کد خبر:۳۸۳۰
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۸۹ - ۰۹:۱۲
تعداد بازدید: 16322
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
اطلاعاتي درخصوص بیست وسومین نمایشگاه بین‏المللی کتاب تهران
ساعت کار سالن نمایش کتاب‏های لاتین یارانه‏ای و سالن فروش کارت خرید کتاب خارجی از 10 صبح تا 18، ساعت کار انبار تحویل کتاب‏های لاتین یارانه‏ای از 10 صبح تا 19...
به نقل از ستاد خبری بیست وسومین نمایشگاه بین‏المللی کتاب تهران، ساعت کار سالن نمایش کتاب‏های لاتین یارانه‏ای و سالن فروش کارت خرید کتاب خارجی از 10 صبح تا 18، ساعت کار انبار تحویل کتاب‏های لاتین یارانه‏ای از 10 صبح تا 19 و ساعت کار سالن ناشران داخلی و فروش مستقیم کتاب‏های خارجی از 10 صبح تا 20 اعلام شده است.

در روزهای جمعه 17 و 24 اردیبهشت ماه نیز یک ساعت به کار غرفه‏های ناشران داخلی افزوده می شود.

مدیر کمیته ناشران داخلی نمایشگاه کتاب تهران اعلام کرد که غرفه ناشران داخلی حاضر در بیست و سومین نمایشگاه بین‏المللی کتاب تهران بر اساس حروف الفبا در شبستان مصلای امام خمینی(ره) طبقه بندی شده و در اختیار ایشان قرار می گیرد

«محمود سالاری»، مدیر کمیته ناشران داخلی بیست و سومین نمایشگاه بین‏المللی کتاب تهران در گفت و گو با ستادخبری با اعلام این مطلب گفت: این طبقه‌بندی براساس معیارهای موجود و مصوبه‏های شورای سیاست‏گذاری نمایشگاه صورت گرفته و هیچ امتیاز ویژه‏ای به ناشر خاصی اعطا نشده است.

وی با بیان اینکه در برخی موارد به دلیل شرایط مکانی و اینکه برخی ناشران بر اساس ضوابط، غرفه بزرگتری دارند، ناگزیر شده‏ایم بدون در نظر گرفتن ترتیب حروف الفبایی به این دسته از ناشران در انتهای شبستان غرفه اختصاص دهیم.

سالاری افزود: البته این موضوع در سال‏های گذشته نیز سابقه داشته و غرفه برخی ناشران که براساس ضوابط متراژ بیشتری داشته‏اند در محلی جداگانه و خارج از ترتیب الفبایی مستقر شده است.

وی با بیان اینکه در نمایشگاه امسال به طور کلی متراژ بخش ناشران داخلی افزایش یافته‏است افزود: با توجه به اینکه بخش وسیعی از مصلای امام خمینی(ره) در دست ساخت و ساز بوده و امکان برپایی نمایشگاه در آن قسمت‏ها وجود ندارد، سازه‏های نمایشگاهی را جایگزین فضای ثابت کردیم که این خود یک تجربه نو در برگزاری نمایشگاه فرهنگی کشور است.

وی همچنین گفت: با رایزنی که انجام شده امسال دستگاه‏های تهویه بیشتری در محل شبستان مصلا فعال خواهد بود که این موضوع باعث بهبود وضعیت تهویه نمایشگاه شده و از پیشرفت‏های امکانات رفاهی بخش ناشران داخلی نمایشگاه به حساب می آید.

وحید توکلی در گفت‏وگو با ستاد خبری بیست و سومین نمایشگاه بین‏المللی کتاب تهران گفت: قلمی میان این کتاب طراحی شده که نماد نویسنده است ولی در نگاه اول جلب توجه نمی‌کند.

طراح پوستر بیست وسومین نمایشگاه کتاب تهران، فاصله گذاشتن بین ورق‏های کتاب را تداعی‏کننده ریه انسان دانست که معنای تبلور سلامت روح و فکر جامعه اهل مطالعه را می‏رساند.

در این پوستر علاوه بر شعار سال 89 که از سوی مقام معظم رهبری «همت مضاعف، کار مضاعف» نام‏گذاری شده‏است، عبارت «کتاب برای همه» به عنوان شعار این دوره نمایشگاه بین‏المللی کتاب تهران هم نوشته شده‎‏است.

همچنين، مدیر کمیته ارزشیابی و نظارت بر نمایشگاه کتاب تهران از‏ ممنوعیت‏ عرضه کتابهایی که به تبلیغ فرقه‏های ضاله و عرفان التقاطی بپردازند و در آنها نسبت به آموزه‏های دینی و مذهب شیعه جعفری بی‏توجهی شده باشد خبر داد.

به گزارش مهر، محمد اللهیاری فومنی گفت: تمامی کتابهایی که با استفاده از واژه‏های مجعول، تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایران را هدف قرار دهند نیز مشمول این ممنوعیت می‏شوند.

وی افزود: از‏ عرضه کتابهایی که جنبه ترویجی و تبلیغاتی برای ادیان دیگر دارند نیز جلوگیری به‏ عمل خواهد آمد.

به گفته اللهیاری عرضه کتابهایی که وحدت ملی کشور را تهدید کنند و همچنین آثاری که قصد توهین و یا احیاناً وهن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را داشته باشند در نمایشگاه کتاب تهران ممنوع خواهد بود.

مدیر کمیته ارزشیابی و نظارت بر نمایشگاه کتاب همچنین تاکید کرد: کمیته ارزشیابی و نظارت طی تعاملی که با ناشران خارجی داشته در صدد است ضمن کمک به سهولت دسترسی علاقمندان و پژوهشگران به کتابهای خارجی، نظارت خود را قبل از نمایشگاه و در زمان برگزاری آن ادامه دهد.

بیست وسومین نمایشگاه بین‏المللی کتاب تهران 15 تا 25 اردیبهشت ماه سال جاری در مصلای امام خمینی (ره) برگزار می شود.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۴
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۰۳ - ۱۳۸۹/۰۲/۱۶
1
1
خلاصه هر چی نقده رده نه؟
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۳۴ - ۱۳۸۹/۰۲/۱۹
0
6
بن خرید کتاب برای دانشجویان کجا توزیع میسه
قاسم برزگر
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۴۱ - ۱۳۹۰/۱۱/۲۶
0
5
تاریخ توزیع بن کتاب کی هست؟
دانشجو
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۶
1
2
بن دانشگاه پيام نور چه جوري تهيه كنيم
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: