کد خبر:۳۸۵۳
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۸۹ - ۱۸:۲۰
تعداد بازدید: 5862
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
بی‌حجابی سازنده ده‌ها گناه کبیره است
امام جمعه موقت تهران : می‌خواهید در جامعه امن زندگی کنید یا خیر؟ بدحجابی شما امنیت روانی، اخلاقی و اجتماعی جامعه را بر هم می‌زند و این به ضرر خودتان هم خواهد بود
حجت الاسلام و المسلمين خاتمي در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته تهران گفت :سفر رييس جمهور به نيويورک ، سفري ستودني و قابل تقدير بود و آقاي احمدي نژاد با تمام شجاعت، زيرکي و هوشياري در اين اجلاس حاضر شد و فرياد و پيام مردم عزيز و سربلند ايران را به اين کنفرانس بين المللي رساند.

خطيب جمعه تهران با بيان اينکه اين فرياد در کانون استکبار مطرح شد، تاکيد کرد: حرف اول را در کنفرانس نيويورک، پيام حق ملت ايران زد. خاتمي خاطرنشان کرد: نفس اين حضور و شجاعت رييس جمهور و اينکه در کنار گوش شيطان بزرگ ، فرمايش رهبر معظم انقلاب مبني بر اينکه "مجرم اول هسته اي آمريکاست" مطرح مي شود، اقدامي بسيار ستودني است. امام جمعه موقت تهران يادآور شد: عصبانيت دول استعماري و همچنين رسانه ها و محافل صهيونيستي نشانه تاثيرگذاري اين سفر است.

امام جمعه موقت تهران خطاب به کشورهای غربی گفت: اگر مودبانه و منطقی حرف بزنید، جواب منطقی می شنوید؛ در عرصه هسته ای شما باید هسته ای شدن ایران را مفروض و قطعی بگیرید.

حجت الاسلام و المسلمین خاتمی در ادامه خطبه دوم نماز افزود: ایران به فضل الهی در باشگاه هسته ای کشورهای جهان وارد شده است و شما باید درباره کیفیت تعامل با ایران و همچنین درباره خلع سلاح قدرت های جهانی که سلاح های اتمی آنچنانی دارند، گفت وگو کنید.

وی اضافه کرد: اگر با زبان زور و تهدید صحبت کنید، ملت ایران قاطعانه در دهان شما می زند.

خطیب جمعه تهران افزود: نظام اسلامی ما از روز اول تاکنون با دشمنان کینه توز مواجه بوده است، دشمنانی که حضور ایران را در منطقه برنمی تابند. حجت الاسلام و المسلمین خاتمی گفت: دهه اول، دهه جنگ سخت آنها با نظام ما بود. وی افزود: از دهه دوم، جنگ نرم در دو حوزه سیاسی و فرهنگی آغاز شد که در حوزه سیاسی اسلامیت نظام و ولایت فقیه را هدف قرار دادند و در مقطعی نیز اینها قدرت را به دست گرفتند. خطیب جمعه تهران گفت: اوج جنگ نرم سیاسی در 11 ماه گذشته و در حوادث پس از انتخابات بود.

حجت‌الاسلام و المسلمین سیداحمد خاتمی در ادامه خطبه دوم نماز جمعه تهران افزود: در این جنگ، استکبار و رسانه‌های آن با همه قوت در خدمت مهاجمان جنگ نرم قرار گرفتند. وی در ادامه تاکید کرد: اما با حضور شکوهمندانه و افتخارآمیز مردم در 9 دی و 22 بهمن سال گذشته، عوامل جنگ نرم شکست خوردند و به احتضار افتادند.

عضو مجلس خبرگان افزود: اکنون همه تلاش این جریان به احتضار افتاده، این است که بگوید زنده است، اما واقعیت این است که جبهه ملت و انقلاب پیروز بوده، هست و به فضل خدا خواهد بود. حجت‌الاسلام و المسلمین خاتمی همچنین با بیان اینکه جبهه دومی که دشمنان نظام ضد کشورمان گشوده‌اند، "جنگ نرم فرهنگی" است، افزود: این جبهه از 20 سال پیش در حوزه فرهنگ شروع شده و ادامه داشته است.

خطیب جمعه تهران گفت: هدف این جنگ هم مانند جنگ نرم سیاسی است و به شکل ابتذال خود را به نمایش می‌گذارد، به طوری که در فیلم، هنر، تئاتر، ورزش، برخی روزنامه‌ها و مجلات به هر صورت که دشمنان در این جبهه بتوانند، بروز می‌کند.

وی ادامه داد: در این جبهه تلاش می‌شود بدحجابی گسترش یابد و حتی در برخی مکان‌ها برخی در حال تجربه کشف حجاب هستند. حجت‌الاسلام و المسلمین خاتمی خطاب به بانوانی که رعایت عفاف و حجاب را نمی‌کنند، گفت: خانم محترم! می‌خواهید در جامعه امن زندگی کنید یا خیر؟ بدحجابی شما امنیت روانی، اخلاقی و اجتماعی جامعه را بر هم می‌زند و این به ضرر خودتان هم خواهد بود.

خطیب جمعه تهران افزود: چه مسلمان باشید و چه غیرمسلمان، این بساط فقط به دین ضرر نمی‌زند. عضو مجلس خبرگان خطاب به بانوان مسلمان و شیعه گفت: شما می‌دانید که در قرآن بیش از 10 آیه به صراحت از حجاب سخن می‌گوید، چطور بدحجابی می‌کنید و می‌گویید مسلمان هستید؟

وی افزود: محب حضرت فاطمه (س) هستید و در مجالس آن حضرت گریه می‌کنید؛ اگر در محضر صدیقه طاهره با این لباس حاضر شوید، خجالت نخواهید کشید؟ امام جمعه موقت تهران ادامه داد: اگر عزت ایران را می‌خواهید، اگر امنیت جامعه را می‌خواهید، به اسلام وفادار باشید و این ساختار شکنی را کنار بگذارید.

حجت‌الاسلام و المسلمین خاتمی در ادامه گفت: بر خلاف تصور برخی، حجاب مسئله شخصی نیست؛ بلکه مسئله‌ای کاملا اجتماعی است و بی‌حجابی سازنده ده‌ها گناه کبیره است. وی با اشاره به حدیثی از امام صادق (ع) در زمینه مبارزه با فساد گفت: این کار، هم کار فرهنگی و ایجابی می‌خواهد و هم کار اجرایی؛ مبارزه با فساد بدون اجرای قانون جواب نمی‌دهد و اجرای قانون هم بدون کار فرهنگی میسر نیست.

خطیب جمعه تهران با بیان اینکه شورایعالی انقلاب فرهنگی مصوبه خوبی را در 316 ماده در زمینه حجاب در تاریخ 13 دی 1385 داشته است، افزود: این مصوبه وظیفه 26 دستگاه دولتی و غیردولتی را درباره حجاب بیان کرده است. حجت‌الاسلام و المسلمین خاتمی افزود: رئیس جمهور به تازگی رسیدگی به این مسئله را به وزارت کشور ارجاع کرده است.

وی تاکید کرد: کف خواسته مردم این است که این قانون به خوبی اجرا شود؛ جان مردم از بدحجابی‌ها به لب آمده است. امام جمعه موقت تهران افزود: مسئولان محترم بدانند این مردم حزب‌الهی و متدین به هیچ وجه تعلل در اجرای این قانون را نمی‌پذیرند. وی خطاب به بازیگران ابتذال و کسانی که مباشر این بدحجابی‌ها و گسترش آن هستند، گفت: این ملت همان گونه که جریان فتنه سیاسی را عقب راند، با همان قدرت و قاطعیت در مقابل جلوه‌های بدحجابی و بی‌حجابی که یادگار رضاخان قلدر است، خواهد ایستاد.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: