کد خبر:۳۶۶۵
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۸۸ - ۰۸:۱۹
تعداد بازدید: 4487
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
کلاهبردار شيطان صفت به بهانه برنده شدن در قرعه کشي وارد منازل مي شد
اعلام خبر برنده شدن در جايزه قرعه کشي اتحاديه مبل بهانه اي بود تا جوان 30 ساله دست به تبهکاري و جنايت نسبت به شهروندان تهراني بزند
اعلام خبر برنده شدن در جايزه قرعه کشي اتحاديه مبل بهانه اي بود تا جوان 30 ساله دست به تبهکاري و جنايت نسبت به شهروندان تهراني بزند.

عصر هفدهم بهمن ماه گذشته زن جواني به همراه همسرش به شعبه 9 دادسراي ناحيه يک شميرانات تهران مراجعه و با ارائه دادخواستي به قاضي ادعا کرد که ساعاتي قبل جواني قصد آزار و اذيت او را داشته که با مقاومت وي و به صدا درآمدن زنگ آيفون خانه اش توسط يکي از بستگانش متواري شد.
اين زن 22 ساله در شرح ماجرا گفت: ساعت حدود يک بعد از ظهر بود که جواني که حدود يک و 80 سانتي متر قد داشت، به در منزلمان واقع در ميدان تجريش آمد و با بيان اينکه شما برنده يک دستگاه بخارشويي و مبلغ يک ميليون و هفتصد هزار تومان جايزه قرعه کشي اتحاديه مبل تهران شده ايد، اجازه خواست تا جهت بازديد يک تخت مبلي که اخيراً آن را از يکي از مبل فروشي هاي شمال شهر خريداري کرده بودم وارد خانه شود.
شاکي ادامه داد: بر همين اساس به ايشان اجازه ورود به خانه را دادم اما خودم در راهرو سالن منتظر ماندم و شروع به پر کردن فرمي که به من داده بود کردم. در اين هنگام او به بهانه اندازه گرفتن مبلها از من متر يا خط کش خواست. از اين رو وقتي وارد اتاقم شدم تا خط کش به او بدهم، متوجه بسته شدن در منزل از داخل شدم.
شاکي با اشاره به اينکه آن جوان با تهديد چاقو درخواست نامشروعي از وي داشت گفت: با آنکه خيلي ترسيده بودم، اما مقاومت کردم و با او درگير شدم که همين موقع زنگ آيفون خانه از سوي يکي از بستگان همسرم به صدا درآمد و وي با برداشتن 200 هزار تومان پول از داخل کيفم متواري شد.
بر اين اساس و به دنبال اين شکايت، پرونده به دستور قاضي تحقيق براي رسيدگي در دستور کار اداره يکم پليس آگاهي مرکز قرار گرفت.
کارآگاهان اداره ياد شده وقتي در همان بررسي اوليه پرونده به اين نتيجه رسيدند که براي پيدا کردن ردي از متهم بايد به آدرسي که شاکي مبل خانه اش را از آن مغازه که محصولات توليدي خود را به فروش مي رساند مراجعه کنند، بلافاصله دست به کار شدند و با ارائه مشخصات و تصوير فرضي متهم به صاحب کارگاه و مبل فروشي پي بردند جوان تحت تعقيب «حميدرضا» نام دارد که حدود شش ماه قبل از آنجا اخراج شده است.
با شناسايي هويت متهم، تجسس هاي پليسي ادامه يافت و روشن شد نامبرده در شهرستان کرج ساکن است. از اين رو کارآگاهان با اخذ نيابت قضايي به شهرستان ياد شده اعزام و با همکاري پليس کرج وي را روز دوم اسفند جاري در خانه اش بازداشت کردند.
حميدرضا، پس از انتقال به پليس آگاهي مرکز در همان بازجويي اوليه نه تنها به جرم خود مبني بر قصد تجاوز به شاکي پرونده اعتراف کرد، بلکه پذيرفت با روش مذکور (اعلام خبر برنده شدن مشتريان در جايزه قرعه کشي) دست به هفت فقره سرقت از خانه هاي شهروندان شمال تهران زده است.
به گزارش قدس،سرهنگ عباسعلي محمديان، رئيس پليس آگاهي مرکز با اعلام اين خبر گفت: از آنجايي که احتمال دارد متهم در جرايم مشابه بيشتري دست داشته باشد، از شهرونداني که با اين شيوه مورد سرقت قرار گرفته اند تقاضا مي شود براي شناسايي و اعلام شکايت از وي به شعبه 9 دادسراي ناحيه 1 شميرانات يا پايگاه يکم پليس آگاهي مرکز مراجعه کنند و يا با شماره تلفن 21868310 تماس بگيرند.


----------------------------------


معاوضه فرزندان با طوطي!

زني که دو فرزندش را با يک طوطي کاکل سفيد و 175 دلار پول نقد عوض کرده بود در نيواورلئان آمريکا دستگير شد.
اين زن پس از اينکه آگهي فروش اين طوطي را در روزنامه ديده بود با زوج صاحب آن تماس گرفته و پيشنهاد داده بود بچه را به مبلغ 2 هزار دلار از او قبول کنند، اما زماني که با پاسخ منفي صاحبان پرنده مواجه شده بود در نهايت راضي شده بود بچه ها را تحويل اين زوج داده و طوطي را در کنار 175 دلار پول قبول کند.
اين زن و زوج خريدار بچه ها هر کدام به پنج سال زندان محکوم شده اند.


----------------------------------


مانکن کلمبیایی؛ سرکرده یکی از بزرگ‌ترین باندهای قاچاق جهان

یک مدل مشهور 30 ساله و برنده یک جایزه زیبایی در کلمبیا به اتهام سرکردگی یکی از بزرگ‌ترین باندهای قاچاق جهان و استفاده از زن‌های زیبا در این باند تحت تعقیب پلیس بین‌الملل قرار گرفت.
قرار بازداشت بین‌المللی «آنجی سانسلمنته والنسیا» مدل سابق که مظنون به به‌کارگیری زنان زیبا و استفاده از آنها برای انتقال مواد مخدر به اروپا و آمریکای شمالی است، صادر شده است.
احتمال داده می‌شود که بسیاری از این زن‌ها نیز مانند والنسیا در عرصه مد به عنوان مانکن فعال باشند و در مسابقه‌های زیبایی بین‌المللی هم رقابت کرده باشند. به نوشته دیلی‌تلگراف گفته می‌شود، وی یا در مکزیک یا در آرژانتین است. شبکه قاچاق مواد مخدر در دسامبر سال گذشته و زمانی که یک دختر
21 ساله با 55 کیلوگرم کوکائین در فرودگاه بوئنوس‌آیرس بازداشت شد، شناسایی شد. بازرسان معتقدند این برنده جایزه ملکه زیبایی کلمبیا سال گذشته کار به عنوان یک مدل را ترک کرده و برای ایجاد امپراتوری خود به آرژانتین رفته است. ظاهرا آدم‌های تحت استخدام وی در ازای انتقال هر محموله با هر پرواز از کلمبیا به مکزیک در هر 24 ساعت
1300 پوند دریافت می‌کرده‌اند. این مواد سپس به اروپا قاچاق می‌شده است. والنسیا در سال 2000 یک جایزه زیبایی در کلمبیا را به خود اختصاص داده بود.


--------------------------------


آخرین اشک دختر با نوشیدن اسید

دختر تشنه وقتی بطری آب را سرکشید و مزه تلخ را حس کرد فهمید فاصله‌ای با مرگ ندارد و با قطره‌ اشکی چشمانش را بست.
اسید همه وجود دختر 18 ساله را به هم ریخت و وی در غیاب خانواده‌اش برای همیشه آرام گرفت.
13 آبان ماه سال جاری پرونده مرگ مرموز دختر 18 ساله‌ای روی میز بازپرس دانشور از شعبه هفتم دادسرای شهرری قرار گرفت و عملیات ویژه‌ای در برابر پلیس آگاهی قرار گرفت. تحقیقات نخست نشان داد که سمانه دختر 18 ساله بر اثر خوردن اسید جان باخته است. پدر این دختر جوان در تحقیقات به پلیس گفت: من در یک تولیدی تانکر کار می‌کنم و برای شست‌وشوی این تانکرها از اسیدها استفاده می‌کنم و به همین دلیل یک سطل بزرگ اسید در خانه‌دارم، از طرفی چون در محله‌ ما آب آشامیدنی کم داریم، در سطل‌های بزرگ آب را ذخیره می‌کنیم. به همین دلیل حدس می‌زنیم که سمانه به جای آب، اسید خورده است. تحقیقات از مادر این دختر نشان داد که سمانه به بیماری مرض قند مبتلا بوده است و به خاطر بیماری‌اش مدام باید آب می‌خورده است.
مادر داغدیده به ماموران گفت: به‌خاطر نبود آب لوله‌کشی مجبور هستیم آب آشامیدنی مورد نیازمان را در سطل‌های آب ذخیره کنیم و همسرم نیز به دلیل نوع کارش همیشه سطلی اسید در خانه داریم. گاهی سمانه اشتباهاً برای خوردن آب سراغ سطل اسید می‌رفت اما من مدام به وی تذکر می‌دادم و همیشه سطل اسید را از سطل‌های آب جدا می‌گذاشتم اما آن روز وقتی می‌خواستم حیاط را بشويم سطل اسید را جابه‌جا کردم و آن را کنار سطل آب گذاشتم. فکر می‌کردم به خاطر تذکرهای من سمانه دوباره اشتباهی سراغ سطل آب نمی‌رود. این زن به ماموران گفت: من و پدرش برای کاری به بیرون رفتیم و سمانه در خانه تنها بود. قرار بود سمانه سر ساعت قرصش را بخورد اما وقتی به خانه آمدیم با پیکر متلاشی شده وی روبه‌رو شدیم. بازپرس دانشور رئیس شعبه هفتم دادسرای شهرری با اعلام این خبر گفت: تحقیقات از مرگ این دختر نشان داد که این دختر به صورت اشتباهی اسید را به جای آب خورده و فرضیه خودکشی و یا قتل این دختر منتفی شده است.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: