي‌شود، گفت: با كسي كه به صف اول جبهه اول فرهنگي خلل وارد مي‌كند به عنوان بزرگ‌ترين گنهكار بايد برخورد شود.
وي اظهار داشت: مسئولان در اين نظام محترم و عزيزند و عزيزتر از همه رئيس جمهوري است كه بايد گفت كه اين رأي‌ها با انگيزه دينمداري، بينش ديني، مراقبت‌هاي ارزشي و غيورمداري ايشان بوده است و ما نمي‌توانيم در جامعه ديني و ولايي بعد 31 سال بگوييم هنوز در اين نظام حجاب معروف و بي‌حجابي منكر نيست.
 
علم‌الهدي ادامه داد: 70 سال پيش در اين مسجد گوهرشاد صدها نفر براي مبارزه با بي‌حجابي به خاك و خون كشيده شدند و همچنين آيا وجود آيات صريح قرآن كفايتي براي معروف بودن با حجابي نيست.
وي عنوان كرد: اينكه مي‌گوييم ما بايد با فساد بجنگيم به شرط آنكه فساد سازماندهي شده باشد، آيا سارقي كه جيب‌بري مي‌كند و مي‌گيريدش فساد سازماندهي شده است و با باندها در ارتباط است، چطور به مسئله بي‌حجابي كه مي‌رسيم موضوع فساد سازمان‌يافته مطرح مي‌شود.

علم‌الهدي گفت: وظيفه دولت اين است كه با هر فسادي برخورد كند و در دولت انتظار كه پاسدار ارزش‌هاست يك زن بي‌حجاب به عنوان كانون آتش فساد در جامعه ظاهر مي‌شود، دهن‌كجي به 31 سال انقلاب مردمي است كه طاغوت را درهم شكستند تا بر در و ديوار كشور عفت و عصمت و حجاب حكمفرما شود.

وي ادامه داد: زن بي‌حجاب با ظاهر شدن در جامعه موجب تخريب عفت، شخصيت جامعه، انقلاب و نماد خون شهيدان مي‌شود و حال وقتي كه صحبت از برخورد با وي مي‌شود، مي‌گويند شخصيت اين زن تخريب مي‌شود.
رئيس ستاد احياي امر به معروف و نهي از منكر خراسان رضوي عنوان كرد: بايد اين مسئله تبيين شود كه حجاب با بي‌حجابي فرق دارد، حجاب به عنوان سنگر عفت عرصه ساخت و ساز فرهنگي و توسعه آن با كار فرهنگي انجام مي‌شود اما بي‌حجابي ناهنجاري است و با ناهنجاري بايد با اقتدار برخورد كرد.

وي خطاب به رئيس جمهور مكتبي و مسئولان دلسوز كشور گفت: امروز در بيش از 500 نقطه كشور از كنار بارگاه منور پاره تن رسول خدا(ص) حضرت علي بن موسي‌الرضا(ع) تا جاي جاي كشورمان ميليون‌ها نمازگزار جمعه انقلابي و وابسته به نظام اعلام مي‌كنند كه با بي‌حجابي مخالفند و آن را فساد مي‌دانند، اميدواريم گوش مكتبي شما اين صداها را بشنود.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: