کد خبر:۳۶۴۶
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۸۸ - ۲۳:۴۰
تعداد بازدید: 2129
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
مدیرکل نظارت و امور استان‌های شورای نگهبان
کجا از سوی شورای نگهبان نقض قانون صورت گرفته است
نصرت‌الله لطفی: متاسفانه نماینده‌ای با کسوت مدعی اصولگرایی پیگیر برخورد با فلان مقام قضایی است، این افراد از جمله رفوزگان هستند
حمله یک مقام شورای نگهبان به محسن رضایی و نمایندگانی که پیگیر تخلفات بازداشتگاه کهریزک هستند.

مدیرکل نظارت و امور استان‌های شورای نگهبان با اشاره به نامه محسن رضایی پس از حضور حماسی مردم در 9 دی گفت: رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی نیاز نداشتند محسن رضایی برای ایشان نسخه بپیچد.

به گزارش فارس، نصرت‌الله لطفی در همایش ناظرین انتخابات که از سوی دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان قم که در سالن اجتماعات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) برگزار شد، در پاسخ به سئوالی مبنی بر مطرح شدن شبهاتی درباره نقض بیطرفی شورای نگهبان در انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: قطعا اینگونه نبوده و نیست و وظیفه شبکه نظارتی شورای نگهبان نظارت بر اجرای صحیح قانون است.

به گزارش خبرآنلاین اصلی ترین سخنان مدیرکل نظارت و امور استان‌های شورای نگهبان را می توانید در ادامه بخوانید:

کجا از سوی شورای نگهبان نقض قانون صورت گرفته است.آیت‌الله جنتی به عنوان خطیب جمعه مگر می‌تواند به مسایل سیاسی و اجتماعی کشور بی‌تفاوت باشد و یا آیت‌الله یزدی به عنوان رئیس جامعه مدرسین می‌تواند در برابر مسائل سیاسی بی‌تفاوت باشد. اگر جایی از سوی شورای نگهبان حقی ناحق شده باشد، این امر قابل پیگیری است.

آیت‌الله جنتی به تبع مقام معظم رهبری از عملکرد دولت حمایت کردند و نه از شخص خاص و البته شخص خاصی را نیز نفی نکردند. کسانی که این شبهات را در جامعه مطرح کردند، اگر اسناد و مدارک قابل اثباتی داشتند قطعا سکوت نمی‌کردند.

اقدامات برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در پیگیری مسئله کهریزک هیچ جای دفاعی ندارد. به جای اینکه پیگیر مجازات کسانی باشند که در آن زندان به مقابله با نظام اسلامی برخواستند دنبال محکوم کردن دادستان مرتضوی هستند که سال‌ها در دوران کور اصلاحات و دوران کنونی انجام وظیفه کرده است. متاسفانه در استانداری تهران کمیته تشکیل شد و به افراد متخلف تضمین داده شد که آنجا بروند و مسائل خود را مطرح کنند به طوری که برخی از این افراد با کمال پررویی گفتند در مدت زمانی که ما در زندان بودیم کار خود را از دست داده‌ایم و متاسفانه به آنها شغل داده شد.

به جای اینکه پیگیری دلایل بازداشت آنها باشند آنها را تکریم می‌کنند و نماینده‌ای که به اسم اصولگرا است، دنبال پیگیری تخلف دادستان است.

پیام مردم در حماسه 9 دی و 22 بهمن عدم مماشات با متخلفین بود که رهبر معظم انقلاب اسلامی هم بر این نکته تاکید داشتند که مردم حرفشان را زدند نوبت مسئولان است که به وظیفه خود عمل کنند.با این حال متاسفانه نماینده‌ای با کسوت مدعی اصولگرایی پیگیر برخورد با فلان مقام قضایی است، این افراد از جمله رفوزگان هستند.

با احترامی که به خدمات آقای رضایی به ویژه در دوران دفاع مقدس قائل هستم اما نقش وی را در غبار آلود کردن فضای پس از انتخابات بی‌تاثیر نمی‌بینم هر چند که به شدت سران فتنه نقش نداشت،ْ اما در استارت زدن این جریان تاثیرگذار بود.

محسن رضایی به عنوان یک نامزد حق داشت اگر از صحت انتخابات شاکی است آن را مطرح کند که این کار را کرد و شورای نگهبان حرف‌های وی را شنید و هر چه خواست ترتیب داد و صندوق‌هایی را در استان‌های مختلف بازشماری کرد و مشخص شد نه تنها هیچ جا‌به‌جایی آرایی نشده است، بلکه در استان کرمانشاه پس از بازشماری صندوق‌‌ها دو رای از آرا محسن رضایی کم شد.

از یک برادر عزیز آزمون دیده این انتظار می‌رفت پس از اینکه برایش ثابت شد که اشتباهی صورت نگرفته است مصلحت نظام را لحاظ کند و صادقانه‌ بیانه‌ای بدهد که من بر این باور بودم که آرایی جا به جا شده در چارچوب قانون شکایت کردم شکایتم بررسی شد و هیچ مورد خاصی نبود. اما محسن رضایی پس از رسیدگی به شکایاتش در بیانیه‌ای گفت "من همچنان بر روی حرف خودم هستم.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: