کد خبر:۳۹۳۲
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۸۹ - ۱۰:۵۰
تعداد بازدید: 2113
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
واردات عینکهای آفتابی غیر استاندارد با مجوز وزارت بازرگانی
متاسفانه وزارت بهداشت هیچ نظارتی بر استاندارد عینکهای آفتابی وارداتی ندارد و این عینکها با مجوز وزارت بازرگانی وارد کشور می شود.
رئیس مرکز تحقیقات اپتیک و لنز ایران با اعلام هشدار نسبت به عوارض استفاده از عینکهای آفتابی غیراستاندارد گفت: متاسفانه وزارت بهداشت هیچ نظارتی بر استاندارد عینکهای آفتابی وارداتی ندارد و این عینکها با مجوز وزارت بازرگانی وارد کشور می شود.
 
دکتر پرویز زرین بخش در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه اغلب عینکهای آفتابی که وارد کشور می شود غیراستاندارد است، افزود: استفاده این نوع عینکها نه تنها مفید نیست بلکه برعکس سلامت چشم را تهدید می کند و می تواند در طولانی مدت به چشم آسیب بزند.

زرین بخش با تاکید بر وجود اشعه "UV " در عینکهای آفتابی و طبی در محافظت از اشعه ماوراء بنفش گفت: استفاده از عینکهای  بدون قابلیت جذب اشعه "UV "هیچ سودی برای چشم ندارد.

رئیس مرکز تحقیقات اپتیک و لنز ایران با اشاره اینکه اشعه ماوراء بنفش بر روی عدسی چشم تاثیر منفی دارد و به مرکز چشم صدمه می زند، افزود: استفاده از عینکهای آفتابی بدون  "UV " حجم بیشتری از اشعه ماوراء بنفش را وارد چشم می کند که در دراز مدت می تواند منجر به بروز آب مروارید و خشکی چشم شود.

این متخصص و جراح چشم با اشاره به شدت آسیب پذیری چشم کودکان در مقابل نور آفتاب، گفت: استفاده از عینکهای "UV " دار و استاندارد باید برای کودکان زیر سن مدرسه در مهدهای کودک اجباری شود.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: