کد خبر:۳۵۹۱
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۸۸ - ۱۷:۴۱
تعداد بازدید: 2431
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
آيت‌الله جنتي:اکنون جاي رافت نيست جاي غلظت است
دبير شوراي نگهبان: "خداوند مي فرمايد به سه گروه منافقان، بيماردلان و شايعه سازها، چنانچه دست از اعمال خود برنداشتند، سخت حمله کن و آنها را بکش."
آيت الله "احمد جنتي" در خطبه دوم نماز جمعه تهران ضمن توصيه خود و ديگران به رعايت تقوا و تبريک به مناسبت فرا رسيدن ايام دهه فجر، مسئوليت سنگين قوه قضاييه در شرايط فعلي را رسيدگي به وضعيت آشوبگران در حوادث اخير عنوان کرد.

محاربان را با قاطعيت مجازات کنيد

به گزارش ايرنا،وي خطاب به آيت الله لاريجاني رييس قوه قضاييه گفت: اي برادر! شما که با وجود علاقه وافر به علم اندوزي و تدريس و وجود روحيه ضد ظلم و انقلابي و ولايي براي رضاي خدا، همان جور که دو نفر از محاربان را خيلي سريع اعدام کرديد، در مورد بقيه نيز مردانه بايستيد."

آيت الله جنتي تاکيد کرد اگر در برخورد با آشوبگران قاطع و قدرتمند عمل نشود، آينده بدتري در انتظار است.

دبير شوراي نگهبان ضمن تشکر از اقدام عاجل و قاطع قوه قضاييه در خصوص اعدام دو تن از آشوبگران در حوادث اخير (هشت ماه پس از برگزاري دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري) در روز گذشته افزود: "در هجدهم تير 78 چند نفر به دار مجازات آويخته شدند تا شاهد حوادثي نظير عاشورا نباشيم."

وي با استناد به آيات پاياني سوره احزاب اظهار داشت: "بر اساس اين آيات، سنتي در اسلام وجود دارد که در گذشته نيز وجود داشت و اجرا هم مي شد. خداوند مي فرمايد به سه گروه منافقان، بيماردلان و شايعه سازها، چنانچه دست از اعمال خود برنداشتند، سخت حمله کن و آنها را بکش."

خطيب جمعه تهران از رييس قوه قضاييه خواست تا اين آيات را بر سردر دادگاه ها بياويزند که به قضات يادآوري کند: خداوند با شدت و حدت و با استفاده از باب هاي صيغه مبالغه در خصوص سه گروه مذکور مي فرمايد که "قتلوا تقتيلا".

وي ادامه داد: "قانون بايد رعايت شود، ولي فلسفه قانون و قرآن هم بايد رعايت شود. همچنين اسلام و نظام جمهوري اسلامي و ولايت فقيه هم بايد حفظ شود."

دبير شوراي نگهبان گفت: "خدا رحم نکند به آنها که به مفسدين في الارض رحم مي کنند. چون ديگر در اين موارد، جاي رافت اسلامي نيست، بلکه برعکس، جاي غلظت است. چنانچه حضرت امير المومنين (ع) در موردي خاص در برخورد با خوارج، هفتاد نفر را يک ضرب، گردن زدند. مگر ممکن است علي (ع) که براي يک بچه يتيم گريه مي کرد، رافت نداشته باشد؟"

امام جمعه موقت تهران تصريح کرد ما در اعمال مجازات نمي توانيم افراط يا تفريط داشته باشيم.
وي در بخش ديگري از سخنانش با يادآوري خاطره ششم بهمن و پايداري و مقاومت مردم آمل، شهر هزار سنگر در برابر عده اي معدود از معاندان و محاربان در آغاز دهه شصت گفت: "دشمن همواره تجربه کرده است که مردم ايران از ابتداي انقلاب اسلامي تا شرايط فعلي همواره در صحنه هستند و در شرايطي نظير آن زمان (اشاره به بهمن سال 60 و اعلام جنگ مسلحانه از سوي تعدادي اندک از محاربان) هم که نيروي نظامي نتواند اقدامي شايسته بکند، خود به صحنه مي آيند و کار را تمام مي کنند."

دبير شوراي نگهبان اظهار داشت:‌ "مردم با اعتماد به نفسي که از امام خميني (ره) آموختند، از ايشان فرا گرفتند که مي توانند وکلاي خود را در مجلس شوراي اسلامي همچنين رييس جمهوري کشور را خودشان انتخاب کنند تا سرنوشت خود را تعيين کنند. به همين دليل هم همواره به صحنه آمدند."
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: