کد خبر:۳۶۰۳
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۸۸ - ۰۸:۲۰
تعداد بازدید: 3958
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
ده نمکي در برنامه ديروز، امروز ،فردا؛
ده نمكي:کجا جوان دين گريز است، جوان دين را از شما باور نمي کند
کارگردان اخراجي ها گفت؛ کجا جوان دين گريز است، جوان دين را از شما باور نمي کند، جوان چگونه بپذيرد که فرزندان شما در آنتاليا، کانادا و لندن تحصيل کنند، آن وقت شما در خيابان بگوييد حجاب را رعايت کن، معلوم است که از شما نمي پذيرد
مسعود ده نمکي در برنامه تلويزيوني «ديروز، امروز، فردا» گفت؛ سيستم قضايي ما يک آفتابه دزد را در خيابان ها مي چرخاند که در جاي خود کار خوبي است اما با مسوولاني که دچار انحراف مادي شديد شده اند، مال مردم و بيت المال را دزديده و خورده اند، اين گونه نيست. ب

به گزارش رجانيوز وي در ادامه با اشاره به فيلم مستند خودش يعني فقر و فحشا گفت؛ اپوزيسيون يا کساني که منتقد انقلاب هستند از اين ناراحتند که چرا يک نيروي انقلاب، خودش براي نقد آسيب هاي اجتماعي کشورش مستند مي سازد. در بخش ديگري از برنامه مجري يعني وحيد يامين پور خطاب به ده نمکي گفت؛ حرف هاي روشنفکري مي زنيد. ده نمکي پاسخ داد؛ نه، حرف هاي من حرف هاي روشنفکري نيست ولي زماني ضرر مي کنيم که اين حرف ها را روشنفکرها مصادره مي کنند.

در ادامه کارگردان فعلي سينما و مديرمسوول سابق نشريه جبهه گفت؛ عکس برخي از انقلابي ها را در روزنامه نگاه کنيد، چقدر ريش دارند، در دهه دوم کمتر مي شود و در دهه سوم 60 تيغه کرده اند و جالب اينکه اين آدم ها مدافعان سرسخت ارزش ها، آزادي و انقلابند، حال آنکه در هر شرايطي تغيير فاز مي دهند. ده نمکي گفت؛ اگر بعد از 30 سال، وضعيت جوان مملکت اين است، اين جوان را امريکا تربيت نکرده، او 30 سال در کشوري بوده که هشت سال چپ، هشت سال راست يا چند سال حزب کارگزار حاکم بوده است، بعد مي گوييد اين جوان دين گريز است.

کارگردان اخراجي ها افزود؛ کجا جوان دين گريز است، جوان دين را از شما باور نمي کند، جوان چگونه بپذيرد که فرزندان شما در آنتاليا، کانادا و لندن تحصيل کنند، آن وقت شما در خيابان بگوييد حجاب را رعايت کن، معلوم است که از شما نمي پذيرد. ده نمکي در ادامه صحبت يامين پور با اشاره به ابعاد اشرافي گري گفت؛ اشرافي گري يعني همين ايجاد فاصله که فقط در بعد اقتصادي نيست بلکه اشرافيت در بعدهاي فرهنگي و سياسي هم وجود دارد؛ کساني که از خود متشکر هستند و ديگران را پايين تر از خود مي دانند.

در ورودي آنها به نماز جمعه جداي از ورودي مردم عادي است و جايگاه شان در نماز جمعه با نرده و جدا از مردم مشخص شده است. وي اضافه کرد؛ بزرگ ترين آفت اين است که شما عدالتخواهي، مبارزه با اشرافي گري را جناحي بداني و مربوط به يک دولت يا جريان خاصي کني. در اين صورت، عدالتخواهي را قرباني کرده ايم و مظلوميت آزادي و عدالت در اين شرايط مشاهده مي شود. ده نمکي گفت؛ سبز و چپ و راست و قرمز و آبي ندارد. همه دنبال اين هستند که در اين مملکت عدالت اجرا شود.

ده نمکي با بيان اينکه ما همه مردم را مي توانيم در بحث عدالتخواهي کنار هم قرار دهيم، گفت؛ فردي با موتورگازي از شهرستان به شهر مي آيد، شهردار مي شود و اسب 80 ميليوني براي خود دست و پا مي کند و بعد هم بلد است که يک جريان دانشجويي را پشت سر خودش راه بيندازد و از زير بار سوال فرار کند، آن وقت ما که مدافع اين شعار هستيم، بلد نيستيم چگونه وحدت ايجاد کنيم و به ناچار در طرح مطالبات مردم خود بدهکار هم مي شويم.

وي گفت؛ اگر روزي بسيج دانشجويي ما در کنار انجمن اسلامي در يک صف برابر مسوولي قرار گرفت و سوال کرد از کجا و به چه حقي از نازي آباد به فرمانيه با خانه يي چند هزار متري نقل مکان کرده يي، آن روز، روزي است که همه مردم را در برابر مطالبات مشترک در کنار هم قرار داده ايم. اين عضو سابق نشريه شلمچه گفت؛ شما مسوولي که در نظام اسلامي با يقه بسته و اين تيپ و قيافه مسووليت پذيرفتي، بايد در حد اضعف مردم زندگي کني، بايد بپذيري سيره حکومتي شما سيره يي است که شما شعارش را دادي و مردم براي آن خون داده اند.

ده نمکي با اشاره به رانت خواري ها در سيستم اقتصادي کشور گفت؛ سيستم قضايي ما يک آفتابه دزد را در خيابان ها مي چرخاند که در جاي خود کار خوبي است اما با مسوولاني که دچار انحراف مادي شديد شده اند، مال مردم و بيت المال را دزديده و خورده اند، اين گونه نيست. مسوولان اول انقلاب بچه هاي دچار انحراف خود را پاي ديوار مي گذاشتند و بعد دست روي انحراف ديگران مي گذاشتند اما الان برعکس شده، حاضرند دله دزدها را در خيابان بچرخانند ولي حاضر نيستند با يک آقازاده و يک مفسد اقتصادي کله گنده برخورد کنند چراکه امنيت اقتصادي به خطر مي افتد.

ده نمکي افزود؛ در اين مملکت همه آزادند همه چيز بگويند، ارزش ها، آرمان ها، انقلاب و همه چيز را زير سوال ببرند و پز روشنفکري در دنيا بدهيم که چقدر نشريه داريم و هر چه دل شان مي خواهد عليه انقلاب مي نويسند اما تا بچه انقلابي ما خًر مسوولان را مي گيرد که اين رانت خواري چه بوده، اولين کسي که محاکمه مي شود همين بچه انقلابي است. ده نمکي گفت؛ زماني بي بي سي در مصاحبه يي از من پرسيد نظر شما در مورد فلان خيابان و دانشگاه تهران که تظاهرات شده و شيشه شکسته اند، چيست، من گفتم خوب کاري کردند. پرسيد چرا؟ گفتم؛ شما بعد از بازي هاي فوتبال تان در لندن اسب ها را راه مي اندازيد و کلي جوان درگير مي شوند، آتش مي زنند، گاز اشک آور راه مي اندازيد ولي در اينجا بر سر انديشه با همديگر دعوا مي کنند.

وي افزود؛ هر سال بعد از هر بازي استقلال و پرسپوليس 300، 400 اتوبوس درب و داغان مي شوند ولي کسي صدايش درنمي آيد، تيتر روزنامه ها نمي شود و از آن به نام تخليه انرژي جوان ياد مي شود، چون اين موضوع از سر غفلت انجام مي شود اما اگر شيشه يي به خاطر انديشه شکسته شود، بازخورد و مقاومت و هزار طور مساله ديگر پيش مي آيد. وي با بيان اينکه شما تا کي مي خواهيد با محافظه کاري و مصلحت نظام را پيش ببريد، گفت؛ اگر در سي امين سال پيروزي انقلاب نتوانيم براي پويايي زايش در انقلاب ايجاد کنيم و خواص منحرف انقلاب را که به جاي تفکر سياسي کاسب و تاجر شده اند، از چرخه قدرت سياسي با جراحي بزرگ و دردناک خارج نکنيم، پس مي خواهيم چه کار کنيم؟
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
-
|
۱۴:۳۹ - ۱۳۸۸/۱۱/۱۹
0
0
اگر طرز فكر ده نمكي واقعا مثل حرف هايش باشد و خودش همانطور كه مي گويد عمل كند بايد به او احسنت گفت و از مريدان اين مرد بزرگ شد.
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: