کد خبر:۳۷۶۹
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۸۹ - ۰۹:۱۱
تعداد بازدید: 15084
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
با شکایت چند مرد جوان فاش شد
نقشه عجیب یک کاربر اینترنتی در سایت دوستیابی
کلاهبرداری اینترنتی کاربر فضای مجازی که جنسیتش هنوز مشخص نیست باعث شد شکایتی در دادسرای جرائم رایانه‌ای مطرح شود. این کاربر اینترنتی با گذاشتن عکس یک زن در سایت خود اقدام به اخاذی از مردان می‌کند.
کلاهبرداری اینترنتی کاربر فضای مجازی که جنسیتش هنوز مشخص نیست باعث شد شکایتی در دادسرای جرائم رایانه‌ای مطرح شود. این کاربر اینترنتی با گذاشتن عکس یک زن در سایت خود اقدام به اخاذی از مردان می‌کند.

بهمن‌ماه سال جاری پسری 27 ساله به دادسرای جرائم رایانه‌ای مراجعه کرد و پرده از کلاهبرداری‌های سریالی یک کاربر اینترنتی برداشت. پسر جوان به بازپرس رئیسی گفت: مدتی پیش که در فضای اینترنتی در حال جست‌وجو بودم وارد سایت دوستیابی شدم در آنجا با دختری آشنا شدم که نامش «مهسا» بود. چند باری در سایت با یکدیگر چت کردیم اما پس از مدتی ادعا کرد برای ادامه این دوستی باید برایش کادویی تهیه کنم یا 40 هزار تومان به حساب بانکی‌اش بریزم. می‌خواستم به این دوستی ادامه دهم به همین خاطر این پول را به حسابش ریختم اما پس از اینکه مطمئن شد پول داخل حسابش است، دیگر پاسخگوی تماس‌های من نبود. این پسر در ادامه گفت: پولی را که هزینه کردم زیاد نبود ولی به دادسرا مراجعه کردم تا دیگران به دام این کلاهبردار اینترنتی نیفتند. با ادعاهای این پسر جوان، بازپرس دستور رسیدگی بیشتر را داد تا زوایای پنهان پرونده افشا شود. در حالی که کارآگاهان در حال جست‌وجوهای تخصصی‌تر بودند، ادعای جدیدی پیش روی بازپرس رئیسی قرار گرفت. اواخر اسفندماه سال 88 زن و شوهر جوانی به شعبه دوم دادسرا مراجعه کردند و گفتند: وقتی برای خرید و فروش اینترنتی در یکی از سایت‌های مجازی در حال جست‌وجو بودیم به عکس همسرم برخوردیم که در سایت دوستیابی با اسم دیگری گذاشته شده بود. وقتی بیشتر تحقیق کردیم متوجه شدیم این کاربر با گذاشتن عکس همسرم، قصد دارد دوست پیدا کند. با وی تماس گرفتیم و خواستیم که عکس را بردارد اما هیچ توجهی نکرد. خیلی پافشاری کردیم تا اینکه درخواست 40 هزار تومان پول کرد تا عکس همسرم را از سایت بردارد. وقتی پول را واریز کردم به وی اطلاع دادیم اما عکس را از روی سایت برنداشت به همین خاطر به دادسرا مراجعه کردیم تا به طرح شکایت بپردازیم. با ادعای این زوج جوان، بازپرس پرونده از پلیس اینترنتی خواست تا با ردیابی‌های تخصصی‌تر تعقیب این کاربر کلاهبردار را در دستور کار خود قرار دهد.


-----------------------------


اختلاس ميليوني رئيس بانك از متقاضيان وام

رئيس يك بانك و دو كارمندش كه با سوءاستفاده از مدارك متقاضيان وام، ميليون‌ها تومان اختلاس كرده بودند، به دام افتادند.
به گزارش ايران نقشه تبهكارانه متهمان از چندي قبل همزمان با مراجعه يك مرد كارخانه‌دار به شعبه چهارم بازپرسي دادسرای ناحيه16- بعثت- فاش شد.مصطفي- 42ساله- درباره شكايتش به عباس بخشوده، بازپرس پرونده گفت: شش ماه قبل براي گسترش كارخانه‌ام از بانك درخواست وام كردم و متصدي مربوطه با دريافت مداركم گفت: به زودي وام درخواستي به شما پرداخت خواهد شد. اما پس از سه ماه انتظار خبري از آن نشد، اما چند روز بعد احضاريه‌اي به دستم رسيد مبني بر اينكه سه قسط وام خود را پرداخت نكرده‌ام. با تعجب به آنجا رفتم و پس از تحقيق دريافتم فردي با سوءاستفاده از مداركم مبلغ 30 ميليون تومان وام گرفته و اقساط آن را پرداخت نكرده است.با شكايت مرد كارخانه‌دار، كارآگاهان پليس آگاهي با دستور بازپرس پرونده مأمور رسيدگي به اين موضوع شدند و پس از تحقيق دريافتند ناصر- 55 ساله- همراه دو كارمند بانك به نام‌هاي منصور- 47ساله- و شاهين- 40 ساله- با سوءاستفاده از مدارك متقاضيان دريافت وام، پول آن را گرفته و بين خود تقسيم مي‌كردند.با افشاي راز نقشه تبهكارانه كارآگاهان رئیس بانک و دو همدستش را دستگير كردند.


-----------------------------


مرگ مرموز دختر جوان در خانه غريبه

قرار بازداشت جواني در پي کشف جسد پتوپيچ شده دختري در اتاقش صادر شد.

به گزارش قدس، ساعت 19/45 هفدهم فروردين ماه جاري زني در تماس با مرکز فوريتهاي پليسي ( 110 ) از مشاهده جسدي در داخل سالن پذيرايي خانه همسايه اش خبر داد.
لحظاتي بعد از مخابره اين خبر به کلانتري 163 ولنجک وقتي مأموران پليس با حکم قضايي در محل مورد نظر حاضر و وارد خانه شدند با جسد پتوپيچ شده دختر جواني برخورد کردند که آماده براي انتقال به بيرون از منزل بود.
بر اين اساس مأموران کلانتري ياد شده موضوع را به محمدحسين احمدي شاملو بازپرس ويژه قتل از شعبه اول دادسراي جنايي گزارش کردند و با حضور تيم جنايي در محل حادثه تحقيقات پليسي و قضايي آغاز شد.
معاينات پزشک تيم جنايي نشان مي داد مرحومه که «فريبا» نام داشت و 25 ساله بود حدود ده ساعت قبل و بدون آنکه مورد ضرب و جرح قرار گرفته باشد جان سپرده است.
از سوي ديگر بازجويي از اهالي ساختمان از آن حکايت داشت که نامبرده با پسر صاحبخانه دوست بوده و هر از گاهي به ديدنش مي آمده است.
قاضي شاملو در ارتباط با اين حادثه گفت: هنوز علت مرگ اين دختر 25 ساله معلوم نيست بنابراين ضمن صدور دستور بازداشت پسر صاحبخانه که همزمان با اين حادثه ناپديد شده است از پزشکي قانوني تقاضا شده هر چه زودتر علت تامه مرگ «فريبا» را معلوم کند.
وي با توجه به عدم کشف هر گونه ادوات استعمال مواد مخدر در بازرسي از محل حادثه و همچنين نبود هيچ آثاري از ضرب و جرح در بدن مرحومه ارتکاب قتل وي را منتفي ندانست و گفت: به هر حال آنچه اين فرضيه را تقويت مي کند آماده بودن جسد براي انتقال به بيرون از منزل و ناپديد شدن ناگهاني پسر صاحبخانه همزمان با وقوع حادثه است.
گفتني است، با دستور قاضي شاملو و انتقال پرونده به اداره دهم پليس آگاهي مرکز، تلاش براي کشف زواياي پنهان اين حادثه ادامه دارد.


-----------------------------


مرگ دختر 3 ساله چيني

دختر 3 ساله چيني كه به دليل حفظ نكردن شعر، بشدت از مادرش كتك خورده بود، جان باخت.به گزارش روزنامه چيانگ جيانگ، در اين حادثه كه چند روز قبل در استان جه‌جيانگ رخ داد، زني با اطلاع از مرگ دخترش به پليس مراجعه كرد و مدعي شد او از بلندي افتاده است اما آزمايش‌هاي پزشكي نشان داد كودك بشدت مورد ضرب و جرح قرار گرفته است.
بنابراين مادر پس از بازجويي‌ها به گناه خود اعتراف كرد و گفت فرزندش را به خاطر اين كه شعر يك شاعر قديمي را حفظ نكرده بود، بشدت كتك زده كه جان سپرده است.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: