کد خبر:۳۹۵۳
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۸۹ - ۱۳:۱۴
تعداد بازدید: 2184
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
سرمربي تيم ملي فوتبال هلند
توپ جام‌جهاني مسخره است
بهترين‌ بازيكنان دنيا هم در مهار و كنترل توپ با دشواري روبرو مي‌شوند چون با كوچكترين حركتي توپ از محوطه شما فاصله مي‌‌گيرد
سرمربي تيم ملي فوتبال هلند گفت: توپ‌هاي مورد استفاده در جام‌جهاني كيفيت مسخره‌‌اي دارند.
 
به گزارش فارس و به نقل از روزنامه داگبلات، برت‌ فان‌مارويك اظهار داشت: پيش از بازي با دانمارك مهمترين چيزي كه فكر و ذهنم را به خود مشغول كرده است، مسئله توپ‌هاي ويژه جام‌جهاني است. وقتي اين توپ در هوا به حركت در‌مي‌آيند، عكس‌العمل ‌هاي مسخره و خنده‌داري دارند.

مربي دو سال اخير نارنجي‌پوشان هلند افزود: كار روي زمين با اين توپ تا حدي راحت‌تر در هوا اس .ولي وقتي كه پاس‌هاي مورب مي‌دهيد، آن وقت بهترين‌ بازيكنان دنيا هم در مهار و كنترل توپ با دشواري روبرو مي‌شوند چون با كوچكترين حركتي توپ از محوطه شما فاصله مي‌‌گيرد.

توپ‌هايي كه در اين پيكارها مورد استفاده قرار گرفته، جوبلاني نام داشته كه محصول شركت آديداس بوده و باعث انتقاد مربيان و بازيكنان زيادي در روزهاي اخير شده است.
 
 
---------------------------------
 
مسي: بازي با اين توپ‌ها كشنده است

مرد سال فوتبال جهان و اروپا از كيفيت توپ جام‌جهاني انتقاد كرد.

به گزارش فارس و به نقل از روزنامه نويه‌زورخرسايتونگ سوئيس، ليونل مسي گفت: تا زماني كه مقابل نيجريه بازي نكرده بوديم بطور جدي متوجه كيفيت نامطلوب توپ مخصوص بازي‌هاي جام‌جهاني نشده بودم. فكر مي‌كردم مهار اين توپ‌ها براي دروازه‌بانان سخت باشد ولي وقتي بازي تمام شد، تازه متوجه شدم كار كردن با اين توپ تنها براي سنگربانان دشوار نيست. حتي ما بازيكنان نيز با سختي بسيار روبرو مي‌شويم و كاري كشنده است.

وي كه عصر روز شنبه در بازي با نيجريه به رغم تلاش فراوان موفق به گلزني نشد، عنوان كرد: كار كردن با اين توپ براي من بسيار سخت است. اين حالت در مورد ديگر بازيكنان نيز وجود دارد. فكر مي‌كنم بايد تا بازي بعدي آنقدر با توپ جام كار كنيم كه بتوانيم به احساس خوبي نسبت به اين توپ برسيم. ضمن اين كه به كار با آن نيز عادت كنيم.

مسي گفت: با توجه به توانمندي بسيار بازيكنان تيم ملي فكر مي‌كنم خيلي سريع بتوانيم خودمان را با شرايط جديد از جمله اين توپ وفق دهيم.

توپ‌هايي كه در اين پيكارها مورد استفاده قرار گرفته، جوبلاني نام داشته كه محصول شركت آديداس بوده و باعث انتقاد مربيان و بازيكنان زيادي در روزهاي اخير شده است.


-------------------------
 
مارادونا: من جادوگر نيستم
 
ديه‌گو آرماندو مارادونا سرمربي پرحاشيه آرژانتين تصريح كرد: پيروزي يك بر صفر در بازي اول برابر نيجريه بسيار مهم و ارزشمند بود. بازي بسيار خوبي به نمايش گذاشتيم و ثابت كرديم مدعي جدي قهرماني هستيم.

وي افزود: توهيني به نيجريه نكرده‌ام. آنها عقاب آفريقا بودند. من فقط گفتم ما هم گربه‌هاي آمريكاي جنوبي هستيم اما يكي از اين گربه‌ها نامش مسي است و هيچ عقابي از پس اين گربه برنمي‌آيد.

مارادونا ادامه داد: من جادوگر نيستم و فقط در حد يك مربي كار مي‌كنم. نمي‌توانم مثل بكن باوئر و امثال او به خرافات يا مافيا تن بدهم. من فقط مارادونا هستم و همين سادگي‌ام است كه باعث شده مردم مرا بخواهند.
 
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: