کد خبر:۳۹۲۱
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۸۹ - ۰۹:۳۰
تعداد بازدید: 5007
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
توقیف خانه فروخته شده به جای مهریه
خریدار آپارتمان وقتی با خوشحالی برای تنظیم سند به دفترخانه رفت، در کمال ناباوری متوجه شد همسر فروشنده، خانه را به جای مهریه‌اش توقیف کرده است.

 خریدار آپارتمان وقتی با خوشحالی برای تنظیم سند به دفترخانه رفت، در کمال ناباوری متوجه شد همسر فروشنده، خانه را به جای مهریه‌اش توقیف کرده است.
 
پرونده این ماجرا از چندی قبل و به دنبال طرح شکایت مرد میانسالی در دادسرای ناحیه 4- رسالت- در دستور کار قرار گرفت. او که از یک زن و شوهر به اتهام تبانی برای تصاحب آپارتمانش شکایت داشت، به بازپرس گفت: حدود پنج سال قبل یک واحد آپارتمان 120 متری- در شرق تهران- را با کمک یک مشاور املاک خریدم. طبق قرارداد، کل مبلغ 48 میلیون تومان بود که 40 میلیون تومان را نقدی به فروشنده دادم و قرار شد 8 میلیون تومان باقی مانده نیز زمان انتقال سند پرداخت گردد اما ناگهان در این فاصله قیمت خانه و زمین گران شد و فروشنده برخلاف تعهداتش برای تنظیم سند در دفترخانه حاضر نشد. بعد هم با فرستادن اظهارنامه‌اي اعلام كرد حاضر است با پرداخت 3 ميليون تومان حق پشيماني، معامله را باطل نمايد. با اين حال وقتي به نتيجه نرسيديم و اختلاف‌مان با فروشنده بالا گرفت، چاره‌اي جز طرح شكايت نديده و با ارائه دادخواستي مبني بر الزام به تنظيم سند، به قانون پناه بردم. بدين ترتيب پس از ارائه مدارك به دادگاه و طي مراحل قانوني، دادگاه حقوقي تهران حكم به نفع من صادر كرد و فروشنده محكوم به تنظيم سند و تحويل آپارتمان شد و دادگاه تجديدنظر نيز حكم را تأييد كرد. منتظر اجراي حكم بودم كه در كمال تعجب دريافتم سند آپارتمان با حكم اداره ثبت اسناد به همسر فروشنده منتقل شده است. از آنجا كه موضوع باورنكردني بود، به پيگيري موضوع پرداخته و متوجه شدم فروشنده پس از 30 سال زندگي مشترك با تباني همسرش، مهريه او را از 500 هزار تومان به هزار سكه طلا افزايش داده است. زن نيز طبق نقشه با اجرا گذاشتن مهريه و توقيف اموال شوهر، آپارتمان را تصاحب كرده است. اين در حالي است كه چند سال قبل كه آپارتمان را به صورت قولنامه‌اي خريدم، همسر فروشنده نيز به عنوان شاهد قرارداد را امضا كرد. حالا هم آنها در كمال تفاهم و آرامش با هم زندگي مي‌كنند، ضمن اين كه هيچ اختلافي ندارند و در اين ميان فقط من مغبون و بازنده شده‌ام. بنابراين از زن و شوهر فريبكار شكايت دارم چرا كه در اين معامله مرا فريب داده و خسارت سنگيني هم به من وارد كرده‌اند كه خواستار رسيدگي به موضوع و جبران خسارت‌ها هستم.بازپرس پرونده پس از شنيدن اظهارات شاكي، دستور احضار فروشنده آپارتمان و همسرش را صادر كرد. مرد ميانسال پس از شنيدن اظهارات خريدار، گفت: طبق توافق مبلغ 3 ميليون تومان حق پشيماني براي هر يك از طرفين تعيين شده بود كه من هم حاضرم اين خسارت را به طور كامل بپردازم اما موضوع تباني با همسرم را قبول ندارم چرا كه مهريه‌اش عندالمطالبه است و او بي‌خبر سند خانه‌ام را توقيف كرد.با اين وجود بازپرس پرونده به دليل احراز نشدن سوءنيت فروشنده، قرار منع تعقيب وي را صادر كرد اما به دنبال اعتراض خريدار، پرونده در شعبه 1085 مجتمع قضايي مدرس تحت رسيدگي قرار گرفت. قاضي حميد عبدالمنافي نيز از مسئولان اداره ثبت اسناد خواست زمان دقيق افزايش مهريه زن و نقل و انتقال را اعلام كنند تا با روشن شدن موضوع، درباره آپارتمان حكم صادر شود.
 
 
------------------------------------
 
مردي ، همسرش را با ماهيتابه كشت

سرآشپز انگليسي به اتهام قتل همسرش با ماهيتابه به حبس ابد محكوم شد. دادگاه عالي انگلستان اين سرآشپز را كه سه سال قبل همسرش را به قتل رسانده و جسدش را در فريزر خانه مخفي كرده بود محاكمه و به حبس ابد محكوم كرد. وي انگيزه اصلي جنايت را نگفته است.
 
 
-----------------------------------------
 

2 گرداننده اصلی این باند در سال 86 اعدام شده‌اند

ایراد در حکم اعدام 3 شیطان باغ خرمالو


حکم اعدام 3 عضو باند خرمالو از سوی قضات دیوانعالی کشور پذیرفته نشد و متهمان باید بزودی در شعبه 72 دادگاه کیفری محاکمه شوند.

این در حالی است که حسین روح‌زاده، سرکرده این گروه سیاه و ابوالفضل صادقی، طراح اصلی نقشه شوم شکار دختران و زنان از سوی قضات 77 دادگاه کیفری به اعدام محکوم شدند و هر 2 در سال 86 به دار مجازات آویخته شدند. رسیدگی به اتهام 3 عضو دیگر این باند مخوف در شعبه 79 دادگاه کیفری برگزار شد و قضات این 3 شیطان را نیز به اعدام محکوم کردند اما قضات دیوانعالی کشور حکم اعدام‌ها را نقض کردند و پرونده برای رسیدگی مجدد به شعبه 72 دادگاه کیفری (هم‌عرض) فرستاده شد. این 3 شیطان باغ خرمالو بزودی در شعبه 72 به ریاست قاضی جلیلی و 4 مستشار از خود دفاع خواهند کرد. اعضای این باند با سوار کردن زنان و دختران جوان به عنوان مسافر، آنها را ربوده و پس از انتقال به یک باغ خرمالو در چهاردانگه و سرقت اموالشان آنها را مورد آزار و اذیت قرار می‌دادند. راز فعالیت شوم اعضای این شبکه که در آن 5 پسر جوان به سرکردگی شرور تحت تعقیبی معروف به روح سرگردان فعالیت می‌کردند، غروب روز 19 دی‌ماه سال 85 با شکایت یک دختر جوان فاش شد. 5 عضو این شبکه با اعتراف‌های تکان‌دهنده‌ای، شکار 17 دختر و زن را پذیرفتند و پرده از جزئیات جنایات سیاه خود برداشتند. در حالی که تحقیقات پلیس نشان می‌داد این 5 جوان شرور به بهانه مسافرکشی با ربودن دختران و زنان جوان آنان را تحت شکنجه قرار می‌دادند تنها 5 دختر و زن جوان با اعلام شکایت آنها را شناسایی کردند. با انجام این تحقیقات پرونده از جنبه آزار و اذیت دختران جوان در شعبه 77 دادگاه کیفری تحت رسیدگی قرار گرفت و با توجه به فجیع بودن اقدامات اعضای شبکه، سردسته آنها به همراه طراح نقشه‌های شوم به اعدام محکوم شدند.


یکی از دخترانی که در دام این باند مخوف گرفتار شده‌اند در برابر قضات گفت: هنگامی که منتظر خودروی مسافرکش بودم تا به خانه‌مان بروم یک پراید در مقابلم توقف کرد. 2 پسر جوان سرنشینان آن بودند. در صندلی عقب پراید سوار شدم، لحظاتی پس از حرکت آنان به جاده‌ای که به سمت شهریار می‌رفت پیچیدند. خواستم به این کار آنها اعتراض کنم که مسافر صندلی شاگرد کاردی را در مقابلم صورتم گرفت. با تهدید او از ترس جانم ساکت ماندم. تصور می‌کردم آنها دزد هستند و دقایقی بعد با گرفتن اشیای با ارزشی که همراهم است، مرا رها می‌کنند. خودروی آنها ساعتی بعد در برابر یک باغ متوقف شد. آنها مرا به زور وارد باغ کردند. در آنجا 3 پسر جوان دیگر نیز انتظارشان را می‌کشیدند. سپس با تهدید به مرگ هر 5 شیطان به وحشیانه‌ترین شیوه ممکن مرا مورد شکنجه قرار دادند تا به خواسته شوم آنها تن بدهم. چند ساعت بعد در حالی که حالم اصلا خوب نبود، مرا سوار خودرو کرده و در منطقه خلوتی رها کردند. اعضای این شبکه سیاه نیز به اتهام آدم‌ربایی و سرقت مقرون به آزار در شعبه 1147 دادگاه عمومی تهران محاکمه شدند. 5 شیطان به نام‌های حسین و ابوالفضل (سرکردگان باند)، حمید، جهانگیر و صمد از سوی قاضی نیز هر کدام به 25 سال زندان و 70 ضربه شلاق محکوم شدند. حسین معروف به روح سرگردان، سرکرده‌ باند و ابوالفضل، طراح نقشه نیز پس از تایید حکم اعدامشان به دار مجازات آویخته شدند و پرونده زندگیشان برای همیشه بسته شد.

 

در قسمت دیگری از پرونده، حمید، جهانگیر و صمد؛ 3 شیطان باغ خرمالو در شعبه 79 دادگاه کیفری محاکمه و به اعدام محکوم شدند اما رای پذیرفته نشد. پرونده باند خرمالو بار دیگر به جریان خواهد افتاد و

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: