کد خبر:۳۹۳۶
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۸۹ - ۱۲:۰۵
تعداد بازدید: 1481
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
مردم پزشك خودپسند و بداخلاق را تحمل نمي‌‌كنند
براي پزشكان كه جامعه و افراد به آنها نيازمند هستند توجه به سلامت جسم كافي نيست و بايد سلامت روح و آرامش خاطر را درنظر گرفت.
عليرضا يلدا امروز در دوازدهمين همايش تازه‌هاي قلب و عروق كه در سالن همايش‌هاي رازي برگزار شد افزود: دانش يكي از بزرگترين نعمت‌هاست و عالم بودن تنها شرط لازم براي فعاليت است ولي كافي نيست.

وي گفت: مردم پزشك خودپسند و بداخلاق را تحمل نمي‌كنند و نمي‌توانند قبول كنند كه از پزشكي بي‌احترامي ببينند، چرا كه پزشكان را افرادي امين و با رابطه خوب مي‌دانند.

استاد بيماري‌هاي عفوني افزود: برخي از پزشكان با ماسك‌هايي كه بر روي صورت خود مي‌زنند روابط را كم‌رنگ مي‌كنند، دكتر بودن و روپوش سفيد بر تن كردن در برخي از رفتارهاي پزشكان حصاري است كه رابطه را با بيمار كمرنگ مي‌كند.

به گزارش فارس، يلدا با توجه به اهميت سلامت روح و روان اضافه كرد: براي پزشكان كه جامعه و افراد به آنها نيازمند هستند توجه به سلامت جسم كافي نيست و بايد سلامت روح و آرامش خاطر را درنظر گرفت.

طبق اعلام سازمان جهاني بهداشت، غير از روح، جسم و اجتماع سالم، معنويت نيز براي جامعه سالم ضروري است.

استاد بيماري‌هاي عفوني اضافه كرد:‌ پزشكان بايد با توجه به آرامش روان در توجه به سلامت جسمي نيز حركت كنند تا علاوه بر رضايت مردم آرامش آنها نيز تأمين شود.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: