کد خبر:۳۶۰۷
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۸۸ - ۱۰:۱۹
تعداد بازدید: 2287
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
نفسهاي قاتل 2 خواهر به شماره افتاد
مردي عصيانگر که دو خواهرش را قرباني خشم خود کرد، در دادگاه کيفري استان فارس به اشد مجازات محکوم شد.
مردي عصيانگر که دو خواهرش را قرباني خشم خود کرد، در دادگاه کيفري استان فارس به اشد مجازات محکوم شد.

به گزارش ايسکانيوز، بازپرس کشيک وقت داسراي امور جنايي شيراز، ابتداي تابستان 1385 باخبر شد دو خواهر در يک جنايت هولناک قرباني شده اند. اين مقام قضايي به همراه افسران اداره آگاهي به ساختمان مورد نظر رفت و پس از بررسيهاي لازم دستور داد پيکرهاي کاردآجين «سپيده» و «ستاره» به پزشکي قانوني فرستاده شود.
تحقيق ميداني آغاز شد و آن بين، پليس به مردي جوان به نام «ستار» که برادر خواهران نگون بخت بود مشکوک شد و به بازجويي پرداخت.
وي که از مجرمان پيشينه دار شيراز است ابتدا خود را بي گناه خواند، اما وقتي با مدرکهاي دادگاه پسند رو به رو شد به ناچار لب به بيان حقيقت گشود.
«ستار» 32 ساله اظهار داشت: مدتي پيش «سپيده» طلاق گرفت و به خانه پدري برگشت. وقتي علت اصلي جدايي را از داماد سابقمان پرسيدم، گفت «سپيده» مشکل اخلاقي داشته است و ديگر نمي توانسته با خواهرم، زير يک سقف زندگي کند.
وي ادامه داد: با شنيدن اين حرف، خونم به جوش آمد و تصميم گرفتم شر «سپيده» را از سر خانواده ام کم کنم. طلاق و بدنامي او باعث سرافکندگي کل خانواده بود و من به شدت از اين موضوع رنج مي بردم.
مرد عصيانگر اضافه کرد: نيمه شب که همه خواب بودند با چاقو به سراغ «سپيده» رفتم. همزمان با نخستين ضربه، «ستاره» از خواب پريد و وحشتزده تلاش کرد مانع کشته شدن «سپيده» شود. من هم که کنترل اعصابم را از دست داده بودم به هر دو چاقو زدم و فرار کردم.
«ستار» به دنبال اعترافهاي تکان دهنده و بازسازي صحنه جرم روانه زندان شد و پرونده با صدور کيفرخواست به شعبه پنجم دادگاه کيفري استان فارس رسيد.
در تازه ترين نشست رسيدگي به اين ماجرا که به رياست قاضي «رضاييان» و با حضور چهار مستشار تشکيل شد ابتدا نماينده دادستان، کيفرخواست را خواند و اعلام کرد: خانواده داغدار، نسبت به مرگ «سپيده» شکايتي ندارد اما به دليل قتل بي رحمانه «ستاره» تقاضاي صدور حکم اشد مجازات کرده است.
وي ادامه داد: «ستار» به هنگام جنايت، داراي اختيار و اراده بوده است و حالا بايد پاسخگو باشد.
نوبت دفاع به مجرم که رسيد، اظهار داشت: به هيچ عنوان از کشتن «سپيده» پشيمان نيستم اما مرگ «ستاره» که خواهر کوچکم بود آتش به جانم زد. او دختر خوبي بود و بي گناه قرباني شد. من البته نمي خواستم به «ستاره» آسيبي برسانم اما آن شب با شنيدن فرياد «سپيده» از خواب پريد و دستم را گرفت تا مانع کشته شدن خواهرمان شود.
در پايان، هيأت قضايي، وارد شور شد و براي «ستار» حکم مرگ صادر کرد.


-----------------------


مادر و دختر راز قتل رامي دانند

تحقيقات جنايي سه ساله در پرونده قتل مرموز پسر جوان با دستگيري يك مادر و دختر وارد مرحله تازه‌اي شد.
به گزارش خبرنگار جنايي ما، سه سال قبل همزمان با كشف پيكر بي‌جان پسر جواني در خودروي پيكانش حوالي محله تهرانپارس، تجسس‌هاي جنايي براي كشف راز جنايت آغاز شد. بازپرس محمد شهرياري از شعبه هفتم دادسراي جنايي كه براي بررسي موضوع راهي محل كشف جسد شده بود در تحقيقات دريافت پسر جوان پس از طناب‌پيچ شدن، داخل صندوق عقب خودرو رها شده و جان باخته است. بنابراين با انتقال جسد به پزشكي قانوني تحقيقات براي شناسايي هويت جسد و مالك خودرو آغاز شد. مدتي بعد همزمان با اعلام نظر متخصصان پزشكي قانوني كه علت مرگ را خفگي بيان كرده بودند هويت هادي 23 ساله ـ مالك خودروي پيكان ـ كشف شد. رديابي‌هاي ويژه براي شناسايي عاملان جنايت ادامه داشت تا اين‌كه كارآگاهان پس از 2 سال يكي از دوستان مقتول به نام شهلا – 24 ساله – را شناسايي و براي تحقيق و بازجويي به اداره دهم پليس آگاهي احضار كردند. شهلا در حالي منكر آشنايي با مقتول بود ، قاضي پرونده با توجه به تناقض‌گويي‌هاي دختر جوان، او را بازداشت كرد. تا اين‌كه شهلا سرانجام مجبور به اعتراف شد و گفت: «هادي را از يك سال قبل مي‌شناختم. شب حادثه هم او خانه ما بود. اما من او را نكشتم. زيرا پس از مصرف مواد مخدر حالش بد شد و نفسش بند آمد. از آنجا كه من و مادرم در خانه تنها بوديم و نمي‌دانستيم با جسدش چه كار كنيم 2 روز جسد را درخانه نگه‌داشتيم و بالاخره به فكرم رسيد از دوستانم كمك بگيرم. به همين خاطر با اصغر و اسد تماس گرفته و موضوع را با آنها در ميان گذاشتم. سپس با كمك آنها جسد را طناب پيچ كرده و داخل صندوق عقب خودروي هادي گذاشته و آن را در خيابان‌هاي تهرانپارس رها كردند.» بدين‌ترتيب با اعترافات دختر جوان، دستور شناسايي و دستگيري دو همدستش نيز صادر شد. اما وقتي كارآگاهان به سراغ اصغر رفتند دريافتند او از مجرمان سابقه‌دار است كه چند ماه قبل در يك سانحه تصادف دچار قطع نخاع شده است. اصغر و همدستش پس از دستگيري در بازجويي‌ها گفتند: فقط جسد طناب‌پيچ را از خانه بيرون برده و هيچ نقش ديگري نداشته‌اند. با اين حال دستور دستگيري مادر شهلا نيز صادر شد. اما كارآگاهان پس از مراجعه به خانه وي دريافتند او متواري شده است. بدين ترتيب رديابي ها ادامه يافت و سرانجام صبح دوشنبه زن ميانسال در خانه يكي از بستگانش دستگير شد.صبح ديروز مادر شهلا كه براي بازجويي به شعبه هفتم بازپرسي منتقل شده بود با انكار قتل هادي گفت: او معتاد بوده و بارها به دخترم گفتم ارتباطش را قطع كند اما توجهي نكرد تا اين‌كه شب حادثه پس از مصرف زياد موادمخدر سكته كرد و جان باخت. ضمن اين‌كه ما هيچ دخالتي در مرگش نداشتيم.بدين ترتيب زن ميانسال نيز به اتهام پنهان‌كاري بازداشت شد و هر 4 متهم براي تحقيقات و بازجويي به اداره دهم پليس آگاهي منتقل شدند.


------------------------------


مجازات اعدام براي زني که شوهرش را در باغچه دفن کرده بود

به گزارش قدس، زني که شوهرش را در مشهد به قتل رسانده و جسد وي را در باغچه منزلش دفن کرده بود، به اعدام محکوم شد.
به گزارش خبرنگار ما، 29 آذرماه سال 84 زن 28 ساله اي با مراجعه به کلانتري رسالت مشهد اظهار داشت: شوهرش از 21 شهريور ماه به همراه يکي از دوستانش که اهل شهرستان زابل است، براي خريد موادمخدر به زابل رفته است و حتي 10 روز بعد نيز با خاله ام تماس گرفته و اظهار داشته که در آن شهرستان کار مي کند.
اين زن گفت: شوهرم به موادمخدر اعتياد دارد و اين احتمال وجود دارد که زنداني شده و يا توسط دوستش به قتل رسيده باشد.
ادامه اين خبر حاکي است، مأموران انتظامي به اظهارات و رفتار زن جوان مظنون شدند و وي را تحت بازجويي قراردادند تا اينکه وي در برابر برخي پرسشهاي مأموران پاسخ درستي ارايه نداد و به جنايتي هولناک اعتراف کرد.
* کشف جسد در باغچه حياط
زن در اعترافات خود گفت: 21 شهريور ماه و شب هنگام با شوهرم مشاجره کرديم و او با شيلنگ گاز به جانم افتاد و مرا مجروح کرد.
وي گفت: هنگامي که شوهرم به خواب رفت، او را با برق به قتل رساندم.
متهم در ادامه اعترافات خود گفت: جسد شوهرم را در باغچه منزلمان دفن کردم و از آن هنگام سعي داشتم تا کسي از ماجرا اطلاع پيدا نکند.
مأموران انتظامي، با توجه به اعترافات زن، به محل سکونت وي در خيابان گاز مشهد مراجعه کردند و پس از کندن مقداري از خاک باغچه جسد مقتول کشف و به پزشکي قانوني انتقال يافت.
پرونده اين جنايت طي چند جلسه در شعبه پنجم دادگاه کيفري خراسان رضوي تحت رسيدگي قرار گرفت و قضات دادگاه با توجه به اعترافهاي صريح متهم، وي را به خاطر قتل عمدي شوهرش به قصاص نفس (اعدام) محکوم کردند.
قضات دادگاه همچنين متهم را به خاطر دفن غيرمجاز جسد شوهرش به تحمل يک سال زندان محکوم کردند.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
POLAND
|
۱۳:۲۷ - ۱۳۸۸/۱۱/۱۴
0
0
che khabare iran
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۴۴ - ۱۳۸۸/۱۲/۰۲
0
0
ادم باید خیلی بی رحم باشه که این کار رو انجام بده
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: