کد خبر:۳۷۰۹
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۸۸ - ۰۴:۴۴
تعداد بازدید: 5569
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
50 درصد طلاق‌هاي كشور به دليل مسايل جنسي است
مدت زمان به طول انجاميدن آغاز اختلاف تا انجام طلاق توافقي در طي سه سال گذشته از پنج سال به سه سال رسيده است و اين آمار نگران‌كننده‌اي است
دكتر احمد برجعلي ـ استاد دانشگاه علامه طباطبايي ـ در مراسم افتتاح نخستين سامانه ملي آموزش الكترونيكي ازدواج جوانان در سخناني با اشاره به سير صعودي آمار طلاق پس از سال 85 در كشور، اظهار كرد: در حال حاضر ميانگين طلاق در كشور 3/33 درصد و اين رقم در تهران 3/22 درصد است و اين آمار به جز رقم طلاق عاطفي در كشور است.

وي ادامه داد: بسياري از محققان معتقدند ميزان طلاق عاطفي دو برابر طلاق‌هاي ثبت شده است و اين يعني ميزان طلاق عاطفي در كشور پس از سال 85 بيش از 50 درصد است.

به گزارش ايسنا، استاد دانشگاه علامه طباطبايي با اشاره به اين كه در 9 ماهه نخست امسال 93 هزار طلاق در كشور رخ داده است، اين رقم را در مدت مشابه سال گذشته 81 هزار طلاق عنوان كرد و يادآور شد: مدت زمان به طول انجاميدن آغاز اختلاف تا انجام طلاق توافقي در طي سه سال گذشته از پنج سال به سه سال رسيده است و اين آمار نگران‌كننده‌اي است.

وي با اشاره به اظهارات رييس انجمن علمي مددكاران ايران مبني بر زير سوال بردن ضرورت ارائه آموزش قبل از ازدواج به جوانان و تلقي دخالت در امور شخصي جوانان از اين امر، خاطر نشان كرد: ما به دنبال مهارت‌آموزي به جوانان هستيم و اين امري نيست كه بتوان با نگاه سياسي آن را زير سوال برد.

برجعلي امر آموزش را در پيشگيري از افزايش طلاق موثر توصيف و تصريح كرد: 50 درصد طلاق‌هاي كشور به دليل مسايل جنسي است و اين امر ضرورت ارائه آموزش قبل از ازدواج را نشان مي‌دهد.

اين استاد دانشگاه علامه طباطبايي درباره اظهارات برخي از كارشناسان مبني بر ضرورت تابوشكني طلاق، بيان كرد: طلاق يك تابو و ضدارزش است و نبايد به دنبال از بين رفتن قبح آن باشيم.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: