کد خبر:۳۶۹۷
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۸۸ - ۰۸:۴۰
تعداد بازدید: 4888
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
نگراني آيت الله مكارم شيرازي از مفاسد اخلاقي
ايشان اظهار كرد: بعضي از دولتمردان گويا اهميتي براي مسائل اخلاقي قائل نيستند و گفته شده گشت ارشاد تعطيل شود، امر به معروف و نهي از منکر به فراموشي سپرده مي‌شود... اگر کشور، کشور امام زمان و جمهوري اسلامي است ...
آيت الله العظمي مکارم شيرازي با ابراز تاسف و انتقاد از گسترش مشکلات و مفاسد اخلاقي در جامعه و كم‌توجهي برخي از مسوولان ذيربط نسبت به اين مساله، خواستار توجه جدي حوزه‌هاي علميه، مراجع، رسانه‌ها و دولتمردان نسبت به اين موضوع شد.

به گزارش ايسنا، اين مرجع تقليد در ديدار کارشناسان برنامه‌ريزي آموزش‌هاي تخصصي –پژوهشي سازمان تبليغات اسلامي مرکز، با اشاره به فعاليت‌هاي سازمان تبليغات اسلامي گفت: کارهاي خوبي در سازمان تبليغات اسلامي انجام شده که شايان تقدير است اما آنچه بايد انجام شود در مقابل آنچه انجام مي‌شود بسيار کم است چه در سازمان تبليغات و چه در ديگر حوزه‌هاي مراکز اسلامي.

وي با اشاره به مفاسد اخلاقي موجود در جامعه افزود: امروز متأسفانه مشکلات و مفاسد اخلاقي روزافزون شده، اعتياد، طلاق، رشوه خواري و بدحجابي و ... گسترش پيدا کرده است.

مکارم شيرازي با اشاره به دلايل افزايش مفاسد اخلاقي در جامعه گفت: علت افزايش مفاسد و مشکلات اخلاقي در جامعه سه عامل مهم است.

وي سياست زدگي را يکي از دلايل افزايش مفاسد اخلاقي در جامعه برشمرد و افزود: امروزه مسائل سياسي روز، فکرها و مغزها را به خود مشغول کرده و مسائل اخلاقي به فراموشي سپرده شده است.

اين مرجع تقليد گفت: اميدواريم در اوضاع سياسي کشور آرامشي کامل پيدا شود تا بتوانيم مشکلات اخلاقي و همچنين مشکلات اقتصادي که منشأ مشکلات اخلاقي مي‌شود را حل کنيم.

مکارم شيرازي اظهار كرد: عامل دوم افزايش مفاسد اخلاقي اين است که بعضي از دولتمردان گويا اهميتي براي مسائل اخلاقي قائل نيستند و گفته شده گشت ارشاد تعطيل شود، تشکيلات امر به معروف و نهي از منکر به فراموشي سپرده مي‌شود حتي اخيراً از يکي از مسئولين نيروي انتظامي در مطبوعات نقل شد که به ما گفتند ديگر به مسائل بدحجابي عکس العمل نشان ندهيد اما به چه دليل اينها مسائل اخلاقي و اسلامي را کمرنگ مي‌کنند نمي‌دانيم. اگر کشور، کشور امام زمان و جمهوري اسلامي است نبايد فقط به نام اسلام و امام زمان (ارواحنا فداه) بسنده شود، بايد حقيقتا مسلمان بود و اين زماني محقق مي‌شود که اخلاق اسلامي در کشور حاکم باشد.

به گزارش دفتر آيت‌الله العظمي مكارم شيرازي، اين استاد درس خارج فقه حوزه سومين دليل افزايش مفاسد و مشکلات اخلاقي را تهاجم فرهنگي دشمن دانست و افزود: سايت‌هاي آلوده و شبکه‌هاي ماهواره‌اي تهاجم شديد اخلاقي را شروع کرده‌اند.

وي گفت: خودباختگي و غرب زدگي بعضي افراد نيز به افزايش مشکلات و مفاسد اخلاقي در جامعه کمک کرده و همه اين دلايل دست به دست هم داده تا مسائل اخلاقي در جامعه بسيار کمرنگ شود.

وي در پايان افزود: اگر در مسائل اخلاقي کاري نشود در ديگر مسائل چه مسائل اقتصادي و چه مسائل سياسي خسارت زيادي خواهيم ديد، وظيفه همه حوزه‌هاي علميه، مراجع، رسانه‌ها ، به خصوص رسانه ملي، مسئولين و دولتمردان و همچنين سازمان تبليغاتي اسلامي اين است که به طور جدي فکري در مورد مسائل اخلاقي جامعه بنمايند.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۴۳ - ۱۳۸۸/۱۲/۱۹
0
0
حقیقه مطلب درستی است که اوضاع فرهنگی فعلی در ایران زیبنده یک جامعه اسلامی و شیعه نیست خیابانها و کوچه های حتی شهرهای مذهبی مانند مشهد اصلا به مانند یک کشور اسلامی نیست وضعیت حجاب و روابط نه چندان پنهان دختر و پسرها نگران کننده است من در سفر اخیر حج دوست شیعه سعودی الاصلی در مکه پیدا کردم که از شیعیان شهر القطیف سعودی بود امسال ایشان رو برای زیارت مشهد دعوت کردم ایران و با خانواده امدند ایشان اولین بار بود به ایران میامد و وقتی وارد تهران شد خیلی تعجب کرد و به من گفت تصوری که از ایران داشتک خیلی عوض شد و در کشور سعودی وضعیت حجاب و امنیت خیلی خوب است و من فکر نمیکردم که در یک کشور شیعه مانند ایران اوضاع چنین باشد. مسوولین واقعا به فکر باشند
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: