کد خبر:۳۷۷۸
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۸۹ - ۲۰:۵۰
تعداد بازدید: 6811
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
احمدي نژاد:
وقوع زلزله درتهران به لطف خداوند به تاخير افتاده است
رييس دولت دهم با بيان اين که بايد حداقل 5 ميليون نفر از تهران بروند، گفت:براي کساني که بخواهند به شهرهاي زير 25 هزار نفر مهاجرت کنند زمين و وام 4 درصد بدهيد ما قول مي‌دهيم يک يارانه خوب هم به آنها بدهيم.
رييس‌جمهوري اسلامي از مسئولان بنياد مسکن انقلاب اسلامي، خواست براي انتقال مردم از استان تهران به ديگر نقاط کشور برنامه ويژه‌اي تهيه کنند.

احمدي نژاد با اشاره به محدوديت تهران براي ايجاد شغل بيان کرد: با توجه به جمعيت بسياري که در تهران زندگي مي‌کنند امکان ايجاد شغل براي همه آنها وجود ندارد زيرا اگر بيش از اين صنعت را در اطراف شهر تهران گسترش بدهيم دچار مشکل خواهيم شد.

احمدي نژاد روند مهاجرت به سمت مراکز اصلي کشور را شاخصي از معيوب بودن ساختارها دانست و تصريح کرد: هنگامي در اقتصاد موفق خواهيم بود که روند مهاجرت معکوس شود زيرا همه مردم به جاي زندگي در همه قسمت‌هاي سرزمين وسيع ايران، در 20 نقطه متمرکز شده‌اند.

رييس جمهوري با بيان اين که تهران در معرض آسيب‌هاي سنگين قرار دارد اظهار داشت:تاکنون موضوع وقوع زلزله درتهران به لطف خداوند و دعاهاي پاک مردم به تاخير افتاده است اما دريافت‌هاي عقلاني چيز ديگري را مي‌گويد که بايد براي مقابله با آن برنامه‌ريزي کرد.

احمدي نژاد با بيان اينکه مسوولان وزارت مسکن بايد براي زندگي مردم در نقاط مختلف کشور برنامه‌ريزي کنند،گفت: براي کساني که بخواهند به شهرهاي زير 25 هزار نفر مهاجرت کنند زمين و وام 4 درصد بدهيد ما قول مي‌دهيم يک يارانه خوب هم به آنها بدهيم.

رييس دولت دهم با بيان اين که بايد حداقل 5 ميليون نفر از تهران بروند خاطرنشان کرد: امسال دولت براي توسعه کشاورزي، صنايع و اشتغال، بودجه خوبي را اختصاص داده است مي‌توان با ايجاد شغل در روستاها و تسهيلات بانکي براي ساخت مسکن اين جمعيت را روانه شهرهاي ديگر کرد.

احمدي نژاد در پايان با تقدير از ارائه خدمات بانک‌ها به بخش مسکن، تصريح کرد: اقدامات بانک‌ها در مسکن نشان داد آنها از ظرفيت بسيار بالايي برخوردارند.

رييس جمهوري در اين ديدار همچنين بر اتمام بهسازي و مقاوم سازي روستاها تا سال 91 تاکيد کرد.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۴۳ - ۱۳۸۹/۰۱/۲۸
1
0
واقعا فکر بجایی است امیدواریم که تمام ایده ها و نظرات جنابعالی با موفقیت به سرانجام برسد.
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: