کد خبر:۳۶۴۹
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۸۸ - ۰۸:۴۰
تعداد بازدید: 6294
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
قتل زن جوان با حكم خانوادگي
حكم قتل زن جوان كه در دادگاه خانوادگي محكوم به مرگ شده بود، به دست اعضاي خانواده‌اش اجرا شد.
حكم قتل زن جوان كه در دادگاه خانوادگي محكوم به مرگ شده بود، به دست اعضاي خانواده‌اش اجرا شد.
يكشنبه گذشته پسر 19 ساله‌اي با صداي لرزان، مأموران پليس ورامين را از قتل خواهرش در خانه‌شان مطلع كرد.پس از اين تماس كارآگاهان اداره مبارزه با جرايم جنايي پليس آگاهي همراه قاضي «شاهبداغي» راهي محل جنايت در يكي از روستاهاي اطراف ورامين شدند.بررسي جسد «فريبا» -20ساله- حاكي از آن بود كه زن جوان خفه شده است.كارآگاهان سپس به تحقيق از دو برادر مقتول به نام‌هاي «شهروز» و «بهرام» پرداختند كه آنها نيز در نخستين بازجويي‌ها به جنايت اعتراف كردند.«بهرام» -19 ساله- گفت: «حدود 10 ماه قبل پسر همسايه به خواستگاري «فريبا» آمد و آنها با هم ازدواج كردند. سه روز پيش مادرشوهر «فريبا» با ما تماس گرفت و مدعي شد پسر غريبه‌اي به طور مخفيانه وارد خانه خواهرم شده است كه خيلي سريع خودمان را به آنجا رسانديم. «فريبا» نيز با ديدن ما شوكه شده و منكر حضور غريبه‌اي در خانه بود. اما به خاطر اين كه به رفتار خواهرم مشكوك شده بوديم به بازرسي خانه پرداخته و پسر غريبه را در بالكن خانه يافتيم. هنگام درگيري با پسر ناشناس «فريبا» از آنجا گريخت. در جست‌وجوي او بوديم كه پسر غريبه هم فرار كرد.سرانجام شامگاه ديروز خواهرمان را در خانه يكي از دوستانش يافته و با زور او را به خانه‌مان آورديم.پسر جنايتكار ادامه داد: پس از تشكيل جلسه خانوادگي قرار شد براي حفظ آبرو «فريبا» را بكشيم.براي اين كه كسي متوجه ماجرا نشود تصميم گرفتيم او را با سم بكشيم و مرگش را خودكشي نشان دهيم. اما اين نقشه نگرفت و خواهرمان با سم كشته نشد. به همين خاطر، به همراه برادرم خفه‌اش كرديم.پس از اعتراف‌هاي دوبرادر جنايتكار، با دستور قاضي جنايي «پيشوا» متهمان صحنه قتل خواهرشان را بازسازي كرده و با قرار قانوني روانه زندان شدند.


--------------------------

خدا ما را رحمت کند

تيم فرانسوي بررسي کننده جعبه سياه با اعلام خطاي انساني به عنوان عامل سقوط هواپيماي اتيوپي در بيروت اعلام کرد: خلبان هواپيما چند ثانيه پيش از سقوط گفته، «خلاص... کارمان تمام شد... خدا ما را رحمت کند»
به گزارش ايرنا، تيم فرانسوي تحقيق درباره عامل سقوط هواپيماي اتيوپي با همکاري کميته بين المللي تحقيق گزارش نهايي خود را درباره سقوط هواپيماي بوئينگ 707 اتيوپيايي اعلام کرد.


------------------------


اينهم حادثه اي كه چند روز قبل رخ داده بود

رابطه پنهاني، دختر جوان را به تله مرگ کشاند

دو پسر جوان که بعد از دوستي خياباني دختري را به بيابان کشانده و بعد از سوءاستفاده جنسي او را به قتل رسانده بودند روانه زندان شدند. زماني که والدين دختر 23ساله يي به نام هانيه از مفقود شدن او خبر دادند ماموران پليس آگاهي پاکدشت براي افشاي سرنوشت وي وارد عمل شدند.

آنها وقتي نتوانستند ردي از اين دختر پيدا کنند و از سويي خبري از آدم ربايان احتمالي نشد خود را در برابر دو فرضيه ديدند؛ احتمال اول بر فرار هانيه از خانه دلالت داشت و گزينه دوم از مرگ او حکايت مي کرد. پليس براي اثبات يا ابطال اين فرضيه ها راهي جز بررسي روابط خصوصي دختر جوان نداشت. در اين مرحله از تحقيقات بود که فاش شد هانيه با پسري به نام محسن دوست بود.

محسن بازداشت شد و تحت بازجويي قرار گرفت. او رابطه اش با هانيه را انکار نکرد اما گفت از سرنوشت اين دختر بي اطلاع است. اين مظنون به کارآگاهان توضيح داد آخرين بار در محل کارش بود که با هانيه تلفني گفت وگو کرد. از آنجا که بنا به ادعاي محسن وي در آخرين تماس، تلفن همراه يکي از همکارانش به نام مجيد را قرض گرفته بود، اين بار انگشت اتهام به سوي مجيد نشانه گرفته شد.کارآگاهان هنگامي که به محل سکونت مجيد رفتند متوجه شدند او با اطلاع از دستگيري محسن فرار کرده و در مکان نامعلومي پنهان شده است.

همين موضوع ظن کارآگاهان را نسبت به وي تقويت کرد و باعث شد تجسس هاي وسيعي براي يافتن وي انجام شود. سرانجام بعد از چند روز مجيد نيز دستگير شد و به داشتن رابطه دوستانه با دختر ناپديدشده اقرار کرد ولي زير بار اتهام قتل نرفت. بازجويي ها از اين مظنون به رغم انکارهاي وي ادامه يافت تا اينکه بالاخره او به کشتن هانيه اعتراف کرد و گفت اين کار را با همدستي محسن انجام داده است.

مجيد نحوه قتل را اين طور شرح داد؛ «روز جنايت هانيه براي ديدن محسن به محل کارمان آمد و ما او را به بيابان هاي اطراف جاده يوردشاه برديم و پس از آزار و اذيت وي را با روسري خفه کرديم.»مجيد همچنين گفت؛ «بعد از دستگيري محسن از آنجا که احتمال مي دادم من هم بازداشت شوم براي اينکه راز قتل فاش نشود بار ديگر سراغ جسد رفتم و با گذاشتن يک لاستيک ماشين روي پيکر هانيه آن را به آتش کشيدم و از بين بردم.» بعد از اين اعترافات مجيد و محسن به محل قتل منتقل شدند و صحنه جنايت را بازسازي کردند.

سرهنگ زنده شو - فرمانده انتظامي پاکدشت - با تاييد اين خبر خاطرنشان کرد؛ «در اين پرونده شاهد هستيم منشأ و ريشه وقوع قتل يک رابطه ناسالم و غفلت دختر جوان است. بنابراين براي پيشگيري از اين گونه جرائم خانواده ها بايد ضمن حفظ روابط دوستانه و صميمي با فرزندان خود کنترل و نظارت مستمر نيز بر آنها داشته باشند و آنقدر از آنها غافل نمانند که متوجه روابط فرزندان خود با دوستان شان نشوند.»

اين مقام انتظامي به جوانان نيز هشدار جدي داد هيچ وقت سعي نکنند عاطفه، علاقه و محبت را در بيرون از خانواده و به صورت نادرست جست وجو کنند چراکه چنين رفتارهايي پشيماني را دنبال دارد و حتي گاه فرصتي براي پشيماني نخواهد ماند.


----------------------------


عاقبت ازدواج دائم با شش نفر در عربستان!

يك دادگاه در عربستان فردي را بجرم ازدواج دائم با 6 زن به 120 ضربه شلاق مجازات كرد.

شفاف نوشت؛ يك دادگاه در عربستان فردي را بجرم ازدواج دائم با 6 زن به 120 ضربه شلاق مجازات كرد.

پايگاه اينترنتي " البوابه " در اين باره نوشت؛ اين شخص كه از ماموران هيئت امر به معروف و نهي از منكر است 50 سال دارد و در منطقه جازان در جنوب عربستان ساكن است . يك مسئول در دادگاه مي گويد اين فرد سواد كافي ندارد و ادعا مي كند كه نمي دانسته شرع به او اجازه ازدواج دائم با بيش از 4 زن نمي‌دهد.

اين دادگاه افزون بر 120 ضربه شلاق اين فرد را از امامت مساجد و ايراد خطبه منع كرده است.

به دستور دادگاه اين شخص تا مدت 5 سال نمي تواند از كشور خارج شود و مكلف به حفظ دو جز از قرآن شده است.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۳۴ - ۱۳۸۸/۱۲/۰۳
0
0
قتل زن جوان با حكم خانوادگي

نمونه ای قیرت ایرانی!!!!!!!!!!!

فرهنگ بالای ایرانی!!!!!!!!!
اندیشه ایرانی
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: